10 nejlepších pluginů WordPress CRM pro zvýšení efektivity podnikání

Udržování vztahů se zákazníky se stalo klíčovým aspektem úspěšného online podnikání. Vzhledem k tomu, že konkurence mezi průmyslovými odvětvími je v plamenech, společnosti hledají pokročilé způsoby, jak řídit zapojení zákazníků. Zde se uplatňují nástroje pro řízení vztahů se zákazníky.

CRM zvyšuje efektivitu podnikání udržováním smysluplného vztahu se zákazníky. Získáte centralizovaný prostor pro shromažďování, ukládání a správu klíčových informací o zákaznících. Spokojenost zákazníků tak můžete řídit bezproblémovou komunikací a cílenými marketingovými kampaněmi.

Ve WordPressu můžete integrovat CRM pluginy, které posílí podniky všech velikostí. Kromě toho můžete snadno optimalizovat interakce se zákazníky a udržení zákazníků a v konečném důsledku zvýšit ziskovost.

Tento článek vysvětlí, jak mohou pluginy CRM pomoci při povznesení vašeho podnikání. Poté představíme některé z nejlepších pluginů CRM, které zvýší efektivitu vašeho podnikání.

Jak pluginy WordPress CRM zvyšují efektivitu podnikání

Pluginy WordPress CRM mají spoustu základních funkcí, které mohou vaše podnikání posunout do nových výšin. Zde jsou některé z pozoruhodných způsobů, jak mohou pluginy CRM zvýšit produktivitu vaší firmy:

Sjednocená databáze zákazníků

S CRM pluginem můžete na svůj web získat centralizovanou databázi, která bude obsahovat zákaznická data. Abyste získali svá zákaznická data, nemusíte se toulat po několika platformách. Proto můžete snadno přistupovat k informacím o klientech, jako jsou kontaktní údaje, historie nákupů, volby a interakce. Ušetříte si tak úsilí a zajistíte zapojení zákazníků na míru.

Lepší komunikace se zákazníkem

Pluginy WordPress CRM nabízejí silné komunikační nástroje, jako je integrace a automatizace e-mailů. Výsledkem je, že vaše společnost může efektivněji komunikovat s klienty.

Můžete doručovat cílená sdělení na základě skupin spotřebitelů, minulých nákupů nebo určitých aktivit. To je možné prostřednictvím automatických e-mailových kampaní a dalších typů komunikace. Tato cílená strategie nakonec vede ke konverzím.

Sběr a správa olova

Funkce automatického generování potenciálních zákazníků v pluginech CRM usnadňují identifikaci a efektivní správu potenciálních zákazníků. Potenciální zákazníky můžete získávat přímo z řídicího panelu pomocí formulářů, vyskakovacích oken a vstupních stránek.

Poté můžete tyto potenciální zákazníky sledovat, posílat je svým prodejním týmům a pečovat o ně prostřednictvím automatizace. Zlepšuje se tak celková míra konverze potenciálních zákazníků, efektivita a proces řízení.

Optimalizace prodejní cesty

CRM plugin umožňuje spravovat prodejní trychtýř, který zviditelní celý prodejní proces. Prostřednictvím pluginu budete analyzovat potenciální zákazníky a potenciální zákazníky na každé úrovni prodejní cesty. Vaše firma tak může odhalit překážky, změřit míru konverze a zlepšit prodejní taktiku.

Správa rozvrhu

Zásuvné moduly CRM vám umožní spravovat úkoly a kalendář a plánovat úkoly spojené s interakcemi s klienty. Proto vám neuniknou úkoly, schůzky, sledování a termíny.

Vaše firma může zůstat na vrcholu svých operací souvisejících se zákazníky a omezit ztracené příležitosti. Navíc mohou podniky rychle reagovat na dotazy klientů udržováním systematického procesu.

Analytické a reportovací nástroje

WordPress CRM plugin vám poskytne komplexní analytické a reportovací nástroje. Získáte tak pronikavá data o chování zákazníků, prodejních výsledcích a marketingových iniciativách.

