etechblog

11 her jako Last Of Us by měl hrát každý

Pokud rádi hrajete hry podobné ‚Last Of Us‘, pak jste na správném místě. Zde prozkoumáme některé hry stejného žánru, abychom přidali více zábavy.

Jako fanoušek apokalyptických her a pořadů byste sledovali slavný pořad televize HBO „The Last of US“. Pokud ne, pak byste strávili nejlepší čas hraním herní série, na které je seriál založen. Každému správnému fanouškovi ale vadí, když dohraje herní sérii a ještě touží po podobnějším zážitku.

Naštěstí se pár herních vývojářů stará o naše potřeby a touhy vytvářením podobných herních zážitků se špetkou jejich jedinečnosti. Některé přidávají lepší příběh, zatímco jiné přidávají další výzvy a napětí.

Dnes je tento článek věnován všem fanouškům Last Of Us, protože jsme pro vás přinesli některé z nejlépe vybraných her, jejichž prostřednictvím si můžete hru Last Of Us znovu zažít, aniž byste se nudili.

Co je hra The Last Of Us?

Pokud jste zde po zhlédnutí televizního seriálu HBO The Last Of Us, pak mi dovolte, abych vám připomněl, že The Last Of Us je televizní seriál založený na stejnojmenné hře.

Tato hra byla původně vydána v roce 2013 Naughty Dog. Později byl adaptován jako televizní seriál s několika změnami v ději v lednu 2023.

The Last of Us je unikátní koncepční hra, která byla zvažována mnohem dále, než když byla vydána. Tato akční adventura nezabrala moc času, aby ovládla srdce hráčů díky svému jedinečnému a napínavému příběhu.

Kromě toho se tvůrci nezastavili před jednou; mají až 5 her v sérii vydávaných často pro všechny její milovníky.

Jak již bylo zmíněno, The Last Of Us původně vyšlo v roce 2013. Od té doby se celé této série prodalo po celém světě více než 37 milionů kopií. Vydavatel a vývojář oznámil toto číslo v prosinci 2022.

Nemůžeme tedy přesně předpovědět jeho prodeje, ale má srdce mnoha lidí. Ale proč jsou tito lidé blázni do Last of Us? Čím je The Last of Us tak jedinečný?

Přímočarou odpovědí na tuto otázku je jeho jedinečný příběh. Kdo by neměl rád hru, která vás zcela zapojí do klíčových postav? Děj hry se točí kolem dvou hlavních postav jménem Joel a Ellie, kteří mají opačný pohled na svět.

Kromě příběhu je hra ještě hravější díky interaktivnímu prostředí a přidání režimu pro více hráčů v sérii.

Podobný příběh Last Of Us obklopuje mnoho her. Ale najít hry se stejnou úrovní napětí a dobrodružství bylo docela riskantní. Sestavili jsme však seznam těch nejlepších her, které si můžete zahrát, pokud vám Last Of Us chybí.

  Jak někoho vyhledat na Tinderu

Morový příběh: Nevinnost

Hry, které spojují realitu a fikci v dokonalém poměru, snadno kradou pozornost. A Plague Tale: Innocence dělá tuto práci hladce. Vydavatelé hru původně vydali v květnu 2019.

Toto je 15-20 hodinová hra, kde dva mladí sirotci bojují o přežití v temném světě pronásledovaném zvídavými vojáky a nezastavitelnými hejny krys.

Tato akční dobrodružná herní série se v současnosti skládá ze dvou her: A Plague Tale: Innocence a A Plague Tale: Requiem. Tuto hru můžete také zvážit v žánru survival horor.

Tato napínavá hra je nepředvídatelná a dává vám kontrolu nad Amicií s omezenými nástroji, jak zachránit sebe a jejího malého bratra před rozptýlením, vojáky, krysími hordami a dalšími. Tato záludná hra se skládá z hádanek o přežití, které lze vyřešit pomocí specifických metod.

Platformy – PlayStation 4, Xbox One, Windows

Mimo dvě duše

Beyond: Two Souls je populární videohra, která měla premiéru na filmovém festivalu Tribeca v roce 2013, přestože jde o hru. Tato slova mohou snadno vyjádřit kreativitu a popularitu. Tato akční adventura byla původně vydána v říjnu 2013 a do roku 2018 se jí prodalo více než 2,8 milionu kopií.

