etechblog

10 nejlepších bezplatných zdrojů, jak se naučit Git – systém pro správu verzí

Pokud píšete kód, musíte Git!

Ve světě softwarového inženýrství hraje kontrola verzí hlavní roli v každodenním životě vývojářů. Umožňuje skupině vývojářů nebo přispěvatelů pracovat na stejném projektu nezávisle.

Vzhledem k tomu, že se vývoj stává složitým, bude potřeba udržovat a spravovat více verzí (několik změn souborů) zdrojového kódu. Zde přichází na řadu kontrola verzí, která vývojářům usnadní život.

Co je VCS?

Systém správy verzí je postup údržby a správy zdrojového kódu projektu v průběhu času. VCS je softwarový nástroj, který pomáhá vývojářům sledovat změny zdrojového kódu provedené ostatními vývojáři v týmu nebo přispěvateli.

VCS pomáhá týmu pracovat rychleji a lépe individuálně bez obav. Sleduje změny kódu v konkrétním druhu databáze.

Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici všechny informace, můžeme se v případě jakýchkoliv chyb nebo chyb v nejnovější verzi kdykoli vrátit k předchozí verzi softwaru.

To je hlavní výhoda používání softwaru systému správy verzí pro správu zdrojového kódu každého softwarového projektu.

Co je Git?

Git je bezplatný, open-source a výkonný software pro správu verzí, který je dnes zdaleka nejrozšířenější celosvětově vývojáři softwaru.

Git je distribuovaný systém správy verzí, což znamená, že každý uživatel bude mít svou vlastní kopii kódu svého projektu na pevném disku, místo aby se spoléhal na centrální server, který ukládá změny souborů.

Má mnoho výhod a funkcí, které usnadňují vývoj a spolupráci. Používání git má mnohem více výhod, od bezpečnosti, flexibility atd. Až začnete Git používat, lépe jim porozumíte.

  Jak ovládat Apple TV pomocí iPhone

Nyní se podívejme na některé zdroje, kde se můžete začít učit git lépe a používat je pro budoucí použití.

Git Tower

The Věž je klientský nástroj git, který je dostupný pro Mac i Windows. Spolu s tímto nástrojem webová stránka poskytuje bezplatnou online knihu, kde se můžete vizuálně naučit Git s barevnými obrázky, abyste snadno pochopili koncepty.

Tato kniha nás učí, Git pomocí příkazového řádku a jejich nástroje Desktop GUI. Provede nás základy Co je git? na pokročilejší témata. Web také poskytuje Git Cheatsheet, video kurzy, živé webináře atd.

Jak správně Git

atlasský poskytuje bezplatnou sérii výukových programů od začátku s Git až po širokou škálu témat v metodě krok za krokem. Tutoriály vysvětlují všechny pojmy podrobně vizuálně pomocí obrázků.

Stránka obsahuje samostatnou sekci jako Glosář, která bude obsahovat seznam Git příkazy a terminologie a jejich související tutoriály níže. Web také obsahuje výukové programy o migraci na Git z jiných systémů pro správu verzí, jako je Apache SVN a Perforce.

Udacity

Udacity poskytuje bezplatný kurz s názvem „Ovládání verzí s Git“. Pokrývá základy používání systému správy verzí Git. Kurz začíná představením účelu a terminologie Git.

Pokračuje dále vytvořením vašeho prvního úložiště Git a také prací se stávajícím úložištěm Git. Později řeší potvrzení, historii změn, větvení, slučování a tak dále. Na konci kurzu byste získali silné základy Git, dost dobré na to, abyste je mohli začít používat ve svých projektech.

Naučte se Git Branching

Naučte se Git Branching je interaktivní webová stránka, která animovaně učí git. Webová stránka obsahuje sadu výzev k řešení, z nichž každá obsahuje různé vzrušující úrovně.

  Jak uspořádat virtuální skupinový večírek na Spotify

V každé výzvě vám bude poskytnuta podrobná ukázka funkcí git a jejich odpovídajících úkolů, které musíte splnit, abyste postoupili dále na další úroveň. Webová stránka poskytuje rozhraní příkazového řádku pro psaní a hraní s příkazy v gamifikované metodě.