Můžete provádět volby na základě dat, zjišťovat vzory a upravovat marketingové a prodejní strategie pro vaši firmu. Musíte však analyzovat demografické údaje spotřebitelů, míru zapojení a konverze a získaný zisk. To podporuje neustálý rozvoj, maximalizuje návratnost investic a efektivní alokaci zdrojů.

  Jak odstranit hluk na pozadí ze zvuku [10 Tools]

Integrace s dalšími nástroji

CRM pluginy se snadno synchronizují s jinými pluginy WordPress a nástroji třetích stran. Například systémy e-mailového marketingu, software helpdesk, platformy elektronického obchodu a platformy sociálních sítí. Díky integraci s jinými platformami může vaše firma synchronizovat data, automatizovat postupy a budovat koherentní ekosystém pro řízení interakcí se zákazníky.

FluentCRM

FluentCRM je robustní samoobslužný plugin pro automatizaci e-mailového marketingu pro WordPress. Umožňuje vám pohodlně spravovat vedení a správu zákazníků. Proto můžete provádět cílené e-mailové kampaně a vytvářet automatizované e-mailové sekvence.

Kromě toho můžete spravovat studenty a přidružené společnosti a sledovat aktivity uživatelů v pohodlí svého řídicího panelu WordPress.

Klíčové vlastnosti:

 • Snadno posílejte nebo plánujte jednorázové kampaně, získejte všechny metriky KPI a implementujte akce po skončení kampaně založené na datech.
 • Díky 360° přehledu kontaktů získáte záznamy o nákupech a historii komunikace, abyste porozuměli svým zákazníkům.
 • Segmentujte své uživatele do různých seznamů a značek a každému segmentu poskytněte personalizované, ale jedinečné e-maily.
 • Zachyťte potenciální zákazníky, segmentujte kontakty a automatizujte své obchodní procesy prostřednictvím automatizace e-mailů.
 • Získejte podrobné kampaně a hloubkové zprávy o automatizaci. Zajišťuje kompletní přehled všech akcí a výkonnostních metrik na jednom místě.
 • Integruje se s renomovaným eCommerce, generováním potenciálních zákazníků, členstvím a pluginy LMS bez jakýchkoli doplňků.

FunnelKit

FunnelKit je marketingový CRM nástroj speciálně navržený tak, aby umožnil webům WooCommerce uspět. Zaměřuje se na růst eCommerce a vybavuje vás komplexní sadou nástrojů. Můžete tak zvýšit generování potenciálních zákazníků, e-mailový marketing a optimalizaci konverzního poměru vaší firmy.

Klíčové vlastnosti:

 • Získejte přehled o rychlosti života každého kontaktu, zakoupených položkách, množství objednávek a další.
 • Pochopte interakci uživatelů prostřednictvím prodejní cesty, včetně výdajů v každém kroku a přijatých nabídek.
 • Získejte přehled o veškeré automatizaci provozované na základě smlouvy, od opuštění po kampaně s návratem vítězství a dále.
 • Využijte segmentaci a posílejte svým kontaktům vysoce relevantní zprávy, abyste zajistili vynikající komunikaci.
 • Kategorizujte své kontakty pomocí štítků nebo funkčních štítků na základě jejich zdroje akvizice, zakoupených produktů, data narození, doporučení a dalších.
 • Odesílejte cílené zprávy seřazenému seznamu kontaktů a rezonujte s jejich zájmy pro vyšší míru otevření a kliknutí.
 • Umožňuje používat vlastní pole k získání jedinečných podrobností o zákaznících.
 • Shromažďujte a ukládejte data prostřednictvím textu, rozevíracího seznamu, přepínače, zaškrtávacího políčka a dalších.
 • Mapujte cesty zákazníků prostřednictvím automatizovaných pracovních postupů, jako je uvítací sekvence, opuštěný košík a další.

HubSpot CRM

PlugSpot CRM vám umožní odemknout plný potenciál vašeho marketingového, prodejního a zákaznického úsilí. Každý nástroj HubSpot září sám o sobě, ale skutečné kouzlo se stane, když použijete jeho kombinovaný výkon.

Umožňuje vám bezproblémově integrovat řízení vztahů se zákazníky (CRM) a zapojit návštěvníky do živého chatu a chatbotů.

