10 nejlepších videokonferenčních zařízení pro malé podniky [2023]

Globální pandemie změnila spoustu věcí, ale největší změna, které jsme byli svědky, byla ve způsobu, jakým pracujeme.

Hybridní a vzdálená práce se stává novou normou. Hybridní práce už ve skutečnosti není jen zaměstnanecká výhoda, ale očekávání zaměstnance.

Podle zprávy společnosti Gartner se do konce roku 2023 bude 39 % globálních znalostních pracovníků věnovat hybridní práci a 9 % bude pracovat na dálku.

Pokud jste malá firma, která zaměstnává nebo řídí hybridní a vzdálenou pracovní sílu, musíte trávit hodně času virtuálními schůzkami a online diskusemi.

Investice do vybavení pro videokonference je tedy zásadní pro umožnění efektivní spolupráce bez ohledu na to, kde se zaměstnanec nachází.

Nyní se podělím o některé z nejlepších kamer pro videokonference, které vám a vašemu týmu pomohou hladce komunikovat a zvýšit produktivitu.

Co jsou videokonference?

Videokonference je digitální ekvivalent osobního setkání. Schůzka se koná online pomocí audio a video nástrojů, které pomáhají vašemu týmu účastnit se bez ohledu na jeho geografickou polohu.

Videokonference vám pomohou spojit se se členy vašeho týmu, potenciálními zákazníky a zákazníky, se kterými se nemůžete setkat osobně.

Výhody nástrojů pro videokonference

Podle výzkumu Edelman Data x Intelligence chce 73 % zaměstnanců pracovat v hybridním/flexibilním pracovním prostoru. Zaměstnavatelé se proto musí přizpůsobit těmto měnícím se trendům, aby si udrželi kompetentní pracovníky investováním do nástrojů spolupráce.

Tyto technologie zahrnují nástroje pro spolupráci, software pro zvýšení produktivity a vybavení pro videokonference. Zde jsou některé z hlavních výhod, kterých si tyto podniky všimly.

Odstraňuje geografické bariéry

Správné vybavení pro videokonference vám umožní uskutečnit virtuální schůzku se členy vašeho týmu a klienty bez jakýchkoli geografických překážek. Můžete se spojit s kýmkoli z jakéhokoli časového pásma nebo země.

Tyto nástroje jsou mnohem levnější a efektivnější než cestování do jiného státu nebo země za účelem osobní diskuse.

Umožňuje vybudovat hlubší spojení

Videokonference vám pomohou lépe se spojit s vaším týmem. Je to mnohem osobnější a poutavější než telefonní hovor nebo e-mailová konverzace.

Kvalitní videokonferenční kamera a mikrofon vám pomohou detekovat řeč těla, výrazy obličeje a intonaci hlasu během konverzace.

Tyto narážky vám pomohou lépe porozumět druhé osobě a vybudovat hlubší spojení.

Pomáhá šetřit čas a peníze v dlouhodobém horizontu

Jakmile investujete do kvalitního vybavení pro videokonference, ušetříte z dlouhodobého hlediska čas a peníze, protože jste nyní otevřeni náboru za hranicemi vaší země, kde můžete najít talentované zdroje za nižší mzdy.

Vy nebo členové vašeho týmu nemusíte kvůli schůzce cestovat do konkrétní země nebo města. To vše se může stát přímo z vaší ložnice. Ušetříte tak cestovní náklady a samozřejmě i svůj drahocenný čas.

Zvyšuje produktivitu týmu

Používání videokonferencí může zvýšit efektivitu vašeho týmu tím, že zkrátí čas strávený cestováním mezi schůzkami, chozením do konferenčních místností nebo dojížděním za klienty.

Hluboké IQ

Huddly IQ je videokonferenční kamera s umělou inteligencí, která přichází s širokoúhlým 150º videem, vestavěným mikrofonním polem, výkonným analytickým API a moderními funkcemi AI pro chytřejší videa a lepší schůzky.

Funkce

Automatizovaná uživatelská zkušenost

IQ vylepšuje uživatelský zážitek pomocí automatického rámování. Už nemusíte ovládat kameru. Neuronový engine IQ mu umožňuje vidět, chápat a reagovat na prostředí místnosti v reálném čase.

  Jak sdílet knihovnu Vudu

150° široké zorné pole a vestavěný mikrofon

Huddle IQ přichází se 150° širokoúhlým zorným polem a softwarově vylepšeným integrovaným mikrofonním polem, díky kterému je každý na schůzce vidět a slyšet.

Geniální rámování a výkonná analytika

IQ Genius Framing automaticky zarámuje reproduktor, takže se můžete soustředit na to, na čem opravdu záleží.

S Huddly InSights API můžete shromažďovat vysoce kvalitní analytická data o tom, jak jsou vaše prostory pro schůzky využívány.

