10 nejlepších video hlasových nástrojů pro vylepšení vašeho vizuálního obsahu

Mezi všemi typy obsahu je video jednoznačně nejvíce konzumovaným médiem lidmi na internetu.

Ve skutečnosti 92,8 % uživatelů internetu na celém světě sleduje digitální videa každý týden. Může se jednat o jakýkoli typ videa: výukové programy, hraní her nebo dokonce hudební videa.

Co nám tato jednoduchá statistika říká? Jasně to naznačuje, že videa jsou právě teď žhavá, a tak to zůstane po věky. Jaká je lepší příležitost být viděn právě teď na internetu, než vytváření videí?

Je skvělý čas začít vytvářet vizuální obsah, takže pokud to plánujete, musíte to udělat správně.

Je fakt, že videa s hlasovým komentářem získávají větší trakci, protože v této době a věku je tak snadné nechat se rozptýlit. Voice-over udrží uživatele přilepené k videu tak dlouho, jak je to možné.

S ohledem na to se v tomto příspěvku podíváme na nejlepší nástroje pro hlasový záznam videa; můžete použít k vylepšení vašeho vizuálního obsahu a doufejme, že přitáhnete více očí.

Co je to Video Voice Over?

Aniž by to komplikovalo věci, voice-over nad videem je prostě osoba, která mluví, aniž by byla viděna. Hlas často popisuje nebo vysvětluje, co se ve videu zobrazuje, aby to uživatelům pomohlo lépe porozumět.

Určitě jste na YouTube narazili na mnoho videí, zejména tutoriálů, kde nad přehrávaným videem můžete slyšet mluvit člověka, který vám pomáhá projít kroky.

Obvykle poskytují další informace o videu, které vám pomohou pochopit jeho hodnotu.

Jednoduchý způsob, jak o tom přemýšlet, je, když sledujete příběh pro děti a hlas v podstatě vysvětluje příběh, jak se ve videu vyvíjí.

Čtěte také: Nástroje AI Voice Cloning pro vytváření bezproblémových autentických hlasových záznamů

Proč byste měli ke svým videím přidat komentář?

Uvažujme dva různé scénáře. První scénář je, že máte vysvětlující nebo výukové video, které však obsahuje pouze hudbu na pozadí. Navrchu není žádný voice-over, takže se uživatel spoléhá pouze na pokyny na obrazovce, aby to pochopil.

Druhý scénář je téměř stejný jako ten první, až na to, že tentokrát máte nad videem komentář, který popisuje, zdůrazňuje a vysvětluje každý krok.

Které video podle vás uživatelé pochopí a ocení více? Ano, je to ten druhý, protože komentář pomáhá vysvětlit video mnohem efektivněji.

Kromě této skutečnosti existuje mnoho dalších důvodů, proč byste měli ke svým videím přidat komentář:

#1. Více přístupné 👥

Zatímco běžné publikum oceňuje luxus poskytnutí hlasového komentáře, u lidí se zrakovým postižením je to nutnost. Hlasový záznam jim může pomoci porozumět videu, aniž by museli vidět jakýkoli obraz.

  Co je Outlook Yellow Triangle?

Díky tomu jsou vaše videa mnohem dostupnější a uspokojí je větší skupina lidí.

#2. Přidává lidský dotek 👦🏻

Ve světě mnoha robotů a strojů je velmi důležité poskytovat lidem lidský dotek. Navzdory skvělým vizuálním efektům, pokud vaše video nemá komentář, nemusí upoutat pozornost vašich diváků.

Voice-over může přidat požadované emoce a nastavit náladu a tón videa, aby se lidé mohli lépe propojit a navázat vztah.

#3. Usnadňuje eLearning 📖

Pokud jste někdo, kdo nabízí elektronické kurzy a chcete, aby vaši studenti jasně pochopili vaše sdělení, přidání komentáře vám pomůže toho dosáhnout. Díky tomu jsou studijní materiály a tutoriály mnohem snáze stravitelné, zvláště pokud studenti nejsou rodilými mluvčími angličtiny.

#4. Zlepšuje uživatelskou zkušenost, počet zhlédnutí a konverze 💰

Vzhledem k tomu, že celkovým přínosem hlasového komentáře ve vašich videích je zlepšení uživatelského dojmu vašich diváků, přímo to ovlivní vaše zhlédnutí, a to se pak promítne do lepších konverzí.

