10 nejlepších monitorů šířky pásma v reálném čase pro využití síťového provozu

Nástroje pro monitorování šířky pásma pomáhají správcům sítě efektivněji monitorovat a spravovat síť.

Co je sledování šířky pásma?

Monitorování šířky pásma je základní IT aktivita, která sleduje síťová zařízení a připojení a zároveň zjišťuje nedostatky, funkčnost a tok sítě. Zahrnuje detekci velkých problémů s připojením a abnormálních činností a regulaci kvality různých síťových komponent. A to lze provést pomocí nástrojů pro monitorování sítě.

Tyto monitorovací nástroje sledují vaše internetové připojení a poskytují vám úplnou a podrobnou analýzu toho, co se děje ve vaší síti.

Jaké faktory byste měli vzít v úvahu při výběru monitorů šířky pásma?

 • Snadné nasazení a viditelnost v reálném čase.
 • Nastavení, které může spolupracovat se všemi modely síťových zařízení.
 • Možnost srovnání aktuálních statistik s historickými daty.
 • Nástroje pro sledování a návrh VLAN (Virtual Local Area Network) pro stanovení priority paketů a řízení zahlcení.
 • Schopnost vybrat interakce, které chcete sledovat a analyzovat.
 • Vlastní skripty by měly být zahrnuty jako zásuvné moduly nebo globální volání funkcí.
 • Dostupná cena a bezplatné zkušební demo.

S ohledem na tato kritéria jsme sestavili seznam nejlepších monitorů šířky pásma v reálném čase pro využití síťového provozu. Pojďme na to!

SolarWinds NTA

SolarWinds je mezi IT odborníky známé jméno. Vyrábí různé softwarové produkty, jako je monitorování sítě, vizualizace a software pro vytváření zpráv o síti.

SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer (NTA) je vynikající nástroj pro monitorování šířky pásma. Tento nástroj převádí statistiky využití šířky pásma do grafů a tabulek, což usnadňuje zobrazení aktuálních i uložených historických dat a získává lepší znalosti o vaší síťové aktivitě. Správci sítě mohou snáze provozovat síťovou infrastrukturu tím, že budou zjišťovat, odstraňovat problémy a opravovat problémy s výkonem sítě.

Optimalizací vaší schopnosti prozkoumat síťovou infrastrukturu můžete lépe vyhodnocovat a porovnávat dopravní podmínky s historickými daty. Je navržen tak, aby vám pomohl identifikovat zdroj problémů, které se vyskytly v minulosti. Uživatelé mohou také vytvářet zprávy, aby lépe porozuměli statistikám využití šířky pásma.

SolarWinds NTA je navržen tak, aby kromě používání dat o toku shromažďoval, analyzoval a zobrazoval data o kvalitě služeb podle třídy (CBQoS). Monitorování CBQoS vám umožňuje zkontrolovat, zda jsou vaše pravidla funkční při upřednostňování kritického provozu v případě přetížení a optimalizaci využití šířky pásma ve vaší síťové infrastruktuře.

Funkce:

 • Snadno si nastavte plán a získejte podrobné sledování síťového provozu a statistiky šířky pásma
 • Jednoduchá vizualizace může pomoci porozumět dopravnímu proudu v průběhu času a činností.
 • Grafy časových řad a řízení kvality služeb (QoS).
 • Oznámení založená na prahu lze přizpůsobit sítím velkých i malých podniků.

SolarWinds poskytuje 30denní bezplatnou zkušební dobu svého balíčku Network Bandwidth Analyzer.

ManageEngine

ManageEngine nabízí fantastický a jednoduchý nástroj Bandwidth Monitor, který můžete použít ke sledování síťové aktivity a spotřeby šířky pásma ve vaší infrastruktuře.

  Jak povolit živé opravy na Ubuntu 18.04

Bezplatná edice této aplikace umožňuje uživateli sledovat pouze dvě rozhraní ze zařízení, což je značně omezené. Přesto vám poskytuje podrobnosti a všechny potřebné statistiky ze síťových připojení.

Umožňuje monitorovat síťové připojení, šířku pásma a relevantní data pro různá zařízení, jako jsou směrovače a přepínače.

Funkce:

 • Pro správné vyhodnocení šířky pásma sítě mohou uživatelé specifikovat předdefinované kontrolní limity v závislosti na použití, periodě a frekvenci.
 • Automaticky vyhledá zdroj problémů se síťovým připojením a odstraní jej.
 • Na základě prognóz správy zdrojů automaticky vyhodnocuje požadavky na síťovou infrastrukturu.
 • Analyzuje základní parametry výkonu VoIP a multimédií pro dosažení nejlepších standardů služeb ve své třídě.

S konfigurovatelnými možnostmi vizualizace a hlášení je snadné zkoumat vzorce provozu a hodiny špičkové aktivity.

PAESSLER PRTG

Monitor šířky pásma PAESSLER PRTG je fantastický nástroj pro individuální i komerční použití. Zkontroluje vaši adresu internetového protokolu a najde všechna připojená zařízení.

