10 prémiových mikrofonů, které pozvednou vaše podcasty/streamy na novou úroveň

V našem rychle se měnícím světě jsou podcasty a streamy nejlepšími způsoby, jak se naučit nové věci a získat větší povědomí. Posloucháte podcasty častěji?

Podcasty související s vašimi zájmy můžete poslouchat kdekoli a kdykoli chcete. Jelikož jsou podcasty snadno dostupné, jsou velmi přínosné pro získávání znalostí.

Kvalita zvuku je důležitou součástí toho, jak příjemný je podcast. Vysoce kvalitní zvuk vám pomůže věnovat pozornost tomu, o čem podcast je. Podcast se nahrává dobře na základě kvality zvuku, takže byste ho měli brát vážně.

Kvalita zvuku výrazně ovlivňuje podcast a je velkou součástí toho, co dělá podcast stojí za poslech. Lidé většinou očekávají, že zvuk bude příjemný pro uši. O tom, zda je kvalita zvuku podcastu dostatečně dobrá, aby přitáhla lidi, rozhoduje několik věcí.

Zvuk dobré kvality se skládá ze zvuku bez zkreslení, tj. bez praskání, zbytečných přestávek nebo manipulačních zvuků. Vášnivý posluchač podcastů však vždy vyhledá podcast s kvalitním zvukem. Z těchto důvodů kvalitní zvuk nejen přitahuje publikum, ale také udržuje posluchače v kontaktu.

Zde uvidíme, jak můžete ovlivnit velké publikum pomocí podcastů a streamů tím, že se zaměříte na kvalitu svých mikrofonů. Dále si projdeme některé prémiové mikrofony, které vám mohou pomoci zlepšit kvalitu zvuku.

Pojďme vybrat ty nejlepší mikrofony, které pomohou pozvednout váš podcast na vyšší úroveň.

Jak upřesnit kvalitu zvuku podcastu?

Podcast s čistým zvukem vytváří prostředí, které umožňuje publiku zůstat v kontaktu. V průběhu epizody zůstává publikum pozorné. Umožňuje vašemu publiku vychutnat si váš obsah v klidu.

Perfektní zvuk závisí na více než na mikrofonech. Na kvalitu zvuku má vliv několik faktorů. Před nahráváním podcastu je tedy třeba zvážit několik věcí.

 • Zaprvé se zaměřte na skvělý obsah, aby publikum při jeho poslechu neztrácelo přehled.
 • Zadruhé byste se měli ujistit, že místo, kde nahráváte, je rušivé a bez zkreslení. Prostředí bez rozptylování navíc pomáhá divákům udržet pozornost.
 • Najmutí zkušeného a renomovaného editora podcastů vyřeší polovinu problému s kvalitou zvuku. Editor odstraní nehody, aby zlepšil kvalitu.
 • Vždy si vyžádejte zpětnou vazbu a návrhy pro podcast. Zpětná vazba podporuje rozvoj a pomáhá vám rozpoznat, co potřebujete zlepšit. Zpětná vazba vám pomůže lépe porozumět tomu, co od vás vaše publikum vyžaduje.

Mikrofony vám pomohou při nahrávání podcastu s křišťálově čistým zvukem. Zvuk podcastů může způsobit nebo zničit jejich úspěch.

Je však nezbytné investovat do vysoce kvalitních materiálů pro zvýšení kvality zvuku. Na trzích je k dispozici několik značek mikrofonů. Každý z nich má své vlastnosti a vlastnosti.

Podcasteři si mohou vybrat z luxusních nebo drahých mikrofonů, ale každý podcaster potřebuje vysoce kvalitní mikrofony, které zesílí kvalitu zvuku jejich podcastu.

Co hledat u mikrofonu prémiové kvality?

Pro kvalitní drzost jsou užitečné především dva typy mikrofonů.

