etechblog

10 nejlepších 4K herních monitorů pro lepší pohodlí a výkon

Bez elegantního herního monitoru je hraní neúplné, že? Neodkládejme nákup a vylepšeme si herní zážitek s některými z nejlepších herních monitorů.

Hraní her bylo vždy zdrojem zábavy pro všechny lidi. S nástupem počítačů a moderního hraní se hry staly nenahraditelnou součástí života každého z nás. Hraní vedlo ke zvýšení počtu pracovních míst souvisejících s počítačem. Je to proto, že k plánování a tvorbě her se vyžaduje spousta lidí.

Pro ty, kteří nevědí, existuje mnoho zemí, kde se hraní počítá jako sport, a pro herní nadšence existují herní turnaje.

V současné době, kdy je hraní pro většinu lidí více než jen zdrojem zábavy, by používání komponent, které nějakým způsobem snižují herní zážitek, bylo nepříjemné. Zde nám pomáhají 4K monitory.

V tomto článku probereme, co jsou 4K monitory a jaké jsou různé výhody používání 4K monitorů. Probereme také důležité funkce, na které si dát pozor před nákupem 4K herního monitoru. Nakonec se podíváme na některé z nejlepších 4K herních monitorů pro lepší pohodlí a výkon.

Co jsou 4K monitory?

Displeje 4K mají rozlišení 3840 x 2160 pixelů. Ve srovnání s typickým Full HD monitorem je to téměř o 8 milionů pixelů více. Ve standardním rozlišení je kolem 2 milionů pixelů.

Pixely 4K obrazovky jsou blíže rozmístěny, což vede k jasnějšímu obrazu a detailnější viditelnosti. Vysoký počet pixelů navíc poskytuje ve výchozím nastavení další místo na obrazovce na ploše, v prohlížeči a v souborech Excel a Photoshop.

U aplikací a her s vysokou grafikou a vysokým výkonem poskytuje obraz 4K více detailů. Je to proto, že jsou efektivně dvakrát tak ostré než obrázky 1080p. Většina modelů potřebuje pouze jeden napájecí a jeden datový konektor, ale díky ergonomickému designu můžete také ušetřit čas a místo při instalaci.

Ačkoli většina videoher není nyní připravena na 4K displeje, brzy bude k dispozici široká škála.

Vyžaduje se poměrně špičkový stroj na zpracování grafiky. Pokud chcete ze svého nového panelu 4K vytěžit maximum, potřebujete grafiku a videohry, které dokážou zobrazit kvalitu 4K. Vaše zařízení musí podporovat rozlišení 4K.

Výhody 4K monitorů

Zavedení 4K v digitálním světě bylo přelomové. Když mluvíme o výhodách, které nabízejí 4K monitory, existuje široká škála výhod nabízených různým lidem a odvětvím.

Lidé, kteří nejvíce těžili z 4K monitorů, jsou všechny typy návrhářů, protože 4K monitory jim pomáhají upravovat a prohlížet jejich návrhy do nejmenších detailů.

Přestože lidé, kteří se zabývají digitálním designem, fotografováním nebo produkcí videa, potřebují vyšší rozlišení, které poskytují 4K displeje, mohou z nich profitovat i nedesignéři.

Na 4K monitoru je vše jasné a ostré. Pokud tedy chcete provádět multitasking rozdělením obrazovky do mnoha oken, vyšší rozlišení může udržet vše čitelné.

  Kryptoindexové fondy a ETF: Co to je?

Má smysl vybrat si monitor, který vám umožní multitasking tímto způsobem, pokud máte na stole místo jen pro jeden. Někteří hráči si mohou přát vyšší obnovovací frekvenci, než jakou nyní může obecně poskytnout 4K. Většina grafických karet se vyvíjí tak, aby mohly podporovat hraní 4K s monitory.

Důležité funkce, na které byste si měli dát pozor, než si koupíte 4K herní monitor

S rostoucím množstvím detailů, které jsou dostupné v kvalitě 4K, se 4K monitory rychle stávají standardem. Nejen hry, ale i další věci vypadají fantasticky na nejlepším herním displeji 4K.

Jakýkoli počítačový systém, který používá grafickou kartu, získá díky rozlišení 4K výrazné zlepšení. Zejména hry jsou nejlepším důvodem pro přechod na 4K, protože mohou vypadat realisticky v tak vysokém rozlišení. Zde je několik funkcí, které byste měli hledat před nákupem 4K herního monitoru.

