11 nejlepších nástrojů Instagram Analytics pro úspěch v sociálních médiích

Nelze popřít, jak velkým se stal Instagram pro podniky a značky pro jejich růst. Pomáhá jim budovat online komunitu a umožňuje každodenní interakci se zákazníky. Tento článek se bude zabývat některými z nejlepších analytických nástrojů Instagramu pro firmy, značky, agentury a jednotlivce.

Co je Instagram Analytics?

Analytika Instagramu slouží jako základ pro implementaci jakékoli dobré marketingové strategie Instagramu. Skládá se z nástrojů, které poskytují relevantní data a metriky pro sledování výkonu Instagramu.

Bez instagramových analytiků je to jen hádání, jak si vede vaše strategie Instagramu, co pro vás funguje a co ne.

Data a zprávy poskytované analytiky jsou nejlepším způsobem, jak ukázat výkon vašeho manažera, klienta nebo šéfa na Instagramu. Čtyři nejdůležitější metriky Instagramu, které je třeba sledovat, jsou míra zapojení, dosah, kliknutí na webové stránky, demografické údaje publika a růst sledujících.

Proč je potřeba analytický nástroj Instagram třetí strany?

Pokud provozujete velký instagramový účet nebo spravujete instagramové profily více klientů, spoléhat se na nativní instagramový analytický nástroj může být velmi skličující.

Nástroj třetí strany může poskytnout výkonné funkce pro hloubková data a sestavy pro sledování výkonu vašeho Instagramu. Kromě toho můžete získat úžasné doplňkové funkce, jako je plánování obsahu, první komentář, odpovídání na konverzace z jednoho místa a mnoho dalšího.

Význam analytiky Instagramu pro vaši firmu

Podívejme se na význam instagramové analýzy pro vaši firmu:

 • Pokročilá funkce plánování pomáhá zvýšit produktivitu.
 • Poskytuje hloubkovou analýzu metrik zapojení, jako jsou komentáře, lajky a sdílení.
 • Umožňuje sledovat výkon konkurence a kontrolovat, co pro ně funguje. Tato funkce umožňuje značkám zůstat před konkurencí.
 • S instagramovou analýzou můžete zjistit, kdo jsou vaši zákazníci a jaké jsou optimální časy zveřejňování.
 • Pomáhá uživatelům identifikovat top-perming hashtagy a sledovat příběhy Instagramu.

Níže jsou uvedeny některé z nejlepších nástrojů Instagram Analytics:

SproutSocial

SproutSocial je komplexní řešení pro správu sociálních sítí, které umožňuje firmám, obchodníkům, nezávislým pracovníkům nebo influencerům co nejlépe využít jejich strategii sociálních médií. Platforma neustále vyvíjí a vylepšuje své funkce, aby se zlepšil pracovní postup.

Je to nejlepší pro spojení s vaším publikem, zefektivnění publikačních pracovních postupů, spolupráci se členy vašeho týmu v reálném čase a získávání relevantních dat pro správu a sledování pokroku na sociálních sítích.

Klíčové vlastnosti:

 • Sociální správa: Sproutsocial poskytuje analýzy a zprávy o výkonu příspěvků a kampaní na sociálních sítích. Identifikuje trendy v kampaních a spravuje obsah a konverzace na sociálních sítích.
 • Reports & Dashboards: Platforma umožňuje uživatelům přidávat, sledovat a měřit výkon více platforem sociálních médií, včetně Instagramu. Uživatelé mohou exportovat data nebo sestavy do souborů PDF, XSL nebo CSV.
 • Sociální analytika: Poskytuje analýzu konkurentů, analýzu sledujících, sledování placených kampaní, analýzu hashtagů a analýzu sentimentu.
 • Insight: Platforma umožňuje podnikům provádět průzkumy za účelem shromažďování jejich zpětné vazby.

Sprout Social nabízí čtyři cenové plány: Standardní (249 $ měsíčně, Professional (399 $ měsíčně), Advanced (499 $ měsíčně) a Enterprise (plán vytvořený na míru).

