10 nejlepších detektivních her pro uvolnění vašeho vnitřního Sherlocka [2023]

Jste fanouškem Sherlocka a vždy chcete působit jako detektiv? Pokud ano, pak jste na správném místě, kde najdete ty nejlepší detektivní hry.

Detektivní hry byly jednou z oblíbených forem her pro lidi různých věkových skupin. Různé detektivní, thrillerové a napínavé knihy nebo romány inspirovaly mnoho detektivních her.

Hry mohou jít nad rámec jednoduché zábavy, když otestují naše myšlení a pečlivost. Jedním z takových příkladů jsou detektivní hry, které, jak asi tušíte, existují v různých podobách.

V tomto článku si probereme, co jsou to detektivní hry a na jaké funkce si u dobré detektivní hry dát pozor. Budeme také diskutovat o některých z nejlepších detektivních her, které rozpoutají vašeho vnitřního Sherlocka.

Co jsou detektivní hry?

Herní průmysl má svůj spravedlivý podíl na skvělých detektivech a hrách, které nás přiměly k obtížným úkolům vyřešit ty nejděsivější a vzrušující zločiny, stejně jako ve filmech, knihách a televizních seriálech.

Videohry klasifikované jako detektivní hry obvykle zahrnují ve své hře nebo příběhu fiktivní detektivy, které simulují proces vyšetřování případů a chytání zločinců.

Hra většiny detektivních her zahrnuje různé fáze a postavy. Ti, kteří rádi hrají videohry, zejména ti, kteří jsou fanoušky mysteriózního a detektivního žánru, loví mysteriózní detektivní hry.

Čím se detektivní hry liší od ostatních her?

Všechny hry mají bezpochyby uživatele zaujmout a bavit. Ale detektivní hry jsou hry, které hráče nejen baví, ale také pomáhají zvyšovat jeho schopnost myšlení. Hraní detektivních her také zvyšuje inteligenční kvocient a zvládnutí situace.

Vzhledem k tomu, že většina her je založena na románech nebo knihách, pomáhají tyto hry uživatelům vzrušujícím způsobem získat přibližnou představu o zápletce knihy. Můžeme si vzít příklad z detektivních her Sherlocka Holmese.

Tyto hry mají úrovně podle různých svazků knih vydaných v sérii Sherlock Holmes. Podobně je mnoho dalších her založeno na knihách, což zvyšuje vzrušení ze hry.

Na jaké funkce si dát pozor u dobrých detektivních her?

V pravém stylu nejprodávanější kriminální literatury by ty nejlepší detektivní hry měly mít vzrušující příběh, který vás vtáhne do svého vyprávění s červenými sleděmi, překvapeními a rotacemi a umožní vám komunikovat s jejími postavami.

Jako fanoušek detektivních románů byste to tušili, a protože detektivní hry umožňují zapojit se do děje, zážitek by měl být ještě lepší.

  Jak ověřit a autorizovat uživatele pomocí JWT v NodeJS

Dobrá mysteriózní hra by vás měla vtáhnout do děje, otestovat vás svou hratelností, zaujmout vás svými postavami a přinést spoustu překvapení, podobně jako skvělá detektivka, která vás pohltí hned od začátku.

Smrtelné předtuchy

Videohru Deadly Premonition vytvořila společnost Toybox Inc. a je distribuována společností Aksys Games na základě licence. Jedná se o jednu z nejstarších počítačových her s vnějším vlivem ikonické televizní show ‚Twin Peaks‘.

V tomto příběhu o agentovi FBI, který sleduje sériového vraha v malém americkém městečku, máte určitý čas na prozkoumání míst vražd a vyslýchání podezřelých.

V Deadly Premonition je zahrnuta široká škála herních komponent, které vytvářejí jedinečné spojení více než střílení akce, jízdy a exkurzí z pohledu třetí osoby.

Vývojář: Toybox Inc

Vydalo: Aksys Games

Datum vydání: 19. prosince 2019

Platformy: Aksys Game Store

Vlk mezi námi

Vlk mezi námi kombinuje prvky bajek a pohádek s drsným realismem kriminálních thrillerů. Tato hra, inspirovaná pohádkovou komiksovou sérií, se odehrává v říši jménem Fabletown. Je domovem několika postav z mytologie a pohádek.

