10 Nejlepší software pro správu třídy pro učitele v roce 2023

Jak se technologie vyvíjí, online vzdělávání se stalo novým trendem ve vzdělávacím sektoru.

Sledovat každého studenta v digitálních učebnách je vždy náročné. Pro studenty je snazší ztratit se v oceánu World Wide Web, když se vyučují nejdůležitější lekce.

Studenti, kteří používají zařízení, jsou v průměru 11krát v průběhu třídy mimo úkol. Classroom Management Software je tím pravým elixírem na takový problém.

Software pro správu učebny je účinným nástrojem, který studentům zajistí, že zůstanou u úkolu a zapojí se do tématu. Ale co je software pro správu učebny?

Pojďme si tento článek přečíst dále, protože uvádíme nejlepší software pro správu tříd pro efektivní a poutavé učení v digitálních učebnách.

Co je software pro správu učebny?

Software pro správu učebny je součástí řízení výuky, která pomáhá řídit aktivitu studentů a zobrazovat a monitorovat používání jejich zařízení. Software poskytuje detailní pohled na řídicí panely studentů a dává jim kontrolu nad jejich obrazovkami.

Tento holistický kus softwaru lze použít k vytváření různých úkolů pro studenty, jejich sledování a zanechání zpětné vazby, to vše na jediném panelu.

Různé školy nyní přijaly nástroje pro správu tříd, které omezují úkoly a sledují aplikace a webové stránky studentů.

Proč používat software pro správu učebny?

Přibližně 71 % učitelů od pandemie v nějaké formě přijalo technologii a související software.

Důvodem je snadné použití a množství funkcí, které nabízí ke sledování studentů.

Zde je seznam výhod, které nástroje pro správu učebny nabízejí:

  • Méně rozptýlení: Tablety a chytré telefony jsou nejjednodušším způsobem rozptýlení. Se softwarem pro správu třídy mohou učitelé bez problémů klepat na aktivity studentů a zavírat všechny karty, které ruší.
  • Lepší komunikace s rodiči: Jednou z častých mylných představ o virtuální třídě je neschopnost rodičů dobře komunikovat s učiteli. Nástroje pro správu třídy nabízejí možnosti vytváření sestav, které dávají rodičům přehled o pokroku jejich dítěte a zpětnou vazbu.
  • Snadné monitorování: Učitelé mohou v rámci jediného řídicího panelu sledovat úkoly studentů a otevírat aplikace a webové stránky, nabízet úkoly a sledovat jejich výkon na stupnici hodnocení.
  • Efektivní výuka: Díky používání funkcí, jako jsou kvízy, generování zpráv a dokončování milníků, je výuka pro učitele efektivnější a jednodušší.

Jaké funkce byste měli zvážit při výběru softwaru pro správu tříd?

Software pro správu učebny by měl obsahovat všechny funkce, které zefektivní výuku a usnadní komunikaci mezi studenty a učiteli.

Při výběru nástroje pro správu učebny je třeba vzít v úvahu mnoho funkcí. Zde jsou funkce, které byste měli hledat v nástroji pro správu digitální třídy:

  • Nabídka vzdáleného přístupu: To znamená, že učitelé by měli mít přístup k aktivitám a úkolům žáka, k jejich otevřeným aplikacím a webovým stránkám. To je základní funkce pro studenty s krátkou dobou pozornosti.
  • Funkce pro více platforem: Vzhledem k tomu, že software pro správu učebny je založen na cloudu, nabízí funkce napříč platformami napříč různými zařízeními a operačními systémy.
  • Přizpůsobení: Jednou ze základních vlastností těchto nástrojů jsou jejich přizpůsobitelná řešení. Instruktoři by měli být schopni navrhovat a předělávat digitální učebny, využívat digitální nástroje na základě potřeb a vybírat funkce, které jsou nejvíce požadovány.
  • Vytvářejte učební osnovy a plány hodin: Kromě toho mohou učitelé vytvářet učební osnovy, které jsou přizpůsobeny potřebám studenta. Mohou také přizpůsobit lekce a vytvořit rozvrh pro provádění úkolů a testů.
  • Funkce soukromého chatu: Chcete-li vytvořit zážitek jako ve fyzické učebně, funkce soukromého chatu nabízí konverzaci 1 na 1 mezi učitelem a studentem. Studenti tak mohou osobně komunikovat s učitelem a řešit své dotazy, pokud se zdráhají zeptat před třídou.
  11 nástrojů softwarového inženýrství, které musíte znát jako programátor

Nyní známe základní funkce při výběru nejlepšího softwaru pro správu učebny. Podívejme se na náš rozsáhlý seznam těchto nástrojů.

Faronics Insight

Faronics Insight je snadno použitelný software pro správu tříd pro učitele, kteří se nechtějí moc ponořit do technických záležitostí. Učitelé mohou mít vše pod svou kontrolou a zároveň zefektivnit správu IT.

Mohou také získat přístup do více učeben najednou.

Učitelé mohou tento software použít ke správě velké třídy a zapojit studenty do kolaborativního učení. Nejlepší část; je ideální pro vzdělávací instituce všech velikostí.