SocialPilot

SocialPilot je plně vybavený, spolupracující a snadno použitelný nástroj pro automatizaci marketingu sociálních médií. Je nejlepší pro malé podniky, agentury a jednotlivce, kteří chtějí zvýšit efektivitu a dosah na sociálních sítích plánováním a analýzou marketingových aktivit na sociálních sítích.

  Jak žít s přáteli na Instagramu

Umožňuje připojení k více než devíti kanálům sociálních médií, jako je Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Moje firma na Googlu, TikTok, Tumblr a VK.

Klíčové vlastnosti:

 • Platforma má jednoduché, čisté a organizované uživatelské rozhraní.
 • Efektivně spravuje profily sociálních médií tím, že každý účet organizuje do různých skupin (podle klienta nebo kanálu nebo podle vašeho přání).
 • Vestavěná funkce knihovny obsahu umožňuje uložit obsah pro pozdější použití nebo opětovné použití.
 • Umožňuje zvýšit reklamy na Facebooku přímo z platformy.
 • Funkce Social Inbox umožňuje odpovídat na komentáře a zprávy ze všech účtů sociálních médií.
 • Analýzy Social Pilot dobře fungují s Instagramem, Facebookem, firemním profilem Google, Twitterem a LinkedIn a poskytují statistiky o post-výkonu.

Platforma má čtyři cenové plány, které jsou Professional (30 USD měsíčně), Malý tým (50 USD měsíčně), Agentura (100 USD měsíčně) a Agency+ (200 USD měsíčně).

Analisa

Analisa je cloudový software pro sociální analýzu, který měří zapojení zákazníků napříč profily sociálních médií. Platforma je nejlepší pro malé a střední podniky pro sledování historického výkonu, mapování vlivů, analýzu konkurentů, hlášení a statistiky sociální aktivity.

Uživatelé si tuto platformu oblíbili kvůli jejím funkcím, jako jsou audity pravosti sledujících, sledování plánů zveřejňování, analýza obsahových marketingových kampaní a další.

Klíčové vlastnosti:

 • Analisa poskytuje řešení založené na umělé inteligenci pro analýzu návštěvnosti, zapojení a vztahů se značkami na profilech Instagramu.
 • Pomáhá získat cenný přehled o demografických údajích návštěvníků profilu, jako je věk, pohlaví a poloha.
 • Pomáhá uživatelům omezit podvodné aktivity na instagramových profilech a ověřit pravost sledujících.
 • Umožňuje sledovat plány zveřejňování a analyzovat obsahové marketingové kampaně.

Nabízí čtyři cenové plány, které uspokojí vaše potřeby. Začněte s ZDARMA základním plánem, Premium za 69 $ měsíčně, Plus za 149 $ měsíčně a Pro za 239 $ měsíčně.

Později

Později je webová marketingová a obchodní platforma sociálních médií navržená tak, aby pomáhala firmám růst jejich značky online. Pomáhá majitelům firem, agenturám, obchodníkům, tvůrcům a týmům sociálních médií plánovat a plánovat příspěvky napříč kanály sociálních médií. Umožňuje jim také sledovat a řídit výkon sociálních médií.

Klíčové vlastnosti:

 • Pomáhá firmám plánovat a plánovat obsah na různých kanálech sociálních médií, jako je Instagram, Facebook, Twitter a Pinterest.
 • Má funkci přetahování kalendáře, která uživatelům umožňuje plánovat obsah do budoucna a monitorovat zapojení v reálném čase.
 • Platforma minimalizuje manuální práci automatizací většiny práce na sociálních sítích, jako je publikování obsahu.
 • Funkce vizuálního plánovače Instagramu umožňuje uživatelům vizualizovat vzhled kanálu Instagram před publikováním obsahu.
 • Nástroj Instagram Planner má funkci drag and drop, která umožňuje přesouvat příspěvky a získat požadovaný vzhled zdroje.
 • Mezi další funkce patří správa více účtů, import médií z mobilních zařízení, Disk Google, Dropbox a další.

Software poskytuje tři placené plány: Starter za 18 $ měsíčně, Growth za 40 $ měsíčně a Advanced za 80 $ měsíčně.