Co udělalo Beyond: Two Souls tak oblíbené? Odpovědí je jeho interaktivní prostředí a děj. V této hře pro více hráčů se hráč musí pohybovat a vést postavu do interakcí s jinými předměty a nehráčskými postavami.

Základní postavou hry je Jodie, která má psychické spojení s tajemnou entitou zvanou Aiden, se kterou může komunikovat a provádět telepatické činy. Zápletku hry odhalují volby hráče v průběhu hry.

Takže pokud chcete zažít život zcela založený na vašich rozhodnutích s tajemnou entitou, můžete zkusit tento!

Platformy – PlayStation 3, PlayStation 4, Windows

BioShock Infinite

BioShock Infinite je známá hra ze série BioShock. Tato střílečka z pohledu první osoby byla vydána v březnu 2013 ve 2K kolech. BioShock je adventura se špetkou prvků pro hraní rolí.

Hra je rozdělena do čtyř úrovní na základě obtížnosti, takže nováčkům usnadňuje začátek a snadné přizpůsobení se hře. BioShock je klíčová hra pro přežití, protože nepřátelé jsou mnohem náročnější a hráči mohou nosit pouze dvě zbraně současně. Ale kdo je nepřítel?

BioShock Infinite má virtuální svět, kde je kritická postava Booker DeWitt poslána do Kolumbie během občanské války, aby našla Elizabeth. Hra není tak jednoduchá jako jakákoli jiná špionážní hra. Místo toho je plná četných záhad a událostí, které pochopíte pouze hraním.

Platformy – PlayStation 3, Xbox 360, Windows

Dny pryč

Viděli byste mnoho her, jejichž scény se točí kolem doby pandemie. Ale Days Gone, vydané v dubnu 2019, je docela mimo krabici. Tato akční adventura z pohledu třetí osoby je založena na příběhu postapokalyptického světa, kde hráč získá kontrolu nad Deaconem St. Johnem, lovcem odměn.

  Jak zabráníte tomu, aby Google zobrazoval vaše předchozí vyhledávání

Hra vás zavede na místo, které pronásledují miliony zombie stvoření, která se rychle vyvíjejí a zabíjejí lidstvo kolem. Nepřátelé se neomezují pouze na tato bezduchá stvoření. Místo toho musíte také čelit nočnímu typu stvoření, Swarmers, kteří v noci napadají potravu a vodu.

Hra také dává postavě různé cíle nebo mise, jako je záchrana rukojmích, sbírání zdrojů, čištění hnízd podivínů atd., aby mohla pokračovat ve hře a získávat zkušenostní body. Days Gone je dokonalá kombinace napětí a výzev.

Platformy – PlayStation 4, Windows

Umírající světlo

Co může být zábavnější než hrát roli tajného agenta a zachránit si místo před krutým tuláka? Dying Light vám to umožní zažít s pikantním a hrdinským příběhem. Dying Light je survival hororová hra vydaná v lednu 2015.

I když má Dying Light stejný typický příběh o zombie stvoření, stal se komerčním úspěchem tím, že se do dubna 2022 prodalo více než 20 milionů kopií po celém světě díky svým dějovým zvratům.

Základní postavou hry je tajný operativní agent GRE jménem Kyle Crane. Je poslán, aby našel politickou postavu, která se zbláznila a zneužívá životně důležitá data.

V této hře musí člověk projít různými nebezpečími v průběhu hry, aby se dostal k padoucha. Kromě toho musí hráč také plnit mise a pomáhat přeživším na cestě.

Platformy – PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series

Red Dead Redemption 2

Třetí položka série Red Dead Redemption se jmenuje Red Dead Redemption 2. Tato hra byla vydána v říjnu 2018 a brzy si získala mezi lidmi popularitu díky vytváření rekordů díky svým jedinečným technickým schopnostem.

Tuto akční adventuru si můžete zahrát jak v režimu pro jednoho hráče, tak v režimu online pro více hráčů. Příběh a prostředí hry jsou autentické a starobylé, protože jde o beletrizované zobrazení Spojených států v roce 1899.

Hra zahrnuje přestřelky, loupeže, lov atd. po celou dobu hry. Rozhodující rolí hráče je udržovat čest postavy prostřednictvím správných rozhodovacích dovedností.

Zní to jednoduše? Ale není to tak jednoduché. Hlavním úkolem hráče je přežít ve hře a zároveň čelit vládním silám, konkurenčním gangům a dalším protivníkům. Být hrdinou filmu je dobré, ale být nejoblíbenějším padouchem je ještě lepší, a to vám tato hra umožňuje zažít.

