10 nejlepších softwaru pro plánování produktu pro zjednodušený pokrok

Produktové plány jsou důležitým zdrojem pro dobře naplánovanou cestu vývoje produktu. Prozkoumejte software pro vytváření plánů produktů a vytvořte dobře definované plány pro vaši firmu.

Úspěšný produkt přímo závisí na procesu vývoje, což je velmi složité, protože trvá dlouhou dobu. Proces je ovlivněn různými faktory, které není vždy možné mikrořídit.

To vyžaduje vytvoření křišťálově čistého dokumentu, který zaznamená celou cestu vytváření produktu, čímž se eliminuje zmatek, takže všichni zůstanou na stejné stránce.

Produktový plán je strategický dokument, který uceleně zaznamenává produkt a jeho vývojový životní cyklus, dosažený milník a aktuální stav produktu. Plán je jako vodítko pro členy týmu, který ukazuje klíčové milníky, termíny, probíhající aktivity atd.

Organizují vše na jednom místě a každý na první pohled pochopí cestu projektu a svou roli v procesu vývoje.

Jak fungují produktové plány?

Produktové plány jsou obecně navrženy a udržovány produktovým manažerem a jsou přístupné všem členům týmu a zainteresovaným stranám, samozřejmě za stanovených podmínek.

V závislosti na tom, proč jsou adresovány, mohou být podrobné a poskytují i ​​ty nejmenší detaily procesu vytváření produktu. Na druhou stranu mohou být navrženy tak, aby poskytovaly přehled o cestě generování produktu a nadcházejících milnících.

Produktové plány dokumentují proces vytváření produktu rozdělením projektové strategie do dobře definovaných bloků. Členové týmu vizuálně chápou proces vývoje, dokončené moduly, probíhající a nadcházející úkoly a kdo je za co zodpovědný.

Netřeba dodávat, že plány přesně identifikují rizika mnohem dříve tím, že poukazují na závislosti, které lze systematicky řešit.

Cestovní mapy produktu nepochybně sjednocují členy týmu a zvyšují produktivitu, ale jejich návrh a aktualizace mohou být velmi komplikované, zejména ve velkých týmech. Zde může mít mnoho lidí na starosti údržbu plánů, což může proces dále zkomplikovat.

Vzniká potřeba správných nástrojů pro vytváření plánů, které by automatizovaly procesy vytváření a správy plánů.

Na trhu existuje spousta nástrojů pro vytváření plánů, které tvrdí, že pomohou vaší organizaci zvládnout úkoly, ale ne všechny splňují slib a mohou postrádat klíčové funkce. Níže je uveden seznam funkcí, které byste nikdy neměli vynechat při výběru softwaru pro plán produktu pro vaši organizaci.

Funkce, které je třeba hledat v softwaru Product Roadmap

Při hledání nejlepšího cestovního softwaru pro vaši firmu se ujistěte, že nabízí následující funkce:

 • Čisté, intuitivní uživatelské rozhraní se slušným počtem předem navržených šablon plánů.
 • Flexibilita prezentovat různé názory různým členům týmu nebo zainteresovaným stranám.
 • Schopnost spolupracovat a sdílet plány se členy týmu.
 • Podpora integrace pro software pro řízení projektů, jako jsou Asana, Slack, Jira a GitHub.
 • Software by se měl snadno naučit a měl by nabízet rozsáhlou zákaznickou podporu.

Nyní, když máte představu o tom, jak vypadá kompetentní plánovací software, pojďme prozkoumat některé z nejrobustnějších dostupných možností.

  Opravte problémy s uloženými daty Netflix

pondělí

Začněme pondělím, robustním softwarem pro správu produktů, který podporuje agilní konfigurace pracovních postupů a umožňuje podrobnou vizualizaci dat pro usnadnění vytváření vyčerpávajících plánů produktů. Je to vhodný nástroj, který osloví týmy všech velikostí, které chtějí plánovat, sledovat a řídit úkoly a pracovní postup.

