11 Cloud-based Log Analyzer pro IT Operational Insights

Zvýšení počtu zařízení, požadavků na shodu a obchodních potřeb k zachycení dat pro události jsou nezbytné pro všechny typy podnikání.

Analýza protokolů vám může poskytnout skutečný přehled o tom, co se děje ve vašem IT prostředí.

Některé příklady v reálném čase:

 • Plánovaní kapacity
 • Včasné odhalení problému
 • Akční reporting
 • Řízení dostupnosti
 • Monitorování událostí

Pokud máte několik MB souboru protokolů, je možné je zkontrolovat ručně; když však pracujete pro střední až velké podniky, kde jsou protokoly dostupné v GB, pak je ruční analýza protokolů noční můrou.

Pokud hledáte řešení pro monitorování a analýzu protokolů vašich webových aplikací, včetně infrastruktury, můžete zvážit následující cloudovou správu protokolů. Většina z nich má bezplatný plán s omezeními, kde si můžete vyzkoušet, jak to funguje.

Pokud hledáte řešení s otevřeným zdrojovým kódem, podívejte se na tento příspěvek.

Papírová stopa

Spravujte a analyzujte protokoly pomocí Papírová stopa.

Agregujte všechny své aplikační protokoly, syslogy a dokumenty textových protokolů na jednom místě. K vyhledávání v reálném čase můžete použít rozhraní API, příkazový řádek nebo prohlížeč.

Papertrail vás okamžitě upozorní a dá vám možnost detekovat a archivovat trendy. Užijte si bleskově rychlé prohledávání protokolů během několika sekund. Tento analyzátor se snadno používá, rozumí a implementuje. Během okamžiku můžete získat přehled o různých systémech.

Využijte jeho analýzu rychlosti záznamu a řešte špičky zaznamenané v posledních minutách nebo hodinách.

Graylog

Graylog dodávané v cloudu poskytuje bezproblémovou, flexibilní a výkonnou správu protokolů, čímž se vyhne zátěži provozních nákladů nebo nákladů na infrastrukturu. Je pro zákazníky, kteří chtějí bezproblémový sběr dat, rychlé vyhledávání, flexibilní analýzu a větší cenovou dostupnost bez potíží s údržbou a aktualizací systémů, na kterých běží.

Tento nástroj vám umožňuje větší dosah, snižuje náklady, snižuje riziko, zajišťuje přenos dat a poskytuje spolehlivou a škálovatelnou infrastrukturu. Zaručuje 99,9% dostupnost SLA, která poskytuje jistotu o jeho dostupnosti. Získáte také šifrovaný a ověřený přenos dat s jedním rokem archivovaných dat, čímž zajistíte, že vše, co potřebujete, bude připraveno.

Elastický mrak

Pravděpodobně jste již slyšeli o Elastic Search. vy ne?

Najděte informace snadno a rychle pomocí Elastický mrak.

Umožňuje vám také získat přehled a sledovat investice do technologií na platformách, jako je Google Cloud, Amazon Web Services (AWS) nebo Microsoft Azure. Nechte Elastic Cloud spravovat a udržovat vaše řešení, abyste se mohli soustředit pouze na získávání hlubších poznatků, abyste mohli pokračovat ve svém podnikání.

  Co se stane s vaším chytrým domem, když vypadne proud?

Elastic Cloud poskytuje pokročilé vyhledávání přizpůsobené vašim aplikacím, webům nebo pracovištím. Poskytuje vám nástroje, které mohou zprostředkovat vaše zkušenosti s vyhledáváním na trhu a rychle je škálovat. S jeho pomocí můžete svůj obsah najít.

Umožňuje vám také sjednotit platformy, jako je Salesforce, Disk Google atd., do přirozeného a personalizovaného vyhledávání. Využijte Elasticsearch ve svých aplikacích a doplňte je o vylepšená rozhraní API, ovládací prvky relevance, robustní analýzy a intuitivní řídicí panely.

Shromážděte všechna trasování, metriky a protokoly APM do jednoho zásobníku v měřítku, abyste mohli reagovat a reagovat na okolní události. Přidejte svá data a vizualizujte a poté jedním pohybem pomocí funkce přetažení v aplikaci Kibana Lens. Elastic Security pomáhá při detekci a prevenci hrozeb integrací Elastic SIEM do zabezpečení koncových bodů.