#1. Rozlišení a velikost monitoru

Obsah 4K bude vypadat ostřeji na 27palcovém nebo 28palcovém monitoru ve srovnání s 32palcovým monitorem a bude vypadat ostřeji než na 43palcovém nebo 48palcovém náhražce. Pokud je vaším primárním zájmem vizuální čistota, je stále třeba zvážit mírnou odchylku.

#2. Zobrazit obrazovku

Většina 4K monitorů využívá IPS displej, který má špatný kontrastní poměr. Zahrnují také přesné barvy, vynikající čistotu pohybu a vysoký jas.

Pokud není k dispozici IPS, používá se také VA panel. Zatímco zlepšuje kontrastní poměr a zachovává vynikající barevný výkon, tento styl zobrazení často obětuje čistotu pohybu při nastavení šera.

Hráči by se měli těšit na nové verze s mini-LED osvětlením. Pro zvýšení kontrastu kombinuje IPS obrazovku s několika zónami stmívání LED. HDR je také dodáváno prostřednictvím mini-LED displejů.

#3. Obnovovací frekvence

Pro většinu hráčů jsou preferovány herní monitory s vyšší obnovovací frekvencí. Zatímco většina běžných monitorů má obnovovací frekvenci 30 Hz, monitory s 60 Hz jsou minimální obnovovací frekvencí pro herní monitory. Pro profesionální hráče jsou preferovány herní monitory s obnovovací frekvencí 144 Hz nebo vyšší.

#4. Doba odezvy

Doba odezvy je doba, během které monitor oplácí vaše akce. Měly by být preferovány monitory s rychlou dobou odezvy, protože snižují rozmazání a duchy. Doba odezvy 1 ms je běžná pro většinu počítačů, zatímco herní monitor byste si měli koupit s dobou odezvy kratší než 5 ms.

#5. Vstupy a výstupy

Zatímco při výběru monitoru je k dispozici mnoho standardů, existuje několik preferovaných vstupních a výstupních standardů pro herní monitory. Pokud kupujete herní monitor, preferujte DisplayPort, HDMI a USB Type C/Thunderbolt™ 4.

I tyto normy mají více verzí. Měli byste tedy vybrat nejnovější verzi nebo verzi, která je nejvíce kompatibilní s vaším monitorem.

Nyní budete mít dobrou představu o 4K herních monitorech a funkcích, které byste měli hledat. Pojďme tedy přejít na seznam některých nejlepších 4K monitorů, které si můžete vyzkoušet.

Počítačový monitor SAMSUNG S80A

IPS panel 27palcového Hi-Res UHD počítačového monitoru Samsung má špičkové displeje, které mohou zvýšit vaši produktivitu. Rozlišení je čtyřikrát vyšší než u panelu 1080p, což usnadňuje čtení drobného textu a snazší práci a prohlížení detailů v obrázcích, grafice a filmech.

Jeho IPS panel, HDR10, 1 miliarda barev a nejlepší a flexibilní připojení ve své třídě poskytují výjimečnou kvalitu obrazu.

Nabízí inteligentní péči o oči s funkcemi, jako je Adaptive Picture, Eye Saver Mode a technologie Flicker-free.

Ergonomická a nepřehledná konfigurace je možná v jakémkoli pracovním prostoru díky elegantnímu, minimálnímu, bezrámovému designu a výškově nastavitelnému stojanu (HAS), který je dodáván s funkcemi naklápění, otáčení a otáčení. Díky vestavěným reproduktorům můžete snadno poslouchat jakýkoli obsah, což také uvolňuje místo.

  Co je podvod s telefonem Wangiri nebo „s jedním prstenem“?

Monitor SAMSUNG 32″ Odyssey Neo G7 4K UHD

Displej SAMSUNG Odyssey Neo G7 4K má rozlišení UHD, HDR 2000 a technologii Quantum Matrix. To usnadňuje vytvoření přesného obrazu. Monitor kompatibilní s G-sync nabízí obnovovací frekvenci 165 Hz a reakční dobu 1 ms pro hraní bez zpoždění.

Úžasný zakřivený tvar tohoto monitoru 1000R podporuje relaxaci očí a pohlcující hraní. Díky technologii CoreSync, která odpovídá barvám na obrazovce vaší hry a ponoří se do světa, váš herní zážitek překračuje hranice obrazovky.

