10 platforem Blockchain Naming Service (BNS) pro získání názvu vaší blockchainové domény

Pokud jste milovníkem kryptoměn, musíte vědět o Blockchain Naming Service (BNS), kterou lze používat s prohlížečem, jako je Chrome, Firefox, Frigate, Edge atd., nebo samostatně jako software.

Vhodnější možností je však použití BNS prostřednictvím rozšíření webového prohlížeče.

Ačkoli mnozí investují do kryptoměn, jen velmi málo z nich má technické znalosti, aby se hluboce ponořilo do případů použití technologie blockchain.

Vzhledem k tomu, že IP adresy jsou těžko zapamatovatelné, kontrola adresy peněženky znovu a znovu je časově náročná a může vést k nehodám.

Kvůli těmto problémům se většina uživatelů kryptoměn přiklání k jedinečným, člověkem čitelným blockchainovým adresám.

Pojďme porozumět několika věcem o BNS a podívat se na některé z nejlepších platforem BNS, abyste získali název své blockchainové domény.

Co je to systém doménových jmen (DNS)?

Domain Name System (DNS) je brána k internetu, nebo můžete říci telefonní seznam internetu.

Všude, zejména pro firmy, je nezbytné definovat adresu vašeho webu. Umožňuje každému, kdo sedí u počítače, přistupovat na váš web přímo z libovolného místa.

Příklad: Pokud chcete navštívit webovou stránku s názvem „XYZ“, musíte v libovolném prohlížeči zadat místo IP adresy www.XYZ.com.

Tímto způsobem si nemusíte pamatovat zaměňování čísel s číslicemi a abecedami. Místo toho můžete zadat webovou adresu, abyste předešli zmatkům a ušetřili čas a námahu.

Co je to Blockchain Naming Service (BNS)?

Blockchain Naming Service (BNS) funguje stejně jako DNS, ale v několika ohledech se liší.

Blockchainové domény jsou bezpečné a otevřené díky své decentralizované a transparentní povaze.

To znamená, že uživatel má více funkcí ve srovnání s tradičními doménami. Zde se blockchain doména používá k bezpečnému ukládání dat. Je snadný přístup, ale je obtížné s ním manipulovat nebo jej odstranit. Používání BNS vám nabídne mnoho příležitostí a flexibility.

BNS je založen na lidsky čitelných a jedinečných adresách, které jsou snadno zapamatovatelné. Pro přístup k libovolné webové stránce stačí do webového prohlížeče nainstalovat určitá rozšíření a pluginy.

Kromě toho majetek domény patří pouze vlastníkovi, který nemůže být cenzurován. Pomocí tohoto můžete provádět bezpečné platby bez použití dlouhých alfanumerických adres. Obsahuje tři důležité vlastnosti, jako je dostupnost, integrita a důvěrnost.

Jak se BNS liší od DNS?

DNS je centralizovaný systém webových domén, který vede k cenzuře domén, neúnavnému hackování, zabavování webových stránek a vládnímu dohledu.

Příklad: www.ABCD.com, kde „.com“ je doména nejvyšší úrovně a „ABCD“ je jedinečný a snadno zapamatovatelný název domény.

DNS mapuje názvy domén na adresy IP webových stránek, aby následovaly váš požadavek na otevření daného webu.

BNS se používá jako decentralizované doménové jméno spolu s decentralizovanou adresou peněženky a decentralizovanou identitou. Neexistuje tedy žádná možnost cenzury, ke které by měl kdokoli přístup. Nabízí bezpečnost a ochranu před kybernetickými útoky.

Příklad: www.ABCD.eth, kde „.eth“ znamená Ethereum.

Stejnou adresu můžete použít k převodu plateb tím, že ji jednoduše použijete jako jeden software nebo ji přidáte do rozšíření prohlížeče. BNS tedy řeší základní problém blockchainu a umožňuje uživatelům přijmout novou vlnu.

Případy použití BNS

Pojďme hlouběji, abychom viděli případy použití systémů blockchainové domény:

Tvorba obsahu

Obecně platí, že tvůrci obsahu chtějí mít vlastnictví a kontrolu nad svou digitální identitou. Místo toho, aby se při hostování svého obsahu spoléhali na platformy sociálních médií, jako je Instagram, Facebook, Twitter atd., mohli to udělat pomocí decentralizovaného webu pomocí technologie blockchain.