Nejlepší pro: Malé prostory a střední zasedací místnosti

AVer CAM340+

AVer CAM340+ je přenosná, lehká, plug-n-play videokonferenční kamera, která vám pomůže získat moderní zážitek z video komunikace na vašich schůzkách a konferencích.

Funkce

120° široké zorné pole

CAM340+ od AVer se vyznačuje mimořádně širokým zorným polem, které je ideální pro huddle a konferenční místnosti. Široký úhel zajišťuje, že všichni v místnosti jsou na obrazovce vidět bez jakéhokoli zkreslení.

Ultra HD rozlišení

CAM340+ je dodáván s rozlišením Sony Sensor 4k Ultra HD, které vám poskytne zážitek ze setkání ve 4k při 30 snímcích za sekundu. Kamera je vybavena 4x stabilním zoomem, který automaticky zarámuje reproduktor.

Kamera kombinuje vícečočkové sklo a vysoce kvalitní senzory pro zobrazení ostrých a přesných barev, což vám poskytne lepší vizuální zážitek.

Super Audio kvalita

Tato kamera pro videokonference je dodávána s jednosměrným mikrofonem, který snadno zachytí jakékoli konverzace ve vašich huddle místnostech. Potlačuje hluk a poskytuje posluchačům ostrý zvukový zážitek.

Nejlepší pro: Hudobné místnosti a konferenční místnosti

Poly Studio R30

Poly Studio R30 je chytré videokonferenční zařízení, které přichází s širokoúhlým pohledem, technologií inteligentních kamer s umělou inteligencí, výkonnými reproduktory a funkcemi plug-n-play.

Funkce

Výjimečný zážitek z videa a zvuku

Poly Studio R30 přichází s kamerou s rozlišením 4k, která je dodávána se širokým 120° zorným polem, které zajišťuje, že v záběru bude každý vidět.

Kamera je dodávána s vestavěným mikrofonním polem a technologií pro potlačení hluku – Acoustic Fence a NoiseblockAI – pro zajištění ostrého a čistého zvuku.

Tato kombinace z něj dělá perfektní videokonferenční zařízení pro malou firmu nebo domácí kancelář.

Technologie fotoaparátu s umělou inteligencí

Technologie Poly DirectorAI přesně zachycuje reproduktor s automatickým sledováním a nabízí skupinové rámování v profesionální kvalitě.

Kamera se automaticky přepíná mezi individuálním režimem a skupinovým režimem, aby poskytovala videohovory ve špičkové kvalitě.

Snadné, flexibilní nastavení

Kamera se vyznačuje snadnou montáží, kterou můžete umístit na jakýkoli počítač nebo televizi a ihned zahájit schůzku. Stačí zapojit adaptéry a můžete začít schůzku.

Pokud chcete větší flexibilitu, můžete do sestavy přidat dokonce držák na stěnu nebo standardní držák na stativ.

Nejlepší pro: Malé konferenční prostory

Logitech BCC950

Logitech BCC950 umožňuje malým podnikům, jako jste vy, pořádat videokonference kdekoli a kdykoli. BCC950 je zařízení pro videokonference typu vše v jednom, které je dodáváno s HD kamerou, vestavěným hlasitým odposlechem a webovou kamerou plug-n-play.

Funkce

Jedinečný design prodlouženého představce

BCC950 je dodáván s robustní základnou, která vám umožní mít jej, kdekoli budete chtít. Jedinečný design prodlouženého dříku vám však během schůzky umožňuje udržovat kontakt se členy vašeho týmu a klienty na úrovni očí.

Videokonferenční systém vše v jednom

BCC950 shromažďuje a poskytuje ostrý zvuk z plně duplexního hlasitého odposlechu a HD video z motorizované kamery.

Získáte také dálkové ovládání, které vám umožní měnit nastavení kamery ze vzdálenosti 3 m. Jak již bylo řečeno, tlačítko ztlumení máte vždy vedle sebe.

Díky tomu je BCC950 perfektním videokonferenčním zařízením pro rychlé setkání malého týmu až 4 lidí v jedné místnosti. Stačí připojit a hrát.

  Mohou pouze fanoušci vidět, kdo se přihlásil k odběru?

Kompatibilní s většinou aplikací pro videokonference

Jako malá firma musíte používat nástroje pro webové konference, jako je Skype, Google Meet nebo Zoom. BCC950 je kompatibilní se všemi těmito a dalšími oblíbenými nástroji pro webové konference.

Nejlepší pro: Soukromé kanceláře a domácí kanceláře

NexiGo Meeting 360

NexiGo Meeting 360 je vybaven duálními 195° objektivy, které zachycují 360° panoramatický pohled na celou zasedací místnost, takže nikdo nezůstane neviditelný.