Kniha Pro Git

Pro Git je učebnice pro Git napsaná Scottem Chaconem a Benem Straubem, dostupná zdarma v online verzi na Git’s oficiální webové stránky. Tato učebnice vás naučí vše, co potřebujete vědět, abyste se stali mistrem v Gitu.

Kromě toho, že vás naučí o příkazech Git a jejich funkcích, získáte také znalosti o tom, jak git interně funguje.

Navíc je k dispozici ve formátech EPUB a PDF. Tato kniha je také k dispozici ve více než 15 cizích jazycích. V současné době se také překládá do několika dalších jazyků.

GitKraken

GitKraken je bezplatný git GUI klient pro Linux, Windows a Mac. Webová stránka poskytuje bezplatnou sadu výukových programů pro snadné učení git. Každý tutoriál podrobně vysvětluje koncepty a funkce a animovaná videa pro snadné učení a lepší porozumění.

Kromě toho stránka obsahuje výuková videa, osvědčené postupy Git, tipy a triky, řešení běžných problémů s git, referenční příručku příkazů Git a definice terminologie git.

První pomoc Git

První pomoc Git je sbírka nejčastěji kladených otázek a problémů souvisejících s git. Poskytuje řešení pro nejčastěji kladené dotazy s jednoduchým vysvětlením a odpovídajícími příkazy git.

Hlavním mottem tohoto webu je mít snadný a rychlý způsob, jak vyhledat nejběžnější problémy s git, když nastanou. Domovská stránka webu začíná velkým vyhledávacím polem, do kterého můžete zadávat naše dotazy a poskytuje nám příslušné výsledky.

Eduonix

Eduonix nabízí bezplatný kurz Git s názvem „Git pro začátečníky“, který vás, Git, naučí od základů instalací softwaru a vytvořením úložiště. Kurz vás dále provede výukou všech základních příkazů potřebných k práci na základním projektu.

  Nejlepší bitcoinové peněženky pro rok 2019

Poté, co získáte pevné základy od základů, prozkoumáte způsoby, jak porovnávat různé verze zdrojového kódu, větvení, slučování atd. Později se naučíte složitější témata, jako je rebasing, git tagy, uchovávání sady změn souborů, řešení konfliktů.

Po absolvování tohoto kurzu budete mít všechny potřebné základní znalosti git pro práci na jakýchkoli projektech git.

Git Immersion

Git Immersion je prohlídka s průvodcem, která vás provede základy Git výukou pojmů ve formě laboratoří. Webová stránka nabízí přibližně 50+ laboratoří. V každé laboratoři získáte znalosti o jednom konceptu git, počínaje instalací až po nejběžnější témata git.

Všechny pojmy v každé laboratoři byly vysvětleny uživatelsky příjemným způsobem. Každá laboratoř vám poskytne jednoduchý popis konceptu a odpovídající příkazy, abyste si to sami vyzkoušeli, aby student mohl koncept velmi rychle pochopit.

Vizuální Git Reference

Vizuální Git Reference je jednoduchý webový projekt Marka Lodata, který pomocí barevných diagramů vysvětluje, jak git funguje. Začíná to tím, že nás naučí základní pracovní postup a konvence git.

Stránka názorně vysvětluje nejběžnější příkazy git tím, že vysvětluje, jak každý krok probíhá v zákulisí. Kromě toho poskytuje online Hřiště Git nástroj, kde si můžete vyzkoušet několik příkazů git a vizualizovat, jak fungují. Tento projekt je také dostupný v několika dalších cizích jazycích.

Závěr

Správa verzí je základní dovedností, kterou by měl ovládat každý softwarový vývojář a programátor.

Dnes téměř 99 % IT odvětví používá ke správě zdrojového kódu software pro správu verzí. Pokud jste to ještě neudělali, je lepší začít se učit Git dnes.

Veselé kódování 👨‍💻

x