10 nejlepších aplikací pro sledování ujetých kilometrů pro analýzu vašich řidičských návyků

Pokud jste někdo, kdo často řídí z pracovních nebo osobních důvodů, může být ruční sledování počtu najetých kilometrů obtížné. 📝

Naštěstí je nyní k dispozici několik aplikací pro sledování ujetých kilometrů, které celý proces zautomatizují a vaše jízda bude bez stresu.

Ať už chcete analyzovat své řidičské návyky, spravovat své výdaje nebo dokonce zlepšit spotřebu paliva, tyto aplikace vám pomohou!

V jízdním pruhu se podělíme o to, jak sledování ujetých kilometrů pomáhá analyzovat vaše řidičské návyky. A pak seznam nejlepších aplikací pro sledování ujetých kilometrů na trhu.

Co je sledování kilometrů?

Sledování ujetých kilometrů znamená vedení záznamů o ujetých kilometrech a výdajích vynaložených při jízdě z bodu A do bodu B.

Tento proces je běžný zejména mezi řidiči sdílené jízdy nebo společnostmi, jako je Uber, které potřebují čas od času zaznamenávat a analyzovat řidičské návyky pro lepší zážitek.

Dříve bylo sledování ujetých kilometrů spojeno s tím, že jste si na začátku a na konci každé cesty zapisovali stav počítadla kilometrů. Únavný proces už naštěstí není ve hře.

S příchodem technologie se sledování ujetých kilometrů vyvinulo do té míry, že existují aplikace speciálně navržené pro automatizaci celého procesu. Jděte nad rámec pouhého sledování najetých kilometrů.

Výhody aplikací pro sledování ujetých kilometrů

#1. Přesné sledování ujetých kilometrů

Zeptejme se: Čemu byste důvěřovali při sledování přesných kilometrů: aplikacím s umělou inteligencí nebo ručně zaznamenaným číslům?

Pro většinu jsou vhodnou volbou aplikace pro sledování ujetých kilometrů s umělou inteligencí. A mají své důvody.

Za prvé, tyto aplikace používají GPS ke sledování vaší jízdy a odstraňují dohady z vašich knih. Navíc si můžete být jisti, že údaje jsou přesné a lze je použít jako záznamy pro daňové, refundační a účetní účely.

Za druhé, aplikace pro sledování ujetých kilometrů eliminují riziko lidských nekalých praktik tím, že zadávají falešné cestovní údaje pro osobní zisk. (svět není vždy laskavý 😪)

S ohledem na oba aspekty je aplikace pro sledování ujetých kilometrů vaším nejlepším nástrojem pro analýzu řidičských návyků prostřednictvím statistik založených na datech.

#2. Šetří čas

Ruční sledování ujetých kilometrů může být časově náročné, zejména pro podniky, které při každodenním provozu silně spoléhají na vozidla.

Nakonec moderní aplikace pro sledování najetých kilometrů přicházejí s pokročilými funkcemi, jako je porovnávání minulých a současných dat, odhadování budoucích kilometrů nebo výdajů, poskytování daňových zpráv a mnoho dalšího.

Když se vaše mysl oprostí od hlášení a administrativních úkolů, můžete pro svou firmu udělat více. Představte si, co byste mohli dělat, kdybyste byli méně zavaleni administrativními úkoly.

#3. Daňové úspory

Pokud je řízení nezbytností pro vaši práci, máme pro vás několik novinek bez daně. 🤑

Vydrž; chystáme se mluvit o daních!

Internal Revenue Service (IRS) tedy umožňuje daňovým poplatníkům uplatňovat odpočty za použití vozidel. To zahrnuje náklady na jízdu, plyn, opravy, mýtné, údržbu atd.

Ale využívat výhody není snadné, příteli. Chcete-li je využít, musíte zaznamenat údaje z počítadla kilometrů od začátku a konce kvalifikované cesty spolu s jejím účelem a datem.

  12 nejlepších britských televizních kanálů Kodi

Mít tolik věcí, které si musíte po každé cestě zapsat, by bylo únavné pro lidi, kteří často řídí.

Proč tedy nepoužívat aplikace pro sledování ujetých kilometrů ke sledování ujetých kilometrů, vytváření výkazů výdajů a získávání daňových přehledů na cestách?

Některé aplikace pro sledování ujetých kilometrů navíc nabízejí funkce, jako je sledování paliva, které vám může pomoci sledovat spotřebu paliva a identifikovat oblasti pro snížení nákladů.

#4. Integrace s jinými aplikacemi

Většina aplikací pro sledování ujetých kilometrů se integruje s aplikacemi pro produktivitu třetích stran, jako jsou kalendáře, sledování výdajů, účetní software a další, což usnadňuje správu úkolů souvisejících s cestováním.

