10 nepříjemných problémů, které můžete vyřešit pomocí zařízení Smarthome

Smarthome se skládají snadněji než kdy jindy. I když stále nejsou nezbytností, jsou užitečné pro řešení nepříjemných problémů kolem vašeho domova.

Už žádný domácí křik

Smarthome ne vždy fungují dobře v rodinných situacích. Automatizace je obzvláště náročná v domácnostech s rodinami a integrace hudby může vést k problémům s účtem. Jednou z oblastí, kde Smarthomes září, je komunikace. Pokud jste někdy požádali dítě, aby řeklo rodině, že je večeře, a jediné, co udělalo, bylo zakřičet „večeře“ tak hlasitě, jak jen to šlo, oceníte funkce interkomu Amazon Echo i Google Home.

Interkomy jsou obvykle otravné a obtížně se instalují v domácnosti, vyžadují kabeláž a někdy dělají díry do zdi. Ale s Echo nebo Home v různých místnostech můžete použít funkci Echo’s Announce nebo Google Home’s Broadcast.

Funkce oznámení Echo vám umožňuje vysílat jednosměrnou zprávu všem ostatním Echos ve vaší domácnosti (za předpokladu, že jsou na stejném účtu Amazon), ale lidé nemohou na oznámení odpovědět. Funkce vysílání Google Home je však obousměrná; lidé mohou odpovídat a vy to uslyšíte na domácím zařízení, ze kterého vysíláte.

Alexa má funkci drop-in, která vám umožní zahájit obousměrnou konverzaci, ale funguje pouze mezi dvěma zařízeními Echo.

Už nikdy nenechávejte rozsvícená světla

Stává se to dost často, aby to bylo opravdu nepříjemné. Přijdete domů z práce a svítí jedno nebo více světel. Nebo jdete kolem svého domova a vidíte, že děti všude rozsvítily a nikdy je nezhasly.

Pokud nepoužíváte automatizaci, měli byste ji používat. Pokud se vaše světla každý den po odchodu do práce sama vypnou, nebudete se muset bát, že je necháte rozsvícená náhodou. Můžete také svá světla přivázat ke svému hnízdu, aby se zhasla, když jste pryč, což může pomoci, když lidé rozsvítí světla a zapomenou je zase zhasnout. I s tímto problémem mohou pomoci pohybové senzory.

Vždy vězte, že garážová vrata jsou zavřená

Možná horší, než nechat rozsvícená světla, je nechat otevřená vrata garáže. Vaše garáž a možná i zbytek vašeho domova jsou tak zranitelné vůči špatným hercům.

Pokud máte systém chytré garáže, jako je MyQ, můžete přijímat upozornění při otevření garážových vrat a ovládat je na dálku. Už nikdy nebudete muset jet celou cestu domů s tušením, že jste nechali garážová vrata otevřená.

  Jaký je rozdíl mezi Split View a Slide Over na iPadu?

Můžete dokonce nechat garážová vrata automaticky zavřít na konci dne, pro případ, že byste na to zapomněli, když se vrátíte domů. Mnoho majitelů domů opouští a přichází přes garáž, takže je pravděpodobnější, že toto místo vstupu zůstane otevřené než vstupní dveře.

Buďte první, kdo se dozví, když dojde k úniku

Úniky vody snadno přehlédnete a rychle způsobí škody, zvláště když k nim dojde na odlehlém místě ve vašem domě nebo v horším případě, když jste pryč.

Senzor úniku vody je pravděpodobně nejvíce přehlíženým senzorem pro chytrý dům, který můžete nainstalovat. Pokud máte v domě místo, které je náchylné k únikům (suterén, který zaplavuje vodu, zařízení, které teče, kdekoli, kde máte ohřívač vody), měli byste bezpodmínečně používat senzor úniku vody. Včasné poznání je klíčem k zastavení tragédie dříve, než voda způsobí obrovské škody vašemu domovu. Bez tohoto včasného varování můžete ztratit podlahu, stěny a další materiály kvůli plísni, špíně a poškození.

