etechblog

10 aplikací pro kontrolu dlouhodobého stavu baterie Androidu

Chcete vědět, jak zkontrolovat stav baterie Androidu, aby vám telefon vydržel déle než obvykle? Jste na správném místě!

Výrobce uvažuje o životnosti smartphonu nebo tabletu mezi 3 až 4 roky. Zařízení však můžete používat déle, pokud budete o baterii zařízení dobře pečovat.

Chcete-li používat baterii chytrým způsobem, který zvyšuje její použitelnost, musíte pravidelně kontrolovat stav baterie Android. Můžete tak učinit pomocí jednoduchých aplikací pro Android. Čtěte dále a najděte konečný seznam spolehlivých aplikací.

Jak se stav baterie pro Android časem zhoršuje?

Lithiové baterie smartphonu se skládají z následujících částí:

 • Katodu tvoří směs lithia a jiného kovu.
 • Anodu tvoří grafit.
 • Speciální elektrolyt.

Při nabíjení telefonu se katoda nabije kladně. Lithný kovový iont z katody putuje k anodě, která je záporně nabitá. Elektrická energie je rozdílový potenciál mezi kladnými ionty a zápornou anodou.

Když nabíječku odpojíte, lithium-ion se dostane daleko od anody a zanechá na ní vrstvu oxidu lithného. Když tento cyklus trvá nějakou dobu, vrstva zesílí. Baterie systému Android se proto snižuje opotřebením a nesprávným používáním baterie.

Jak zjistit, zda se stav vaší baterie Android zhoršuje

Zařízení Samsung

Nejnovější a pokročilé smartphony Samsung přicházejí s kontrolou stavu baterie. Zde je návod, jak můžete funkci používat:

#1. Přejeďte dolů po stínu oznámení a klepněte na ikonu Nastavení nebo ozubeného kolečka.

#2. Otevře se seznam možností. Procházejte seznamem, dokud nenajdete Battery and Device Care.

#3. Přejděte do části Další péče v části Péče o baterii a zařízení.

#4. Nyní klepněte na Diagnostika.

#5. Otevře se aplikace Samsung Members. Najděte Stav baterie a klepněte na něj.

#6. Zobrazí se upozornění, které zobrazuje stav nebo životnost baterie jako Slabá, Normální nebo Dobrá.

Jiná zařízení Android

Bohužel neexistuje žádná vestavěná aplikace nebo funkce, které by zjišťovaly stav baterie. V aplikaci Telefon musíte vytočit *#*#4636#*#*. Tím se otevře nabídka Testování. V závislosti na výrobci a modelu zařízení můžete nebo nemusíte najít možnost Informace o baterii.

Pokud najdete informace o baterii, klepnutím na ně zobrazíte stav baterie. Pokud to nenajdete, musíte použít některou z těchto aplikací třetích stran pro Android uvedených níže v tomto článku.

Způsoby, jak zvýšit zdraví baterie Android

Mnoho dobrých návyků při používání smartphonu vám pomůže udržet baterii telefonu v dobrém stavu po delší dobu. Pokud je to možné, dodržujte tyto tipy:

 • Když se baterie úplně vybije, některé z jejích energetických článků odumřou. Proto je vždy potřeba udržovat baterii nabitou nad 15 % nebo více, aby byla baterie zdravá.
 • Přebíjení také degraduje energetické články baterie jakéhokoli smartphonu. Vždy se pokuste odpojit napájecí adaptér, když nabití baterie dosáhne 100 %.
 • Rychlé nabíjení je nový koncept a nemusí být vždy dobré pro baterii vašeho telefonu. Pokud baterie zařízení není dodávána s vestavěným rychlým nabíjením, nepoužívejte adaptér rychlé nabíječky ani zdroj napájení nad jmenovitou hodnotu baterie.
 • Vyhněte se surfování na internetu nebo volání, když se telefon nabíjí.
 • Umístěte smartphone nebo tablet do chladného a suchého prostředí, abyste zvýšili životnost baterie.
 • K nabíjení zařízení vždy používejte adaptér a nabíjecí kabel dodaný výrobcem.
 • Zbavte se zvyku nechávat nabíjecí zástrčku připojenou přes noc.
  Jak řešit problémy s tiskem v aplikaci Microsoft Word

Nyní se pojďme dozvědět o nejlepších aplikacích, které vám umožní zkontrolovat a zajistit stav baterie.

Akubaterie

Accu​Battery je aplikace pro Android, která nejen zobrazuje informace o využití baterie, ale také vypočítává kapacitu baterie a chrání její zdraví. Uživatelé mohou prodloužit životnost baterie telefonu Android pomocí funkce alarmu nabití. Také vám dá vědět, kolik bylo ušetřeno opotřebení baterie během nabíjení.

Můžete také zjistit, kolik baterie zařízení využívá, zbývající dobu používání telefonu v aktivním a pohotovostním režimu, procento baterie využívané jednotlivými aplikacemi a frekvenci probuzení zařízení. Accu​Battery vám také umožňuje najít nejrychlejší nabíječku pro váš telefon Android tím, že zkontroluje, jak rychle nabíječka a kabel nabijí váš telefon při zapnuté a vypnuté obrazovce.

