10 nejlepších softwaru pro vytváření aplikací v reálném čase

Výkonný software pro tvorbu aplikací v reálném čase může během mrknutí oka spustit vaši další mikroblogovací aplikaci, jako je Twitter nebo platformu pro streamování videa, jako je YouTube.

Jakákoli aplikace pro zasílání zpráv nebo online herní platforma, díky které se budete cítit živě díky okamžitým reakcím, je označena jako aplikace v reálném čase.

Ať už jste majitelem firmy, který chce zefektivnit své služby online, nebo jednotlivcem s nápadem na spuštění vytvořit další živou aplikaci, která bude závist na vašem publiku, tento seznam nejlepšího softwaru pro vytváření aplikací v reálném světě může tento proces automatizovat.

Můžete také zkontrolovat tyto špičkové nástroje AI pro automatizaci a rychlejší vytváření aplikací.

Jak identifikujete aplikace v reálném čase?

Někteří z vás si možná nejsou jisti pojmem aplikace v reálném čase, ale rozhodně je používejte, ať už pro práci nebo zábavu, neboť jsou v tomto počítačovém světě nepostradatelné.

Abyste měli jasnou představu, Netflix, Spotify, Mapy a Uber jsou aplikace v reálném čase, které na vás reagují během okamžiku. Tyto aplikace jsou naprosto známé svou odezvou a bezproblémovou uživatelskou zkušeností.

Takže můžete říct něco, co vám okamžitě odpoví a vyžaduje, abyste zůstali aktivní a zabývali se aplikací při jejím používání, se nazývá aplikace v reálném čase.

Na druhou stranu, pokud si všimnete čekání na odpověď, pak by se mělo jednat o aplikaci, která není v reálném čase. Když například odešlete e-mail, zůstane na e-mailovém serveru, dokud příjemce nezkontroluje doručenou poštu, zatímco v případě WhatsApp se oznámení objeví okamžitě.

Aplikace v reálném čase byste viděli především v odvětví streamování videa, hraní her, obchodování s akciemi a sledování provozu, zatímco systémy pro ukládání souborů, jako je google drive, software pro úpravu fotografií a platformy pro úpravu dokumentů, jako je Word, které nevyžadují zpracování dat v reálném čase. jsou případy použití aplikací, které nejsou v reálném čase.

Bez dalších okolků se vrhněme na seznam nízkého kódu a nejlepšího softwaru pro vytváření aplikací v reálném čase.

Ably

Pokud hledáte platformu, která pro vás dokáže vytvářet zážitky v reálném čase, Ably je perfektní volbou. Získáte řadu rozhraní API a SDK pro vytváření a škálování aplikací v reálném čase.

Jeho pub/sub infrastruktura je to, co ho dělá perfektním pro oba konce struktury doručování zpráv. Kanál zde funguje jako prostředník pro příjem a doručování dat.

Aktuální poloha v WhatsApp vás informuje o přesném místě pobytu vašeho partnera na chatu. S Ably to můžete implementovat vytvořením kanálu mezi vydavateli a předplatiteli, abyste mohli mluvit v reálném čase, a nástroj je tak rychlý, že dokáže přesměrovat data ke správnému klientovi globálně za pouhých 60 ms.

  7 her pro úlevu od stresu a vylepšené celkové kognitivní funkce

Funkce:

 • Jeho funkce přítomnosti vám umožňuje rychle vytvořit chatovací místnost nebo online hru pro více hráčů, protože sleduje aktivní lidi napříč zařízeními.
 • Využívá ověřování tokenů pro spolehlivost a přístup na základě rolí.
 • 7 fyzických datových center a 385 hraničních akceleračních bodů přítomnosti pro zajištění vysoké dostupnosti a rychlosti.
 • Dobře zabalené pro obchodní modely B2C.

Posunovač

Pusher je cloudové řešení, které poskytuje výkonný zážitek v reálném čase pro mobilní i webové aplikace.

Společnost Pusher skutečně zvládla implementaci her pro více uživatelů, společné úpravy, živé sledování a zasílání zpráv v aplikacích do vašich online obchodů, čímž uzavřel více konverzí.

Máte API, zda chcete vytvořit aplikaci v reálném čase od začátku, nebo chcete rozšířit funkce v reálném čase na ty stávající.

Slack, Datadog a Sematext jsou oblíbené nástroje, které lze dobře integrovat s Pusher pro využití systémů zasílání zpráv nebo upozornění v reálném čase.