Učitelé mohou sdílet svou obrazovku nebo si vybrat obrazovku konkrétního studenta a zavřít nechtěné karty. Faronics umožňuje učitelům provádět a spravovat testy se vzdáleným přístupem. Mohou uzamknout kartu studenta, aby se test prokryl.

Učitelé mohou bez problémů komunikovat se studenty prostřednictvím zvuku a chatu. Ať už jde o komunikaci 1 na 1 nebo skupinovou komunikaci, Faronics Insights nabízí zabezpečenou komunikaci.

Škola NetSupport

NetSupport School je funkčně bohatý nástroj pro správu tříd, který poskytuje širokou škálu nástrojů pro monitorování, spolupráci a správu pro velké digitální učebny.

Učitelé se mohou vzdělávat a školit pomocí virtuální tabule s množstvím nástrojů pro kreslení a anotaci.

Tento nástroj pro správu učebny funguje na různých platformách a funguje na jakémkoli zařízení. Učitelé mají úplný přístup ke studentskému systému, protože mohou poskytovat znalosti prostřednictvím zvuku, videa a interaktivních nástrojů.

NetSupportSchool přichází s funkcí sledování výstrah v reálném čase.

Učitelé mohou přistupovat ke studentovým mikrofonům, myším a klávesnicím a sledovat živou audio aktivitu. To přichází s úžasnými nástroji pro hodnocení, jako jsou průzkumy a okamžitá zpětná vazba.

NetSupport funguje bez problémů na Windows, Mac i na Chromebooku. Kromě toho aplikace běží také na Android a iOS.

Hapara

Hapara, navržený speciálně pro Chromebook, je software pro správu učebny, který nabízí efektivní učení prostřednictvím Google Workspace.

Tato softwarová sada je nejznámější pro svou funkci pracovního prostoru, která nabízí spolupráci napříč platformami a personalizované učení. Jediným kliknutím mohou učitelé získat podrobný přehled o učení svých studentů a o tom, na jaké dovednosti se musí zaměřit.

  Jak odebrat uživatele ze skupiny v telegramu

Učitelé mají přístup ke všem souborům a složkám prostřednictvím Google Workspace a Google Drive. Nejlepší část? Má mobilní a centralizovaný řídicí panel pro přístup ke všem digitálním školním pracím.

Webový filtr je jedinečná funkce, která filtruje a třídí obsah, který studenti prohlížejí. Pomáhá filtrovat škodlivý nebo nevhodný obsah ve třídě. Komunikační nástroje dále propojují studenty s učiteli a připomínají jim probíhající úkoly a nadcházející úkoly.

Uživatelé se mohou přihlásit k demoverzi a získat kompletní návod k softwaru.

LanSchool

Jako inovátor softwaru pro správu tříd je LanSchool holistická platforma poskytující pedagogům individuální výuku a spolupráci ve třídě.

Tento cloudový software je podporován technologiemi Lenovo, a proto běží na místních serverech institutu, což umožňuje rychlejší přístup. LanSchool funguje bez problémů na počítačích Mac, Windows, Chromeboocích a dokonce i ve třídách se smíšenými zařízeními.

Má jedinečné funkce, včetně monitorování v reálném čase, správy zařízení, prvotřídního soukromí a pravidelných aktualizací, které vylepšují zážitek z učení. Učitelé mohou přepnout na zobrazení miniatur studentů ve třídě nebo zobrazení jednotlivých studentů na celou obrazovku.

LanSchool také chrání zařízení studentů před digitálním nebezpečím pomocí cloudového webového filtru Lenovo a upozornění na stisknutí kláves.

Impero

Software pro správu učebny Impero udržuje studenty zaměřené na úkoly prostřednictvím různých funkcí sledování učebny.

Impero Classroom nabízí funkce, jako je bezpečné procházení, sledování používání internetu v reálném čase a efektivní spolupráce.

Využívá inteligentní webové filtrování ke sledování aktivit studentů v reálném čase a ke sledování škodlivých aplikací a webových stránek. Instruktoři mohou vytvořit a navrhnout učební plán pro studenty, řídit hodinu navíc nebo ji předčasně ukončit.

Kromě toho mohou také vytvářet seznamy úkolů a domácích úkolů pro studenty. Impero se pro snadnou komunikaci integruje se širokou škálou pracovních prostorů a nástrojů pro spolupráci, jako je Google Classroom, Microsoft Azure a integrace SIS.

Stejně jako Hapara, i Impero nabízí ukázku pro učebnu, která obsahuje všechny základní funkce.

Senso

Senso je úžasný all-in-one software pro správu třídy, který pomáhá sledovat chování studentů z ptačí perspektivy.

Senso je speciálně vytvořen pro zařízení Chrome a pomáhá při efektivní správě učeben prostřednictvím centralizovaného webového portálu.

Tento nástroj umožňuje učitelům plynule ovládat aktivity na obrazovce, blokovat webové stránky a sdílet dokumenty pomocí několika kliknutí. Kromě toho vám software umožňuje zahájit relaci živého chatu s jedním nebo více studenty.