Bigby, bývalý Big Bad Wolf a šerif z Fabletownu, je ovládán hráči, když se dívá na vraždu.

Hráči se mohou zapojit do NPC a najít artefakty, které jsou pro děj nezbytné. Volby učiněné během dialogu mohou ovlivnit Bigbyho vnímání a cestu hry buď dobrým, nebo špatným způsobem.

Vývojář: Telltales

Vydalo: Telltales

Datum vydání: 4. listopadu 2014

Platformy: Obchod Google Play a iOS,

Zmizení Ethana Cartera

Hororová videohra The Vanishing of Ethan Carter z pohledu první osoby testuje hráčovu schopnost vyvozovat a zkoumat. Detektiv, který se specializuje na nadpřirozeno, Paul Prospero, je ovládán hráči. Srovnání mezi přírodní krásou této oblasti a děsivým hledáním ztraceného mladíka, než bude příliš pozdě, je děsivé a znepokojivé.

Můžete volně prozkoumat celé izolované údolí, což vám umožní ponořit se hluboko do tajemství Red Creek a toho, co se stalo Ethanu Carterovi. Na rozdíl od mnoha jiných detektivních her vám The Vanishing of Ethan Carter umožňuje vyvodit závěry ze všech zjištěných skutečností.

Vývojář: The Astronauts

Vydali: The Astronauts

Datum vydání: 25. září 2014

Platformy: Steam

Sherlock Holmes: Zločiny a tresty

Je především na vás, abyste na místě činu ve Zločinech a trestech Sherlocka Holmese prohledali důkazy, dali vše dohromady a určili viníka.

Hráči vedou Sherlocka přes šest konkrétních případů, z nichž všechny vycházely z původních příběhů. Každý případ vraždy, zločinu nebo pohřešované osoby má vzrušující zápletku.

Hráči mohou využít Sherlockových čtrnáct vyšetřovacích talentů k nalezení stop, vyvození motivace a vyslýchání podezřelých. Každý případ má také několik možných výsledků a rozhodnutí hráče ovlivňují Sherlockovu pověst a budoucnost.

  Jak hrát Baldur's Gate 3 na Linuxu

Vyvinuto: Maximum her

Vydalo: Maximum her

Datum vydání: 30. září 2014

Platformy: PS4, Xbox a Steam

LA Noire

Hráči v LA Noire mají plný pocit, že jsou v hollywoodském kriminálním dramatu. Hráči převezmou kontrolu nad Colem Phelpsem, když rozlouskne případy a postoupí po žebříčku LAPD v tomto prostředí Los Angeles konce 40. let 20. století. Hráči mají k dispozici místa, kde mohou hledat rady a podezřelé, které mohou zpochybňovat.

Toto přepychové kriminální drama, které čerpá inspiraci z pulpové detektivní literatury a filmu noir, je pomalou, metodickou hrou na hledání stop a výslechu podezřelých zasazenou do nádherně přesvědčivé repliky.

Město slouží jako spletité místo pro řadu poutavých interaktivních zločinů, včetně děsivých sériových vražd, krádeží vozidel a žhářství.

Vývojář: Rockstar games

Vydalo: Rockstar games

Datum vydání: 14. listopadu 2017

Platformy: Xbox, Steam a PS4

Vražda v Alpách

Naprosto interaktivní mysteriózní thriller s neuvěřitelnými herními prvky, Murder in the Alps, je hra, která se nepodobá žádné jiné. Můžete se vrátit v čase do 30. let 20. století, vyřešit několik záhad a nasát pravou atmosféru té doby.

Hra vám umožňuje prozkoumávat odlišná prostředí a přitom využívat známé dobrodružné herní techniky k vyřešení zvratů a zvratů jejího vyprávění.

Díky jedinečnému prvku ve hře můžete také odvodit, znovu vytvořit a otestovat své hypotézy na místě činu. Tato hra je dostupná na mnoha platformách.