Už nikdy neztratíte ovladač

Dálkové ovládání televizoru má způsob, jak se ztratit hluboko v záhybech pohovky. Nebo se úplně zatoulat do jiné místnosti. A jakmile se zabydlíte na dobrém filmovém maratonu, už se vám opravdu nechce vstávat, abyste ho našli. S trochou magie smarthome se obejdete bez dálkového ovládání – alespoň v nouzi.

Pomocí Alexa můžete ovládat kostku Fire Tv, což snižuje potřebu hlasu.

Zařízení Roku dříve vyžadovala aplikaci třetí strany pro práci s Google Home, ale nedávno byla zavedena nativní integrace. Ještě to není dokonalé. Svůj Roku můžete ovládat a začíná docházet k určité integraci s kanály, ale většinu aplikací Roku – jako je například Netflix – nemůžete ovládat hlasem.

Výkonnější cestou je nastavení Harmony Hub a hlasového asistenta.

Nezapomeňte také zkontrolovat, zda má vaše zařízení aplikaci pro chytrý telefon nebo tablet, která funguje jako dálkové ovládání. Většina ano. Možná to nebudete chtít používat pořád – mačkání skutečných tlačítek na dálkovém ovladači je uspokojivější – ale je to docela praktické v nouzi.

Udržujte termostat tam, kde ho chcete

Nikdy to neselže. Přijedete domů a najdete dům, kde se praží. Když se ptáte babičky, proč je teplota nastavena tak vysoko, ani si toho nevšimla. Tehdy se vaše šestileté dítě přiznalo, že se pokusilo zahrát žert na Grammu, zatímco ona hlídala děti, a otočil teplo na 90. (Tento neuvěřitelně specifický scénář může, ale nemusí být skutečným životním příkladem; nepřipouštím nic.)

  Samsung Galaxy S20: Jak zapnout tmavý režim

I když si děti nehrají žerty, lidé žijící v domě, kteří neplatí účty, ne vždy chápou, kolik stojí vytápění a chlazení domu o těch pár stupňů navíc, které chtějí.

Vstupte do chytrého termostatu, který vám umožní nastavit plány (a může dokonce zjistit vaše preference vytápění a automaticky je použít). Jsou skvělým způsobem, jak udržet váš domov vytápěný nebo chlazený tak, jak chcete, a dokonce kontrolovat věci na dálku.

S termostatem Nest můžete jít ještě o krok dále tím, že nastavíte PIN kód pro uzamčení ovládacích prvků. Pokud se cítíte velkorysí, můžete nastavit minimální a maximální teplotu, kterou mohou lidé nastavit, než bude potřeba špendlík. Vaše peněženka vám poděkuje.

Omezte energetické upíry

Mnoho elektrických zařízení odebírá malé množství energie, i když jsou vypnutá. Moderní konzole, jako je Xbox One a PlayStation 4, se ve skutečnosti vůbec nevypínají! Přejdou do režimu hibernace, podobně jako notebooky, takže mohou stahovat a instalovat aktualizace na pozadí. I když je to praktické, pokud své konzole hodně používáte, spotřebovává to energii. Přidejte svou televizi, stereo a další zařízení v místnosti a najednou se spotřebuje hodně energie (relativně řečeno), když nic nepoužíváte přímo vy.

Někdy má smysl nechat tato zařízení dělat svou věc. Pokud například zcela vypnete napájení televizoru, když jej nepoužíváte, nebudete jej moci zapnout pomocí dálkového ovladače. U ostatních zařízení to není tak důležité.

Jednou z možností je zapojit vaše zařízení do jejich obvyklého prodlužovacího kabelu a zapojit ho do chytré zástrčky. Když jste v práci a nikdo se nedívá na televizi nebo nehraje hry, můžete chytrou zástrčku vypnout (nebo dokonce naplánovat její automatické vypnutí), čímž zabráníte odběru energie všem těmto zařízením. Až se vrátíte domů (nebo podle plánu), zapněte zástrčku. Existují dokonce chytré prodlužovací kabely s více zásuvkami které fungují jako nezávislé chytré zástrčky.

Můžete si dokonce nastavit časovač, který tato zařízení přes noc vypne, což vám oběma poskytne tu výhodu, že odříznete energetické upíry, ale zároveň vás přinutí spát, když zabíjíte noční herní seance.