Správci mohou blokovat rozptýlení a ztlumit nebo zrušit ztlumení kteréhokoli účastníka ve třídě.

Na Senso se mi nejvíce líbilo jeho jedno kliknutí, které učitelům umožňuje organizovat lekce, posílat úkoly a dokonce získávat okamžitou zpětnou vazbu.

Když přejdete na konec stránky, můžete se rychle zaregistrovat a rezervovat si bezplatné demo.

Třídní špión

Jak název napovídá, Classroom Spy je software pro monitorování učebny, který pomáhá sledovat pokrok studentů jednotlivě nebo ve skupinách. Tento software dává administrátorům úplnou kontrolu nad aktivitou studenta ve třídě.

Stručně řečeno, umožňuje správcům sledovat jejich aktivitu a přijímat opatření.

Učitelé mohou uzamknout obrazovky studentů, zabránit jim v procházení internetu a získat úplnou kontrolu nad jejich myší a klávesnicí.

  Jak upgradovat na Fedoru 34

Ještě zajímavější je, že zaznamenané obrazovky počítače lze okamžitě převést do souboru AVIF.

Přestože uživatelské rozhraní může vypadat trochu zastarale, software funguje bez problémů na Windows, Mac OS a Linux. Uživatelsky přívětivá mobilní aplikace je navíc dostupná pro Android a iOS.

V neposlední řadě můžete začít s 30denní bezplatnou zkušební verzí a získat hvězdnou zákaznickou podporu zdarma.

Systémy LightSpeed

LightSpeed ​​je holistický kus softwaru přizpůsobený komunitám K-12, aby vytvořil poutavé výukové prostředí.

Ať už se jedná o třídu se 100 nebo 100 000 lidmi, jejich špičkový software pro správu tříd dává učitelům úplnou kontrolu nad třídou.

Učitelé mohou získat přehled na obrazovkách studentů v reálném čase. Tímto způsobem mohou monitorovat obrazovky, zavírat rušivé karty a blokovat až 100 adres URL najednou. Rychlost světla je ideální pro jakýkoli typ učení – vzdálené, hybridní nebo osobní.

Nejlepší část? Dodává se s monitorovacím systémem poháněným umělou inteligencí, který detekuje nevhodné chování účastníků a uzamkne prohlížeč.

Lightspeed se integruje se softwarovými sadami společnosti Microsoft, jako jsou Teams a další platformy, aby se usnadnila spolupráce a další procesy.

Pokud chcete otestovat funkce, můžete vždy vyzkoušet a rezervovat si bezplatné demo pro Lightspeed.

Netop Vision

Netop Vision je on-premise softwarový systém pro správu učebny, který vzdáleně monitoruje studentovy počítače a odstraňuje zdroje rozptýlení. Software detekuje nečinnost a informuje uživatele, jakmile někdo přestane pracovat.

Kromě toho mohou instruktoři také prezentovat obrazovky studentů, aby ukázali své úkoly, analyzovali jejich silné stránky a ocenili je. Správci mohou také vzdáleně otevřít soubor, web nebo aplikaci a okamžitě je prezentovat ve třídě.

Vision má také mobilní rozhraní navržené pro uživatele iPadu, takže se tablety mohou proměnit v PC.

Můžete začít hned s 30denní bezplatnou zkušební verzí, která se skládá z několika základních funkcí. Pokud však potřebujete pokročilejší funkce, jako je omezení studentů a zámky obrazovky, použijte Vision Pro.

Ovládání sítě 2

Net Control 2 je zábavný a poutavý software pro správu tříd určený pro malé i velké třídy, školy, knihovny, vysoké školy a další vzdělávací organizace.

Software nabízí více než 150 funkcí pro monitorování učebny, včetně vestavěných nástrojů pro anotaci, virtuální tabule, vestavěného chatu, omezení aktivity prohlížeče a audio a video konference.

Pro zvýšení produktivity má software nástroj pro konstruktér kvízů, který pro studenty vytváří vizuály, textové kvízy a hry. Studenti mohou okamžitě získat zpětnou vazbu ke zkouškám a známkám na obrazovce svého počítače.

NetControl vám umožňuje sdílet dokumenty jedním kliknutím a shromažďovat je v časovém rámci. V neposlední řadě software analyzuje chování správce a považuje ho za makro příkaz pro rychlé provedení.

Závěrečná slova

Systémy pro správu učebny jsou skvělým způsobem, jak vytvořit poutavé prostředí ve virtuální třídě a udržet pozornost studentů.

Nástroj může být skvělou úsporou času a zároveň zvýšit produktivitu. Nezapomeňte, že většina z nich je dodávána s bezplatnou ukázkou, takže si jejich funkce můžete kdykoli vyzkoušet.

Vyberte si nejlepší systém pro správu učebny, který dokonale vyhovuje vašim potřebám a požadavkům.

Nezapomeňte se podívat na seznam nejlepších programů pro správu školy.

x