etechblog

10 nejlepších učebních zdrojů pro zvládnutí HTML ZDARMA

Hypertext Markup Language neboli HTML je základním stavebním kamenem pro vytváření webových stránek. Jedná se tedy o nezbytnou dovednost pro začínající webové designéry a vývojáře. Pro studium HTML existuje mnoho drahých výukových zdrojů dostupných online.

K dispozici jsou však i bezplatné zdroje, které jsou podobně účinné. Budete tak moci vytvářet cenově výhodné webové stránky, které jsou užitečné i vizuálně ohromující.

Znalost HTML umožňuje webovým vývojářům vytvářet dobře strukturované, přístupné a uživatelsky přívětivé webové stránky. Slouží také jako výchozí bod pro učení dalších webových technologií, jako jsou CSS a JavaScript.

Porozumění HTML je předpokladem pro vstup do oblasti webového vývoje a je cennou schopností pro každého, kdo vytváří nebo spravuje webové stránky.

Tento článek vám představí nejlepší bezplatné výukové zdroje pro zvládnutí HTML. I když jste začátečník, můžete se snadno naučit základy vývoje webu (HTML), když si projdete tyto zdroje.

Význam učení HTML

Učit se HTML je výhodné z několika důvodů a zde jsou některé z nich:

Navrhování webových stránek: Všechny webové stránky jsou vytvořeny pomocí jazyka HTML (Hypertext Markup Language). Struktura, rozvržení a obsah webové stránky jsou poskytovány značkovacím jazykem, který se používá ke generování webových stránek. Takže pro účely vytváření a publikování webových stránek je znalost HTML důležitá.

Příležitosti pro zaměstnání: Znalosti HTML jsou na trhu práce velmi žádané. Znalost HTML je nezbytná pro mnoho kariér souvisejících s webem. Například weboví vývojáři, designéři, producenti obsahu a online marketéři.

Pochopení vývoje webu: Pochopení HTML je prvním krokem k tomu. Slouží jako základ pro výuku pokročilých nástrojů pro vývoj webových aplikací, jako jsou CSS a JavaScript.

Personalizace a odstraňování problémů: Znalost HTML vám umožňuje měnit a opravovat témata a šablony webových stránek. Proto můžete personalizovat a měnit vzhled a funkčnost webu pomocí HTML kódu.

Komunikace s webovými vývojáři: Pokud jste obeznámeni s HTML, můžete komunikovat s webovými vývojáři efektivněji. Navíc porozumíte požadavkům svého klienta a vytvoříte design podle jeho preferencí.

Vylepšení SEO: HTML je zásadní, pokud jde o optimalizaci SEO webu (optimalizace pro vyhledávače). Při správném použití prvků HTML jsou vyhledávače schopny lépe porozumět obsahu webové stránky. Proto je jednodušší indexovat a hodnotit web ve výsledcích vyhledávání.

Pojďme prozkoumat některé z nejlepších výukových zdrojů, které vám umožní zvládnout HTML zdarma.

Replikovat

Replit je online platforma, kde programátoři mohou kódovat, vytvářet a spolupracovat na softwarových projektech. Prostřednictvím prohlížeče můžete kompilovat, spouštět a sdílet HTML, CSS, JS a další jazyky. K získání kompletního vývojového prostředí tedy nebudete potřebovat žádný specializovaný software ani hardware.

Klíčové vlastnosti:

 • Podporuje několik programovacích jazyků, jako je Python, Java, C++, Ruby, JavaScript a další.
 • Poskytuje online editor kódu, který uživatelům umožňuje vytvářet a upravovat kód v prohlížeči. Editor poskytuje automatické doplňování, zvýraznění syntaxe a další funkce, které zjednodušují kódování.
 • Nabízí vestavěný kompilátor a interprety pro mnoho programovacích jazyků, což uživatelům umožňuje spouštět kód nativně ve svém prohlížeči.
 • Funkce spolupráce na kódu v reálném čase umožňují uživatelům snadno pracovat ve skupinách a vyměňovat si kód s ostatními.
 • Hostování webových serverů a aplikací, což usnadňuje sdílení a nasazení programů s ostatními.
 • Poskytuje řadu výukových nástrojů, jako jsou výukové programy, kurzy a výzvy, které uživatelům pomáhají zdokonalovat schopnosti kódování.
 • Zahrnuje prosperující komunitu vývojářů, která sdílí projekty a klade otázky a odpovídá na ně, nabízí pomoc a komentáře.
 • Nástroje pro integraci a správu verzí, jako je Git, usnadňují správu a sledování úprav kódu.
 • Volné i placené možnosti, kde bezplatná verze nabízí přístup ke všem základním funkcím. Prémiové možnosti poskytují další funkce, včetně přizpůsobených domén, většího úložiště a vylepšených aplikací pro týmovou práci.
  Proč aplikace pro iPhone a iPad požadují použití Bluetooth