 • Dynamické mikrofony: Obvykle jsou méně citlivé a zvládnou vyšší hladiny zvuku. Jsou navrženy tak, aby byly šetrné k rozpočtu. Údržba je nízká a je rozumné jít bez větších problémů. Spolehlivý, odolný a doporučený pro nové podcastery.
 • Kondenzátorové mikrofony: Obvykle jsou vhodnější pro větší citlivost a přirozenější zvuk. Schopný zachytit vysoké frekvence s lehkostí a grácií. Používají se především ve studiích, když nahráváte sami. Navíc tyto mikrofony vyžadují maximální péči o údržbu.
  Doplňte Tabulky Google těmito 10 zajímavými nástroji

Kromě těchto dvou typů používá mnoho profesionálních podcasterů také XLR a USB mikrofony. XLR mikrofony jsou preferovány před USB mikrofony, protože XLR poskytuje nejlepší záznamový stupeň. Tyto mikrofony také přesně zachytí každý detail, na rozdíl od USB mikrofonů.

S USB mikrofony se snadno a bez problémů manipuluje každý podcaster. K připojení nepotřebujete žádné audio rozhraní.

Převážně pro účely podcastingu dávají podcasteři přednost kardioidním nebo jinými slovy vzorům snímačů ve tvaru srdce obklopujících membránu mikrofonu. Výběr mikrofonu prémiové kvality může pozvednout průměrně znějící podcast.

Při zvažování nejlepšího mikrofonu na trhu je třeba vzít v úvahu následující aspekty.

 • Směrovost mikrofonů: Mikrofony používané pro zpěv mají většinou kardioidní směrový vzor.
 • Impedance: Obvykle jsou mikrofony s nízkou impedancí lepší při zachování kvality zvuku.
 • Frekvenční odezva: Mikrofony by měly mít vynikající vysokou frekvenci.
 • Efektová citlivost: Některé mikrofony jsou navrženy tak, aby poskytovaly konzistentní výsledky, kdykoli se vzdálíte.
 • Napájení: Vysoce kvalitní mikrofony jsou většinou dodávány s napájecím zdrojem nebo vyžadují phantomové napájení.
 • Plochost odezvy: Plochá odezva by měla být ideální pro zvednutí výšek.

V neposlední řadě by mikrofony měly být šetrné k rozpočtu. Čím vyšší cena, tím lepší kvalita mikrofonů, ale jen někdy. Ujistěte se, že vybraný mikrofon splňuje všechny vaše požadavky, protože se jedná o drahou investici.

Podcasty a zvuk závisí na mnoha věcech a mikrofony jsou jednou z nich. Spolu s těmito věcmi jsou nezbytné i další věci, jako je formátování, plánování, branding a úprava zvuku. Ale samotné mikrofony mohou vydávat zvuky hlasitěji a oslovit mnoho lidí. Mikrofon je také klíčem k získání nejlepšího možného zvuku.

Nyní, která značka mikrofonu je optimální pro nahrávání podcastů? Jak byste si měli vybrat který? Kolik chcete utrácet? Můžete mít mnoho otázek ohledně mikrofonů, které jsou podobné těmto.

Zde jsme pro vaši jednoduchost vybrali několik prémiových mikrofonů, které vám pomohou zlepšit kvalitu zvuku. Takže bez dalšího zdržování se do toho pustíme.

Elgato Wave: 3

Elgato Wave:3 je mikrofon prémiové kvality s USB kondenzátorem. Ideální pro lidi, kteří chtějí nahrávat sami, například pro streamery, podcastery a hráče.

Přesně zachycuje verbální rozlišení. Díky kardioidnímu polárnímu vzoru je tento mikrofon jemně vyladěn pro řeč. Vícevrstvé protihlukové štíty zabraňují výbušnému hluku a zvyšují potlačení hluku.

Digitální mixážní řešení Wave 3 spojuje pohodlí plug-and-play s obvody na úrovni vysílání. Navíc můžete vytvořit dva nezávislé mixy pro vás a vaše publikum.

Mikrofon zajišťuje bezproblémový přenos audio signálu s vynikajícími obvody. Jeho patentovaná technologie ochrany klipů pomáhá znemožnit vizualizaci zkreslení. Proto můžete svou úroveň podcastu upgradovat pomocí navrženého Elgato Wave 3.

Modrý herní mikrofon Yeti USB

Blue Yeti USB Gaming Microphone preferují hlavně podcasteři, streameři a hráči. Sada Blue Yeti Game Streaming Kit od Logitechu s exkluzivními funkcemi stream lab umožňuje, aby byl mikrofon dokonalý.

