10 nejlepších stránek pro výuku nových jazyků

Intuitivní učení je nejúčinnější způsob, jak se cokoli naučit. Moderní software přináší svět interaktivního učení do vašich nejbližších zařízení.

Jak jste se naučil svůj první jazyk? Vsadíme se, že to nebylo přes učebnici s gramatickými pokyny. Pravděpodobně jste se naučili svůj první jazyk, když jste slyšeli lidi kolem vás komunikovat tímto jazykem. To dokazuje, že intuitivní učení je způsob, jak jít při učení nového jazyka.

Zázraky globalizovaného, ​​propojeného světa vám umožní pracovat ve zcela jiné zemi s cizím jazykem v praxi. Naučit se komunikovat v takových situacích se stává zásadní pro posílení vaší kariéry.

Můžete najít nekonečný seznam zdrojů, které učí nový jazyk, ale potřebujete výukové metody ve stylu učebnice? Revoluce IT přinesla software, který dokáže navrhnout osnovy podle vašich potřeb.

Tyto aplikace zajistí, že se naučíte jazyk, aniž byste se museli snažit zapamatovat si slova, což výrazně zkracuje dobu učení. Typickému univerzitnímu kurzu může trvat roky, než vás důkladně naučí nový dialekt. Na druhou stranu vám to moderní software dokáže přimět za týdny nebo dokonce dny. Podívejme se na některé z těchto skvělých stránek, kde se můžete naučit nové jazyky:

Duolingo

Většina formálních kurzů používá učebnice, abyste se naučili nový dialekt, ale Duolingo sleduje herní přístup. Výukové lekce v Duolingo se nijak neliší od hraní arkádové hry a postupu v příběhu plněním misí.

Můžete si vybrat z více než 35 nejběžnějších jazyků po celém světě, jako je angličtina, španělština, němčina a další. Platforma se vás nejprve zeptá na úroveň vaší odbornosti v daném jazyce; začátečník nebo pokročilý. Kurz pro začátečníky začíná okamžitě, ale k aktivaci kurzu pro pokročilé jazykové vzdělávání musíte projít testem.

Aplikace je dostupná pro iOS, Android, Windows a dokonce se můžete dostat k Duolingu přes jejich web. Duolingo je zcela zdarma bez uzamčených funkcí, takže si platformu může užít každý, ale ve své bezplatné verzi přichází s reklamami. Reklamy můžete trvale odstranit zaplacením prémiového členství.

Mondly

Mondly je skvělý nástroj pro výuku jazyků, zejména pro začátečníky, protože jako metodu výuky využívá vizuální učení. Lekce využívají podobnou metodu hry, kde postupujete tím, že odpovídáte na otázku související s jazykem. Otázky se týkají překládání vět do vašeho rodného jazyka, učení se vyslovovat slova, tvoření vět a další.

  Jak dočasně povolit režim Nerušit na iPhone

Nejlepší na Mondly je jeho rozmanité kurikulum, které zahrnuje různé učební metody. Můžete se také pokusit o týdenní a měsíční kvízy na Mondly, abyste přesně vyhodnotili své poznatky.

Mondly není bezplatná platforma a vyžaduje, abyste si zakoupili její placené balíčky, abyste mohli pokračovat ve vzdělávání. K některým jeho funkcím máte přístup ve zkušební verzi, ale sada funkcí je minimální.

Babbel

Babbel se řídí podobným přístupem s nahranou přednáškou, abyste se naučili nový jazyk s jedním z nejlépe hodnocených materiálů. Přednášky jsou skvělé v tom, že vás naučí nová slova, pomohou vám při tvoření vět a pomohou v konverzačních dovednostech. Po každých několika kurzech jsou malé testy, které sledují váš výkon a posilují slovní zásobu.

Nejlepší na Babbel je to, že s každým jazykem zachází jinak a podle toho navrhuje kurz, na rozdíl od jiných prominentních hráčů, jako je Rosetta Stone. Tento přístup přináší improvizace podle kultur spojených s jazykem.