Pondělí ztělesňuje krásné a intuitivní uživatelské rozhraní plné zajímavých funkcí pro spolupráci, jako jsou komentáře, @-tagging a přílohy, které se ukáží jako užitečné pro všechny velikosti produktových týmů.

Software přichází s vizuálními a flexibilními funkcemi, které pomáhají týmům, které potřebují agilní pracovní postup pro spolupráci na projektech. Dostupnost 24/7 podpory usnadňuje používání tohoto softwaru.

Pondělí nabízí následující funkce pro urychlení procesu vytváření produktu:

 • Synchronizuje všechny nástroje pro vývoj a spolupráci v reálném čase
 • Vytvářejte flexibilní pracovní postupy, které vedou proces od konceptualizace až po uvedení produktu na trh
 • Přizpůsobte proces vývoje produktu jedinečné produktové strategii.
 • Podporuje integraci s aplikacemi pro správu projektů, jako je Slack, Disk Google, Gmail, Kalendář Google a Jira.

Wrike

Wrike je další nástroj pro mapování produktů, který byste si měli určitě zvolit pro správu úkolů a projektů, spolupráci se členy týmu a vytváření zákaznických plánů.

Software udržuje úplnou viditelnost procesu vytváření produktu tím, že zajišťuje, že se oddělení synchronizují a sdílejí průběh každé fáze a jsou zcela v souladu s cíli.

Wrike urychluje cestu produktu tím, že vám pomáhá vizualizovat každý milník, kterého dosáhnete, pomocí důkladnějšího plánování.

Wrike pomáhá bez námahy plánovat následující úkoly:

 • Umožňuje všestrannost tím, že vám umožňuje zvolit nový přístup pro nový tým nebo projekt.
 • Přizpůsobitelné Ganttovy diagramy umožňují členům týmu vizualizovat jednotlivé fáze plánu.
 • Usnadňuje zúčastněným stranám zkoumat pokrok v reálném čase.
 • Centralizovaný kalendář udržuje všechna oddělení synchronizovaná a přidává vrstvy, aby se zabránilo pracovním střetům.
 • Zobrazuje priority uvedení produktu na trh rozdělené podle týdnů a minimalizuje potenciální zpoždění.

ClickUp

ClickUp umožňuje týmům vytvářet strategické časové osy, které podporují lepší týmovou spolupráci potřebnou k dosažení požadovaného cíle. Platforma nabízí vlastní pole, které lze přizpůsobit pro přidávání milníků, nákladů a klíčových kontaktů, pokud si přejete vytvořit cestovní mapy na míru.

Rozhraní je čisté a nepřehledné a všechny vaše úkoly jsou uspořádány na jednom místě, což usnadňuje práci a spolupráci s členy týmu z centralizovaného místa.

Pojďme se podívat, co všechno ClickUp nabízí:

 • Ganttovy diagramy znázorňují překrývání, závislosti, časové osy a vydání, což vám pomůže identifikovat úzká místa a rizika mnohem dříve.
 • Nastavte milníky a časové plány, aby členové týmu dokončili své úkoly včas.
 • Robustní reportovací modul přesně měří efektivitu spoluhráčů a předpovídá dosažitelné cíle v daném časovém rámci.
 • Uložte staré plány jako šablony, které uchovávají vaše podrobnosti, přílohy, termíny dokončení, komentáře a všechny potřebné informace, a později je znovu použijte.
 • Sdílejte cestovní mapy s klienty nebo externími zainteresovanými stranami a řiďte jejich přístup přidělením oprávnění.

RoadMunk

Značky jako Microsoft, Dell a Hulu zefektivňují vývojový cyklus produktu pomocí zákaznicky řízeného plánu RoadMunk.

