etechblog

10 nejlepších detektivních her pro uvolnění vašeho vnitřního Sherlocka [2023]

Jste fanouškem Sherlocka a vždy chcete působit jako detektiv? Pokud ano, pak jste na správném místě, kde najdete ty nejlepší detektivní hry.

Detektivní hry byly jednou z oblíbených forem her pro lidi různých věkových skupin. Různé detektivní, thrillerové a napínavé knihy nebo romány inspirovaly mnoho detektivních her.

Hry mohou jít nad rámec jednoduché zábavy, když otestují naše myšlení a pečlivost. Jedním z takových příkladů jsou detektivní hry, které, jak asi tušíte, existují v různých podobách.

V tomto článku si probereme, co jsou to detektivní hry a na jaké funkce si u dobré detektivní hry dát pozor. Budeme také diskutovat o některých z nejlepších detektivních her, které rozpoutají vašeho vnitřního Sherlocka.

Co jsou detektivní hry?

Herní průmysl má svůj spravedlivý podíl na skvělých detektivech a hrách, které nás přiměly k obtížným úkolům vyřešit ty nejděsivější a vzrušující zločiny, stejně jako ve filmech, knihách a televizních seriálech.

Videohry klasifikované jako detektivní hry obvykle zahrnují ve své hře nebo příběhu fiktivní detektivy, které simulují proces vyšetřování případů a chytání zločinců.

Hra většiny detektivních her zahrnuje různé fáze a postavy. Ti, kteří rádi hrají videohry, zejména ti, kteří jsou fanoušky mysteriózního a detektivního žánru, loví mysteriózní detektivní hry.

Čím se detektivní hry liší od ostatních her?

Všechny hry mají bezpochyby uživatele zaujmout a bavit. Ale detektivní hry jsou hry, které hráče nejen baví, ale také pomáhají zvyšovat jeho schopnost myšlení. Hraní detektivních her také zvyšuje inteligenční kvocient a zvládnutí situace.

Vzhledem k tomu, že většina her je založena na románech nebo knihách, pomáhají tyto hry uživatelům vzrušujícím způsobem získat přibližnou představu o zápletce knihy. Můžeme si vzít příklad z detektivních her Sherlocka Holmese.

Tyto hry mají úrovně podle různých svazků knih vydaných v sérii Sherlock Holmes. Podobně je mnoho dalších her založeno na knihách, což zvyšuje vzrušení ze hry.

Na jaké funkce si dát pozor u dobrých detektivních her?

V pravém stylu nejprodávanější kriminální literatury by ty nejlepší detektivní hry měly mít vzrušující příběh, který vás vtáhne do svého vyprávění s červenými sleděmi, překvapeními a rotacemi a umožní vám komunikovat s jejími postavami.

  Jak ověřit a autorizovat uživatele pomocí JWT v NodeJS

Jako fanoušek detektivních románů byste to tušili, a protože detektivní hry umožňují zapojit se do děje, zážitek by měl být ještě lepší.

Dobrá mysteriózní hra by vás měla vtáhnout do děje, otestovat vás svou hratelností, zaujmout vás svými postavami a přinést spoustu překvapení, podobně jako skvělá detektivka, která vás pohltí hned od začátku.

Smrtelné předtuchy

Videohru Deadly Premonition vytvořila společnost Toybox Inc. a je distribuována společností Aksys Games na základě licence. Jedná se o jednu z nejstarších počítačových her s vnějším vlivem ikonické televizní show ‚Twin Peaks‘.

V tomto příběhu o agentovi FBI, který sleduje sériového vraha v malém americkém městečku, máte určitý čas na prozkoumání míst vražd a vyslýchání podezřelých.

V Deadly Premonition je zahrnuta široká škála herních komponent, které vytvářejí jedinečné spojení více než střílení akce, jízdy a exkurzí z pohledu třetí osoby.

Vývojář: Toybox Inc

Vydalo: Aksys Games

Datum vydání: 19. prosince 2019

Platformy: Aksys Game Store

Vlk mezi námi

Vlk mezi námi kombinuje prvky bajek a pohádek s drsným realismem kriminálních thrillerů. Tato hra, inspirovaná pohádkovou komiksovou sérií, se odehrává v říši jménem Fabletown. Je domovem několika postav z mytologie a pohádek.