Bezplatná zkušební verze Babbel vám dá ochutnat kurz a uživatelské rozhraní aplikace, ale uzamkne základní funkce. Pro odemknutí všech přednášek a testů v aplikaci je třeba zakoupit placený program.

Busuu

Čtení a psaní jsou zásadní pro učení se jazyku, ale mluvení hraje nejdůležitější roli v každodenních interakcích. Pokud je vaším cílem plynule mluvit nějakým jazykem, Busuu je pro vás ideální volbou. Funkce rozpoznávání řeči na této platformě vám umožní rychle zlepšit vaši výslovnost a srozumitelnost cizích slov.

Busuu je v souladu se Společným evropským referenčním rámcem (CEFR) a umožňuje vám zvolit si požadovanou úroveň znalostí. Můžete se rozhodnout pro A1 (začátečník), A2 (základní), B1 (středně pokročilý) a B4 (vyšší pokročilý).

Kartičky jsou nejběžnější metodou výuky v této aplikaci, která zahrnuje interaktivní otázky. Kartičky jsou obrázky s malým dialogem, který je doprovází. Poté vyslovíte odpovědi na položené otázky a zajistíte svůj postup.

Busuu je placená aplikace pro výuku jazyků, která vyžaduje, abyste si koupili prémiový plán, abyste měli přístup ke všem jejím funkcím. Zkušební verze používá pouze kartičky a přichází s omezenými lekcemi.

Rosettská deska

Rosettská deska poprvé se objevil v roce 1992, kdy většina ostatních platforem na tomto seznamu ještě ani nebyla ve výrobě. Tyto tři desetiletí zkušeností umožnily společnosti Rosetta Stone vytvořit spolehlivý, stabilní a předvídatelný učební plán výuky jazyků. Na Rosetta Stone můžete najít mnoho problémů založených na deduktivním uvažování, které vám pomohou zlepšit vaše mluvení, poslech a čtení.

  Přejetím doleva se odhlásíte z odběru newsletteru na vašem iPhone

Uživatelské rozhraní Rosetta Stone je přiměřeně přímočaré, takže je snadné jej používat pro technologického nováčka. V sekci nastavení můžete snadno přepínat mikrofon, řeč, výslovnost a další nastavení. Panel na této platformě obsahuje jazyky, které se učíte, jejich pokroky a lekce v učebních osnovách. Lekci můžete přeskočit nebo opakovat podle svých preferencí.

Na Rosetta Stone můžete také najít přednášky, živé lekce, soukromé lekce a živé instruktory ve stylu webinářů, pokud vám jde o individuální učení. Některé z kurzů jsou k dispozici jako CD nebo ke stažení offline v jejich placeném plánu.

Plynule za tři měsíce

Efektní interaktivní aplikace jsou skvělé pro většinu lidí, ale co když dáváte přednost starému způsobu učení cizího jazyka? Plynule za tři měsíce je tím správným produktem pro všechny studenty, kteří preferují konvenční způsob učení. Platforma vás naučí nový jazyk pomocí nahraných přednášek v jejich tříměsíčním kurzu.

Kurz obsahuje deset modulů s nahranými přednáškami od jazykových expertů z FI3M (plynule za tři měsíce).

Kurz FI3M vám zajistí sebevědomou konverzaci v novém jazyce, který se rozhodnete učit. Kurz FI3M také zahrnuje několik malých a intuitivních testů v rámci programu, které vám pomohou sledovat váš pokrok. Kurz můžete zahájit přihlášením na jejich webu a přihlášením k odběru tohoto placeného programu.

Všechny jazykové zdroje

Jak název napovídá, ALR (All Language Resources) je sbírka zdrojů pro všechny hlavní jazyky. Webové stránky jsou poměrně jednoduché, s mnoha jazykovými zdroji a recenzemi oblíbených aplikací, které vám pomohou najít ideální jazykové řešení.