  Jak si vytvořit svůj vlastní Slack Workspace zdarma

Má vynikající ovládání kvality zvuku a skvělé zachycení detailů. Můžete změnit, stejně jako můžete přenést svůj hlas z elektro bestie na héliové veverky. Tato funkce je v podstatě pro pobavení vašeho streamovaného publika.

Pomáhá vám vylepšit váš hlas pomocí funkcí, jako jsou zábavné vokální efekty, studiové nástroje, jako je ekvalizér, omezovač a odstranění šumu pomocí NVIDIA Broadcast.

Exkluzivní témata streamlabs zvýrazní váš obsah tím, že mu dodají vlastní vzhled. Pomocí vlastního vyskakovacího filtru si také můžete nastavit okolní náladu, díky které bude váš stream čistý a živý.

Modrý mikrofon Yeti X

Modrý mikrofon Yeti X vám umožní vizualizovat úroveň vašeho hlasu a upravit podle ní pomocí 11segmentového LED měřiče mikrofonu Yeti X.

Umožňuje přepnout vaše snímací vzory z kardioidního na Omni, Omni na obousměrné a obousměrné na stereo podle vašich požadavků. Ovládejte úroveň zvuku, hlasitost atd. z plochy.

Mikrofon Yeti X umožňuje rychlé a snadné nahrávání. USB výstup umožňuje připojení přímo k počítači. Hodí se a perfektně se hodí pro podcasting, streamování her; Skype hovory, vokály a nástroje.

Můžete od něj očekávat bohatý zvuk. Zabavte své publikum několika vylepšenými efekty mikrofonu Yeti X. Můžete vytvořit dokonalý obsah s nejlepším vokálním zvukem, abyste vyrovnali svůj podcast.

Herní mikrofon Logitech Yeti

Náš další mikrofon, který je nejlepší pro streamování a podcasting, je Logitech Blue Yeti Premium USB Gaming Microphone. Elegantní design s povrchovou úpravou bílou mlhou vypadá krásně a poutavě.

Tři pole kapslí, Internal Shockmount, Headphone Monitoring, Microphone Gain a Four Pickup Patterns jej činí výjimečným ve srovnání s ostatními mikrofony. S tímto herním mikrofonem můžete vytvořit ohromné ​​zvukové efekty.

Můžete si stáhnout exkluzivní témata streamlabs pro vynikající zážitek ze streamování her. Kdykoli potřebujete, ať jste kdekoli, můžete pokaždé získat nahrávky ve studiové kvalitě.

S mikrofonem Yeti si usnadněte podcasting a streamování. Dosažení profesionální kvality zvuku on-stream pomocí správných funkcí je s tímto mikrofonem snadné.

Phoenix Pro Quad Wireless Mic

Jeden z nejlepších XLR mikrofonů na trhu z hlediska kvality a přenosnosti je Phoenix Pro Quad Channel Wireless Mic. Skládá se z robustní kovové konstrukce a vícekanálových multisetových funkcí.

Jeho bezdrátový mikrofon je navržen s kardioidní dynamickou kazetou pro čistý, robustní a autentický zvuk. Jeho vícekanálová multisetová funkce umožňuje uživatelům vybrat si různé frekvence, když aktuálně používané frekvence mají tendenci selhávat.

Funkce automatického skenování umožňuje najít perfektní rozhraní, se kterým se dá spárovat. Bezdrátový model umožňuje jeho flexibilitu a snadné použití. Toto je vhodnější pro veřejné vystoupení, koncerty atd.

Dětská láhev SL XLR mikrofon

Samotný název o tomto mikrofonu prozrazuje mnohé. Baby Bottle SL XLR kardioidní kondenzátorový mikrofon je XLR mikrofon s kardioidním kondenzátorem. Nicméně mikrofon na kojeneckou lahev SL má vynikající celkovou kvalitu zvuku, protože díky své pozitivní vlastnosti poskytuje klasický zvuk.

Tento mikrofon zajišťuje dobrou kvalitu zvuku, protože je osazen vysokopropustnými filtry. Vysokopropustný filtr zvyšuje čistotu tím, že snižuje dunění z vašeho okolí.