Funkce:

 • Záložní funkce Websocket pro nízkou latenci a zachování připojení za všech okolností.
 • Dokáže spravovat opravdu velký objem, jak bych mohl říci, miliardy zpráv každý měsíc.
 • Podpora sad SDK a knihoven pro všechny hlavní programovací jazyky.
 • Flexibilní platební možnosti pro jakoukoli váhu.

PubNub

Lidé nekupují, pokud nemůžete ukázat, co dostávají z vašich nabídek. PubNub používá tento trik, aby přilákal potenciální vývojáře a podniky, aby do nich investovali.

Chcete prozkoumat povrch nástroje? Přejděte na PubNub a přejděte dolů, dokud neuvidíte nástroj pro společné kreslení. Zde můžete přidat své značky tužkou na stejné plátno, kde kreslí ostatní aktivní uživatelé z celého světa.

Nyní byste měli cítit, jak je nástroj citlivý a v reálném čase.

PubNub využívá komunikační systém zpráv publikovat-předplatit, ve svých termínech nazývaný síť datového toku. To znamená, že vydavatelé mohou okamžitě sdílet data v reálném čase s jakýmkoli zařízením přihlášeným k odběru streamu prostřednictvím kanálů.

Funkce:

 • Využíváno společnostmi Fortune jako Hotstar, e-Bay a Delivery Hero.
 • Přenos dat je kratší než čtvrt sekundy.
 • Snadno integrujte sady SDK pro vlastní aplikace.
 • Služby streamování dat pro zařízení IoT.

PieSocket

PieSocket je jedním z předních softwarů pro tvorbu aplikací, který byl vyvinut pro nasazení rychlých, bezpečných a cenově dostupných funkcí v reálném čase do vaší aplikace. Využívá protokoly WebSocket a WebRTC pro přenos zvuku, videa a dat v reálném čase mezi zařízeními a přes web.

Funkce:

 • Implementuje ověřovací token JWT pro zabezpečené kanály.
 • Protokoly všech zpráv si můžete stáhnout do souboru CSV.
 • Denní zprávy s intuitivními grafy a řídicími panely.
 • Tvrdí, že je vysoce dostupný s 99,999 % dostupnosti.
 • Dostatečně flexibilní pro podporu zasílání zpráv klient-klient i server-klient.
  Jak maximálně využít komplikace na Apple Watch

GetStream

Stream je výkonný cloudový software pro napájení vašich aplikací v reálném čase.

Má výkonné a škálovatelné rozhraní API, které se dobře hodí pro dva případy použití, přičemž prvním je chatové zprávy v reálném čase a dalším snadným úkolem tohoto tvůrce aplikací je vytváření kanálů sociálních aktivit.

Funkce:

 • Máte k dispozici sady SDK dle vašeho výběru v mnoha jazycích a rámcích, jako je React, React Native, Android SDK, Angular SDK, a co si jen vzpomenete.
 • Předem vytvořené sady uživatelského rozhraní pro chatové zprávy a informační kanály aktivit.
 • Průměrná odezva API je kratší než 9 ms.
 • Rozsáhlé návody na vytváření kanálů a chatů s jeho API.

MirrorFly

Mirrorfly díky svým rozhraním API a SDK zjednodušuje komunikaci s videem, zvukem a chatem v reálném čase.

Jednou ze skvělých funkcí je, že můžete do svých aplikací přidat chatovací API za pouhých 30 minut a nejlepší na tom je, že je to doživotně zdarma.

Vytvořte si vlastní funkcemi nabitý zážitek z chatování s tváří prostřednictvím jeho rozhraní API pro videohovory a sad SDK pro webové a mobilní aplikace.

Funkce:

 • Více než 150 funkcí videochatu pro bezproblémovou spolupráci.
 • Máte 21denní bezplatnou zkušební verzi na testování API pro videohovory bez rizika, protože nevyžaduje vyplnění údajů o kreditní kartě.
 • Flexibilní ceny založené na aktivních uživatelích a požadovaných funkcích.
 • Poskytuje vývojářské předpřipravené sady SDK pro snadný vývoj nebo integraci.

Útěcha

Platforma Solace PubSub+ implementuje architekturu řízenou událostmi pro navrhování, sdílení a správu událostí v prostředí cloudu a IoT na základě modelu pub/sub.

Pro vaši informaci, událost je změna stavu, může to být způsobeno čímkoli, od požadavků uživatelů až po údaje ze senzorů IoT.

