10 nejlepších sledovačů IP adres pro sledování polohy

Jste na správném místě, pokud hledáte online nástroje pro sledování polohy IP adresy.

Nejprve se podívejme, jak se při odstraňování problémů používá vyhledání adresy IP.

Co je to IP adresa?

IP adresa je jedinečný číselný kód přiřazený každému zařízení připojenému k internetu. Identifikuje polohu zařízení a umožňuje komunikaci s ostatními zařízeními v síti.

Jak se při odstraňování problémů používá sledování IP adresy?

Nalezení umístění IP adresy může být užitečné při odstraňování problémů několika způsoby.

Identifikace zdroje problémů se sítí

Identifikace, kde se adresa IP nachází, může pomoci při hledání zdroje problému, pokud dojde k problému s připojením. Pokud má například několik uživatelů současně problémy se sítí, může to být známkou toho, že místní síť má problémy.

Identifikace potenciálních bezpečnostních hrozeb

Umístění IP adresy lze použít k určení potenciálních bezpečnostních problémů. Pokud například dojde k pokusům o přístup k síti z neznámého místa, může to znamenat potenciální pokus o hackování.

Řešení problémů s přístupem na web

Pokud je webová stránka nepřístupná, znalost umístění IP adresy spojené s webem může pomoci určit, zda se problém týká samotné webové stránky nebo sítě použité k přístupu k ní.

Geografické cílení

Firmy mohou využívat geografické cílení k poskytování obsahu specifického pro lokalitu uživatele. To může být užitečné v marketingových a reklamních kampaních.

Je však důležité poznamenat, že může být také použit pro neetické účely, jako je pronásledování nebo špehování jednotlivců bez jejich souhlasu.

Nástroje IP Tracker se používají k identifikaci geografického umístění IP adresy. To může být užitečné v různých scénářích, jak je uvedeno výše.

A zde v tomto článku jsme uvedli nejlepší nástroje pro sledování IP adres pro sledování polohy. Pojďme na to!

  Nejlepší rozšíření tmavého režimu pro Chrome

Opentracker

Opentracker je šikovná a vynikající webová služba, která nabízí sadu nástrojů pro webovou analýzu navržených tak, aby podnikům pomohly lépe porozumět návštěvníkům jejich webových stránek a zlepšit jejich online přítomnost.

Poskytuje online IP Tracker pro sledování umístění konkrétní IP adresy. Jednoduše zadejte cílovou IP adresu a klikněte na tlačítko „Vyhledat kliknutím“.

Tento web také nabízí další služby, jako je CRM & Integration API, reporting v reálném čase, sledování napříč doménami a mnoho dalších.

Jednou z klíčových funkcí OpenTrackeru je panel webové analýzy, který poskytuje podrobné informace o návštěvnosti webu a chování uživatelů. Uživatelé mohou sledovat zprávy o aktivitě, sledovat návštěvy webových stránek v reálném čase a analyzovat výkon pomocí různých přizpůsobených ukazatelů.

etechblog.cz

Nástroj etechblog.cz IP Location Lookup umožňuje uživatelům snadno najít geografickou polohu IP adresy. Uživatelé jednoduše musí zadat IP adresu, kterou chtějí najít, do poskytnutého vyhledávacího pole. Nástroj poté prohledá svou databázi IP adres a jejich přidružených umístění, aby poskytl informace o zemi, regionu, městě a ISP.

Jednou z výjimečných vlastností etechblog.cz je řada nástrojů. Tento web nabízí širokou škálu nástrojů, které mohou majitelům a vývojářům webových stránek pomoci se vším, od vyhledávání DNS a IP po bezpečnostní audity. Tyto nástroje jsou navrženy tak, aby byly uživatelsky přívětivé a mohou poskytnout cenné informace o stavu a výkonu webových stránek.

iplocation.net

Iplocation.net je jednoduchý nástroj pro sledování IP adres. Můžete provádět vyhledávání IP na IPv4, IPV6 a názvech domén. Stačí zadat cílovou adresu a kliknout na tlačítko Odeslat. Má vestavěné API, které můžete integrovat do svého webu, abyste získali geolokaci konkrétní IP adresy.

Tento web také nabízí mnoho dalších bezplatných nástrojů souvisejících s doménou, sítí a webmasterem. Více o těchto nástrojích se můžete dozvědět zde.

SolarWinds

SolarWinds IP Address Tracker je softwarový nástroj navržený tak, aby pomohl IT profesionálům spravovat využití IP adres v jejich sítích. Tento nástroj se snadno používá a poskytuje uživatelům efektivní způsob sledování, správy a organizování IP adres v rámci jejich sítě.

  Jak chránit své soukromí na internetu?