Tvůrce obsahu může snadno odstranit nebo změnit obsah pomocí blockchainové domény. Mohou odpočívat s vědomím, že jejich obsah je bezpečný a zákazníci rostou bez jakéhokoli zásahu společnosti.

Mnohým společnostem mohou dokonce účtovat poplatky za zobrazení jejich dat. Tímto způsobem může tvůrce obsahu těžit z hlediska příjmů tím, že umožní mikrotransakce.

Hudba

Decentralizovaná povaha blockchainové domény umožňuje hudebníkům publikovat svou hudbu výhradně a komunikovat přímo s fanoušky. Platformy BNS pomáhají hudebníkům razit vstupenky na akce, zboží, audio NFT a další.

  Wi-Fi 6E: Co to je a jak se liší od Wi-Fi 6?

Neexistuje žádná účast třetích stran na stahování, streamování, licencování, merchandisingu a dalších. Boj o hudebníky je u konce, protože mají přístup ke svému vlastnímu zabezpečenému vlastnictví IP.

Osobní stránky

Mnoho společností a jednotlivců přechází z centralizovaných sítí na decentralizované platformy, aby hostili své profesionální a osobní webové stránky. Decentralizované webové stránky jsou plně ve vlastnictví uživatele, a proto neexistují žádné opakované poplatky za hosting.

Budou mít prospěch z toho, že si nebudou pamatovat datum a měsíc opakované platby. Díky tomu je riziko eliminace nebo odstavení webových stránek téměř nulové. Pro fotografy, autory, designéry a další profesionály je to neuvěřitelná příležitost prodávat své digitální produkty a služby.

S pomocí ověření Chain Link si můžete být jisti, že komunikujete se správnou osobou.

Výlohy

Mnoho internetových obchodů chápe transformaci a projevuje zájem o decentralizované doménové systémy. Nyní prodávají své zboží přímo prostřednictvím blockchainových domén. Technologie také zjednodušuje způsob, jakým přijímáte platby.

To vše pomáhá poskytovat zákazníkům jedinečný zážitek z nakupování.

Vlastnosti BNS

BNS hraje klíčovou roli pro podniky a jednotlivce, jako je zabezpečení transakcí. Některé z hlavních funkcí Blockchain Naming Service jsou následující:

  • Vlastní správa je důležitou vlastností blockchainové domény. Díky tomu je vaše doménové jméno decentralizované, což vám dává úplnou kontrolu nad doménou. Díky vlastní správě vám třetí strana nemůže zabavit doménu, získáte decentralizované webové stránky, výhradní kontrolu a další.
  • Domény blockchainu nelze měnit, upravovat, cenzurovat nebo čistit třetími stranami.
  • Blockchain doména je přímo propojena s kryptoměnovými peněženkami spíše než s webovými stránkami.
  • Pro přístup k blockchainovým doménám potřebujete software, což je jednodušší. Chcete-li vyřešit závažné problémy, můžete doménu také přidat do rozšíření prohlížeče.
  • BNS nabízí zabezpečení, vylepšenou funkčnost a otevřenost pro použití blockchainové domény dnes.
  • Poskytuje uživatelům větší moc nebo vlastnictví a odolává cenzuře.
  • Může být také použit jako decentralizovaná platforma pro ukládání a obnovu dat, která nehostuje žádný obsah na centrálním serveru.

Nyní si promluvme o některých z nejlepších platforem BNS pro získání názvu vaší blockchainové domény.

Nezastavitelné domény

Získejte název své blockchainové domény pomocí Unstoppable Domains, než bude příliš pozdě. Můžete mít domény jako .zil, .crypto, .wallet, .coin, .x, .nft, .dao, .bitcoin a další.

Název domény můžete použít jako své uživatelské jméno napříč weby a aplikacemi, URL vašeho webu, platební adresy pro peněženky atd. Prohlížeče jako Opera, Chrome, Firefox, Edge a Brave domény podporují, takže nebudete mít žádný problém pomocí blockchainových domén.