Plugin navíc vylepšuje váš web o vizuálně přitažlivé formuláře a vytváří působivé e-mailové marketingové kampaně. Takže z centralizovaného řídicího panelu HubSpot můžete pečovat o potenciální zákazníky, podporovat konverze a podporovat obchodní růst.

Klíčové vlastnosti:

 • Zachyťte potenciální zákazníky ze svých webových stránek prostřednictvím různých kontaktních formulářů, formulářů pro generování potenciálních zákazníků a vyskakovacích oken.
 • Spravujte své potenciální zákazníky a kontakty sledováním jejich interakcí s vaším webem, jejich segmentací a zasíláním zpráv na míru.
 • Snadno vytvářejte a posílejte e-maily prostřednictvím e-mailových kampaní svým kontaktům. Sledujte také míru otevření, míru prokliku a konverze.
 • Umožňuje vám chatovat s návštěvníky vašeho webu v reálném čase. Můžete tak odpovídat na otázky a poskytovat podporu.
 • Získejte podrobné analýzy návštěvnosti svých webových stránek, potenciálních zákazníků a kontaktů. Proto můžete snadno vylepšit své stránky, marketingové kampaně a celkový proces prodeje.
 • Uživatelské rozhraní je docela šikovné a může ho používat kdokoli bez předchozích zkušeností s CRM pluginem.
 • Nabízí 24/7 podporu pro plugin, takže můžete získat pomoc, kdykoli ji budete potřebovat.
 • Nabízí mobilní aplikaci pro přístup a správu vašeho CRM na cestách.
  Jak chránit soubory šifrované nástrojem BitLocker před útočníky

Jetpack CRM

Jetpack CRM nabízí balík nástrojů pro obchodní růst, které jsou klíčové pro optimalizaci vašich obchodních operací. Modulární design tohoto pluginu jej odlišuje od ostatních pluginů na trhu.

Umožňuje vám přizpůsobit CRM systém přesně vašim konkrétním požadavkům. Získáte tak dostatečnou flexibilitu, abyste jej mohli sladit s vašimi obchodními cíli a provozními pracovními postupy.

Klíčové vlastnosti:

 • Vytvářejte a sledujte potenciální zákazníky a přeměňte je na platící zákazníky.
 • Vytvořte kanál potenciálních zákazníků, poskytněte potenciálním členům týmu potenciální zákazníky a sledujte aktivity vedoucích.
 • Udržujte komunikaci prostřednictvím e-mailů, sledujte komunikaci a uchovávejte své kontaktní údaje.
 • Vytvářejte a doručujte faktury svým klientům a sledujte platby faktur a informujte zákazníky o splatných platbách.
 • Komunikujte se svými klienty prostřednictvím e-mailu. Kromě toho můžete segmentovat e-mailové seznamy, vytvářet e-mailové šablony a sledovat míru otevření a prokliku.
 • Nastavte pravidla pro automatické odesílání e-mailů, přidělování potenciálních zákazníků a generování účtů.
 • Vytvářejte a sledujte prodejní cesty k identifikaci účinných marketingových kanálů pro přeměnu potenciálních zákazníků na zákazníky.
 • Poskytuje podrobné zprávy o vašem prodeji, marketingu a aktivitě zákazníků.
 • Integruje se s širokou řadou oblíbených pluginů WordPress, včetně WooCommerce, Gravity Forms a Zapier.

Hromnice

Groundhogg vyniká jako výjimečný CRM a marketingový automatizační plugin pro uživatele WordPressu. Umožňuje vám bez námahy vytvářet dynamické cesty, provádět cílené e-mailové kampaně a hladce integrovat CRM.

Kromě toho je plugin dokonale navržen tak, aby vyhovoval potřebám ambiciózních agentur i malých podniků.