Při hraní těch nejnáročnějších etap a bitev matný displej bez rozptylování světlo spíše pohlcuje, než aby ho odrážel.

Monitor můžete otáčet, naklánět a otáčet, abyste našli ideální polohu pro sledování. Váš displej automaticky přepíná zdroje, když jsou připojená zařízení zapnuta, díky Auto Source Switch+.

Herní monitor GIGABYTE FreeSync

Gaming Monitor FreeSync od Gigabyte se dodává v různých velikostech, stylech, vzorech a konfiguracích. Není pochyb o tom, že spolu s rozmanitostí zajišťují tyto 4K monitory také kvalitu.

Tyto monitory jsou vybaveny 31,5″ SS IPS 3840 x 2160 4K herním jasem, který zvyšuje kvalitu zobrazení. Má také pozorovací úhel (L/R) 178°/178°, který pomáhá předcházet únavě očí.

Má obnovovací frekvenci 144 Hz a dobu odezvy 1 ms (GTG), která poskytuje bezkonkurenční rychlost. 4K monitor Gigabyte podporuje technologii Adaptive-Sync a dokáže připojit a ovládat více zařízení pomocí funkce KVM.

Konečně má skvělé funkce, jako je OSD Sidekick, PiP / PbP, Dashboard, Black Equalizer, Game Assist a Auto Noise Cancellation.

Herní monitor ASUS TUF

28palcový 28palcový monitor ASUS TUF Gaming VG289Q1A s úhlopříčkou 28″ 4K IPS DCI-P3 pro hraní her s certifikací DCI-P3 poskytuje velkolepou, jasnou a detailní grafiku.

Je kompatibilní s vysokým dynamickým rozsahem (HDR10), což je průmyslový standard pro úrovně barev a jasu nad rámec toho, co je možné na běžných monitorech. Technologie FreeSync na tomto displeji také snižuje trhání obrazovky a trhané snímkové frekvence.

S pomocí funkce Shadow Boost jsou scenérie rozjasněny bez přeexponování světlých oblastí. Obsahuje porty DisplayPort 1.2 a robustní připojení s HDMI (v2.0) x2.

Navíc podporuje FreeSync s grafickými kartami AMD Radeon a AdaptiveSync s grafickými kartami NVIDIA GeForce. Funguje s grafickými kartami řady NVIDIA GeForce GTX 10, GTX 16, RTX 20 a novější.

Super zakřivený 4K monitor AOC

Na tomto 32″ super zakřiveném UHD monitoru AOC CU32V3 třídy 32″ můžete zažít velký obraz s neuvěřitelnými detaily a barvami. Obrázky a detaily jsou přesné a ultra čisté v rozlišení 32″ 4K UHD.

Navíc jsou barvy živější než na jiných monitorech ve stejné cenové relaci. Jemně upravený VA panel dokáže zobrazit více než 99 % NTSC, 121 % sRGB, 90 % Adobe RGB nebo 89,8 % pokrytí oblasti DCI-P3 pro bohatší barvy, které zobrazují scenérii a objekty tak, jak mají být vnímány.

Poloměr zakřivení tenkého monitoru 1500R vytváří příjemný a pohlcující zážitek ze sledování. Je to proto, že se velmi podobá přirozenému zakřivení vašich očí. Režim LowBlue a podsvícení bez blikání poskytované společností AOC vám umožní pracovat celé hodiny bez nepohodlí nebo únavy očí.

ASUS VP28UQG 28″ 4K/UHD

28″ 4K/UHD monitor ASUS VP28UQG s reakční dobou 1 ms a Adaptive Sync/FreeSync pro super plynulý obraz vám umožní hrát naprosto pohlceně. Díky několika stupňům filtrů modrého světla a podsvícení bez blikání pomáhá patentovaná technologie Eye Care společnosti ASUS snižovat únavu očí a nemoci.

  Vybudujte si své bohatství pomocí aplikace M1 Finance

Se čtyřnásobným počtem pixelů než u srovnatelných displejů Full HD 1080p vám VP28UQG poskytuje větší plochu pro vaše četná pracovní okna a detailnější grafiku, ať už sledujete filmy nebo hrajete hry.

Exkluzivní ASUS GamePlus na ASUS VP28UQG vám umožní zlepšit herní zážitek během hry. Tyto prostředky umožňují hráčům zdokonalovat a rozvíjet své herní schopnosti.

