10 nejlepších MOBA her [Android + iOS] k uvolnění vašeho vnitřního bojovníka

Hledáte ty nejlepší MOBA hry pro Android nebo iOS? Pokud ano, narazili jste na správnou webovou stránku.

Hry pro více hráčů byly vždy jedním z nejoblíbenějších žánrů mezi hráči. Jedním z největších důvodů tak masivní popularity je pocit konkurence, který přináší, a který je těžké napodobit jiným žánrem.

MOBA, což je zkratka pro Multiplayer Online Battle Arena, je dokonalý herní podžánr pro lidi, kteří milují soutěživé hry. Ve hrách MOBA spolu soupeří dva týmy na kolektivně vybraném bojišti.

Abyste uspěli v MOBA hrách, budete vyžadovat rychlé reakce, schopnosti tvorby strategií v reálném čase, koordinovanou týmovou podporu, detailní znalost konkrétních her a hlavně klidnou mysl, která zvládne tlak.

V tomto článku jsme se zabývali seznamem nejlepších MOBA her pro Android a iOS, které si můžete hned užít se svými přáteli.

Takže bez dalších řečí můžeme začít.

Brawl Stars

Brawl Stars je jedna z nejlepších MOBA her. Jedná se o střílečku MOBA z pohledu třetí osoby vyvinutou společností Supercell, která stojí za některými z nejpopulárnějších titulů, jako jsou Clash of Clans a Clash Royale.

Hra Brawl Stars je docela přímočará. Hrajete za výtržníka a máte šanci se připojit a soutěžit s ostatními výtržníky a AI roboty v různých akcích. Algoritmus hry za vás porovnává soupeře na základě úrovně vaší síly, což vám oběma dává spravedlivou šanci soutěžit a vyhrát.

Hra se nechlubí krví, příšerným násilím nebo cenzurovanými slovy a má mnohem jednodušší a méně intenzivní hru než ostatní MOBA. Proto by pro vás Brawl Stars mohla být tou nejlepší MOBA hrou, pokud hledáte hru MOBA se světlejším tónem. Hra je dostupná pro platformy Android i iOS.

League Of Legends

Myslím, že League of Legends není třeba představovat. Ostatně jde o jednu z nejznámějších her pro více hráčů vůbec. Pro ty, kteří o tom nevědí, League of Legends je hra pro více hráčů online Battle Arena vyvinutá a vydaná v roce 2009 a je volně dostupná na Android a iOS App Store.

Stejně jako všechny ostatní MOBA hry, i League of Legends běží na konceptu tým versus tým, kde každý tým může mít pět hráčů. LoL se však nechlubí širokou škálou map. Místo toho nabízí rozmanitost v podobě postav a předmětů, které si můžete koupit nebo odemknout.

  Nové funkce ve Firefoxu 41 pro stolní počítače a Android

Hra je docela přímočará, protože musíte zničit Nexus vašich soupeřů. Není to však tak snadné, jak to zní, protože váš tým musí bojovat proti týmu soupeře a přitom ničit několik dalších věží.

Arena of Valor

Arena of Valor je jednou z nejpopulárnějších a nejdéle běžících MOBA her, které jsou v současné době k dispozici pro zařízení Android i iOS. Vyšlo v roce 2015 jako mezinárodní adaptace Honor of Kings, jedné z nejvýdělečnějších MOBA v Číně.

Protože jde o MOBA, její hlavní herní režim obsahuje koncept tým vs. Každý tým může mít pět hráčů, kteří bojují na předem definovaném bojišti. Svou postavu si můžete vybrat ze široké škály možností, včetně tanků, válečníků, mágů, vrahů, džunglerů, podpory a dalších. Každý z těchto hrdinů má specifické dovednosti, které lze použít na bojišti.

Aby byla hra zábavná, obsahuje AoV další postavy, včetně neutrálních monster, přisluhovačů a dalších, a za zničení kterékoli z nich získáte zlato. Toto zlato můžete použít k nákupu a odemknutí různých předmětů ve hře.

Mobilní legendy: Bang Bang

Mobile Legends: Bang Bang je jednou z nejlépe hodnocených MOBA her, které se celosvětově dostalo masivní podpory fanoušků. Podle zprávy vydané v červnu 2022 společností Sensor Tower, společnost Mobile Legends sama vygenerovala více než 317,7 milionů dolarů v příjmech pro ByteDance, mateřskou společnost Mobile Legends.

Stejně jako všechny ostatní MOBA, Mobile Legends obsahuje dva týmy po pěti hráčích, které proti sobě soutěží na předem definovaném bojišti. K dobytí bojiště potřebujete dovednosti, rychlou odezvu, strategii a někdy i štěstí s náhodným týmem.

Když byla hra spuštěna, měla pouze 10 hrdinů, kteří se v posledním patchi postupně rozrostli na 119. Kromě toho hra nabízí pět různých herních režimů, přes 600 skinů hrdinů, několik zemí úsvitu a další. Celkově je to fantastická MOBA dostupná pro zařízení Android i iOS.

Heroes Evolved

Heroes Evolved je MOBA inspirovaná DOTA 2 a League of Legends. To znamená, že Heroes Evolved není jen replikovaná verze těchto oblíbených fanoušků. Místo toho má mnoho dalších věcí, které z něj dělají vzrušující volbu, jako je systém Glyph, herní mechanika, která hráčům umožňuje měnit statistiky svých hrdinů.

Heroes Evolved je také známý pro svou velkou zásobu hrdinů, která zahrnuje více než 100 hrdinů s jedinečným tématem a dvě různé mapy. Hra Heroes Evolved vypadá docela povědomě, ale svěží. Ačkoli to není graficky nejlépe vypadající MOBA, má svůj vlastní styl, který dává smíšenou atmosféru komiksu a kresleného motivu LoL ve spojení se silným nádechem Anime.