Kardioidní vzor zajišťuje zvuk s vysokou přesností pro hraní her, streamování videa, hlasové nahrávky a podcasting. Ve skutečnosti se jedná o nejlepší XLR kardioidní kondenzátorový mikrofon za nejlepší cenu na trhu.

Blackout Spark SL XLR mikrofon

Další elegantně navrženou mikrofonní senzací je kondenzátorový mikrofon Blackout Spark SL XLR. Ideální pro parníky, podcastery, hráče a profesionální nahrávání.

  Jak hrát Gunfire Reborn na Linuxu

Mikrofon Blackout Spark SL se zaměřuje na čistý, hluboký a přesný zvuk. Připojení XLR je ideální pro počítačová audio rozhraní a externí mixy.

Díky velkému membránovému kardioidnímu kondenzátoru vám umožňuje nahrávat hlas s větší přesností. Vřele to doporučuji tomu, kdo se chce ponořit do vyššího zvukového spektra pro vytváření obsahu podcastů. Pokud tedy hledáte mikrofon, který zajišťuje křišťálově čistou čistotu, zde je ten nejlepší.

Mikrofon Logitech Blue Sona XLR

Přizpůsobte si obsah podcastů pomocí mikrofonu Logitech Blue Sona Active Dynamic XLR Broadcast Microphone. Pokročilý design dynamické kapsle reprodukuje dokonalou kombinaci hladkého a low-end mikrofonu. Superkardioidní snímací vzory ruší všechny vnější nepříjemnosti a soustředí se pouze na hlas mluvčího.

Vestavěná technologie ClearAmp poskytuje čistý hlas s nízkou plozívností. Jeho XLR mikrofonní připojení vám umožní vytvořit fantastické nastavení během několika sekund.

Blue Sona zachytí každý detail a zároveň omezí zvuky, nechtěné nárazy a vibrace. Svůj hlas můžete optimalizovat pomocí čtyř všestranných nastavení ekvalizéru Blue Sona a vlastních vyladěných funkcí.

Philips SMP3700 SpeechMike

Pokud hledáte snadno ovladatelný mikrofon, vyberte si Philips SMP3700 SpeechMike Premium Touch Precision USB Microphone. Je to bezpochyby jedna z nejnovějších inovací navržených společností Philips.

Dotykové senzory zabudované v tomto mikrofonu zajišťují snadnou navigaci uživatelů. Speciálně navržené šestihranné otvory mikrofonu umožňují, aby se k mikrofonu dostalo třikrát více zvuku.

Snadno přenosný design omezuje podcastery v neúmyslném stisknutí tlačítek. Stejně jako studiové mikrofony dokáže tento mikrofon zrušit všechny typy externího zvuku.

Filtr redukce šumu pomáhá vytvořit podcast další úrovně tím, že poskytuje přímé a přesné nahrávky řeči. Pokud tedy chcete mikrofon se zaručeně fantastickými výsledky rozpoznávání řeči, směle do toho.

Shure MV7 USB mikrofon

Shure MV7 USB Microphone je nejlepší mikrofon dostupný pro účely podcastingu a streamování a podcastery po celém světě to uznaly. Nejlepší na tomto mikrofonu je, že podporuje připojení USB i XLR.

Technologie izolace hlasu má působivou kvalitu zpracování zvuku. Režim Auto Level umožňuje ovládat mikrofon pouze na dálku. Jeho pop filtr omezuje nežádoucí obtěžování.

Zároveň umožňuje uživatelům funkce plug and play. Samotný model je poutavý a odolný. Proto je vysoce doporučeno pro profesionální podcastery.

Závěr

Mikrofony jsou nezbytné pro zlepšení kvality zvuku. Mnoho lidí však potřebuje pomoc s výběrem toho nejlepšího pro nahrávání podcastů. Jaký druh mikrofonu chcete, bude záviset na tom, co se vám líbí.

Pokud máte nějaké potíže, můžete se buď podívat na funkce, nebo si vybrat některou z výše uvedených. S výše zmíněnými tipy bude výběr těch nejlepších mikrofonů na trhu jednodušší. Můžete přestat tolik bojovat a získat pomoc od lidí, kteří mají lepší nápady.

Můžete také prozkoumat nejlepší spolehlivý hosting podcastů.

x