Je to jako dominový efekt, který stále pokračuje a nemyslím si, že bychom si mohli přát nic lepšího.

Potřebujete obrovský rozpočet na hlasové přenosy?

Je velká mylná představa, že vytváření hlasových záznamů vyžaduje spoustu peněz a luxusní vybavení. To prostě vůbec není pravda. Jistě, pokud chcete najmout nejlepšího hlasového umělce ve svém výklenku a vytvořit další video v hollywoodském stylu, může to stát ruku a nohu.

Existují však i jiné způsoby, jak to udělat, které nevyžadují vůbec mnoho peněz. Něco jako nákup jednoduchého mikrofonu pro nahrávání může udělat vaši práci, pokud chcete nahrávat své hlasy a přidat je k videím.

Nyní otázka zní: jak přidáme komentář k našemu videu? Naštěstí je to velmi jednoduché se seznamem nástrojů, na které se nyní podíváme.

Některé z těchto nástrojů dokonce vytvářejí hlasový záznam za vás pomocí technologie převodu textu na řeč. To znamená, že se nemusíte potýkat s nahráváním nebo úpravami.

Pojďme je zkontrolovat.

Murf

Murf, který je vhodný pro různé případy použití s ​​voice-overem, může díky svému nástroji učinit vaše videa mnohem poutavějšími. Má více než 120 různých hlasů pro převod textu na řeč s více než 20 akcenty, které můžete okamžitě umístit na svá videa.

Je poháněn technologií AI, což znamená, že ať už do nástroje zadáte jakýkoli skript, vámi zvolený hlas automaticky vygeneruje úžasný hlasový projev čtení právě poskytnutého textu.

Celý proces trvá jen několik minut a díky způsobu, jakým je nástroj postaven, se během okamžiku změníte z amatéra na profesionála. A nejlepší část? Je neuvěřitelně snadné pracovat s rozhraním.

Synthesia

Vytvoření hlasového videa pomocí Synthesia zabere jen pár minut, a to vše díky jejich technologii AI, která pro vás generuje videa s herci podle vašeho výběru.

  Icecream Image Resizer je nástroj pro změnu velikosti obrázku s předvolbami velikosti

Můžete je přimět mluvit libovolným písmem, což znamená, že se již nemusíte starat o vybavení, jako je mikrofon a kamera.

Můžete si vybrat z více než 100 různých avatarů umělé inteligence, kteří jsou digitálními dvojčaty skutečných herců. Nejen to, ale také si můžete vytvořit vlastního vlastního avatara, který je exkluzivní pro vaši značku. Tato funkce podle mého názoru úplně krade dohodu.

Jako vedlejší poznámku jsou k dispozici ve více než 120 jazycích a akcentech. Dá se s jistotou říci, že Synthesia zcela posouvá voice-overy na úplně jinou úroveň.

VEED

Jednoduché, ale výkonné je to, co nejlépe popisuje VEED, editor videa, který vám umožňuje přidávat a synchronizovat váš hlas tím nejjednodušším možným způsobem.

Je zcela online, takže k němu máte přístup z jakéhokoli zařízení. Vše, co od vás vyžaduje, je video a audio voice-over, po kterém je můžete synchronizovat dohromady. Má velmi uživatelsky přívětivý editor, který vám pomůže pracovat bez škytavky.

I když to není funkce, která je v současné době k dispozici, v blízké budoucnosti vám VEED umožní nahrávat váš hlas přímo z nástroje. To bude docela fajn vidět.

Animoto

Co výše uvedený nástroj momentálně nemá, má Animoto. Umožňuje vám nahrávat hlasový projev z nástroje nebo jej nahrát z počítače. Je hrdým partnerem společností jako YouTube, Facebook a LinkedIn.

Celý proces přidání komentáře k vašemu videu pomocí tohoto nástroje tvoří pouhé 4 jednoduché kroky a lze jej provést za méně než několik minut.

Kromě toho, že má možnost přidávat a synchronizovat komentáře, má spoustu šablon videa, které vám také pomohou vytvořit atraktivní video.

Animaker

Animaker, který je ideální pro vytváření videí pro platformy jako TikTok, Snapchat a Instagram, vám umožňuje vytvořit úžasné video a přidat k němu svůj vlastní komentář.