Klíčová dírka

Keyhole je řešení pro monitorování sociálních médií, které měří v reálném čase a historická data sociálních médií. Poskytuje jednoduché reporty a strategie a pomáhá firmám, marketérům nebo agenturám sledovat klíčová slova, hashtagy a adresy URL účtů na Instagramu, Twitteru, Facebooku a YouTube.

  Jak používat nálepku Add Yours na Instagram Story

Klíčové vlastnosti:

 • Analýza dat: Platforma umožňuje přidávat termíny pro sledování a poskytovat data pro sledování počtu uživatelů, objemu příspěvků, objemu zapojení, objemu zásahu atd.
 • Influencers Dashboard: Keyhole nabízí influencer dashboard, který poskytuje data, jako je počet sdílených příspěvků, průměrné zapojení, počet sledujících, zobrazení atd.
 • Sledování účtů: Umožňují integraci různých kanálů sociálních médií, jako je Twitter, Facebook, Instagram a Youtube, ke sledování jejich obsahu.
 • Analýza sentimentů: Keyhole pomáhá firmám sledovat pocity svých lidí a jejich vztah ke značce s každým účtem na sociálních sítích.
 • Snadné sestavy: Poskytuje uživatelům různé sestavy, které jim pomohou činit informovaná rozhodnutí, a sestavy lze stáhnout ve formátu PDF nebo XLS.
 • Analýza sociálních médií: Poskytuje jedinečnou analýzu pro každý účet sociálních médií, která uživatelům pomáhá hlouběji a lépe porozumět výkonu.

Keyhole nabízí svým uživatelům čtyři cenové plány: SMB & Freelancers za 99 $ měsíčně, Corporate za 299 $ měsíčně, Agentura za 599 $ měsíčně a Enterprise (Custom Pricing).

Pallyy

Pallyy je populární software pro správu sociálních médií navržený tak, aby bylo publikování snadné a dostupné. Umožňuje plánování obsahu pro Instagram, Facebook a Twitter. Platforma je nejlepší pro Instagram a má funkce, jako je správa komentářů, plánovač prvních komentářů, nástroj IG bio link a analytika.

Klíčové vlastnosti:

 • Plánování: Umožňuje uživatelům přístup k kalendáři obsahu pro plánování a plánování obsahu pro účty sociálních médií.
 • Vizuální plánovací mřížka: Tento nástroj pomáhá uživatelům získat vizuální reprezentaci toho, jak by jejich zdroj vypadal.
 • Opakovaně použitelné šablony a hashtagy: Umožňuje vytvářet opakovaně použitelné šablony a seznamy hashtagů, aby se zabránilo jejich opakovanému opakování.
 • Prozkoumat: Tato funkce, dostupná pouze pro Instagram, pomáhá uživatelům najít nápady na obsah kampaní.
 • Social Inbox: Tato funkce umožňuje uživatelům odpovídat na zprávy a komentáře.

Pally má dva plány, z nichž jeden je zcela ZDARMA, což uživatelům umožňuje naplánovat až 15 měsíčních příspěvků pro jeden účet na sociálních sítích. Placený prémiový plán je 15 $ měsíčně a je nejlepší pro agentury sociálních médií.

Swydo

Swydo je nejlepší webový online marketing pro agentury nebo digitální obchodníky. Poskytuje nástroje pro PPC a analytické reporty a marketing kampaní. Umožňuje snadno vytvářet reporty a odesílat je klientům denně, týdně nebo měsíčně.

Klíčové vlastnosti:

 • Poskytuje neomezený počet uživatelů, řídicích panelů a sestav.
 • Umožňuje vytvářet marketingové zprávy během několika minut.
 • Nabízí jednoduché KPI k určení, která kampaň funguje dobře a která potřebuje zlepšení.
 • Platforma umožňuje vytvářet šablony přehledů, které lze znovu použít pro různé klienty nebo kampaně.
 • Umožňuje bílé značení a přizpůsobení komunikace s vaším brandingem.
 • Umožňuje více než 30 integrací, jako jsou Google Ads, Microsoft Advertising, Facebook Ads, Google Analytics atd.

Swydo nabízí vlastní ceny v závislosti na počtu zdrojů dat; pro 10 zdrojů dat je cena 49 USD měsíčně. Poskytuje také bezplatnou zkušební verzi k vyzkoušení platformy.