Platformy – PlayStation 4, Xbox One, Windows

Resident Evil 2

Znáte klasický citát „staré je zlato“ a my máme jednu z těch zlatých her. Resident Evil 2 je stará videohra z ledna 1998, která vás stále dokáže vyděsit svou fantastickou herní zápletkou. Tato hororová hra o přežití dává hráčům kontrolu nad Leonem S Kennedym a Claire Redfieldovou, kteří musí uniknout z města poté, co se většina jeho obyvatel promění v zombie.

Klíčovými funkcemi hry jsou průzkum, hádanky a boj. Hráč musí během hry projít různými překážkami. Hra se skládá z mnoha dalších postav, z nichž každá má jedinečný příběh a nebezpečí. Resident Evil 2 je nekonečná napínavá hra, ze které vám naskočí husí kůže.

  HDMI vs. DisplayPort – co je lepší?

Platformy – PlayStation, Windows, Nintendo 64

Stav rozkladu 2

Máme tu další zombie hru vydanou v květnu 2018 od Xbox Game Studios. State of Decay 2 je videohra pro přežití, kde by hráči měli vybudovat komunitu, spravovat zdroje a přežít v nebezpečném světě zombie.

Tato hra se odehrává v otevřeném světě, kde si hráči mohou vybrat místa pro vybudování základny a vylepšování zařízení až se třemi dalšími hráči. Vývojáři se snažili poskytnout zcela realistický zážitek poskytnutím interaktivního prostředí a mnoha dalších funkcí.

Od záchrany a komunikace s přeživšími až po obchodování s nimi, to vše můžete zažít v tomto virtuálním světě.

Platformy – Xbox One, Windows

Walking Dead

Série The Walking Dead: The Telltale Definitive byla původně vydána v dubnu 2012. Pokud hledáte dlouhodobou herní sérii, vaše hledání může skončit zde.

The Walking Dead je herní série čtyř sezón s více než 50 hodinami hraní a 23 samostatnými epizodami. Tato herní série vám umožní zažít, jak se malá holčička během zlomku útoku změní z nevinné na přeživší ve světě zombie.

The Walking Dead má interaktivní prostředí, díky kterému je hraní ještě napínavější a vzrušující. Každá scéna ve hře je navíc ovlivněna rozhodnutími hráče. Proto by pomohlo, kdybyste zůstali aktivní, abyste zůstali ve hře naživu.

Platformy – PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One

Shadow Of The Tomb

Pokud máte rádi hry, určitě jste slyšeli o The Shadow of the Tomb Raider. Tato hra byla původně celosvětově vydána v roce 2019. Tato hra pro jednoho hráče se proslavila díky svému napínavému příběhu a grafice.

Tato akční adventura se hraje z pohledu třetí osoby, kde hráč získá kontrolu nad životně důležitou postavou jménem Lara Croft. Tato hra je plná hádanek a dobrodružství. Od lovu divokých zvířat až po prozkoumávání různých hrobek, to vše můžete zažít v jedné hře.

Základním cílem hry je vydat se do města Paititi a přitom přežít polovojenskou organizaci a zastavit mayskou apokalypsu.

Platformy – PlayStation 4, Windows, Xbox One

Uncharted 4: A Thief’s End

Uncharted 4: A Thief’s End je opět od Naughty Dog, jednoho z nejoblíbenějších vývojářů. Tato akční dobrodružná hra je 4. příspěvkem v oblíbené nezmapované herní sérii. Tato hra byla poprvé vydána v květnu 2016.

Děj se točí kolem lovce pokladů a jeho ženy, kteří hledají poklad a prozkoumávají několik prostředí, lokací, měst atd. Děj hry je plný různých zvratů.

Hráč může používat různé zbraně k boji proti jiným lovcům pokladů. Kromě toho existuje také online režim pro více hráčů. Proto můžete tuto hru vyzkoušet i se svými přáteli.

Platformy – PlayStation 4, PlayStation 5, Windows

Závěr

Mít doma PlayStation a užívat si svou oblíbenou hru může být ten nejlepší pocit. Dnes jsme v tomto blogu diskutovali o nejlepších alternativních hrách Last Of Us. Tyto hry mohou, ale nemusí odpovídat autentickému zážitku a vzrušení této legendární hry, ale budete si je užívat.

x