W3Schools

W3Schools je známá online vzdělávací stránka, která nabízí velké množství materiálů pro výuku HTML. Získáte výukové programy, reference a kódovací hřiště pro procvičování a implementaci HTML. Kromě toho se můžete naučit i další programovací jazyky jako CSS, Python, PHP a další.

Klíčové vlastnosti:

 • Získejte rozsáhlou sbírku výukových programů o HTML, které pokrývají vše od základů až po pokročilá témata. Příklady a cvičení mají být snadno uchopitelné a implementovatelné.
 • Nabízí důkladnou HTML referenci, která podrobně popisuje všechny HTML tagy, vlastnosti a události. Kromě toho tento odkaz usnadňuje učení a používání tím, že poskytuje příklady a vysvětlení funkcí každého tagu.
 • Nabízí editor HTML v reálném čase, kde mohou uživatelé experimentovat s kódem HTML a okamžitě vidět výsledky. Je to fantastický způsob, jak otestovat nové koncepty a sledovat, jak HTML skutečně funguje.
 • Poskytněte uživatelům certifikaci HTML po úspěšném dokončení kurzu a absolvování hodnocení souvisejících témat. Proto můžete předvést své znalosti HTML a přidat je do svého životopisu, abyste získali lepší pracovní příležitost.
 • Platforma zahrnuje obrovskou uživatelskou komunitu, která je k dispozici pro zodpovězení dotazů a poskytování pomoci. Je tedy cenným zdrojem pro učení se prostřednictvím zkušeností jiných uživatelů a získávání řešení složitých problémů.

Codecademy

Codecademy je online vzdělávací portál, který poskytuje kurzy několika programovacích jazyků a technologií. Nabízí bezplatný kurz HTML, který obsahuje základní přehled HTML, standardního značkovacího jazyka používaného k vytváření webových stránek.

Bezplatný kurz HTML na Codeacademy je skvělým místem, kde začít, pokud jste začátečník a chcete se naučit, jak vytvářet webové stránky. Vzhledem k tomu, že kurz je nabízen online, můžete se jej naučit kdykoli pomocí připojení k internetu odkudkoli. Po absolvování kurzu budete schopni vytvářet dobře strukturovaný HTML kód, zobrazovat data v tabulkách a navrhovat webové stránky.

Klíčové vlastnosti:

 • Získejte praktické zkušenosti s výukou HTML prostřednictvím materiálů kurzu a příkladů kódování.
 • Součástí kurzu jsou interaktivní úkoly, které mají studentům pomoci při prohlubování znalostí principů a syntaxe HTML.
 • Poskytuje projekty v reálném světě, které studentům umožňují využít své znalosti při vytváření užitečných webových stránek.
 • Studenti mohou dokončit kurz svou vlastní rychlostí registrací online. Aby plně pochopili nápady a provedli úkoly, mohou si dát na čas.
 • Ke každé aktivitě v kurzu je poskytována přizpůsobená zpětná vazba. Studenti tak mohou měřit svůj pokrok a identifikovat oblasti zlepšení.
 • Po úspěšném absolvování bezplatného kurzu HTML studenti získají certifikát. Certifikát tak mohou předvést potenciálním zaměstnavatelům nebo si jej přidat do svého životopisu.

Naučte se HTML

Naučte se HTML vám poskytuje komplexní návody k vytváření webových stránek pomocí HTML a CSS krok za krokem. Základní kurz vás provede tvorbou stránky pomocí Bootstrap CSS frameworku. Ale lekce pro pokročilé vás naučí vše, co potřebujete vědět o HTML a CSS.