Kamera snímá v rozlišení 8k a poskytuje ostrý, ostrý rozdělený obraz v kvalitě 1080p. Fotoaparát také automaticky upraví expozici a odstíny pleti tak, aby každý v záběru vypadal co nejlépe.

NexiGo Meeting 360 je dodáván s 8 všesměrovými mikrofony, které dokážou zachytit čistý zvuk ze vzdálenosti až 18 stop. Plně duplexní 10W reproduktory poskytují křišťálově čistý zvuk pro autentický zážitek ze setkání tváří v tvář.

Funkce

Výkonné zobrazovací schopnosti

Kamera je dodávána se sofistikovaným sledováním AI, které rozpozná a zaostří na reproduktor. To vám pomůže vést přirozenou osobní konverzaci s mluvčím.

Můžete snadno přepínat mezi 5 režimy zobrazení – Diskuse, Prezentace 1, Prezentace 2, Globální a Hlídka.

Snadné nastavení a široká kompatibilita

NexiGo Meeting 360 se snadno nastavuje a používá. Stačí jej připojit k notebooku nebo PC a můžete vyrazit. Design vyskakovacího fotoaparátu je elegantní a pomáhá také chránit objektiv fotoaparátu.

Tato kamera je kompatibilní s celou řadou softwaru pro virtuální konference, jako je GoToMeeting, BlueJeans, Cisco Webex a další.

Nejlepší pro: Velké zasedací místnosti a konference u kulatého stolu

Logitech MeetUp

Pokud hledáte jednoduchou, nízkorozpočtovou kameru pro videokonference, která vás bude následovat, pak vám MeetUp společnosti Logitech dokonale vyhovuje.

MeetUp přichází ve standardním designu podobném soundbaru, který můžete jednoduše postavit na stůl nebo připevnit na zeď/televizor. Široké zorné pole 120°, otočný/sklopný objektiv a integrovaný zvuk zajišťují, že všichni u stolu jsou jasně vidět a slyšet.

Funkce

Neuvěřitelný zvukový a vizuální zážitek

MeetUp přichází s technologií RightSound™, která zarovnává hlas a video na střed, aby konverzace vypadala přirozeně a jedna k jedné.

Obsahuje také mikrofonní pole s tvarováním paprsku pro jasnější zachycení řeči a potlačení šumu. Mikrofonní pole automaticky vyrovnává hlasitější a jemnější hlasy pro posluchače.

S počítačovým viděním RightSight™ MeetUp automaticky posouvá/naklání polohu kamery a přibližuje/oddaluje, aby našel a zarámoval každý reproduktor v místnosti.

Správa pomocí Logitech Sync Device Management

Pomocí Logitech Sync můžete spravovat a monitorovat všechna zařízení v zasedacích místnostech z jediné platformy. Získáte také podrobné analýzy o tom, jak optimálně jsou vaše místnosti využívány.

Nejlepší pro: Malé konferenční místnosti

Ikona v životní velikosti 300

Lifesize Icon 300 je kamerový systém pro videokonference v huddle room, který kombinuje kameru v huddle room s kompletním systémem zpracování videa, aby vám poskytl komplexní řešení pro vaše potřeby videokonferencí.

Některé z nejvýraznějších funkcí Lifesize Icon 300 jsou:

  • Jednoduchá funkce plug-n-play
  • K dispozici jsou různé možnosti montáže na stůl/zeď
  • Široké zorné pole 120°
  • Plně duplexní reproduktory pro přirozené konverzace
  • Podporuje jakýkoli displej se vstupem HDMI s podporou video režimů 1080p nebo 4Kp30 (UHD)

To by mohla být dobrá volba, pokud máte malý tým (3-4 lidé) a hledáte něco nízkorozpočtového. Některé z výše uvedených fotoaparátů však poskytují mnohem více funkcí a vlastností než Lifesize Icon 300.

Nejlepší pro: Pokecové pokoje (3–6 osob)

Setkání se sovou 3

Owl Labs‘ Meeting Owl 3 není vaše každodenní videokonferenční zařízení. Pyšní se unikátním designem a objektivem fotoaparátu, který připomíná sovu. Dokonce i jejich zvuk on-off je podobný houkání sovy.

  Opravit chybu síťového připojení 0x00028002

Funkce

Spolupracujte lépe díky 360° zornému poli

Meeting Owl 3 vytváří pohlcující hybridní zážitek ze setkání v jakémkoli prostoru díky své inteligentní 360° kameře, mikrofonu a reproduktoru, které v kombinaci se systémem Owl Intelligent System (OIS) poskytují nejlepší zážitek z videokonferencí.

Video je zachyceno v rozlišení 1080p a OIS automaticky zachytí reproduktor, aby usnadnil přirozenější komunikaci jeden na jednoho.