Bigby, bývalý Big Bad Wolf a šerif z Fabletownu, je ovládán hráči, když se dívá na vraždu.

Hráči se mohou zapojit do NPC a najít artefakty, které jsou pro děj nezbytné. Volby učiněné během dialogu mohou ovlivnit Bigbyho vnímání a cestu hry buď dobrým, nebo špatným způsobem.

Vývojář: Telltales

Vydalo: Telltales

Datum vydání: 4. listopadu 2014

Platformy: Obchod Google Play a iOS,

Zmizení Ethana Cartera

Hororová videohra The Vanishing of Ethan Carter z pohledu první osoby testuje hráčovu schopnost vyvozovat a zkoumat. Detektiv, který se specializuje na nadpřirozeno, Paul Prospero, je ovládán hráči. Srovnání mezi přírodní krásou této oblasti a děsivým hledáním ztraceného mladíka, než bude příliš pozdě, je děsivé a znepokojivé.

Můžete volně prozkoumat celé izolované údolí, což vám umožní ponořit se hluboko do tajemství Red Creek a toho, co se stalo Ethanu Carterovi. Na rozdíl od mnoha jiných detektivních her vám The Vanishing of Ethan Carter umožňuje vyvodit závěry ze všech zjištěných skutečností.

Vývojář: The Astronauts

Vydali: The Astronauts

Datum vydání: 25. září 2014

Platformy: Steam

Sherlock Holmes: Zločiny a tresty

Je především na vás, abyste na místě činu ve Zločinech a trestech Sherlocka Holmese prohledali důkazy, dali vše dohromady a určili viníka.

  Jak hrát Baldur's Gate 3 na Linuxu

Hráči vedou Sherlocka přes šest konkrétních případů, z nichž všechny vycházely z původních příběhů. Každý případ vraždy, zločinu nebo pohřešované osoby má vzrušující zápletku.

Hráči mohou využít Sherlockových čtrnáct vyšetřovacích talentů k nalezení stop, vyvození motivace a vyslýchání podezřelých. Každý případ má také několik možných výsledků a rozhodnutí hráče ovlivňují Sherlockovu pověst a budoucnost.

Vyvinuto: Maximum her

Vydalo: Maximum her

Datum vydání: 30. září 2014

Platformy: PS4, Xbox a Steam

LA Noire

Hráči v LA Noire mají plný pocit, že jsou v hollywoodském kriminálním dramatu. Hráči převezmou kontrolu nad Colem Phelpsem, když rozlouskne případy a postoupí po žebříčku LAPD v tomto prostředí Los Angeles konce 40. let 20. století. Hráči mají k dispozici místa, kde mohou hledat rady a podezřelé, které mohou zpochybňovat.

Toto přepychové kriminální drama, které čerpá inspiraci z pulpové detektivní literatury a filmu noir, je pomalou, metodickou hrou na hledání stop a výslechu podezřelých zasazenou do nádherně přesvědčivé repliky.

Město slouží jako spletité místo pro řadu poutavých interaktivních zločinů, včetně děsivých sériových vražd, krádeží vozidel a žhářství.

Vývojář: Rockstar games

Vydalo: Rockstar games

Datum vydání: 14. listopadu 2017

Platformy: Xbox, Steam a PS4

Vražda v Alpách

Naprosto interaktivní mysteriózní thriller s neuvěřitelnými herními prvky, Murder in the Alps, je hra, která se nepodobá žádné jiné. Můžete se vrátit v čase do 30. let 20. století, vyřešit několik záhad a nasát pravou atmosféru té doby.

Hra vám umožňuje prozkoumávat odlišná prostředí a přitom využívat známé dobrodružné herní techniky k vyřešení zvratů a zvratů jejího vyprávění.

Díky jedinečnému prvku ve hře můžete také odvodit, znovu vytvořit a otestovat své hypotézy na místě činu. Tato hra je dostupná na mnoha platformách.