Komplexní nástroj pro plánování efektivně zachycuje zpětnou vazbu od zákazníků a určuje priority, na čem by měl tým dále pracovat. RoadMunk se snadno používá a umožňuje vám vytvořit cestovní mapy připravené pro zasedací místnosti během několika minut.

  Váš průvodce odemknutím výkonu Spotlight Search v OS X

RoadMunk efektivně komunikuje vaši strategii prostřednictvím následujících funkcí:

 • Více než 35 plně přizpůsobitelných šablon podporujících zobrazení časové osy a zobrazení plavací dráhy
 • Snadno exportujte návrhy svých plánů do formátů URL, PNG a HTML a sdílejte je se zúčastněnými stranami.
 • Zachyťte a uložte zpětnou vazbu od svých zákazníků nebo týmů podpory přímo do nástroje a použijte ji k naplnění plánu.

Produktový plán

Použijte ProductPlan jako platformu vše v jednom pro navrhování vítězné strategie a příležitostí do cestovní mapy, abyste získali konkurenční výhodu. Nabízí holistický pohled na vaši produktovou strategii a poskytuje cenné informace o skutečných obchodních výsledcích.

ProductPlan vám umožňuje provádět následující funkce:

 • Vytvořte více portfolia plánů pro různé produktové řady, které lze zobrazit z jediné platformy.
 • Pomocí vlastních zobrazení a filtrů ovládejte přístup publika k informacím.
 • Flexibilní možnosti rozvržení umožňují týmům vizualizovat termíny a zobrazovat data jako seznam.
 • Škálujte a zefektivněte pracovní postupy produktu pro vytváření plánů, stanovení priorit nápadů a uvádění nových produktů na trh.
 • Použijte hlavní body plánu k vizualizaci toho, jak úspěšná je vaše strategie a co je třeba zlepšit.
 • Integrace s aplikacemi třetích stran umožňují synchronizaci dat mezi jinými nástroji a REST API vám umožňuje vytvořit vlastní integraci.

ProductBoard

Posuneme se dále, máme ProductBoard, software pro silniční mapování, který efektivně spojuje všechny, včetně členů týmu a zainteresovaných stran, s plánem produktu. Výsledkem tohoto nástroje jsou agilní a vysoce přizpůsobitelné produktové plány, které se do značné míry řídí zpětnou vazbou zákazníků a potřebami zúčastněných stran.

Nástroj pro vytváření plánů pomáhá seskupovat funkce produktu na základě vydání, sprintu, širokých časových horizontů nebo skupin nyní/příští/později.

Tímto způsobem pomáhá sledovat závislosti potřebné ke zmírnění rizik mnohem dříve. ProductBoard zajišťuje, že zákazníci jsou středem strategie vytváření cestovní mapy, a proto nabízí neomezený týmový přístup ke zpětné vazbě zákazníků.

Tento nástroj pomáhá udržovat vývojový tým v synchronizaci tím, že nabízí integrace s nástroji jako Jira, Azure DevOps, GitHub, Trello a Pivotal Tracker.

Další funkce jsou následující:

 • Dynamicky organizujte, vytvářejte a aktualizujte cestovní mapy
 • Přizpůsobte strukturu plánu a vytvořte podrobné plány vydání
 • Podrobná časová osa pomáhá vizualizovat, kdy začít a ukončit práci na úkolech a iniciativách.

Airfocus

Airfocus, který poskytuje komplexní řešení pro projektové týmy pro správu a komunikaci strategie, rozhodně potřebuje zmínku na seznamu. Tento moderní nástroj pomáhá členům týmu upřednostňovat jejich práci a vytvářet plány na základě zpětné vazby od zákazníků.

Platforma nabízí integraci s několika aplikacemi pro správu projektů, jako je Jira, Azure DevOps, Trello, Shortcut a další, což vám umožňuje řešit konkrétní problémy, jako je stanovení priorit a shromažďování zpětné vazby.