Mnoho aplikací také podporuje nezastavitelné domény, jako je Chainlink, Bitcoin.com Wallet, Coinbase Wallet, Rainbow Wallet, MyEtherWallet, Trust Wallet, The Graph, BRD a tak dále. Se všemi výhodami používání těchto blockchainových domén se už nikdy nebudete muset obávat odeslání platby na špatnou adresu.

Odeslání kryptoměny do domény příjemce je jednodušší než dříve. Ethereum, bitcoiny a další můžete posílat pomocí jediné domény. Místo hledání pronajaté domény můžete jednu vlastnit s nezastavitelnými doménami.

Zaplaťte jednou a používejte doživotně. Chová se stejně jako kryptoměna, což znamená, že si doménu uložíte do peněženky, aby se k ní nedostal nikdo jiný než vy. Služby můžete využívat i s aplikacemi pro Android a iOS.

Vyberte si svou doménu nyní za 5 $.

ENS

ENS nabízí decentralizované pojmenování pro vaše webové stránky, peněženky a další. Vyhledejte svou preferovanou doménu pomocí vyhledávací lišty Ethereum Name Service, zaregistrujte si stejnou doménu definováním let a začněte ji používat při každém převodu.

Spravujte svou doménu snadno z řídicího panelu. Už nemá smysl používat uživatelská jména v sandboxu, když máte výhodu používání vlastního uživatelského jména. ENS vám pomůže získat vlastní uživatelské jméno, uložit preferovaného avatara, uložit data profilu a použít totéž v různých službách.

Dále používejte svou doménu ENS k ukládání všech svých adres a přijímání tokenů, kryptoměny NFT a dalších. Můžete také spustit decentralizovanou webovou stránku s ENS, nahrát ji na IPFS a přímo k ní přistupovat s názvem ENS, který si zaregistrujete.

Kromě toho můžete používat své názvy ENS s názvy DNS, které znáte. ENS podporuje různé názvy DNS, jako jsou .com, .org, .io, .xyz, .art, .app a další. S ENS získáte příponu .ETH spolu s kompletními bezpečnostními výhodami.

Uvnitř ekosystému ENS najdete mnoho peněženek jako Rainbow, MyCrypto, Coinbase, Bitcoin.com Wallet a další. Navíc získáte také mnoho aplikací, včetně Uniswap, Showtime, Etherscan, OpenSea, Aave a mnoho dalších.

  Seznam RBX Demon Promo kódů pro Robux

Ke své webové adrese můžete přistupovat v prohlížečích jako Status, Cloudflare, MetaMask Extension, Opera, Brae atd.

PeerName

Zaregistrujte svou blockchain doménu u PeerName jako je budoucnost s decentralizovanými doménovými jmény. Nabízí webové rozhraní, které můžete snadno použít k registraci názvu vaší domény.

PeerName ukládá všechny domény v chladném úložišti, což znamená mimo počítače a internet. Pomáhá chránit vaše domény před krádeží a útoky. Na PeerName se tedy můžete spolehnout, protože vaše domény jsou v bezpečných rukou.

S PeerName získáte absolutní vlastnictví svých domén, lepší zabezpečení komunikace, službu skrytého jména vlastníka a další. Při obnově a registraci domén se spoléhá na offline podepsané transakce.

Požádejte o převod kdykoli budete chtít zdarma. Používání PeerName je také první rok zdarma. Poskytuje určité blockchainové domény, jako jsou .bit, .coin, .bazar, .emc, .lib a .onion. Zaregistrujte svou doménu jako službu obnovení za 13,99 $/rok pro .bit. Spusťte svou doménu na celý život za 399 $.

Dioda

Dioda nabízí službu pojmenování blockchainu, kde můžete prohledávat své účty, bloky atd. Ověřuje váš účet pomocí MetaMask.

MetaMask je brána a kryptopeněženka k blockchainovým aplikacím. Kromě toho je vybaven bezpečným přihlášením, trezorem klíčů, výměnou tokenů a peněženkou tokenů. Získáte vše, co chcete pro správu digitálních aktiv.

Pro správu nastavení a zabezpečení přihlášení musíte povolit MetaMask v Diode Network Explorer. Za tímto účelem se musíte ujistit, že MetaMask je již nainstalován jako plugin ve vašem prohlížeči.