Kromě toho můžete tuto aplikaci použít k nalezení procenta hlubokého spánku a použít témata jako tmavá a AMOLED černá, abyste ušetřili spotřebu energie. Upozornění na stav baterie a přístup k údajům o baterii starším než jeden den jsou další hlavní funkce této aplikace.

CPU-Z

Hledáte bezplatnou aplikaci pro Android pro svůj telefon, abyste mohli zkontrolovat důležité statistiky baterie, jako je úroveň baterie, teplota a další? Vyzkoušejte CPU-Z, výkonnou aplikaci pro všechny telefony s Androidem verze 2.2 a vyšší. Informuje vás o stavu baterie vašeho telefonu a stavu nabíjení. Kromě toho se pomocí této aplikace můžete dozvědět o teplotě a kapacitě baterie.

Kromě informací o baterii vás CPU-Z může také informovat o názvu SoC, rychlosti hodin procesorových jader, názvu zařízení, RAM, rozlišení obrazovky, úložiště, názvu zařízení, modelu, senzorech atd.

K provedení online ověření potřebuje aplikace oprávnění k používání internetu. Uživatelé by také měli povolit povolení ACCESS_NETWORK_STATE, aby mohli využívat statistiky.

baterie

Ti, kteří se obávají o zdraví své baterie, by si měli do svých telefonů Android nainstalovat aplikaci Baterie. Kromě indikace úrovně nabití baterie bude fungovat jako spořič baterie. V této aplikaci můžete zjistit, zda je vaše baterie dostatečně nabitá na sledování filmu, hraní her nebo procházení internetu. Dokonce vám ukáže 1% změnu baterie, takže můžete získat přesná data.

Tato aplikace je velmi lehká a v žádném případě nebude omezovat výkon vašeho telefonu. Jeho uživatelské rozhraní je jednoduché, přehledné a intuitivní, zatímco uživatelům poskytuje praktické a cenné funkce. Uživatelé mohou kontrolovat informace o baterii v procentech spolu s teplotou, zdravotním stavem, napětím a technologií.

  Jak změnit více úrovní nadpisů v MS Word

Kromě toho můžete tuto aplikaci bez problémů používat na jakémkoli rozlišení obrazovky bez jakýchkoli anomálií. Indikátor zdroje napájení a kompatibilita s widgetem na obrazovce uzamčení jsou některé z jeho dalších zvýrazněných funkcí.

Ampér

Ampere od Braintrapp je další moderní aplikací pro Android, pokud potřebujete podrobnou kontrolu stavu baterie Androidu. Aplikace je kompatibilní s OS Android verze 4.0.3 a novější. Aplikace v podstatě shromažďuje použitelná data o vybíjení a nabíjení baterie. Činí tak analýzou proudu, který teče při nabíjení nebo vybíjení baterie.

Aplikace je docela přímočará. Po instalaci vás požádá o poskytnutí souhlasu se sběrem dat. Po dokončení vás Ampere přenese na domovskou obrazovku, která zobrazuje následující:

 • Stav baterie
 • Úroveň energie baterie
 • Technologie baterií
 • Teplota, nabíjecí napětí nebo vybíjecí napětí
 • Stav baterie
 • Výrobce baterie

Pokud je stav baterie v pořádku, na domovské obrazovce Ampere se zobrazí nápis Dobrý.

Životnost baterie Kaspersky: Spořič

Pokud se chcete dozvědět, jak zkontrolovat stav baterie Androidu, můžete také vyzkoušet Kaspersky Battery Life: Saver, bezplatnou možnost kontroly stavu baterie Android. Kromě kontroly životnosti baterie vám také pomáhá chránit životnost baterie tím, že vám nabízí užitečné informace o baterii.

I když každé nabití degraduje energetický článek jakékoli průměrné baterie, můžete to snížit pomocí této pokročilé aplikace. Funkce pro zlepšení života funguje hlavně tak, že zkracuje dobu připojení vašeho smartphonu.

Aplikace vás upozorní, když poplatek klesne pod minimální hranici. Můžete tak rychle připojit nabíječku a zachránit baterii před poškozením vybitím. Opět platí, že když se zařízení nabíjí, aplikace vás bude informovat, abyste odpojili zástrčku, když se baterie dostatečně nabije.

Electron: Informace o stavu baterie

Chcete-li zjistit původní aktuální kapacitu baterie, můžete také vyzkoušet aplikaci Electron: Battery Health Info pro Android z Google Play. Pro běžného uživatele nabízí některé bezplatné funkce. Pokud to však s výdrží baterie a její ochranou před dalším poškozením myslíte opravdu vážně, potřebujete pokročilé funkce. Můžete je odemknout prostřednictvím nákupů v aplikaci.