Airfocus uvádí všechny do souladu s vizí vytvářením nekomplikovaných plánů produktů a usnadněním spolupráce se členy týmu, produkty a dalšími jednotkami vzájemně propojených pracovních prostorů.

Umožňuje týmům vizualizovat závislost mezi různými komponentami, a tak lépe identifikovat rizika a plánovat cíle a milníky. Airfocus také poskytuje bohaté šablony, vysoce přizpůsobitelné, aby vyhovovaly všem vašim potřebám správy produktů.

  Jak vytvořit odkládací soubor v Linuxu

TogglPlan

TogglPlan zobrazuje křišťálově jasný pohled na produktové plány, které pomáhají vytvářet lepší produkty. Přináší transparentnost do pracovního prostředí tím, že dává každému vědět, na jakých úkolech kdo pracuje a jakých milníků je třeba dosáhnout.

TogglPlan pomáhá s následujícím:

 • Barevně označené časové osy projektů pomáhají identifikovat průběh přiřazených úkolů jediným pohledem.
 • Jednoduše sdílejte plány projektu s kýmkoli kliknutím na tlačítko, včetně externích zúčastněných stran.
 • Editor drag-and-drop pomáhá navrhovat cestovní mapy během několika minut bez jakéhokoli požadavku na externí školení.
 • Kanban desky zobrazují segmentové úkoly podle jejich aktuálního stavu, což zajišťuje, že žádný úkol nezmeškáte.
 • Povolte import dat z tabulek při přechodu z jiných nástrojů, jako je Asana nebo Trello, abyste mohli rychle začít.

Aha!

Aha! zpřístupňuje možnosti silničního mapování všem díky svým jednoduchým funkcím, které zvládnou úkoly během okamžiku.

Platforma nabízí lepší funkce než jiné nástroje pro tvorbu cestovních map; propojuje iniciativy zaměřené na cíle a úkoly přímo s verzemi produktů, eposy a dalšími komponentami pomocí techniky drag-and-drop pro znázornění strategického zarovnání.

Platforma nabízí šest různých návrhů šablon pro různé potřeby produktů, které lze snadno přizpůsobit bez nutnosti odborných znalostí pro navrhování plánů.

Cestovní mapy nejsou pro členy týmu důležitým dokumentem; je velmi snadné je sdílet se zúčastněnými stranami a zákazníky jako PDF, obrázek nebo zabezpečenou webovou stránku.

Aha! Snaží se přenést všechny aspekty související s projektem na jedinou platformu pro snadnou dostupnost a správu. Statistiky zákazníků a zpětná vazba jsou zabudovány přímo do nástroje, aby bylo možné čerpat inspiraci a implementovat je do příští verze.

ProPad

Skončeme ProPadem, deset let starým softwarem pro správu projektů s extrémně intuitivním a vizuálním rozhraním.

Přizpůsobitelné vizuální grafy na platformě pomáhají členům týmu upřednostňovat úkoly a zobrazovat jejich pokrok. Nastavení oprávnění lze nakonfigurovat tak, aby omezovalo nedůležitá data od externích zúčastněných stran.

Software Roadmap ProPad primárně sleduje přístup globálních štíhlých produktů. To propojuje trasy cestovní mapy s cíli a klíčovými výsledky (OKR) a uvádí do kontextu každý probíhající úkol.

ProPad podporuje integraci Azure DevOps, Dropbox, GitHub, Trello, Slack a Salesforce a je k dispozici také jako rozšíření pro Chrome. Kromě toho nabízejí také přístup k API a vlastní webhooky pro další přístupnost.

Klíčové věci

Hodina plánování vám může ušetřit deset hodin práce. To platí zejména ve scénářích vývoje produktu. Software pro produktovou mapu nastíněný výše pomůže zefektivnit cestu vývoje produktu tím, že udrží každého v obraze.

Můžete také prozkoumat nejlepší software pro řízení projektů pro malé a střední podniky.

x