10 Cloud Object Storage pro ukládání veřejných a soukromých dat

Ukládání masivních dat v tradičním prostředí je drahé. Pojďme prozkoumat nákladově efektivní řešení nestrukturovaného úložiště dat, které máme na trhu.

Díky cloudovému úložišti, které to usnadňuje a snižuje náklady, aniž by byla ohrožena kvalita a bezpečnost.

Úložiště objektů lze použít k uložení jakéhokoli objektu, jako jsou fotografie, video, zvuk, pdf, dokumenty, statické soubory atd. Lze jej také použít k hostování statické webové stránky nebo pro účely zálohování.

Dobrá věc na cloudovém úložišti je, že můžete nahrávat a stahovat data odkudkoli na internetu a také vám dává možnost je omezit. Máte tedy na výběr z obou možností na základě vašich požadavků. Další, co stojí za zmínku, je, že platíte za to, co používáte.

Pokud hledáte samohostované úložiště kompatibilní s S3, měli byste zkusit MinIO.

Pojďme se podívat na některé z nejlepších služeb cloudového úložiště.

BTW, v tomto článku se budu zabývat řešením ukládání objektů pro aplikace. Pro osobní a firemní použití byste měli vyzkoušet Dropbox, Google Workspace nebo jiná řešení cloudového úložiště.

AWS S3

Pokud již pracujete v cloudu, lze to do značné míry odhadnout. Jeden ze slavných a průkopníků v poskytování úložiště objektů.

Nedělejte si starosti s omezeními úložiště; můžete nahrát libovolné množství dat.

AWS S3 poskytuje 99,999999999% trvanlivost a dává vám možnost nahrávat/stahovat data pomocí prohlížeče, API.

Nabízeny jsou tři typy tříd úložiště.

Standard – univerzální typ úložiště s nízkou latencí, ideální pro distribuci obsahu, analýzu velkých dat atd.

Standardní IA (neobvyklý přístup) – Pokud k obsahu nepřistupujete často, můžete přejít na IA. IA stojí méně než standardní a je vhodný pro uchovávání dlouhodobých dat, která nejsou denně přístupná.

Glacier – levnější než IA a vhodný pro archivaci dat.

AWS poskytuje správu životního cyklu pro přechod objektů z jedné třídy úložiště do druhé. S3 je založen na regionech, což znamená, že můžete svá data uchovávat v blízkosti svých zákazníků, návštěvníků pro rychlejší distribuci obsahu a nahrávání.

  Jak zakázat chytré odpovědi v Gmailu

A pokud uvažujete o DR, pak je pokryta. Podporuje replikaci mezi regiony, kterou lze použít pro zálohování. Pokud se rozhodnete pro AWS S3, nezapomeňte se podívat na osvědčené bezpečnostní postupy.

Google Cloud Storage

Úložiště Google s nízkou latencí pro malé a velké podniky. Google nabízí čtyři typy úložiště.

Podobně jako S3, GCS nabízí také životní cyklus dat pro přesun dat z jednoho typu úložiště do druhého. nebo můžete také nakonfigurovat jeho odstranění.

Může nastat situace, kdy chcete data uchovávat pouze pro určité období.

Například níže uvedená podmínka smaže veškerá data starší než 30 dní v bucketu.

Vzhledem k tomu, že Google Cloud má více datových center po celém světě, můžete svá data uchovávat v různých městech v Asii, Evropě a USA.

Nedávno GCS představilo žadatel platí funkce, kde žadatel nese náklady na data. V rámci bezplatné úrovně GCP získáte 5 GB regionálního úložiště, se kterým si můžete pohrát.

Prostory

Nově zavedená služba skladování od DigitalOcean s názvem Spaces má vestavěný CDN.

V současné době je k dispozici na následujících čtyřech místech.

 • New York
 • Singapur
 • Amsterdam
 • San Francisco

K ovládání dat můžete buď použít rozhraní drag-n-drop, nebo programově prostřednictvím rozhraní API nebo CLI.

Některé z běžných použití mezer jsou:

 • Webové zdroje, jako je HTML, obrázek, CSS, js nebo hostování statického webu
 • Ukládání protokolů
 • Vedení zálohy, archivu dat

DO Spaces je kompatibilní s S3 a podporuje CORS. Pokud hledáte měsíční pevnou sazbu, pak by DigitalOcean byl jedním z nejlevnějších.

Králíček

Úložiště Bunny Edge je řešení cloudového úložiště vyvinuté pro globální publikum. Jakmile jsou soubory nahrány, můžete k nim přistupovat odkudkoli. Pomáhá vám dodávat obsah na čtyřech kontinentech a nabízí 5x rychlejší stahování a latence z tradičního cloudového úložiště.

Bunny Edge Storage dokáže replikovat vaše data, takže vám během selhání datového centra neuniknou žádná data. Navíc se přímo integruje s Bunny CDN, aby vám umožnil zažít lepší výkon a ušetřit náklady díky vnitřnímu propojení mezi službami CDN a úložištěm.