Zahrnuje pracovní postupy hlubokého vyšetřování, rostoucí integrace a správu případů, aby se zabránilo hrozbám, které by mohly poškodit vaše data. Jeho Elastic Stack se skládá z Elasticsearch, Beats, Logstash a Kibana.

Grafana

Hledáte hostovaná řešení Grafana?

Užijte si plně spravovanou platformu Grafana pro sledování vaší infrastruktury a aplikací, včetně řídicích panelů, protokolů a metrik.

Využijte metriky Graphite, protokoly Loki a metriky Prometheus na této platformě, která je vysoce výkonná a dostupná. S touto platformou po vašem boku nemusíte hledat více nástrojů a karet, protože všechny metriky dat a zdroje jsou dostupné na jednom místě.

Grafana poskytuje centralizovaný pohled na výstrahy a dotazy na různé instance Prometheus. Poskytuje také 13měsíční uchování pro plánování kapacity a analýzu trendů. Získejte širší přehled o zásobníku aplikací s více než 40 zásuvnými moduly pro podnikové a standardní zdroje dat.

Je snadné přidat zdroje do vašeho Grafana Cloud pomocí jediného kliknutí nebo prostřednictvím API. Začněte s instancí Grafana rychle, protože nepotřebuje žádnou instalaci, žádnou konfiguraci. Stačí si vybrat pluginy a začít importovat oblíbené dashboardy. Cena za Grafana Cloud začíná na 49 $/měsíc.

DataDog

Vliv DataDog k monitorování vašich protokolů, trasování požadavků a metrik na jediné platformě. Rychle prohledávejte, analyzujte a filtrujte své protokoly pro průzkum dat a odstraňování problémů.

DataDog vám dává možnost analyzovat protokoly a prozkoumat je z celých vašich aplikací, platforem a služeb. Své protokoly můžete rychle filtrovat a prohledávat pomocí faset, které se generují automaticky. Vizualizujte data protokolu nebo sestavujte upozornění na řídicím panelu.

Získáte jasný obrázek o všem na vašich systémech. Otočte se přímo z grafů metrik do souvisejících protokolů pomocí podobných značek, jako je služba, hostitel atd. Otočte se do APM, abyste své protokoly seřadili podle výkonu. Zpracujte a odešlete každý protokol, který vaše infrastruktura nebo aplikace vytvoří, bez omezení.

  Co jsou USB Gen 1, Gen 2 a Gen 2×2?

Důkladně analyzujte, abyste se rozhodli, jak budete postupovat při dynamickém indexování pomocí filtrů. DataDog vám umožní sledovat každý aspekt v reálném čase prostřednictvím Live Tail, který nevyžaduje žádné indexování. Archivujte věci, které chcete, protože ukládá vaši historii centrálně a na svých serverech nic nezanechává.

Automaticky shromažďujte a označujte protokoly a integrujte je s vestavěnými funkcemi. Na data protokolu můžete automaticky aplikovat aspekty, jako je stavový kód HTTP, role, zóna dostupnosti atd. Použijte odesílatele protokolů třetích stran, jako jsou Logstash, FluentD, NXlog a Rsyslog. S DataDog můžete obohacovat protokoly pomocí technologií nebo vytvářet vlastní potrubí. Můžete klonovat potrubí nebo je upravit tak, aby zachycovaly fazety a pole.

Loggly

Loggly je jednou z nejpopulárnějších správ protokolů pro analýzu téměř jakéhokoli typu zdroje protokolu, včetně následujících.

 • Webové aplikace – Apache, Nginx, PHP, Node.js, NET, Java, JavaScript
 • OS – Linux, Windows

Pomocí Loggly můžete shromažďovat data (protokoly) k analýze a vytvářet smysluplný řídicí panel pro sledování metrik, které potřebujete. A samozřejmě můžete provádět vyhledávání v protokolech z rozhraní Loggly.

Loggly má výkonné vyhledávání, kde si můžete přizpůsobit a filtrovat fulltext, jedno pole a logické hodnoty. Můžete se také integrovat s e-mailem, PageDuty, Slack, HipChat atd., abyste spouštěli výstrahy.

SumoLogic

Získejte přehled o provozu IT v reálném čase s SumoLogic k monitorování, analýze, odstraňování problémů a zabezpečení podnikových aplikací a infrastruktury.