Inteligentní přizpůsobivost

Pokud chcete Meeting Owl 3 používat ve větším prostoru, pak přidejte prodloužený mikrofon nebo zkombinujte dvě Meeting Owl. Je také kompatibilní s Owl Labs‘ Whiteboard Owl a Meeting HQ.

Meeting Owl 3 přichází s nejnovějším OIS, který umožňuje rychlejší sledování, aktualizace softwaru s podporou Wi-Fi a virtuální vylepšení.

Snadné nastavení a široká kompatibilita

Owl Labs tvrdí, že z rozbalení na první schůzku můžete přejít do 7 minut. Zařízení je kompatibilní s různými nástroji digitálního pracovního prostoru, jako je Google Workspace, Slack a Skiff.

Nejlepší pro: Střední až velké konferenční místnosti (3 až 8 osob)

Kandao Meeting Pro

Kandao Meeting Pro je videokonferenční zařízení s umělou inteligencí, které přichází s výkonným 360° objektivem, hi-fi reproduktory, všesměrovými mikrofony a běží na operačním systému Android.

Funkce

Robustní video a audio funkce

360° kamera Kandao Meeting Pro vám nabízí různé režimy zobrazení – zámek, prezentace, globální, hlídkové a vlastní režimy. Tuto kameru můžete připojit k libovolnému monitoru pomocí kabelu HDMI.

Výstup 1080P HD poskytuje ostrý a jasný obraz, snižuje zkreslení a poskytuje skvělý zážitek ze setkání.

Zařízení je dodáváno s výkonným audio systémem – 8 prémiovými mikrofony a 360° výkonným HiFi reproduktorem. To zachycuje zvuk až ze vzdálenosti 18 stop a poskytuje křišťálově čistý zvuk všem účastníkům schůzky.

Udržuje vaše online schůzky v bezpečí

Shromažďováním dat API, ukládáním souborů do cloudu a změnou IP adres konferenční kamera KanDao vždy chrání vaše data a zabraňuje úniku informací.

Můžete tak dokonce bez obav sdílet důvěrné informace.

Vestavěný systém Android

Stáhněte si oblíbený software pro videokonference s WiFi nebo ethernetem pomocí pohodlí vestavěného operačního systému Android.

Tato kamera pro schůzky je kompatibilní s Zoom, Skype atd. a všemi ostatními hlavními webovými platformami pro videokonference, takže se snadno připojuje a používá.

Nejlepší pro: Střední a velké konferenční místnosti (8 až 12 osob)

Tukan 360

Toucan 360 je kompletní videokonferenční systém typu vše v jednom, který je dodáván s odnímatelnou 360° konferenční kamerou, 8 prvotřídními mikrofony s potlačením ozvěny v reálném čase, 5W reproduktorem pro čistý zvuk a jednoduchým plug-n-play. Vlastnosti.

Funkce

Zařízení pro videokonference vše v jednom

K používání Toucan 360 nepotřebujete žádný další software, stačí se připojit pomocí USB kabelu a jste připraveni zahájit schůzku. Jedná se o výkonnou kameru 4 v 1, která zachytí každý kout místnosti.

Systémové sledování hlasu poháněné umělou inteligencí automaticky sleduje a zaměřuje se na reproduktor, ať už se jedná o jeden nebo dva reproduktory.

Snadno dotykový panel

Kamera je vybavena jednoduchým dotykovým panelem, který umožňuje zapínat/vypínat napájení, přepínat Bluetooth, upravovat hlasitost, přibližovat/oddalovat a přepínat mezi různými režimy zobrazení – Panorama, Split, Focus a Grid.

Ostrá kvalita zvuku

Toucan 360 je dodáván s 8 mikrofony s potlačením hluku, které zachycují hlas z každé části místnosti. 5W reproduktor jemně dolaďuje zachycený zvuk a poskytuje vynikající zvukový výstup.

Nejlepší pro: Velké zasedací místnosti

Závěrečné myšlenky

Jak hybridní model a práce na dálku získávají na popularitě, poptávka po zařízení pro videokonference bude stoupat.

Jako malá firma se musíte vyhnout častým nákupům, a proto byste měli investovat do robustní videokonferenční kamery pro konferenční místnost.

Doporučuji Meeting Owl 3 nebo Kadao Meeting Pro, protože získáte robustní design s prémiovými funkcemi. Jedná se o nejlepší vybavení pro videokonference pro dlouhodobou návratnost investic.

Pokud však v současné době nemáte takový rozpočet, můžete se rozhodnout pro Logitech BCC950. Se svým malým týmem získáte slušný zážitek ze setkání.

Co bude dál? Podívejte se na některá řešení virtuální kanceláře.

x