Svá data můžete nahrát pomocí HTTP API, FTP nebo správce souborů a dostat své soubory do cloudu, abyste si je mohli stáhnout kamkoli chcete. Bunny Edge Storage je navržen pro lepší výkon díky nekonečné škálovatelnosti, strategickému umístění a přímé integraci CDN. Můžete také zkontrolovat benchmark proti tradičním poskytovatelům úložiště.

  Jak otevřít umístění v Mapách Apple v Mapách Google

Pokud jde o globální latenci, průměrná hodnota pro Bunny Edge Storage je 41 ms, což je nejnižší hodnota mezi ostatními. V globální výzvě propustnosti je průměrná hodnota 58,3 MB/s, což je nejvyšší hodnota mezi ostatními poskytovateli.

Začněte svou BEZPLATNOU zkušební verzi ještě dnes výběrem jakýchkoli plánů od 0,01 $/GB měsíčně pro Evropu. Můžete také vybrat dvě, tři nebo čtyři oblasti najednou.

Vultr

Vultr nabízí vysoce výkonné úložiště objektů za 5 USD měsíčně včetně 250 GB úložiště a 1000 GB šířky pásma. Využívá mezipaměť NVMe (Non-Volatile Memory Express), aby zajistila, že často přistupovaná data budou dostupná rychleji.

Rozšiřujte nebo snižujte, jak rostete a spravujte pomocí nástrojů kompatibilních s API nebo S3. Vultr klonuje data třikrát pro lepší spolehlivost.

Cloudové soubory

Cloudové soubory by Rackspace využívá OpenStack, který poskytuje škálovatelné cloudové úložiště. Úzce se integruje s AKAMAI CDN, aby sloužil obsah rychleji po celém světě.

Soubor můžete ponechat soukromý nebo veřejný.

Rackspace poskytuje jedinečné funkce, jako je dočasná adresa URL, která je platná pouze po určitou dobu. Dokonalé řešení, kde chcete prodávat digitální média a chcete, aby si je uživatel stáhl v definovaném čase.

IBM

Cloudové úložiště od IBM nabízí šifrování na straně serveru a SSL/TLS při přenosu. Data lze ovládat pomocí webového rozhraní, RESTful API, SDK.

Pomocí SDK vám umožňuje používat úložiště nejen s cloudovými službami IBM, ale také s jinou platformou. Existují dvě možnosti odolnosti.

 • Regionální – ukládejte data ve více datových centrech, ale ve stejné oblasti
 • Mezi regiony – ukládejte data ve více regionech, což je užitečné, pokud hledáte HA založené na regionu.

IBM nabízí čtyři typy úložiště.

 • Standardní – data pro všeobecné použití, často přístupná
 • Trezor – data přístupná jednou měsíčně nebo méně
 • Cold vault – Příležitostně přístupná data pro dlouhodobé uchovávání dat
 • Flex – Dynamická data, směs dat, ke kterým se často a zřídka přistupuje
  Jak vynutit odstranění titulků na Netflixu

V rámci lite tarifu můžete začít s 25 GB dat ZDARMA.

Alibaba OSS

Alibaba Cloud OSS (Služba ukládání objektů) nabízí 99,9% záruku dostupnosti. Kalkulace je založena na tom, co používáte, bez předběžného nebo dlouhodobého závazku.

Úložiště Alibaba je schopno zpracovat více než 50 000 požadavků za sekundu a má vestavěné víceúrovňové zabezpečení na ochranu před DDoS, neoprávněnými pokusy o přihlášení.

Azure Blob Storage

Ukládejte všechna nestrukturovaná data pomocí Microsoft Azure úložiště blogu. Jednou z výraznějších výhod Azure je jeho umístění.

Příklad: pokud hledáte více umístění datových center v Indii, pak v tuto chvíli má Azure lepší pokrytí.

Úložiště blogů Azure je optimalizované pro datová jezera. Dostali i jiné druhy úložný prostorjako File & Archive, aby vyhovovaly dalším požadavkům.

Oracle Storage

Cloudové úložiště od společnosti Oracle umožňuje ukládat neomezená nestrukturovaná data na kbelík. Některé z funkcí jsou:

 • Více způsobů připojení – OpenStack swift API, HDFS plug-in, REST API, Java SDK, Python CLI a konzole
 • Škálovatelnost – nebojte se velikosti dat, ta se škáluje automaticky.
 • Šifrování – šifrování na straně serveru s 256 AES algoritmem

Závěr

Vím, že existuje více možností ukládání dat v cloudu. Nejlepší způsob, jak si vybrat, je vyzkoušet je. Většina výše uvedených poskytovatelů cloudových úložišť nabízí zkušební verzi ZDARMA.

Případně, pokud byste je chtěli hostovat on-premise, můžete vyzkoušet software kompatibilní s S3 s vlastním hostitelem.

x