Pokud nemáte ve svém prohlížeči nainstalovanou MetaMask, stále můžete prozkoumat nebo zobrazit mnoho informací o síti, ale nemůžete ji spravovat. Tímto způsobem můžete přímo nainstalovat MetaMask z jeho webových stránek.

Jakmile je nainstalován, můžete vidět liščí hlavu v pravém rohu prohlížeče. Prozkoumejte registrované názvy blockchainů nebo hledejte z vyhledávacího pole nahoře.

Hromady

Uvolněte plný potenciál bitcoinu s Hromady a prozkoumat možnosti využití této technologie.

Blockchain Naming System je síťový systém, který se nespoléhá na centrální řídicí body ve spojení uživatelských jmen Stacks se stavem mimo řetězec. Blockchain Stacks poskytuje jistotu, že zobrazení BNS každého uzlu je synchronizováno se všemi uzly po celém světě.

V každém uzlu tedy najdete stejné dotazy. Navíc získáte jedinečné, smysluplné a silně vlastněné domény pouze vy. Dozvíte se také mnoho aspektů, jako jsou nefunkční tokeny (NFT), které mají jedinečné vlastnosti.

DeFi je nevyužitý a velký trh a Stacks je umístěn tak, aby umožňoval Bitcoin DeFi, který umožňuje přístup ke smlouvám viditelnost ve stavu bitcoinů a vlastní schopnosti Stacks.

Každý může vytvořit jedinečný jmenný prostor a nastavit jeho jedinečné vlastnosti. Podává se podle zásady „kdo dřív přijde, je dřív na řadě“. Jakmile vlastníte speciální blockchain doménu, bude trvat věčně, na rozdíl od DNS. Navíc zde najdete klíčové vlastnosti BNS, které z něj dělají výkonný nástroj v síťových aplikacích:

  • Je jedinečný, aby se zabránilo kolizím jmen.
  • Každé jméno, které vyberete, musí být jedinečné a smysluplné.
  • Získáte přístup pouze k provádění změn.

Emercoin

Nebojte se, že úřady pozastaví váš web. Emercoin přináší EmerDNS pro vás. Je to cesta ven, protože je zcela decentralizovaná.

EmerDNS je v bezpečí před jakoukoli cenzurou před vámi. Nedovoluje žádnému jinému uživateli upravovat váš záznam; pouze vy budete mít přístup k manipulaci s obsahem, kdykoli to budete potřebovat. Kromě toho lze webové stránky snadno vyřešit pomocí různých rozšíření prohlížeče prostřednictvím serverů OpenNIC nebo proxy.

EmerDNS podporuje kompletní řadu DNS záznamů a funguje pod zkratkou služby „dns“ v Emercoin NVS. Záznamy doménových jmen jsou tedy necenzurovatelné a decentralizované díky distribuovanému a bezpečnému blockchainu.

Navíc budete jedinou osobou, která bude ovládat soukromý klíč spojený s platební adresou. Prostřednictvím rozhraní Emercoin API můžete použít příkazy name_update a name_new. Poskytuje také nejlepší řešení, jak zabránit pozastavení nebo zrušení všech doménových jmen.

Začněte používat Emercoin stažením peněženky. Je k dispozici pro Linux, macOS a Windows. Můžete jej použít i na svých chytrých telefonech.

RIF

RIF architektura umožňuje jedinečnou identifikaci adres pomocí pro člověka čitelných jmen. Má velmi jednoduché poslání a chce uživatelům poskytnout snadný způsob, jak se dostat do cíle, ať už jsou netechnickí nebo nemají bankovní účet.

  20 nejlepších nástrojů ER diagramů

RIF Name Service zajišťuje snadné použití technologie blockchain a umožňuje všem přijmout moderní způsob. Používá se v komunikaci RIF, úložišti RIF, platbách RIF a dalších službách, aby koncovým uživatelům poskytl úžasný zážitek.

Klíč k jeho úspěchu spočívá v interoperabilitě ekosystému. RIF poskytuje službu pojmenování napříč platformami pro každý hlavní blockchain, včetně Litecoinu, bitcoinu a dalších. Zvyšuje bezpečnost bitcoinu a jeho decentralizovanou povahu.