Dělejte věci těžší pro zloděje verandy

Krádeží na verandě bohužel přibývá. Čím více Amazon a další společnosti prodávají a doručují k vám domů, tím více vás láká jít nahoru, popadnout balíček a utéct. Video zvonek však může pomoci.

Amazon i Google nabízejí vynikající možnosti video zvonku. Jedním z hlavních rozdílů je jednoduše to, zda můžete nebo nemůžete podporovat kabelový zvonek (Pokud nemůžete, budete muset jít cestou Amazonky). Ale videozvonky jsou skvělým pomocníkem při zastavení zlodějů verandy.

  Jak nainstalovat doplňky pro hosty na VirtualBox

To má dva důvody. Nejprve můžete dostat upozornění, když někdo jde ke dveřím. Nemusíte čekat, až stisknou zvonek. A mnoho zvonků má reproduktory, takže můžete mluvit s osobou na verandě (ať už jste doma nebo ne). I když začnou balíček vyzvedávat, můžete jim říct, že vidíte, co dělají, a dát jim vědět, že plánujete zavolat policii.

Druhým důvodem je, že zloději si stále více uvědomují, že videozvonky jsou věc. Ne, videozvonek nezastaví všechny zloděje na verandě, ale některé to může přesvědčit, aby si vybrali jiný domov. A všude jsou videa zlodějů, kteří si všimli videozvonku a změnili názor,

Alternativně k videozvonkům můžete použít bezpečnostní kameru. Ale přicházejí s vlastními výzvami.

Snadno resetujte svůj router, když to potřebujete

Routery jsou zvláštní zařízení. Jednají, zpomalují nebo prostě přestanou pracovat úplně bez zjevného důvodu. Můžete strávit spoustu času odstraňováním problémů se směrovačem. Ale asi bys to měl prostě restartovat. Toto je překvapivě dodnes platné řešení, které s největší pravděpodobností problém vyřeší.

Když to víte, můžete se vydat super podivínskou cestou k automatickému restartování routeru, ale je mnohem snazší to automatizovat pomocí chytré zástrčky. Díky této metodě vám chytrá zástrčka nejen umožní naplánovat cyklus napájení, ale můžete tento proces spustit z telefonu, takže nebudete muset vstávat z pohovky, když k tomu dojde.

Je však třeba poznamenat jednu důležitou věc. To může být užitečné, když je vaše síť závadná, ale pravděpodobně nebude užitečné, když je vaše síť úplně mimo provoz. Ke spuštění této chytré zástrčky totiž budete potřebovat signál Wi-Fi.

Přestaňte rozdávat klíče od vašeho domova

Začal jsi se dvěma klíči. Pak jsi udělal třetí. A ten je teď pryč, protože jsi ho někomu půjčil a už jsi ho nikdy neviděl.

Fyzické klíče nelze zrušit, ale pomocí chytrého zámku můžete vytvářet kódy, které můžete sdílet s přáteli nebo rodinou. Poté můžete tyto kódy spravovat, sledovat jejich použití a odvolat je, když lidé již nebudou potřebovat přístup k vaší domácnosti. V nouzi můžete dokonce na dálku odemknout dveře pro návštěvu, někoho, kdo přišel pracovat na váš dům, nebo jen manžela, který zapomněl kód. Jen mějte na paměti, že každý další kód je dalším bodem zranitelnosti, takže nepoužité kódy chcete často vyřazovat.

Instalace chytrého zámku není o tolik obtížnější než instalace standardního dveřního zámku, takže to dobře spadá do oblasti DIY. A možná zjistíte, že jakmile přejdete na chytrý zámek, už necítíte potřebu nosit klíč od domu. Je to velká výhoda, když nemusíte hledat klíče v kapsách, když máte ruce plné potravin. Některé zámky můžete dokonce ovládat hlasovým asistentem.

Smarthome dokážou vyřešit mnoho nepříjemných problémů, od malých po velké. Největší věcí je určit, jakým problémům čelíte, protože žádné dva domy nejsou stejné. Jakmile si tento seznam uděláte, možná začněte s nejjednoduššími nebo nejlevnějšími možnostmi, jak si namočit nohy.