Sumologic má svého kolektorového agenta/kolektor cloudu, který musí být nainstalován na vašem serveru, aby mohl sbírat a odesílat protokoly do Sumologic. Jakýkoli typ protokolu můžete přeměnit na řídicí panel v reálném čase, který bude monitorovat a upozorňovat na dosažení prahové hodnoty.

Sumologic předkonfiguroval některé aplikace na základě nejběžnějších případů použití, aby urychlil provozní úkoly a vyšetřování problémů.

Příklad aplikací:

 • MongoDB – celkový celkový stav, optimalizace dotazů, monitorování bezpečnosti
 • AWS Lambada – Proaktivní monitorování, přehled o nákladech, hluboký přehled
 • AWS – identifikujte problém s výkonem, proaktivní monitorování zabezpečení, pokročilé analýzy
 • Salesforce – zvýšení přizpůsobení uživatelů, audit trails, porovnání dat.
 • Trend Micro – projděte si zranitelnosti, historii událostí, vylepšenou vizualizaci útoků
 • Github – vizualizujte týmovou produktivitu, týmovou produktivitu, vytvořte základní linie použití.
 • Docker – pokročilá analytika, řešení problémů
 • Linux – Odstraňování problémů a optimalizace OS, upozornění na přístup/audit a události zabezpečení, panel výkonu.
 • Nginx – přehled, umístění návštěvníka, doba odezvy, identifikace překážek výkonu.
 • Apache – porozumět návštěvníkům, optimalizovat výkon, vizualizaci návštěvníků.
 • IIS – komplexní přehled, podrobnosti o provozu, nejpomalejší stránky
 • MySQL – obecný stav, nejčastější chyby, sledování výkonu dotazů
  Jak rozšířit schránku prohlížeče na 10 položek

V bezplatném účtu získáte objem 500 MB za den se sedmi dny uchovávání dat s libovolným typem sběru dat.

Logsene

Logsene by Sematext je váš spravovaný zásobník ELK v cloudu pro správu a analýzu protokolů. Protokoly můžete odesílat prostřednictvím šifrovaných kanálů z jakéhokoli zdroje, včetně Syslogu.

Běží na AWS a dodržuje shodu jako SOC, SSAE, FISMA, DIACAP, HIPPA atd.

Podívejte se na DEMO abyste viděli, jak to funguje.

Splunk

Splunk Cloud je k dispozici na AWS pro shromažďování a indexování jakýchkoli dat stroje. Splunk je rychlý a snadný způsob, jak analyzovat a vizualizovat data generovaná z fyzických, cloudových nebo virtuálních zařízení.

S pomocí Splunk můžete sledovat a vizualizovat svá data a konfigurovat práh metrik pro upozornění. Nevidím plán ZDARMA, ale mají zkušební verzi, která vám umožní analyzovat a vizualizovat 5 GB dat po dobu 15 dnů.

Logz.io

Logz.io poskytuje hostovanou ELK jako službu. ELK (Elastic Search, Logstash, Kibana) je jednou z nejpopulárnějších analytických platforem s otevřeným zdrojovým kódem. Dokáže indexovat data z téměř všech nejnovějších technologií a poskytovat vám užitečnou analýzu statistik s vizualizací dat a výstrahami.

Některé z podporovaných technologií

 • Apache HTTP/Tomcat
 • Nginx
 • hadoop
 • Heroku
 • Node.js
 • MongoDB
 • PostgreSQL
 • Okna
 • Linux
 • AWS

Bezplatný plán nabízí tři dny uchování s 1 GB dat za den.

Dřevo

Platforma pro sledování v reálném čase, pokročilé filtrování a protokolování rychlého vyhledávání integrované do aplikace.

Dřevo lze integrovat s vaší aplikací a platformou.

Knihovny jsou dostupné pro Node, Ruby a Elixir a podporují mnoho platforem, včetně následujících.

 • Logstash
 • Zeit (nyní)
 • AWS Lambda
 • Přístavní dělník
 • Linux
 • Heroku
 • Kubernetes

Můžete začít s ZDARMA plánem vyzkoušet platformu.

Závěr

Doufám, že výše uvedený analyzátor cloudových protokolů vám pomůže vyhledávat, analyzovat a vizualizovat vaše data a usnadnit provoz IT.

x