Kromě toho budou zprostředkovatelé událostí Pubsub+ efektivně přesouvat vaše informace mezi aplikacemi a zařízeními po celém světě, díky čemuž je Solace dokonalou middlewarovou technologií.

Funkce:

 • Rychleji navrhujte a vyvíjejte skutečné aplikace řízené událostmi.
 • Řízení mise PubSub+ umožňuje flexibilní nasazení a správu zprostředkovatelů událostí kdekoli v cloudu nebo on-premise a připojení k síti.
 • Portál událostí pro vizualizaci a optimalizaci toku událostí ve vašem ekosystému.
 • Správa událostí, streamování událostí a monitorování událostí jsou na jednom místě.
 • Ideální pro velké a moderní podniky.

Redis

Redis je dokonalý software, který pro vývojáře mění hru, s méně jednoduchými kódovými řešeními umožňuje architektům zvýšit výkon a škálovatelnost a učinit škálování z kódu na produkci hračkou pro tým DevOps.

Pro snížení složitosti vytváření a správy aplikací v reálném čase má Redis Enterprise streamy pro sběr dat, PubSub pro distribuci dat, JSON pro úložiště a Redis search pro indexování.

  Co je Učebna Google a kdo by ji měl používat?

Redis je důvěryhodná volba více než 10 000 společností, které spoléhají na tuto platformu při vytváření zákaznických zkušeností v reálném čase.

Funkce:

 • Tvrdí, že má databázi, která je rychlá jako systém ukládání do mezipaměti.
 • Stvořeno pro rychlost a jednoduchost.
 • Microsoft, FedEx, Adobe a Groww patří mezi značky nejvyšší úrovně, které Redis důvěřují.
 • Může být nasazen jak on-premise, tak cloud.

Hazelcast

Podniky dříve spouštěly dávkové úlohy na datech a čekaly na statistiky, dokud nebyla úloha dokončena, ale dnešní svět vyžaduje paralelní zpracování dat a získávání odpovědí. Díky Hazelecastu je zde řešení této základní funkce, zpracování dat v reálném čase s okamžitými reakcemi.

Hazelcast je distribuovaná výpočetní platforma pro ukládání a zpracování velkého objemu dat v reálném čase. Platforma umožňuje rychle vytvářet a nasazovat aplikace v reálném čase v jakémkoli měřítku.

Platforma navíc podporuje notebooky jupyter, python a další nástroje MLOps používané datovými vědci/inženýry k integraci a správě modelů ML v reálném čase.

Funkce:

 • Bezproblémový přístup k datům v klidu a datům v pohybu.
 • Pro přístup k úložišti v paměti můžete provádět dotazování SQL.
 • Používá replikaci WAN pro multi-cloudová nasazení.
 • Podnikový cluster Hazlecast se automaticky přepne na clustery pro obnovu po havárii, aby se předešlo přerušení v případě výpadku.

Socket.IO

Dalším populárním softwarem, který vytváří aplikace v reálném čase a používají ho špičkové značky jako Microsoft, Trello a NASA, je Socket.IO.

Říkáme tomu knihovna, která implementuje WebSockets k vybudování minimálního režijního komunikačního kanálu mezi klienty a servery. V případě výpadku WebSockets se automaticky přepne na protokol HTTP pro spolehlivé a nepřetržité připojení.

Funkce:

 • Dokumentace je spíše výukovým programem, který vám pomůže vytvářet aplikace od začátku.
 • Jedinečná rozhraní API Socket.IO pro implementace několika jazyků a rámců na straně serveru i na straně klienta.
 • Obrovská komunita, což znamená, že pro mnoho bloků získáte bezplatnou pomoc.
 • Může vytvořit více místností a jmenných prostorů a klienti se mohou přihlásit k odběru svých preferovaných.

Závěrečná slova

Vím, že to může být náročné, ať už máme spoustu možností na výběr, nebo žádné možnosti. Na trhu existuje nepřeberné množství softwarových platforem, které poskytují různé funkce pro vytváření aplikací v reálném čase.

Takže jsme pro vás provedli průzkum a v tomto seznamu označili nejlepší softwarové programy pro tvorbu aplikací v reálném čase s jejich jedinečnými funkcemi a případy použití.

Doufám, že vám to pomůže najít ten správný nástroj pro vytvoření vaší další velké aplikace v reálném čase.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší platformy s nízkým nebo žádným kódem a vytvořit úžasné produkty.

x