10 nejlepších 360° fotoaparátů pro snímání z každého úhlu

Během několika let se 360stupňová videa, obrázky a fotografie těší velké oblibě.

Je to proto, že 360stupňový obsah nabízí pohlcující a jedinečný způsob, jak vidět svět. 360° obsah odstraňuje limity pro pořizování fotografií a videí pouze z jedné perspektivy.

Pomocí této 360stupňové technologie můžete snadno zachytit scénu z každého úhlu. Znamená to, že můžete diváky skutečně ponořit do jakékoli scény, což nebyl případ tradičních metod.

Technologie jdou každým dnem kupředu a v důsledku toho se také zvyšuje cenová dostupnost a kvalita 360stupňových kamer. Díky tomu jsou 360stupňové kamery pro tvůrce obsahu mnohem dostupnější než kdykoli předtím.

Než však najdeme nejlepší možnosti 360stupňového fotoaparátu, pojďme prozkoumat, jaké to jsou.

Co je to 360stupňová kamera?

360stupňová kamera, nazývaná také všesměrová kamera, se skládá z 360stupňového zorného pole (FOV). Díky tomu dokáže zachytit vše kolem vás. Jedná se o klíčová zařízení, když potřebujete zachytit zorné pole větší velikosti, jako jsou panoramata.

Jak funguje 360° kamera?

Nejčastěji se 360stupňové kamery skládají z objektivů v kruhovém uspořádání s možností širokoúhlého snímání. Toto uspořádání pomáhá těmto kamerám zachytit okolí ze všech úhlů najednou.

Výsledný klip přichází ve formě 360stupňového videa nebo fotografie. Tyto klipy můžete sledovat na zařízeních, jako jsou náhlavní soupravy VR, chytré telefony a počítače.

Některé z 360° kamer mají speciální funkce, které umožňují spojit více 360° snímků dohromady. V důsledku toho získáte ještě rozšířenější zorné pole.

  Zahrajte si běžeckou hru Chrome T-Rex na svém telefonu

Jaká jsou některá použití 360° kamer?

360stupňové kamery mají četná použití v různých oblastech. Promluvme si o některých hlavních případech použití této technologie.

  • Zachyťte 360° videa a fotografie: Pokud jste tvůrci obsahu, mohou tyto kamery poskytnout vašim divákům skutečně pohlcující zážitek. Kvalitu obsahu videa můžete maximalizovat zachycením událostí nebo okolí z různých úhlů.
  • 360stupňové snímání pod vodou: Většina 360° kamer je dodávána s vodotěsným designem. Díky tomu jsou ideální pro zachycení úchvatných podvodních záběrů ze širokých úhlů.
  • Pokryjte všechny na konferenci: 360 kamer, když jsou umístěny uprostřed stolu, pomáhá zachytit každého na konferenci nebo schůzce.
  • Prohlídky nemovitostí: Realitní makléři nebo prodejci nyní hojně využívají 360° kamery k pořizování lákavých obrázků a videí nemovitostí. Díky tomu bylo vhodné nabídnout potenciálním zájemcům 360stupňovou virtuální prohlídku nemovitostí.

Nyní se podíváme na některé z nejlepších 360° kamer.

Vodotěsná kamera Insta360 X3

Insta360 X3 vám pomůže zachytit aktivní HDR 5,7K 360 videa. Můžete si vybrat úhel podle svého výběru a zachytit podmanivé snímky. Obsahuje aplikaci Insta360 s umělou inteligencí.

Jeho 1/2″ 48MP snímače vám umožní zachytit s vylepšenou čistotou, i když nahráváte za špatných světelných podmínek. Je zálohován baterií o kapacitě 1800 mAh. Má neviditelnou selfie tyč, která zmizí, když budete upravovat záznamy.

Jeho 360° zámek horizontu a FlowState udrží vaše videa plynulá, i když budete postupovat klikatě.

Insta360 ONE X2

Jedná se o výkonnou 360-akční kameru, která je vodotěsná do 33 stop a je dodávána s kapesní posádkou. Toto jediné zařízení vám umožní střílet všemi směry s maximálním rozlišením 5,7K 360. Díky stabilizaci FlowState, která je součástí dodávky, jsou vaše záběry plynulé a stabilní.

Insta360 ONE X2 vám umožní zachytit drony jako anděly z pohledu třetí osoby. Neviditelná páčka fotoaparátu při úpravách snadno zmizí. Jeho AI editační technologie vám umožní pohodlně vytvářet vysoce kvalitní obsah.

  Nejlepší aplikace pro spánek roku 2021 (včetně aplikací pro sledování spánku)

GoPro MAX

Pro zachycení pohlcujících videí nebo fotografií ve stylu hrdinů vyzkoušejte kameru GoPro Max 360. Jeho přední obrazovka a výkon brokovnicového mikrofonu vám poskytují maximální výkon.