27″ monitor Philips Brilliance 272P7VUBNB

Philips Brilliance 272P7VUBNB se svými dokovacími možnostmi USB-C pomáhá zjednodušit vaše připojení. Nepořádek v kabelech je nahrazen tímto 27″ displejem Philips Ultra Clear 4K UHD s dokovací stanicí USB-C.

Můžete sledovat UHD obraz, bezpečně přistupovat na intranet a nabíjet svůj notebook. To vše lze provést současně pomocí jediného připojení USB-C.

Philips 272P7VUBNB je také vyroben tak, aby byl energeticky účinný. Je to možné, protože snímač napájení automaticky sníží jas monitoru, když se uživatel vzdálí od stolu. Tato funkce může snížit náklady na energii až o 80 % a zároveň prodloužit životnost monitoru.

Nový monitor HP Premium v28 4K

Technologie IPS a 4K Ultra HD (UHD) monitor HP New Premium v28 4K Monitor poskytuje ohromující grafiku a bezkonkurenční kvalitu. S tímto displejem si můžete užívat kvalitu obrazu a široké pozorovací úhly špičkových tabletů a mobilních zařízení.

Vaše grafická karta ovládá snímkovou frekvenci hry pomocí technologie AMD Radeon FreeSync spíše než nastavenou obnovovací frekvenci monitoru, což vám poskytuje významnou konkurenční výhodu.

Získáte ultraširokoúhlý zážitek ze sledování s tenkým rámečkem kolem obrazovky na třech stranách. To umožňuje bezproblémovou instalaci více monitorů.

Tento monitor má navíc výškově nastavitelný displej a naklápění pro optimální sledování. Konečně nabízí možnost Low Blue Light, která změní barevné spektrum na teplejší a dodá bílé realističtější vzhled.

Ergo monitor LG UHD IPS Display

LG 32UN880-B 32″ Ultrafine 4K UHD IPS displej má rozlišení 3840 x 2160 a nabízí realistické, přesné barvy, vylepšený kontrast, čistotu a detaily v širokých úhlech. Zažijete realističtější a ostřejší pohled na hru, zábavu a produktivitu.

Tento displej navíc nabízí útulnější a přizpůsobivější konfiguraci pracovní plochy. Jeho revoluční, ergonomické rameno je díky ergonomickému designu přizpůsobeno vašim požadavkům.

Ergonomicky a technologicky inovativní stojan tohoto monitoru od společnosti LG se svým velkým stupněm nastavení pomáhá udržovat zdravé držení těla tím, že umožňuje každému uživateli navrhnout přesně přizpůsobený pracovní prostor.

V neposlední řadě řešení Ergo USB-C One Connection usnadňuje rychlý přenos dat a dodává energii pro nabíjení notebooku pouze jedním kabelem.

27″ 16:9 HDR IPS monitor Dell UltraSharp

S 27″ 16:9 HDR 4K IPS monitorem Dell U2720Q UltraSharp můžete zažít přesnou reprodukci barev a pokrytí širokého barevného gamutu. Má nativní rozlišení 3840 x 2160, obnovovací frekvenci 60 Hz a pokrývá 99 % sRGB a Rec. 709 barevných gamutů a 95 % barevného gamutu DCI-P3.

Kromě toho má VESA DisplayHDR 400 pro podporu HDR, podporu 1,07 miliardy barev, technologii In-Plane Switching (IPS), poměr stran 16:9, antireflexní vrstvu s tvrdostí 3H, pevný kontrastní poměr 1300:1 , klasická úroveň jasu 350 cd/m2, doba odezvy 8 ms v normálním režimu a doba odezvy 5 ms v rychlém režimu.

Závěrečná slova

4K monitory byly opravdu užitečné pro hráče a nadšence pro vývoj her. Nejlepší způsob, jak hrát své oblíbené počítačové hry, je na herním displeji s rozlišením 4K. Nižší rozlišení může zakrýt detaily, ale vyšší rozlišení nabízí pozoruhodnou ostrost.

Tyto obrazovky vykazují čtyřnásobné rozlišení než herní monitor s rozlišením 1080p, díky čemuž jsou vzdálené věci, které byly kdysi temné, živé jako nebe. Sazby 4K monitorů jsou stále drahé, ale časem se věří, že náklady na 4K monitory budou také zahrnuty do rozpočtu.

Dále se můžete podívat na některá z nejlepších herních kol pro simulaci závodního zážitku.

x