Klíčové vlastnosti:

 • Platforma poskytuje lekce, které jsou praktické a interaktivní. Každá lekce přichází s důkladným vysvětlením základů HTML spolu s užitečnými příklady a úkoly. Studenti si tak mohou vyzkoušet své znalosti a dovednosti.
 • Strukturované kurikulum této platformy pokrývá všechny základní aspekty HTML. Studenti tak mohou absolvovat kurz svým vlastním tempem a dokonce dokončit složitý materiál, jakmile se zdokonalí.
 • Přednášky jsou vylepšeny vizuálními pomůckami, jako jsou obrázky a schémata. Kurzy jsou tak pro studenty snazší pro pochopení témat.
 • Nabízí responzivní design, díky kterému je platforma přístupná z jakékoli platformy, včetně stolních počítačů, notebooků, tabletů a chytrých telefonů.
 • Na konci každého sezení nabízí kvízové ​​otázky, které studentům pomohou posílit jejich kompresi předmětu.
 • Studenti mohou využít příklady kódu webových stránek jako zdroj při práci na svých vlastních HTML projektech.
 • Když studenti procházejí učebními osnovami, aktivní podpora komunity na adrese learnhtml.org může poskytnout pomoc a odpovědět na otázky.
 • Díky bezplatné dostupnosti se každý může naučit HTML prozkoumáním celé webové stránky.
  Jak vypnout citlivý obsah na Twitteru

Web.dev

Web.dev byl spuštěn společností Google, aby nabídl webovým vývojářům nejnovější znalosti a osvědčené postupy v oboru. Kurz HTML nabízený touto platformou nabízí důkladný úvod a úplný přehled.

Začátečníci i zkušení vývojáři tak mohou zdokonalit své schopnosti vytvářet webové stránky HTML. Je to bezplatný kurz, který začíná základy a postupuje ke složitým tématům, jako je přístupnost, sémantické HTML a optimalizace SEO.

Klíčové vlastnosti:

 • Poskytuje interaktivní příklady, které pomáhají při učení HTML a učení kódu s příklady.
 • Design kurzu podporuje učení prostřednictvím praktických zkušeností.
 • Získejte komplexní pokrytí HTML, počínaje základními značkami a atributy až po pokročilejší témata, jako je přístupnost, responzivní design a techniky optimalizace SEO.
 • Výukové prostředí s vlastním tempem, které vám umožní učit se s připojením k internetu a odkudkoli.
 • S odborným vedením webových vývojářů získáte všechny nejnovější a osvědčené postupy.
 • Kurz vám poskytne přístup k dalším zdrojům, abyste mohli dále rozvíjet své schopnosti.

Udemy

Udemy je populární online vzdělávací platforma, která pokrývá širokou škálu témat, jako je vývoj webu, programování, design a další. Kurz HTML nabízený touto platformou pokrývá všechny základy a je jedním z nejoblíbenějších kurzů. Pokrývá řadu témat o HTML, včetně syntaxe, komponent, stylu CSS, rozvržení stránky a dalších.

Klíčové vlastnosti:

 • Strukturovaný proces učení, který studentům usnadňuje pochopení základů HTML. Kurz ale nakonec přejde ke složitějším tématům.
 • Poskytuje studentům praktické zkušenosti tím, že jim dává různé projekty a úkoly, které musí splnit.
 • Kurzy jsou nabízeny prostřednictvím odborných školitelů s dlouholetými zkušenostmi s vývojem webových stránek HTML. Studentům také poskytují rady, kritiku a povzbuzení.

Obsah kurzu je studentům k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mohou jej absolvovat svým vlastním tempem.

 • Po úspěšném absolvování HTML kurzu studenti obdrží certifikát.

Jednoduché učení

Pokud jste ochotni naučit se principy HTML a vytvářet úžasné webové stránky, podívejte se na kurz Úvod do HTML od Simplilearnu. Kurz je strukturován tak, aby poskytoval důkladné pochopení HTML od začátku.

Začíná se základy a postupně se postupuje ke složitějším tématům. Získáte jasná a stručná vysvětlení, příklady a kvízy, které pokrývají všechny aspekty HTML.

Klíčové vlastnosti:

 • Studenti mohou absolvovat kurz svou vlastní rychlostí a časovými preferencemi.
 • Kurz je přístupný každému, kdo má připojení k internetu
 • Pokrývá všechny základní aspekty HTML, včetně struktury dokumentu, prvků, atributů, formátování, odkazů, obrázků, tabulek a dalších.
 • Zahrnuje kvízy, cvičení a projekty na pomoc studentům při ověřování jejich znalostí a dovedností.
 • Studenti mohou získat podporu z této vzdělávací platformy, kdykoli potřebují vyřešit jakýkoli problém.
 • Po úspěšném absolvování kurzu studenti získají certifikáty. Mohou tak předvést certifikát potenciálním zaměstnavatelům a zákazníkům o svých nových schopnostech.
 • Kurz je zdarma po dobu 90 dnů a placený kurz je také cenově dostupný.
 • Studenti mohou také přistupovat ke kurzu z mobilních zařízení a učit se na cestách.
  Jak nastavit a používat Apple Pay na iPhone

Skvělé učení

Great Learning je online vzdělávací platforma, která nabízí širokou škálu kurzů, včetně vývoje webu, datové vědy, umělé inteligence a dalších. Bezplatný kurz HTML poskytovaný touto platformou si klade za cíl naučit HTML začátečníky se zájmem o vývoj webových aplikací. Pokrývá všechna základní témata, jako je syntaxe HTML, formátování textu, formátování tabulek, hypertextové odkazy, obrázky a další.