Poskytuje přehled o využití IP adres v reálném čase a pomáhá správcům sítě rychle identifikovat a odstraňovat síťové problémy související s IP adresami. Uživatelé mohou snadno vytvářet vlastní skupiny IP adres pro správu a organizování IP adres podle podsítě, umístění, oddělení nebo jiných kritérií.

TraceMyIP.org

TraceMyIP.org nabízí pokročilé a jedinečné funkce, které běžně nenajdete na jiných platformách pro sledování IP adres webových stránek.

Jednou z klíčových funkcí této webové služby je její schopnost sledovat a analyzovat návštěvnost webových stránek v reálném čase. Platforma dokáže odlišit data o spamu webových robotů, pavouků a zprostředkovatelů od jiných zdrojů návštěvnosti a poskytuje vlastníkům webových stránek přesné a spolehlivé informace o návštěvnosti jejich webových stránek.

Je také schopen sledovat polohu návštěvníků, mapování a historii prohlížení na základě IP adresy nebo ID počítače. Tyto informace lze použít k optimalizaci obsahu webových stránek a zlepšení uživatelské zkušenosti.

iplocation.com

Iplocation.com je jednoduchý a praktický webový nástroj, který uživatelům umožňuje vyhledávat umístění IP a zobrazovat informace, jako je poskytovatel internetových služeb, země a město. Jednoduše zadejte cílovou IP adresu a klikněte na tlačítko „Najít“.

Má také vestavěnou geolokační mapu, která zobrazuje přibližnou polohu IP adresy a souřadnice zeměpisné šířky a délky.

iptrackeronline.com

ipTrackeronline.com je webová stránka, která nabízí geolokační služby a nástroje IP k identifikaci umístění IP adresy. Uživatelé mohou zadat IP adresu a webová stránka poskytne informace, jako je země, region, město a ISP přidružené k adrese.

Web také nabízí další užitečné nástroje, jako je analyzátor hlaviček e-mailů a nástroj pro dotazování záznamů DNS.

Abyste mohli tento nástroj používat, budete si muset zakoupit geolokační kredity nebo klíč. Informace o cenách najdete zde.

IPAddress.com

IPAddress.com je jednoduchý a výkonný web, který nabízí řadu online nástrojů souvisejících s IP adresami a sítí. Jednou z jeho klíčových funkcí je nástroj IP Lookup, který umožňuje uživatelům najít informace o IP adrese, včetně ASN, umístění IP adresy (zeměpisná délka a šířka), poskytovatele internetových služeb a organizaci s ním spojenou.

  Rychle ovládněte rychlost čtení pomocí webové aplikace Readsy

Do vstupního pole zadejte IP adresu nebo název hostitele, který chcete vyhledat, a klikněte na tlačítko „Vyhledat“. Kromě toho tento web nabízí také další nástroje, jako je vyhledávání DNS, test ping, kalkulačka podsítě, nástroj pro kontrolu proxy a mnoho dalších.

NordVPN

NordVPN je poskytovatel služeb VPN, který zákazníkům nabízí bezpečný a soukromý způsob přístupu k internetu. Na svých webových stránkách také nabízí nástroj pro vyhledávání IP, který uživatelům umožňuje kontrolovat umístění IP adres. Jednoduše zadejte cílovou adresu do vstupního pole. Během několika sekund se na obrazovce zobrazí informace a umístění související s IP.

Tento nástroj může být užitečný pro ty, kteří chtějí ověřit, že jejich VPN funguje správně, nebo pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o svém online soukromí a zabezpečení.

KeyCDN

KeyCDN je služba související se sítí pro doručování obsahu (CDN), která poskytuje globální síť serverů pro urychlení doručování webového obsahu, jako jsou obrázky, videa a další statický obsah.

Tento web nabízí bezplatný vyhledávač IP polohy, který sleduje geolokaci cílového názvu hostitele nebo IP adresy. Poskytuje také rozhraní API pro sledování polohy, které mohou vývojáři integrovat do svých aplikací a webových stránek.

Kromě toho nabízí KeyCDN různé užitečné nástroje související se sítí a zabezpečením, jako je kontrola rychlosti webových stránek, test výkonu, kontrola záhlaví HTTP, DNS, kontrola certifikátů, skladatel řetězce certifikátů a mnoho dalších. Na úplný seznam nástrojů se můžete podívat zde.

Závěr

Doufám, že vám tyto nástroje pro sledování IP pomohou při sledování polohy. Pokud potřebujete pomoc s použitím nástroje traceroute.

Podívejte se na naši příručku o nejlepších online nástrojích traceroute pro řešení problémů se sítí a softwaru pro správu IP adres pro malé a střední podniky.

x