PRTG prohledá všechny vaše vzorce provozu a nabízí rozsáhlé statistiky o tom, které aplikace a služby spotřebovávají vaši šířku pásma a kde mohou existovat možné překážky v prostředí. Zkoumá a zobrazuje řadu faktorů šířky pásma, aby vám poskytl komplexní obrázek o výkonu vaší síťové infrastruktury.

Vlastní výstražný systém vám pošle SMS, e-mail nebo upozornění, když dojde k problému s připojením k síti a šířkou pásma. To zajišťuje, že uživatel může rychle reagovat na jakékoli problémy týkající se šířky pásma a diagnostikovat problémy před eskalací.

Jednotliví zákazníci mohou využít mechanismus testu rychlosti k posouzení, zda jejich širokopásmové připojení funguje dobře, a zkontrolovat šířku pásma DSL (digitální předplatitelská linka) a další funkce.

Funkce:

 • Monitoruje všechna připojení, služby a provoz vaší síťové infrastruktury v reálném čase.
 • Má funkci automatického zjišťování, která vám umožňuje vytvářet a spravovat síťový registr.
 • Podporuje různé funkce, jako je SNMP, Windows Management Instrumentation (WMI) a Packet Sniffing.
 • Vestavěný analyzátor protokolů dokáže detekovat aplikace a služby s velkým provozem.
 • Skládá se z dalších senzorů pro sledování pracovních stanic a aplikací.

Nabízí také 30denní bezplatné zkušební období, které je k dispozici ke stažení. A po uplynutí zkušební doby se vrátí zpět na zmenšenou verzi.

Auvik

Auvik je cloudová aplikace pro monitorování šířky pásma, která je výrazně přizpůsobitelná a poskytuje rychlou znalost síťových rozhraní, která spravujete, prostřednictvím systému automatického zjišťování, monitorování a hlášení.

Statistiky a metriky dat jsou pravidelně aktualizovány a dokážou detekovat síťová zařízení, která překračují svou maximální kapacitu. V těchto případech systém vysílá alarmy, které technikům umožňují zasáhnout a předejít problémům.

Funkce:

 • Součástí je sledování výkonu a pokročilý systém analýzy provozu.
 • Poskytuje služby automatického zjišťování sítě.
 • Data jsou shromažďována a analyzována v reálném čase.
 • Má také funkci automatického zjišťování, která vám umožňuje vytvářet a spravovat síťový registr.

Essentials a Performance jsou skutečně dvě edice plánu dostupné v Auvik. Analýza síťového provozu je součástí edice výkonu. Performance Edition obsahuje všechny funkce balíčku Essentials. Auvik nabízí 14denní bezplatnou zkušební verzi.

  Jak získat DIY recepty mořské panny od Pascala v 'Animal Crossing: New Horizons'

Zabbix

Zabbix je bezplatná a open source aplikace pro monitorování šířky pásma. Zabbix je dobře známý pro jeho snadné nastavení a robustní grafické uživatelské rozhraní. A má také velmi početnou aktivní komunitu. Zabbix je škálovatelný s možností vizualizace napříč weby.

Pokud je vaše šířka pásma omezená, stačí nakonfigurovat alarm, který se spustí, když dosáhnete zadané úrovně. V současné době je Zabbix k dispozici pouze pro platformy Linux a jeho distribuce, jako je CentOS, Oracle Linux, Ubuntu, Debian a SUSE Linux Enterprise Server.

Funkce:

 • Sleduje průběh zatížení vaší sítě a využití šířky pásma.
 • Celý síťový provoz mezi Zabbixem a síťovým zařízením bude šifrován.
 • Předvídejte výpadky sítě a trendy poptávky po šířce pásma.
 • API je k dispozici pro správu konfigurace a nepřetržitou integraci.
 • Vytváří složité logické výrazy pro konkrétní informace o síťovém zařízení, které je monitorováno.
 • Pomocí mechanismu korelace událostí můžete snížit výstražný šum.

Nagios

Nagios je další fantastickou aplikací pro monitorování šířky pásma v reálném čase. Síťová zařízení, jako jsou směrovače a přepínače, webové stránky a virtuální servery, jsou monitorovány, vizualizovány a graficky znázorněny pomocí Nagios. Tato bezplatná aplikace pro monitorování sítě vám poskytne podrobný obrázek o vaší síťové infrastruktuře a o tom, jak dobře si vede.

Nagios používá protokol SNMP pro příjem statistik šířky pásma spíše než protokol NetFlow. Může také vytvořit prezentaci úrovně provozu na každém spojení v reálném čase.

Funkce:

 • Zpoždění připojení a problémy s protokoly lze rychle zjistit.
 • Vestavěné webové konfigurační rozhraní usnadňuje používání.