Kromě toho tyto aplikace prezentují data shromážděná z aplikací třetích stran na jednotném řídicím panelu, který vám poskytuje okamžitý přehled o vašich řidičských návycích.

#5. Automatické přehledy

Stejná aplikace, kterou používáte ke sledování ujetých kilometrů, vám také může pomoci vytvářet a sdílet přehledy na cestách.

Většina aplikací nabízí neomezené vytváření přehledů a dokonce poskytuje předpřipravené šablony výkazů, jako jsou výkazy připravené pro daňové účely, což vám opět pomůže vyhnout se finančnímu žargonu.

To znamená, že jsme zkontrolovali nejlepší aplikace pro sledování ujetých kilometrů, které zjednodušují vaše řidičské návyky a zvyšují produktivitu, aniž by to stálo mnoho.

Sólo

Solo je cloudová aplikace, která umožňuje malým firmám, spolujízdným řidičům a nezávislým pracovníkům automatizovat celý proces sledování najetých kilometrů. Aplikace vám umožňuje vytvářet vlastní zdroje příjmů a automaticky je sledovat nebo spravovat z jednotného řídicího panelu.

Výhody

 • Snadno kategorizovat výdaje na základě práce nebo osobní; automaticky sledovat a zaznamenávat ujeté kilometry související s prací a další výdaje, jako je plyn, opravy a údržba.
 • Získejte daňové projekce v reálném čase založené na minulých příjmech a výdajích
 • Integruje se s účetními nástroji, jako jsou QuickBooks a Xero, což usnadňuje import údajů o najetých kilometrech a výdajích do účetního softwaru
 • Předpovědi mezd řízené komunitou, které vám pomohou zjistit, co budete denně vydělávat (pokud nevyděláváte to, co se předpovídá, Solo vám zaručí rozdíl v příjmech!)

Předpovědi plateb společnosti Solo zaručily svým zákazníkům 8 milionů $+. Platformě důvěřují například Amazon Flex, Uber, Instacart a další.

Stáhnout: Android | iOS

Krok

Robustní aplikace Stride pro sledování ujetých kilometrů a daní je navržena pro řidiče sdílené jízdy, aby automaticky zaznamenávali míle, počítali zisky a zjednodušovali daňové vykazování pomocí daňových zpráv. Platforma přináší přenosné výhody špičkovým společnostem, jako jsou Uber, Etsy, Fiverr a DoorDash.

Výhody

 • Propojte účty se službou Stride pro sledování ujetých kilometrů, výdajů a zisků; přidejte fotky účtenek a dalších výdajů, když ujedete další míli
 • Vestavěný TurboTax pro generování daňových zpráv připravených IRS a získávání daňových expertních rad ohledně daňových odpočtů
 • Rychle odhadněte svou daňovou srážku a společně s účetním oddělením sestavte strategie pro využití daňových výhod
 • Více než 100 000+ exkluzivních místních slev na plyn, opravy automobilů a další výdaje, abyste ušetřili velké peníze na práci

Stride pomohl více než 3 milionům lidí ušetřit přes 3,7 miliardy dolarů. Je ideální pro řidiče sdílené jízdy nebo vedoucí doručovacích služeb k zaznamenávání všeho, čím procházejí při obchodní jízdě nebo při doručování na míle.

Stáhnout: Android | iOS

Hurdlr

Intuitivní aplikace Hurdlr vám umožňuje automaticky sledovat ujeté kilometry, příjmy a výdaje uskutečněné pro obchodní účely prostřednictvím různých toků příjmů, což vám zajistí, že už nikdy nepromeškáte případné odpočty. Aplikace se snadno používá a je navržena téměř pro každého – od osob samostatně výdělečně činných po podniky na podnikové úrovni – vychází vstříc všem.

  6 způsobů, jak optimalizovat náklady

Výhody

 • Integruje se s tisíci předních bank; také aplikace třetích stran, jako je Uber, FreshBooks, Stripe a Paypal, které automaticky importují vaše příjmy a výdaje
 • Získejte daňové odhady v reálném čase na základě vašich minulých daňových prohlášení, což vám pomůže udržet si přehled o svých financích po celý rok.
 • Snadné vytváření a odesílání profesionálně vypadajících faktur vašim klientům a daňové výkazy účetnímu oddělení
 • S Hurdlr pro získáte snadno srozumitelný výkaz zisku a ztráty (výsledovky), rozvahu, zkušební předvahu a další bez účetního žargonu a složitosti

Přestože Hurdlr není zdarma, nabízí všestranné ceny pro konzultanty, prodej, elektronický obchod, maloobchod, nezávislé pracovníky a řidiče.