Vývojář: Nordcurrent

Vydalo: Nordcurrent

Datum vydání: 20. července 2018

Platformy: Obchod Google Play, iOS a Microsoft Store

Disco Elysium

Ve hře Disco Elysium můžete využít svůj vlastní narychlo nastavený mentální stav k tomu, abyste kdykoli drasticky vybočili z cesty, čímž konvenční policejní práci získáte jedinečný šmrnc. Je to divoce kreativní RPG hra s interakcemi, které do značné míry spoléhají na jazyk a některé z nejlepších psaní, jaké jsme kdy ve hře viděli.

V závislosti na neuspořádaných osobnostních kvalitách vašich postav existuje několik způsobů, jak interpretovat situace a posunout příběh.

Je to příběhová hra na hrdiny, která vám umožní přizpůsobit si svou postavu tím, že jí dáte různé schopnosti, oblečení a doplňky, když pracujete na vyřešení strašlivého zločinu a zároveň trpíte nejhorší kocovinou všech dob.

Vývojář: Skyrocket Games

Vydalo: Skyrocket Games

Datum vydání: 19. listopadu 2021

Platformy: iOS, PS4 a 5, Steam a Xbox

Detektivka: Jackův případ

Interaktivní detektivní hra CSI Detective Story: Jack’s Case je ideálním spojením tradičních her se skrytými předměty, filmových příběhových her a obrázkových hádanek.

Zúčastníte se magické detektivní dobrodružné cesty, kde budete muset hledat skryté věci, najít všechny stopy, vyřešit obrázkové hádanky se skrytými předměty, vyřešit zločiny a zjistit, kdo je vrah.

  7 nejlepších softwaru pro správu dokumentů pro SMB v roce 2022

Příběh Jack’s Case je založen na událostech, které se staly ve Filadelfii před mnoha lety.

Vývojář: Azur Interactive games

Vydalo: Azur Interactive games

Datum vydání: 31. srpna 2018

Platformy: Obchod Google Play, iOS a Microsoft Store

MazM: Jekyll a Hyde

Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda od Roberta Louise Stevensona byl inspirací pro temně humornou adventuru MazM: Jekyll and Hyde, ve které se na záhadu podíváte ze zcela jiné perspektivy.

Vrátíte se v čase do 19. století a uvidíte Londýn očima dvou postav: pana Hyda, který byl fyzicky napjatý, a pana Uttersona, právníka, který při hledání vodítek k vyřešení cestuje po úzkých. děsivá záhada.

MazM: Jekyll a Hyde mají ponurou, tísnivou atmosféru, která dodává městu pocit hrůzostrašného a strašidelného. Nádherná kresba a zlověstný soundtrack činí stresující prvky hry mnohem silnější.

Vývojář: CKF

Vydalo: CKF

Datum vydání: 2. dubna 2020

Platformy: Nintendo, Steam, Google Play Store a iOS

The Great Ace Attorney Chronicles

The Great Ace Attorney Chronicles je skvělé místo, kde začít, protože má praktický režim vyprávění. Tato dvojice prequelů Ace Attorney, odehrávající se v Japonsku éry Meidži a viktoriánském Londýně, se řadí mezi jednu z nejzábavnějších detektivních her na našem seznamu.

Má živý, vtipný příběh, fantastické návrhy postav a animace, překvapivé situace a napjaté souboje v soudní síni.

Setkáváte se také s „Herlockem Sholmesem“, bezradným vyšetřovatelem, který není tak chytrý, jak si myslí. Série videoher Ace Attorney je příliš úžasná na to, abychom ji nechali stranou. Od svého vzniku v roce 2001 sleduje tato série činy několika právníků, včetně Phoenixe Wrighta a Apollo Justice, když hledají důkazy, aby své klienty očistili od hrozných zločinů.

Vývojář: Capcom

Vydal: Capcom

Datum vydání: 27. července 2021

Platformy: Nintendo, PS4 a 5 a Steam

Závěr

Detektivní hry mají být zajímavé a nervy drásající. Na webu je k dispozici mnoho her, kterými se můžete zapojit. Výše uvedené hry jsou některé z nejlepších dostupných detektivních her, které vám mohou pomoci získat vzrušující a vynikající herní zážitek. Tyto hry vás nejen pobaví, ale také vám pomohou zvýšit váš inteligenční kvocient a schopnosti myšlení.

x