Mají také kanál YouTube, který vás neustále aktualizuje cennými zdroji potřebnými k učení jazyka. Kanál také obsahuje spoustu hloubkových recenzí aplikací a srovnávacích videí. Můžete najít zdroje pro mandarínskou čínštinu, korejštinu, japonštinu, arabštinu a mnoho dalších.

ALR nedávno zahájila své kurátorské kurzy, které jsou omezeny na francouzštinu a španělštinu. Kurz obsahuje podrobné přednášky, díky kterým se naučíte základy francouzštiny a španělštiny. ALR a jejich kurátorské kurzy jsou zcela zdarma a vydělávají prostřednictvím svého affiliate programu.

Cech Mezzofanti

Cech Mezzofanti je další kompilací populárních zdrojů, které potřebujete, abyste se naučili nový jazyk. Můžete najít zdroje týkající se arabštiny, němčiny, španělštiny, japonštiny, hindštiny a mnoha dalších. Populární platforma kompilátoru zdrojů se objevila v BBC, Business Insider, Esquire a mnoha dalších prestižních médiích.

Sekce How-To na jejich webových stránkách je neustále aktualizována o zásadní pojmy týkající se různých jazyků. Obsahují také několik recenzí na oblíbené aplikace, jako je Duolingo, Mondly, Rosetta Stones a další. Můžete se připojit k jejich zpravodaji, abyste byli informováni o návodech a recenzích, které zveřejňují na své platformě.

  NEJLEPŠÍ opravy pro stabilní stream

Učte se s Oliverem

Učte se s Oliverem je jednoduchá platforma, která nabízí nepřeberné množství zdrojů pod jednou střechou. Výuka učení s Oliverem probíhá prostřednictvím kartiček, které obsahují obrázky s dialogy, případně vám vyprávějí malé příběhy. Konverzace jsou nahrávány pomocí rodilých mluvčích, aby přízvuk zůstal autentický na vaší cestě za učením.

Kartičky nesledují lineární křivku učení; místo toho se někdy zdají náhodné. Dostanete také mnoho kvízů a testů, které obsahují otázky pro vyplňování prázdných míst, poslech, psaní a otázky typu MCQ. Platforma je vynikající pro začátečníky, kteří hledají nástroj, jak se naučit základy jazyka. Můžete si vybrat mezi oblíbenými jazyky, jako je čínština, dánština, holandština, francouzština, ruština a mnoho dalších. Existují různé kurzy angličtiny, které jsou šité na míru konkrétnímu etniku; Angličtina pro Rusy, angličtina pro thajštinu, angličtina pro francouzštinu a další.

Loecsen

Loecsen nabízí interaktivní lekce a vysoce kvalitní zvukové nahrávky, které vás naučí nové jazyky. Platforma v současné době obsahuje více než 40 jazyků s různorodým učebním plánem. Loecsen není univerzálním řešením, jak se celý jazyk naučit; místo toho vás naučí užitečné fráze v každodenních konverzacích. Knihovna frází v Loecsen je v současné době omezena na přibližně 500 frází, což je ve srovnání s jejími konkurenty málo.

Platforma je vhodná k tomu, abyste se naučili některé užitečné fráze a jejich výslovnosti pomocí nativního zvuku. Měli byste zvážit další možnosti, zvláště pokud se chcete naučit jazyk do hloubky.

Poznámka na závěr 👩‍🏫

Naučit se nový jazyk je v moderním světě zásadní pro celou řadu úkolů. Proces učení se docela zjednoduší zavedením populárních výukových platforem uvedených v tomto článku.

Pomocí aplikací jako Duolingo a Mondly se můžete naučit nový jazyk zábavným a intuitivním způsobem. Rosetta Stone, Babbel a FI3M obsahují fantastické video přednášky, které vám pomohou ve vašem procesu učení. Pokud je vaším cílem plynule mluvit nějakým jazykem, měli byste zvážit Busuu.

x