  Jak odstranit nálepku blokující zprávu v iOS

Celkově je to hodná MOBA hra, kterou byste měli vyzkoušet. Je volně dostupný pro zařízení se systémem Android i iOS.

Bojová cesta

Battle Way od Rovio je rychlá bojová hra 5v5 vyvinutá společností Rovio. Hra má velmi jednoduchý koncept. Poskytuje vám malou loď vybavenou několika zbraněmi a nyní se musíte utkat s týmem soupeře v pětiminutovém bojovém kole.

Chcete-li získat vítězství, musíte tuto bitvu vyhrát, což můžete udělat jednoduše dobytím základny vašich protivníků nebo jejich zničením. Bitva však většinou končí eliminací týmu, protože lidé dávají přednost boji před dobytím základny a boj je zábavnější.

Hra byla původně vydána v roce 2017 a herní grafika se v průběhu let výrazně zlepšila. Kromě toho tato MOBA nyní obsahuje více než 10 světů, několik členů posádky a spoustu lodí. Battle Way je zábavné hrát a je k dispozici pro zařízení Android a iOS.

Chvástavost

VainGlory je jedna z prvních MOBA her, které podporují multiplatformní hraní a umožňují hráčům hrát současně, bez ohledu na jejich zařízení. To je jeden z důvodů, proč popularita VainGlory raketově vzrostla, když byla vydána.

VainGlory je bezplatná multiplatformní hra pro více hráčů vyvinutá společností Super Evil Megacorp. Hra nabízí nákupy ve hře a je dostupná pro všechny hlavní platformy, včetně Androidu, iOS, Windows a Mac.

Stejně jako všechny ostatní MOBA hry, i Vainglory obsahuje mapu, na které dva týmy mezi sebou soutěží, aby zničily své protivníky a převzaly kontrolu nad mapou a soupeřovou základnou. Hra obsahuje několik herních režimů, stále se rozrůstající seznam 30+ hrdinů a mnoho dalšího. Vřele doporučuji vyzkoušet, zvláště pokud rádi hrajete multiplatformní hry.

  • Funguje na:

  • Okna

  • iOS

  • Android

  • Operační Systém Mac

Clash Royale

Clash Royale je jednou z nejinteligentněji navržených MOBA her navržených tak, aby se stala hitem. Říkám to proto, že tato hra převzala základní koncepty některých z nejpopulárnějších tower defense MOBA her na trhu, jako je DOTA 2 a League of Legends.

Kromě toho se Clash Royale může pochlubit sběratelskými kartami inspirovanými Hearthstone: Heroes of Warcraft a má značku, která vypadá docela podobně jako Clash of Clans. Hra a grafika jsou velmi poutavé a hraní si určitě užijete.

  Personalizované streamování videa pro Android a iOS

Stejně jako většina ostatních MOBA je Clash Royale rychlá rvačka, kde budete muset sbírat karty, bojovat s hráči, ničit nepřátelskou věž a bránit svou vlastní a to vše v reálném čase. Hra je vysoce návyková a hra je k dispozici pro zařízení Android i iOS.

Držený v přístavu bouří

Další na našem seznamu nejlepších MOBA her máme Stormbound. Jedná se o CCG hru na budování balíčků s taktickým pohybem založeným na dlaždicích, který vyvinulo Paladin Studios. Hra je velmi živě navržena a posouvá hratelnost CCG na další úroveň, díky čemuž je hra přesvědčivější a zábavnější.

Hra se odehrává na vertikálním bojišti 4×5, kde má každý hráč svou základnu na druhém konci. Budete muset hrát karty a umístit na bojiště různé počty vojáků, aby mohli pochodovat vpřed, bojovat a postupovat směrem k soupeřově základně.

Přestože je hratelnost poměrně jednoduchá, vyžaduje hodně přemýšlení a vytváření strategií a tento druh herního stylu vám poskytne mnohem hlubší zážitek. Hra je dostupná pro Android a iOS a pokud vás baví CCG, Stormbound může být skvělou volbou.

MARVEL Super válka

MARVEL Super War byl vyvinut společností NetEase games. Je to pravděpodobně první titul, který obsahuje masivní seznam oblíbených postav v jedné hře. NetEase striktně navrhl tuto hru pro mobilní zařízení, pro zařízení iOS i Android.

Zpočátku, když byla hra vydána, měla pouze seznam oblíbených postav z filmů MARVEL. Postupem času však vývojáři představili další postavy z komiksů MARVEL, díky čemuž byla hra tím, čím měla být – ultimátní poctou komiksovému světu MARVEL.

Vzhledem k tomu, že jde o MOBA, hra obsahuje deset hráčů, kteří soutěží v nastavení 5v5, každý s hrdinou MARVEL, kterého ovládá. Je to rychlá hra, což znamená, že průměrná hra bude trvat přibližně 15 minut nebo méně. Protože se jedná o hru freemium, budete mít zpočátku přístup k omezeným hrdinům, zatímco ostatní hrdiny lze odemknout vymazáním úrovní nebo nákupem.

Tady to máte – podrobný článek o nejlepších MOBA hrách pro Android a iOS.

MOBA se jako žánr stal oblíbeným u fanoušků díky své vysoce návykové povaze, intenzivní konkurenci a strategické hratelnosti. Popularita her MOBA však explodovala až v posledních letech kvůli velkým událostem eSports, které přilákaly miliony diváků po celém světě. Kromě toho MOBA hry umožňují hráčům vytvořit si silná pouta se spoluhráči.

Pokud tedy hledáte ty nejlepší MOBA hry, výše uvedený seznam vám pomůže se správným výběrem.

Nyní můžete zkontrolovat některé z těchto multiplatformních her.