Má editor videa, který je jednoduchý, ale umožňuje provádět různé úkoly. Ve skutečnosti také podporuje všechny formáty videa, takže se nemusíte bát, že by vaše video nebylo přijato.

Po vytvoření videa si ho můžete stáhnout do svého zařízení nebo sdílet na více než 20 platformách sociálních médií.

S Animakerem můžete začít zcela zdarma.

Flixier

Proměňte svá obyčejná a obyčejná videa na poutavá s pomocí Flixier.

Je nabitý některými skvělými funkcemi, jako jsou:

  • Schopnost nahrávat, nahrávat nebo generovat hlasový projev pomocí převodu textu na řeč
  • Podpora více jazyků, přízvuků a dialektů
  • Výkonné možnosti úpravy videa
  • Upravte hlasové komentáře tak, aby přeskočily slova „umm“ a „ahh“ a ponechali si pouze důležité části
  • Publikujte videa přímo na YouTube

Flixier je zcela bezplatný nástroj, který bez problémů běží ve vašem prohlížeči. Vlastně si ani nemusíte zakládat účet.

Stačí na jejich webu kliknout na Začínáme a můžete se rovnou pustit do úprav.

Wave.video

Platforma Wave.video má tolik možností. Umožňuje vám vytvářet komentáře, převádět je do titulků a v podstatě dát vašemu videu nový život.

  Jak třídit odpovědi na Quora podle hlasů

Můžete nahrát svůj předem nahraný hlasový projev nebo jej nahrát pomocí vestavěného mikrofonu nástroje. Poté můžete hlasový záznam oříznout a upravit tak, aby vyhovoval vašim preferencím.

Navíc vám umožňuje přidávat efekty, hudbu a další. Editor přináší spoustu možností, takže si s ním můžete pohrát, abyste jej skutečně využili naplno.

Lumen5

Na Lumen5 se můžete zdarma zaregistrovat a upravovat svá videa a samozřejmě k nim přidávat komentáře. K dokončení procesu stačí jen několik kliknutí a druh rozhraní, které poskytuje, vše usnadňuje.

Pokud jste marketér, vydavatel nebo značka, která chce svá videa pozvednout, tato platforma je pro to skvělým místem. Již má více než 1 000 000 společností, které tento nástroj používají a milují.

Nejlepší na tom je, že k používání Lumen5 nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti ani odborné znalosti.

Genny od LOVO

Nechcete používat svůj vlastní hlas jako voice-over? Nechte Genny, aby vám jednu vytvořila s pomocí AI.

Specializuje se na to, že vám pomůže vytvořit spoustu různých videí, například:

Obsahuje intuitivní editor videa, který umožňuje přidávat obrázky, videa, zvukové efekty a komentáře. Můžete využít jejich knihovnu předpřipravených děl bez licenčních poplatků, které můžete zahrnout do svých videí, abyste věci posunuli o stupeň výš.

Celkově vzato je Genny výkonný a pokročilý nástroj pro hlasový přenos AI, který přichází se spoustou funkcí.

Narakeet

Narakeet je stejně skvělý jako ostatní nástroje v tomto seznamu. Obzvláště miluji skutečnost, že má více než 500 profesionálních hlasů, které můžete použít k přečtení vašeho scénáře.

Je úžasně realistický a lze s jistotou říci, že posouvá hranice s AI na maximum. Můžete očekávat, že vytvoříte hlasové komentáře, které budou znít skvěle a budou se dobře synchronizovat s vašimi videi.

Kromě toho můžete své prezentace přeměnit na videa a použít předpřipravené šablony k vytvoření videí pro konkrétní platformy, jako je Instagram a Facebook. Umožňuje také automaticky přidávat skryté titulky a titulky.

Jako by to všechno nestačilo, Narakeet posouvá věci na další úroveň tím, že vám umožňuje vytvářet více verzí stejného videa v různých jazycích nebo rozlišeních.

Závěrečná slova

V tuto chvíli musíte být obeznámeni se skutečností, že hlasové komentáře skutečně pozdvihnou celé vaše video a pomohou vašim divákům lépe pochopit informace.

Pomocí výše uvedených nástrojů se budete moci vrhnout na tuto skutečnost a doufejme, že vytvoříte vysoce poutavá a informativní videa.

Dále se podívejte na tyto výkonné nástroje pro tvorbu obsahu pro podporu marketingu.

x