Klíčové funkce jsou:

 • Stav nebo životnost baterie
 • Aktuální stav mAh
 • Typ nabíjení baterie
 • Teplota baterie
 • Detekce baterie
 • Napeti baterky

Nabijte zařízení na 100 % a poté otevřete tuto aplikaci, abyste zjistili skutečnou kapacitu baterie vašeho telefonu Android. Navíc vás tato aplikace může také informovat o stavu opotřebení baterie, takže víte, zda potřebujete výměnu.

Battery Guru: Stav baterie

Pomocí aplikace Battery Guru: Battery Health můžete vidět využití baterie a kapacitu baterie. Tato aplikace vám také pomáhá upravit vaše návyky při nabíjení tím, že poskytuje cenné tipy na prodlouženou výdrž baterie. Je také ideální pro optimalizaci výkonu baterie a nalezení podrobného využití aplikací.

Aplikace podporuje konfiguraci duální baterie a upozornění na nabíjení a teplotu. Zobrazuje také zbývající dobu nabíjení, zbývající čas použití, statistiky baterie v reálném čase, odhady probuzení/spánku obrazovky, procento hlubokého spánku vs. čas probuzení atd.

  Jak nainstalovat nebo upgradovat na Ubuntu 17.10

Pokud jde o výběr indikátoru stavového řádku, můžete přidat aktuální mA, úroveň baterie, teplotu nebo kombinaci všech těchto možností.

Battery Widget & Signal Finder je vše, co potřebujete k péči o stav baterie telefonu Android. Umožňuje vám provádět nejlepší postupy správy baterie, abyste dosáhli optimálního výkonu baterie po dlouhou dobu.

Battery Widget také umožňuje kdykoli provést rychlou kontrolu stavu baterie. Můžete zjistit historii používání baterie, abyste zjistili důvod rychlého a nadměrného vybíjení baterie. Speciální funkcí této aplikace je nástroj Signal Finder.

Vzhledem k tomu, že neustálé hledání síťového signálu může poškodit baterii, Battery Widget & Signal Finder zajišťuje stav vaší baterie rychlým vyhledáním dobrého signálu. Umožňuje také nastavit upozornění na plné nabití baterie, zdravotní stav, zvýšení teploty, pokles úrovně nabití baterie atd.

Měřič nabití

Pomocí aplikace Charge Meter můžete měřit svůj nabíjecí proud v mA. Pokud máte potíže s baterií Android a nevíte, zda je třeba baterii, kabel nebo nabíječku reklamovat, tato aplikace vám pomůže to zjistit.

Kromě výpočtu skutečné kapacity baterie může tato aplikace zobrazit rychlost vybíjení a spotřebu baterie pro každou aplikaci v telefonu. Zobrazuje také čas zbývající do dokončení nabíjení. Mezi další užitečné funkce této aplikace patří využití živého nabití aplikací, sledování teploty baterie a zbývající doba používání baterie.

Pomůže vám také zjistit nejvhodnější nabíječku a USB kabel pro váš Android telefon. Můžete jej také použít ke kontrole rychlosti nabíjení vašeho zařízení pomocí různých aplikací a jak dlouho trvá dokončení nabíjení. Mezi další zvýrazněné funkce patří tmavý motiv, tmavý režim, widget na domovské obrazovce a minimalizované zobrazení obrazu v obraze.

Prodlužovač životnosti baterie

Pokud chcete udržet baterii zdravou po dlouhou dobu, aplikace Battery Lifespan Extender je skvělou volbou. Upozorní vás vždy, když dojde ke změně teploty. Jak víte, když se baterie příliš zahřívá nebo studí, můžete podniknout nezbytné kroky k prodloužení její životnosti.

Kromě toho vám tato aplikace umožňuje vyhnout se přebíjení a vybíjení baterie částečným nabitím baterie, čímž se prodlouží životnost baterie. Pomocí něj můžete nastavit limit nabíjení pro svůj telefon Android. Jakmile telefon dosáhne limitu, dostanete upozornění, abyste zařízení odpojili.

Navíc si můžete nastavit maximální a minimální teplotu, abyste dostávali upozornění. Uživatelé tak mohou udržovat baterii při vhodné teplotě. Kromě výše uvedených funkcí aplikace zobrazuje údaje o napětí, stavu baterie a teplotě.

Závěr

Doposud článek vysvětloval základy degradace baterie a jak se tomu vyhnout změnou návyků používání. Pro zjednodušený přístup však musíte vědět, jak zkontrolovat stav baterie Android.

Vzhledem k tomu, že většina zařízení Android není vybavena žádnou vyhrazenou funkcí nebo aplikací pro kontrolu stavu baterie, musíte používat aplikace z Google Play.

Pro vaše pohodlí jsme prozkoumali mnoho aplikací ke kontrole výdrže baterie a vytvořili jsme výše uvedený seznam aplikací, které jsou důvěryhodné a spolehlivé. Můžete vyzkoušet několik z nich a vybrat si tu, která vyhovuje vašim potřebám.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší benchmarkové aplikace pro Android a otestovat výkon svého telefonu.

x