Vývojář: Nordcurrent

Vydalo: Nordcurrent

Datum vydání: 20. července 2018

Platformy: Obchod Google Play, iOS a Microsoft Store

Disco Elysium

Ve hře Disco Elysium můžete využít svůj vlastní narychlo nastavený mentální stav k tomu, abyste kdykoli drasticky vybočili z cesty, čímž konvenční policejní práci získáte jedinečný šmrnc. Je to divoce kreativní RPG hra s interakcemi, které do značné míry spoléhají na jazyk a některé z nejlepších psaní, jaké jsme kdy ve hře viděli.

V závislosti na neuspořádaných osobnostních kvalitách vašich postav existuje několik způsobů, jak interpretovat situace a posunout příběh.

Je to příběhová hra na hrdiny, která vám umožní přizpůsobit si svou postavu tím, že jí dáte různé schopnosti, oblečení a doplňky, když pracujete na vyřešení strašlivého zločinu a zároveň trpíte nejhorší kocovinou všech dob.

  7 nejlepších softwaru pro správu dokumentů pro SMB v roce 2022

Vývojář: Skyrocket Games

Vydalo: Skyrocket Games

Datum vydání: 19. listopadu 2021

Platformy: iOS, PS4 a 5, Steam a Xbox

Detektivka: Jackův případ

Interaktivní detektivní hra CSI Detective Story: Jack’s Case je ideálním spojením tradičních her se skrytými předměty, filmových příběhových her a obrázkových hádanek.

Zúčastníte se magické detektivní dobrodružné cesty, kde budete muset hledat skryté věci, najít všechny stopy, vyřešit obrázkové hádanky se skrytými předměty, vyřešit zločiny a zjistit, kdo je vrah.

Příběh Jack’s Case je založen na událostech, které se staly ve Filadelfii před mnoha lety.

Vývojář: Azur Interactive games

Vydalo: Azur Interactive games

Datum vydání: 31. srpna 2018

Platformy: Obchod Google Play, iOS a Microsoft Store

MazM: Jekyll a Hyde

Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda od Roberta Louise Stevensona byl inspirací pro temně humornou adventuru MazM: Jekyll and Hyde, ve které se na záhadu podíváte ze zcela jiné perspektivy.

Vrátíte se v čase do 19. století a uvidíte Londýn očima dvou postav: pana Hyda, který byl fyzicky napjatý, a pana Uttersona, právníka, který při hledání vodítek k vyřešení cestuje po úzkých. děsivá záhada.

MazM: Jekyll a Hyde mají ponurou, tísnivou atmosféru, která dodává městu pocit hrůzostrašného a strašidelného. Nádherná kresba a zlověstný soundtrack činí stresující prvky hry mnohem silnější.

Vývojář: CKF

Vydalo: CKF

Datum vydání: 2. dubna 2020

Platformy: Nintendo, Steam, Google Play Store a iOS

The Great Ace Attorney Chronicles

The Great Ace Attorney Chronicles je skvělé místo, kde začít, protože má praktický režim vyprávění. Tato dvojice prequelů Ace Attorney, odehrávající se v Japonsku éry Meidži a viktoriánském Londýně, se řadí mezi jednu z nejzábavnějších detektivních her na našem seznamu.

Má živý, vtipný příběh, fantastické návrhy postav a animace, překvapivé situace a napjaté souboje v soudní síni.

Setkáváte se také s „Herlockem Sholmesem“, bezradným vyšetřovatelem, který není tak chytrý, jak si myslí. Série videoher Ace Attorney je příliš úžasná na to, abychom ji nechali stranou. Od svého vzniku v roce 2001 sleduje tato série činy několika právníků, včetně Phoenixe Wrighta a Apollo Justice, když hledají důkazy, aby své klienty očistili od hrozných zločinů.

Vývojář: Capcom

Vydal: Capcom

Datum vydání: 27. července 2021

Platformy: Nintendo, PS4 a 5 a Steam

Závěr

Detektivní hry mají být zajímavé a nervy drásající. Na webu je k dispozici mnoho her, kterými se můžete zapojit. Výše uvedené hry jsou některé z nejlepších dostupných detektivních her, které vám mohou pomoci získat vzrušující a vynikající herní zážitek. Tyto hry vás nejen pobaví, ale také vám pomohou zvýšit váš inteligenční kvocient a schopnosti myšlení.

x