Klíčové vlastnosti:

 • Vytvářejte, přizpůsobujte a posílejte e-maily na svůj preferovaný seznam během okamžiku.
 • Vytvořte jednoduché nebo rozsáhlé prodejní cesty, které provedou vaše potenciální zákazníky prodejním procesem.
 • Sbírejte informace o zákaznících pomocí vlastních formulářů a snadno spravujte své kontakty.
 • V souladu se všemi aktuálními zákony na ochranu soukromí v Kanadě a EU (CASL a GDPR).
 • Hlásit a sledovat průběh e-mailu, cesty a kontaktní aktivity.
 • Důkladně sledujte své aktivity, abyste porozuměli každé fázi své zákaznické cesty.
 • Upravte nebo zahrňte cokoli, aby vyhovovalo vašim potřebám, protože je vytvořeno s ohledem na vývojáře.
 • Nabízí rozsáhlé REST API pro vývojáře a externí aplikace
 • Funguje bezchybně s více než 25 pluginy a službami

WP-CRM

WP-CRM je CRM plugin nabitý funkcemi, který můžete využít ze svého známého řídicího panelu WordPress. Je speciálně navržen tak, aby pomáhal malým podnikům při snadné manipulaci s klienty, projekty a úkoly. Tento plugin vám umožňuje mít nekonečné množství záznamů o zákaznících.

Navíc můžete poskytnout přístup k datům všem ve vaší firmě pro hladší provoz.

Klíčové vlastnosti:

 • Snadno spravujte informace o klientech a sledujte všechna základní data pomocí vlastních polí.
 • Jednoduše ukládejte a sledujte všechny podrobnosti o svém projektu na jediném řídicím panelu.
 • Pohodlný fakturační systém pro vytváření platebních podmínek a zasílání faktur po dokončení projektu.
 • Importujte všechna svá data, včetně kampaní, kontaktů, příležitostí, organizací, projektů a úkolů.
 • Integruje se s oblíbenými aplikacemi, jako jsou MailChimp, GravityForms, Slack, ZenDesk a další.
 • Nabízí funkce správy kampaní pro správu, získání přehledu a provádění změn.
 • Poskytuje e-mailová upozornění na probíhající a nadcházející projekty, úkoly a příležitosti.
 • Vývojáři mohou přidávat vlastní sestavy a vlastní pole a měnit reprezentaci dat.

Obchodní ředitel

Business Manager je komplexní HR & Business Management System navržený výhradně pro WordPress. Tento pozoruhodný plugin povyšuje váš web WordPress na plně funkční platformu pro řízení podniku. Umožňuje vám flexibilně udržovat HR zdroje, CRM, projekty, dokumenty a mnoho dalšího.

  13 nejlepších Spotify Playlist Downloader

Klíčové vlastnosti:

 • Uložte neomezené množství údajů o zaměstnancích a základních souborů na jednom místě.
 • Správa a zpracování žádostí o dovolenou od zaměstnanců prostřednictvím správy dovolené.
 • Provádí hodnocení výkonu s hodnocením a rozpisy
 • Spravujte klienty, potenciální zákazníky a jejich kontaktní informace
 • Přiřaďte stavy klientům pro zjednodušené CRM a prodejní systémy.
 • Uchovávejte důkladné záznamy o interakci klienta s poznámkami a přílohami souborů.
 • Přiděluje projekty, sleduje pokrok a spravuje časové osy.
 • Organizujte projektové úkoly pomocí Kanban Board a pokročilých funkcí drag-and-drop.
 • Ukládejte firemní dokumenty, sledujte verze a přiřazujte je oddělením.

Propovoice CRM

Propovoice CRM je řešení pro řízení vztahů s klienty ideální pro malé a střední servisní agentury a nezávislé pracovníky. Tento plugin WordPress pomáhá spravovat klienty, projekty, odhady a faktury z důkladného přehledu o vaší firmě. Většina základních funkcí, které potřebujete pro své podnikání v oblasti služeb, je v tomto pluginu zdarma.