Jakmile získáte doménu, můžete delegovat subdomény bez dalších nákladů. Podporuje mnoho peněženek, které mají integrované RNS, jako je RIF on CHAIN, Mew, MyCrypto, D’Cent, Bleumi Pay, Money on Chain a další.

Solana

Získejte unikátní domény Solana a zjednodušit převod prostředků. Zaregistrujte svou doménu a začněte rozvíjet své projekty.

Abyste předešli poruchám, vytvořte si místo dlouhé adresy peněženky uživatelsky přívětivý a snadno zapamatovatelný název domény. Cesta je zde velmi jednoduchá; stačí zadat nabídku tím, že prozkoumáte názvy domén.

Kromě toho můžete stejnou doménu vložit do aukce a zpeněžit tak svou sbírku. Podporuje různé peněženky, jako jsou Phantom, Solflare, Sollet, Torus, Coin98, Slope, Clover, MathWallet, Blockto a další.

Vyberte preferovanou peněženku a před ukončením aukce nabídněte dostupný název domény. V žebříčku najdete různé domény vytvořené a jejich peníze.

Vše, co musíte udělat, je vyhledat název své domény nebo zkontrolovat aukční seznam a umístit nabídku.

.UMĚNÍ

Přeměňte své umění na peníze pomocí .UMĚNÍ a zvýšit návštěvnost webu. Můžete si vybrat z více dostupných domén nebo zadat svůj preferovaný název a zkontrolovat jeho dostupnost.

URL je vždy prvním dojmem, na kterém záleží při budování vaší značky. Všechny názvy domén jsou kategorizovány podle průzkumu a cen.

Vyberte si svůj oblíbený a plaťte snadno a jednoduše. Poskytne vám pouze jednu adresu, která pokryje vše, abyste mohli budovat svou značku. Název domény s .ART je nemožné zapomenout a pomáhá vám generovat organickou návštěvnost.

.ART vytváří vynikající cenový model, který vás uspokojí s cenou při nákupu preferovaného názvu domény. Pokud nejste se službou spokojeni, máte pět dní na to, abyste se rozhodli a požádali o vrácení celé částky.

Protonový řetězec

Protonový řetězec je platební blockchain, který dobře funguje pro podniky. Koncepce řetězce Proton je velmi jasná a přímočará. Proton Naming Service hraje v kryptosvětě zásadní roli.

Každý individuální a firemní účet dostane jedinečný název, který je čitelný pro člověka a snadno zapamatovatelný.

Pokud například chcete poslat 20 $ libovolné osobě, můžete k odeslání těchto peněz použít adresu této osoby. S Proton Chain je to tak jednoduché.

Proton Chain uchovává mnoho potvrzení identity pro podniky a jednotlivce. S vaším svolením se řetězec Proton dotazuje poskytovatelů identity. Podporuje také širokou škálu vícenásobně zabalených stablecoinů, jako jsou PAX, TUSD a USDC.

Proton Chain dokáže zpracovat přibližně 40 milionů transakcí každý den, což je mnohem větší provoz než jiné blockchainové aplikace. Každá transakce, kterou provedete, je zcela zdarma.

Proton uplatňuje koncept decentralizovaného ověřování a decentralizované identity spolu s decentralizovanými doménami. Budete mít domény jako .BTC, .XPR, .BNB, .ETH a další. Podporuje také domény nejvyšší úrovně, včetně .COM, .EDU, .GOV a dalších.

Aplikace mohou komunikovat s Blockchainem prostřednictvím požadavků na platby v peněžence. Je tak užitečný, že díky své revoluční technologii eliminuje používání pluginů Chrome. Můžete říci, že jsou to programovatelné peníze, které pro vás pracují.

Závěr

Blockchainové domény mají oproti běžným mnoho výhod. BNS má potenciál změnit pohled na digitální svět. Je to začátek decentralizovaných webových stránek a identifikace a tato technologie může pomoci mnoha jednotlivcům i firmám.

Přejděte tedy na kteroukoli z výše uvedených platforem Blockchain Naming Service (BNS) a získejte svůj vlastní název blockchainové domény snadno, bez zapojení třetích stran nebo cenzury.

x