Stáhnout: Android | iOS

Everlance

Everlance pomáhá firmám všech velikostí sledovat ujeté kilometry, podávat daně a získat maximální náhradu. Platforma pomohla více než milionu zákazníků ušetřit dolary. Z velké části je to nejlepší pro výrobní, stavební a distribuční průmysl.

Výhody

 • Přesné sledování ujetých kilometrů pomocí GPS, které vašemu týmu vrátí odůvodněné a standardní sazby ujetých kilometrů IRS
 • Získejte fixní a variabilní náhrady na základě PSČ a typu vozu; snadno si stáhněte daňové zprávy pro IRS
 • Integrujte kreditní karty, nahrávejte účtenky, sdílejte a získejte schválení výkazů výdajů jediným kliknutím
 • Před schválením zprávy nebo zahájením odpočtu daně či platby nastavte víceúrovňový schvalovací proces
 • Stáhněte si krásné zprávy Excel nebo PDF o vašich ujetých kilometrech a výdajích z telefonu nebo online řídicího panelu.

Everlance nabízí některé předdefinované funkce, jako je sledování pracovní doby, oblíbené cesty a další. Většina týmů využívajících Everlance zaznamenala 30% snížení nákladů na úhradu, a to především díky přechodu z manuálního na proces sledování pomocí GPS.

Stáhnout: Android | iOS

MileIQ

Snadno použitelné rozhraní MileIQ umožňuje spolujízdám nebo nezávislým řidičům sledovat míle a požadovat náhradu jediným kliknutím. Je to nejvyhledávanější aplikace pro sledování ujetých kilometrů na našem seznamu.

Výhody

 • MileIQ běží na pozadí na vašem telefonu, když řídíte, takže už nemusíte blokovat svůj mobil pro sledování ujetých kilometrů
 • Přejetím prstem klasifikujte cestu jako „Služební“ nebo „Osobní“; Okamžité zobrazení ujetých kilometrů a nákladů pomocí snadno čitelného řídicího panelu MileIQ
 • Vytvářejte dynamické sestavy prostřednictvím mobilní aplikace nebo použijte webový portál pro pokročilejší funkce
 • Zabezpečení na úrovni banky pro zajištění úplného zabezpečení osobních a transakčních dat shromažďovaných a sdílených v ekosystému aplikace

MileIQ zaznamenal přes 80 miliard mil na aplikaci a vrátil přes 10 miliard dolarů. Aplikace je navržena tak, aby šetřila čas a omezovala potíže s ručním sledováním ujetých kilometrů, což z ní činí cenný nástroj pro každého, kdo potřebuje mít přehled o své obchodní jízdě pro účely daní nebo náhrad.

Stáhnout: Android | iOS

SherpaShare

SherpaShare je docela oblíbená aplikace mezi řidiči spolujízdy. Jeho aplikace poháněná umělou inteligencí pomohla ušetřit více než 6 000 USD na daních a zvýšila hodinovou mzdu až o 30 %. Kromě toho SherpaShare také nabízí cenově dostupné výhody zdravotního pojištění pro vaše zaměstnance.

Výhody

 • Vestavěné jízdní nástroje, jako je Hotspot a Compass, analyzují minulé jízdné a doporučují řidičům ziskové trasy
 • Jednoduše sledujte ujeté kilometry a výdaje, prohlížejte si historická data a sdílejte přehledy s klienty jediným kliknutím
 • Získejte exkluzivní nabídky na řadu řidičských služeb, jako je pojištění, plyn, daňové odpočty a další
 • Staňte se součástí největší komunity řidičů na světě a učte se ze zkušeností ostatních kolegů řidičů

SherpaShare je vaše oblíbená aplikace pro sledování ujetých kilometrů, pokud požadujete podrobné analýzy a vhled do vašich řidičských návyků, aniž byste museli utrácet prémiovou částku.

Stáhnout: Android | iOS

Rydoo

Rydoo je all-in-one nástroj pro správu výdajů, který zjednodušuje provoz vašeho podniku na silnici. Od sledování najetých kilometrů a výdajů až po skenování účtenek a refundaci – to vše udělá za vás.

  Jak automaticky otevřít odkazy v Chrome na iPhone a iPad

Platformě důvěřuje více než 1 milion zákazníků, včetně Deloitte, Swiss, WeTransfer a dalších.