Jeho 180stupňové snímání vám poskytne dokonalou stabilizaci. Umožňuje vám streamovat živě s rozlišením 1080p. Jeho funkce vyrovnávání horizontu v režimu HERO umožňuje pořizovat filmové záběry s maximální plynulostí. Funkce PowerPano vám umožní zachytit 270stupňové panoramatické fotografie bez jakéhokoli zkreslení.

MAX je vybaven šesti mikrofony, které zachycují zvuk úžasné kvality. Během aktivity můžete také zaznamenávat časosběrná videa.

Ricoh Theta X

Tato snímací kamera Ricoh Theta X 360 má 2,25palcový displej s podporou dotykové obrazovky. To znamená, že na něm můžete provádět mnoho operací bez použití smartphonu. Umožňuje pořizovat fotografie ve vysokém rozlišení s výstupem téměř 60 MP.

Jeho stabilizace obrazu umožňuje pořizovat 360° videa v rozlišení 5,7K. Umožňuje přepínat mezi paměťovou kartou a baterií. Port USB 3.0 Type-C napájí fotoaparát, i když používáte stativ. Tento fotoaparát je dodáván v těle z hořčíkové slitiny.

KanDao QooCam

Pokud hledáte 360° kameru pro profesionální živé vysílání, KanDao QooCam může být ideální volbou. Umožňuje vám streamovat živě v rozlišení 4K, 5,7K a 8K. Je vybaven 2,4palcovým LCD a in-Dual objektivem F2.0.

Jedná se o plně vybavenou kapesní kameru, která splní všechny vaše požadavky na živé vysílání. Podporuje připojení Wi-Fi, HDMI a Ethernet. Dodává se ve voděodolném provedení, takže můžete pořizovat videa a snímky i v dešti.

Insta360 ONE RS Twin Edition

Insta360 ONE RS Twin Edition obsahuje 5,7K 360 čočku a 4K boost čočku, která vám umožní zachytit detailní záběry. Jeho stabilizace FlowState zajišťuje plynulé a stabilní snímky bez ohledu na objektiv, který používáte.

  Chytré smlouvy: Průvodce pro začátečníky

Nový snímač vám umožní pořizovat 48MP fotografie a 6K HDR širokoúhlá videa. Tento ONE RS je vybaven neviditelnou selfie tyčí, která nabízí úžasné záběry z pohledu třetí osoby.

RICOH THETA Z1

RICOH THETA Z1 přichází s 2,7krát více doplňkovými funkcemi než jeho předchozí model. Dodává se s 51 GB vnitřní paměti. To znamená, že můžete zachytit přibližně 900 snímků RAW, 6350 snímků JPEG a 4K videa za 110 minut.

S RICOH THETA Z1 můžete pořizovat 360stupňové snímky s rozlišením 23MP. Jeho zpracování obrazu HDR umožňuje pořizovat snímky s různými úrovněmi jasu.

Jeho 4kanálový mikrofon vám umožní nahrávat pohlcující zvuk spolu s podmanivým videem. Podporuje připojení USB 3.0 typu C, což umožňuje rychlý přenos souborů.

Insta360 ONE RS 1-palcový 360 Edition

Tento 360° fotoaparát má duální 1palcový CMOS snímač, který poskytuje dynamický rozsah a výjimečné snímky. A to i za špatných světelných podmínek. Umožňuje zachytit 360 videí s rozlišením 6K.

Umožňuje pořizovat fotografie s dynamickým rozsahem s rozlišením 21 MP v režimu PureShot HDR. Je vybaven zámkem 360 horizontu a stabilizací FlowState, která poskytuje úžasně plynulá videa.

Rylo 5,8K 360 videokamera

Tato 360° kamera přichází s vyrovnáváním horizontu a průlomovou technologií stabilizace, která vám pomůže zaznamenat plynulé záběry. Tato kamera se dodává se synchronizačními kabely, které podporují telefony iPhone a mnoho zařízení Android.

Tato videokamera Rylo 5,8K 360 nabízí jednoletou omezenou záruku. Dodává se s 16GB SD kartou a bezdrátovým připojením. Díky tomu můžete pořizovat snímky zády k sobě a úžasně zaznamenávat své výrazy.

Samsung Gear 360 (edice 2017)

Tento fotoaparát Samsung 360 dokáže zachytit každý okamžik s dokonalostí rozlišení 4K. Umožňuje pořizovat 15MP fotografie pomocí 180stupňových čoček.

Má voděodolnost IP53. Jeho snadno použitelná aplikace vám umožňuje upravovat fotografie a videa. Umožňuje vám je také přímo sdílet na různých platformách sociálních médií.

Závěrečná slova

Pokud tedy hledáte perfektní 360° fotoaparát, zvažte tyto možnosti. Ty vám mohou pomoci přinést vašemu publiku úžasně jedinečný a podrobný obsah.

Můžete také chtít prozkoumat nejlepší TF karty pro váš fotoaparát a další zařízení.