Nagios Core a Nagios XI jsou dvě edice softwaru. Původní balíček, Nagios Core, je projekt s otevřeným zdrojovým kódem a je k dispozici zdarma. Systém Nagios XI je prémiová edice balíčků, která staví na základech možností verze Nagios Core.

Monitor šířky pásma sítě je součástí edice Nagios Core i Nagios XI. K dispozici je 1měsíční bezplatná zkušební verze Nagios XI.

Stránky 24×7

Stránky 24×7 je důvěryhodný a stabilní nástroj pro monitorování šířky pásma, který poskytuje informace o vybavení a úrovních připojení. Jedná se o systém monitorování šířky pásma Software as a Service (SaaS), který ke sběru dat ze sítě využívá různé robustní mechanismy, jako je On-Premise Poller.

Tento software vám umožňuje sledovat celou vaši síťovou architekturu, která zahrnuje až 10 pracovních stanic a jakékoli další síťové vybavení, které má IP adresu. Tento nástroj má také integrovaný modul pro monitorování senzorů založený na SNMP, který pomáhá při monitorování vlastností sledovaných senzory jednoduchým vytvářením vlastních rozvržení modulů.

Funkce:

 • Konzole je založena na cloudu a lze k ní přistupovat odkudkoli.
 • Generuje zprávy s podrobnými grafy
 • Sleduje různé metriky, jako je latence a pokles paketů, aby zvýšil výkon služeb VoIP napříč komunikačním kanálem.

Je to výkonná aplikace, která poskytuje komplexní sadu funkcí, jak se vyhnout potenciálním problémům se širokopásmovým připojením a upozornit vás na ně. Ste24x7 nabízí další nástroje, jako jsou nástroje pro doménu, sysadmin, vývojáře a nástroje pro převod.

  Jak přidat nebo upravit text ve Photoshopu

BitMeter OS

BitMeter OS je software pro analýzu a monitorování šířky pásma v reálném čase, který je bezplatný a open source.

Jeho vestavěné webové rozhraní poskytuje širokou škálu grafických nástrojů, které znázorňují využití šířky pásma sítě.

Umožňuje uživateli nastavit alarmy, které upozorní na překročení prahových úrovní šířky pásma. Můžete také prohlížet a zkoumat statistické údaje založené na hodinách a dnech.

Funkce:

 • Rozhraní se snadno používá.
 • Statistiky a reporty lze exportovat ve formátu CSV.
 • Vzdálený dohled s vestavěným webovým rozhraním

Tento nástroj funguje v různých operačních systémech, jako jsou Windows, Linux a Mac OSX.

NetWorX

Dalším známým nástrojem pro monitorování šířky pásma je a NetworX od Softperfect. Jedná se o plně přizpůsobitelný nástroj s různými tématy. Monitoruje datové transakce (stahování a nahrávání) v reálném čase. NetworX pomáhá uživateli při detekci potenciálních síťových poruch.

Zobrazuje historická data a umožňuje uživatelům exportovat data v různých formátech. Vestavěný bezpečnostní mechanismus pomáhá uživateli identifikovat podezřelé aktivity v síti. Tento nástroj je k dispozici pro Windows i macOS.

Funkce:

 • Monitoruje aplikace a služby připojené k internetu.
 • Sleduje průběh zatížení vaší sítě a využití šířky pásma.
 • Nahrávání a stahování jsou neustále pečlivě sledována.

Softperfect poskytuje další nástroje pro správu vašich sítí, jako je mapovač portů přepínačů, WI-FI genius, přemístění mezipaměti a inspektor tisku.

BWMonitor

BWMonitor je jednoduchý nástroj pro sledování šířky pásma vaší sítě. Dodává se s řadou užitečných funkcí, včetně záznamníku rychlosti, záznamníku přenosové rychlosti a systému upozornění na šířku pásma. Tento BWMonitor sleduje všechna síťová připojení včetně připojení VPN.

Můžete také nakonfigurovat a nastavit upozornění, pokud chcete být upozorněni na větší spotřebu šířky pásma. Tento nástroj je k dispozici pouze pro okna. Tento nástroj nevyžaduje instalaci žádných dalších ovladačů do vašeho systému.

Funkce:

 • Současně může sledovat několik síťových připojení.
 • Upozorňuje uživatele na využití šířky pásma prostřednictvím e-mailu a oznámení push.
 • Exportuje dopravní informace ve formátech CSV a HTML.

Vyznačuje se minimálním uživatelským rozhraním a spotřebovává velmi málo systémové paměti. A tento nástroj je k dispozici pouze pro Windows.

Závěr

K dispozici jsou různé druhy nástrojů pro monitorování šířky pásma v závislosti na vašich výdajích a rozsahu vaší sítě. Pro zlepšení správy sítě je důležité sledovat využití šířky pásma.

V tomto článku jsme uvedli nejlepší monitory šířky pásma v reálném čase pro využití síťového provozu.

Možná vás také bude zajímat informace o nejlepším open source monitorovacím softwaru pro IT infrastrukturu.

x