Výhody

 • Inteligentní skenovací technologie Rydoo extrahuje všechny relevantní informace z vašich účtenek, což vám pomůže uniknout procesu ručního zadávání dat
 • Získejte vše v jednom řídicím panelu, který zobrazuje všechny vaše výdaje na jednom místě a poskytuje vám úplný přehled o vašich financích.
 • Automatizované pracovní postupy schvalování vám umožňují nastavit vlastní pravidla schvalování, která zajistí, že všechny výdaje budou rychle zkontrolovány a schváleny
 • Integruje se s aplikacemi a účetním softwarem třetích stran, jako jsou QuickBooks, Xero a další, takže čas na zdanění je hračkou

Kromě toho integrace Rydoo se Slackem posiluje týmovou spolupráci. Jedním kliknutím můžete také získat přístup ke statistikám Rydoo, abyste mohli odhalit anomálie, identifikovat příležitosti a předpovídat výdaje.

Stáhnout: Android | iOS

V krabici od bot

Shoeboxed je aplikace pro sledování a správu financí typu vše v jednom. Pomohl milionům podniků získat informace z fyzických účtenek a převést je do systematických zpráv.

Výhody

 • Snadno zachycujte a digitalizujte účtenky a další důležité dokumenty pomocí mobilní aplikace Shoeboxed nebo webového uploaderu; automatický import účtenek z Gmailu
 • Pomocí vestavěné technologie GPS společnosti Shoeboxed můžete sledovat a zaznamenávat své ujeté kilometry pro přesné proplacení a daňové účely.
 • Propojte Shoeboxed s oblíbeným účetním softwarem jako QuickBooks a Xero pro snadné sledování výdajů a vedení účetnictví.
 • Vytvářejte podrobné zprávy, které vyhovují vašim konkrétním potřebám, a snadno je exportujte pro sdílení se svým týmem nebo účetním

Shoeboxed byl loni oceněn Forbesem jako nejlepší aplikace pro sledování účtenek. A zdá se, že uživatelé považují aplikaci za velmi snadno použitelnou. V mobilních obchodech má hodnocení 4,5 a patří mezi nejlepší weby s recenzemi, jako jsou Capterrs a G2Crowd.

Stáhnout: Android | iOS

FreshBooks

FreshBooks je pírko v čepici pro obchodní a sdílené řidiče. Jeho snadno použitelná mobilní aplikace vám umožňuje sledovat ujeté kilometry, zaznamenávat výdaje a podávat daňová přiznání, aniž byste opustili ekosystém aplikace.

Výhody

 • Automaticky zaznamenejte každou ujetou míli nebo každý výdaj uskutečněný během jízdy za obchodem
 • Snadno si stáhněte a sdílejte přehledy o najetých kilometrech, výdajích a daních se svým týmem prostřednictvím e-mailu
 • Stačí přejet prstem po obrazovce a klasifikovat cestu jako pracovní nebo osobní; snadno zapnout/vypnout sledování ujetých kilometrů pomocí přepínače
 • Zkontrolujte sazby povolených kilometrů pro vaši zemi nebo lokalitu v aplikaci a získejte exkluzivní nabídky

A samozřejmě se připojte k flotile více než 30 milionů uživatelů, kteří již zaznamenali více než 500 hodin pomocí aplikace FreshBook pro sledování najetých kilometrů.

Stáhnout: Android | iOS

Náklady na Zoho

Zoho Expense vám pomůže proniknout hlouběji do vašich řidičských návyků. Umožňuje vám sledovat ujeté kilometry čtyřmi různými způsoby – na základě GPS, ujeté vzdálenosti, umístění na mapě z bodu do bodu a počítadla kilometrů. Moc jsme toho nežádali.

Výhody

 • Spočítejte si automaticky své náklady na ujeté kilometry se 100% přesností pomocí jakékoli metody, jak jsme uvedli výše
 • Nastavte konkrétní sazby ujetých kilometrů pro různé zásady, oddělení nebo nákladová střediska
 • Vytvářejte analytické zprávy o najetých kilometrech pro každého uživatele a optimalizujte zprávy pomocí firemních zásad pro snadné podávání daňových přiznání
 • Direct Feed Integration (DFI) pro připojení firemních karet s aplikací Zoho Expense a urychlení procesu odsouhlasení

Zoho Expense nabízí daňové přiznání v souladu s GDPR. Pokud však stále něco zkazíte, aplikace odešle v reálném čase oznámení o porušení zásad, duplicitních záznamech a podvodném chování ve vaší aplikaci nebo daňových přehledech.

Stáhnout: Android | iOS

Můj osobní názor

Podle mě jsou výdaje Everlance a Zoho nejlepší z jejich aplikací pro sledování ujetých kilometrů. To ale neznamená, že ostatní aplikace ignoruji. Každá aplikace uvedená v příspěvku má jeden nebo druhý případ použití. Zkuste si tedy vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašim organizačním potřebám.

Můžete se také podívat na tyto aplikace pro sledování času GPS.