Klíčové vlastnosti:

 • S důkladným učebním plánem začíná kurz základy a pokračuje ke složitějším tématům.
 • Interaktivní výukový proces je kombinován s videi, kvízy a interaktivními aktivitami.
 • Zažijte dostupné instruktory pro učení a zlepšování dovedností vývoje webu.
 • Studenti získají plnou flexibilitu pro učení svým vlastním tempem a podle vlastního rozvrhu.
 • Kurz se skládá z reálných příkladů kódování a cvičení, která zdokonalují dovednosti studentů.
 • Studenti získají přístup do fór pro studenty a učitele, kde mohou klást otázky a získat rady.

BranStation

Bezplatný kurz Úvod do HTML a CSS nabízený BrainStation vám má pomoci začít s programováním webu a tvorbou webových stránek. Díky tomu budete schopni zvládnout základy tvorby webu pomocí HTML a CSS.

Manuál poskytne úvod do HTML a CSS spolu s přehledem terminologie, principů a základní syntaxe.

Klíčové vlastnosti:

 • Snadno se naučitelný kurz, který trvá jednu hodinu, než dokončíte všechny základy HTML a CSS.
 • Celý kurz obsahuje 17 lekcí s podrobnými referenčními dokumenty, které podpoří učení a budování.
 • Získejte podrobné znalosti o mnoha značkách HTML, včetně nadpisů, odstavců, seznamů, odkazů, obrázků, tabulek a dalších.
 • S HTML získáte také základní styly CSS, jako je barva, typografie, rozvržení a odezva.
 • Získejte znalosti o dalších funkcích pro webové stránky, včetně SEO, kompatibility prohlížeče, přístupnosti a dalších.
 • Studenti mohou prakticky pracovat na skupinových projektech a pomocí svých dovedností vytvářet vlastní webové stránky nebo webové stránky.
 • Studenti získají zpětnou vazbu a podporu od učitelů a kolegů a také časté hodnocení jejich úkolů a projektů.
 • Získejte informace o oboru od odborníků, hostujících lektorů a profesionálů z oboru.
 • Studenti mají přístup k ekosystému vrstevníků a absolventů pro vytváření sítí, týmovou práci a vyhlídky na zaměstnání.

Scaler

Scaaler je výuková platforma, která nabízí bezplatné výukové programy HTML, které nabízejí školení a mentorství. Studenti, kteří chtějí upgradovat své dovednosti a kariéru v oblasti vývoje webu, z toho proto mohou těžit. Po absolvování tohoto kurzu mohou studenti začít vyvíjet webové stránky, zlepšovat své dovednosti, revidovat koncepty HTML a dělat mnohem více pomocí výukových materiálů.

Klíčové vlastnosti:

 • Získejte důkladnou dokumentaci ke značkám HTML prostřednictvím webu.
 • Všechny výukové programy jsou samostatné a zahrnují výukové programy pro začátečníky a články na webu.
 • Získejte knihy pro výuku HTML doporučené platformou
 • Video tutoriály a kurzy přes internet odkazovaly na online výuku HTML
 • Získejte znalosti, které lze použít při nastavování IDE (VS Code) a reálných projektech.

Závěrečné myšlenky

Zvládnutí HTML je nezbytné pro ty, kteří doufají, že uspějí v oblasti vývoje webu. Tvoří základ pro generování a organizování online obsahu na webových stránkách. Výše uvedené platformy a kurzy poskytují různé příležitosti k učení, které jsou přizpůsobeny různým stylům učení a úrovním schopností.

Bezplatné zdroje však mohou obohatit vaše dovednosti a připravit vás na budoucí projekty vývoje webu. V těchto kurzech získáte interaktivní výukové programy, podrobný manuál a organizované studijní materiály. Díky tomu se potenciální vývojáři webu mohou bezpečně vydat na cestu ke zvládnutí HTML a vytváření poutavých webů a obsahu.

x