Klíčové vlastnosti:

 • Sbírejte potenciální zákazníky pomocí integrovaných kontaktních formulářů na svém webu WordPress.
 • Ručně přidejte potenciální zákazníky importem souboru CSV.
 • Snadná správa obchodů prostřednictvím pokročilého kanálu obchodů, který pomáhá při sledování, kontrolách pravděpodobnosti a zvyšování úrovně.
 • Vytvářejte, spravujte a sdílejte odhady ke schválení klienta.
 • Po schválení odhadu jsou klientům zasílány automatizované faktury.
 • Umožňuje uživatelům vytvořit si firemní profil se základními informacemi a aktivy značky.
 • Zahrňte podrobnosti o klientovi a snadno jim projektujte odhady a faktury.
 • Pro odhady a faktury je k dispozici několik přizpůsobitelných šablon.
 • Klienti mohou otevírat faktury a odhady a odpovídat na ně prostřednictvím pošty nebo sdílených odkazů.
 • Spravujte a sledujte klienty, faktury a odhady pomocí rozšiřitelné tabulky a funkce vyhledávání.
 • Flexibilní možnosti platby prostřednictvím banky a různých platforem pro převod peněz.

Vcita

CRM a správa potenciálních zákazníků od Vcita je robustní WordPress CRM plugin, který vám umožní dělat víc než jen zachycovat a ukládat zákaznická data. Přináší vám prodejní příležitosti tím, že poskytuje důležité informace o potenciálních zákaznících a automatizuje komunikaci s klienty.

Kromě toho odesílá připomenutí a pomáhá při vyhledávání, sledování a správě potenciálních zákazníků a klientů. Získáte také mobilní verzi tohoto úžasného řešení.

Klíčové vlastnosti:

 • Shromažďuje potenciální zákazníky tím, že vybízí zákazníky, aby kontaktovali váš web.
 • Jednoduchý řídicí panel pro správu všech kontaktních informací a interakcí.
 • Snadno organizujte, vyhledávejte a upravujte informace o klientech.
 • Klienti se mohou připojit přes zabezpečený portál a komunikovat, provádět platby a nahrávat dokumenty.
 • Spravujte obchodní plány prostřednictvím kalendáře a nastavujte schůzky s klienty a potenciálními zákazníky.
 • Navrhujte faktury s profesionálním vzhledem a zahrňte základní detaily a loga.
 • Klienti mohou za vaše služby platit prostřednictvím své kreditní karty nebo PayPal.
 • Vytvářejte e-mailové a SMS kampaně k propagaci svých služeb, nabídek a akcí.

WP ERP

WP ERP vám umožňuje spravovat váš web i společnost z jediné platformy. Jedná se o kompletní ERP (Enterprise Resource Planning) řešení pro WordPress. Slouží jakémukoli podnikání se třemi hlavními složkami – HR, CRM a CRM. Tyto tři složky mohou společně splňovat vaše obchodní požadavky.

Klíčové vlastnosti:

 • Efektivně zachycujte, organizujte a spravujte potenciální zákazníky v rámci systému CRM.
 • Udržujte podrobné záznamy o kontaktech, včetně osobních a obchodních informací.
 • Sledujte všechny interakce se zákazníky, včetně hovorů, e-mailů a schůzek.
 • Sledujte a sledujte potenciální prodejní příležitosti v průběhu prodejního procesu.
 • Spravujte nabídky a prodejní kanály s přizpůsobitelnými fázemi a sledováním pokroku.
 • Vytvářejte a přidělujte úkoly, stanovujte termíny a sledujte aktivity související s potenciálními zákazníky a zákazníky.
 • Integrujte se s e-mailovými platformami pro sledování a správu komunikace v rámci CRM.
 • Analyzujte data, abyste mohli předpovídat výkon prodeje a činit informovaná obchodní rozhodnutí.
 • Ukládejte a organizujte důležité dokumenty a soubory související s potenciálními zákazníky a zákazníky.
 • Vytvářejte komplexní zprávy a analyzujte data CRM, abyste získali přehled a měřili výkon.
 • Přizpůsobte systém CRM tak, aby odpovídal vašim obchodním procesům, a integrujte jej s dalšími nástroji a platformami.

Závěr

Výše zmíněné pluginy nabízejí všechny podstatné funkce, které by CRM mělo obsahovat. Doporučujeme vám projít funkce a implementovat řešení, které dokonale vyhovuje vašim obchodním požadavkům.

Můžete také prozkoumat některé pluginy WordPress bez hesla pro bezproblémové přihlášení.