Odesílatelná

Sendible je jedním z nejlepších nástrojů pro správu sociálních médií pro agentury pro správu účtů na sociálních sítích pro jejich klienty. Poskytuje komplexní řešení pro realizaci strategie sociálních médií pro více značek ve velkém měřítku.

Poskytuje výkonné funkce, jako je zapojení do sociálních médií, publikování, monitorování, generování potenciálních zákazníků a podávání zpráv.

Klíčové vlastnosti:

 • Agentury: Software je nejlepší pro agentury, aby jim zjednodušil pracovní postup a přijal více klientů.
 • White Label: Umožňuje bílé štítky a přizpůsobuje se značce uživatelů.
 • Dashboard: Dashboard platformy usnadňuje propojení agentur se značkami jejich klientů a sledování nebo sledování jejich sociálních médií.
 • Publikování: Toto je komplexní řešení pro plánování a plánování obsahu na různých platformách sociálních médií.
 • Spolupráce: Umožňuje spolupráci s klienty nebo různými členy týmu za účelem schválení a publikování.
 • Analytics: Umožňuje získat cenné poznatky z relevantních dat.
  Jak změnit motiv a barvu zvýraznění instagramových DM

Sendible má tři cenové plány – Creator za 29 $ měsíčně, Traction za 89 $ měsíčně a Scale za 199 $ měsíčně.

Hootsuite

Hootsuite je neuvěřitelná a výkonná platforma pro správu sociálních médií, která současně spravuje více kanálů sociálních médií a monitoruje interakci zákazníků.

Umožňuje spravovat různé kanály sociálních médií, jako je Twitter, Facebook (profil, událost, skupina a stránky fanoušků), LinkedIn (profil, stránka, skupina), Google+, Foursquare, webové blogy a další.

Klíčové vlastnosti:

 • Platforma umožňuje sledování a správu více účtů na sociálních sítích na jednom místě.
 • Umožňuje naplánovat obsah předem na všech platformách sociálních médií.
 • Poskytuje hloubkovou analýzu ke sledování toho, jak dobře funguje strategie sociálních médií.
 • Hootsuite má zásuvný modul, který uživatelům umožňuje snadno sdílet obsah se svými sledujícími.
 • Funkce týmové spolupráce softwaru umožňuje týmům spojit se a pracovat bez námahy.
 • Nejdůležitější funkcí Hootsuite je správa zákaznických služeb z jednoho místa.

Hootsuite nabízí čtyři placené plány: Professional za 99 $ měsíčně, Team za 249 $ měsíčně, Business za 739 $ měsíčně a plán Enterprise nabízí vlastní ceny.

Buffer

Buffer je intuitivní, efektivní víceúčelový marketingový software pro sociální média pro značky, agentury, firmy a jednotlivce. Pomáhá uživatelům dosáhnout srozumitelných výsledků a zapojení na platformách sociálních médií.

Klíčové vlastnosti:

 • Umožňuje plánování příspěvků na sociálních sítích, jako je Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn a Pinterest.
 • Buffer je první software, který přišel s funkcí nastavení času a slotů pro zveřejnění obsahu předem.
 • Nabízí zobrazení kalendáře, které uživatelům umožňuje plnit kalendáře sociálních sítí.
 • Nabízí funkce specifické pro Instagram, jako je první komentář, mřížka obchodu, speciální bio URL a další.
 • Funkce správy týmu umožňuje manažerům sociálních médií a marketérům spolupracovat.
 • Platforma poskytuje hloubkovou analýzu a reporty.
 • Funkce Buffer Reply umožňuje uživatelům reagovat na sociální konverzace.

Buffer nabízí tři plány: Jednotlivci zdarma, Essentials (6 $ měsíčně) pro profesionály a malé podniky a Tým (12 $ měsíčně) pro týmy a firmy.

Ikonosquare

Iconosquare je software pro analýzu a správu pro marketéry a značky na sociálních sítích. Umožňuje plánování obsahu a sledování a monitorování výkonu pro různé kanály sociálních médií, jako je Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn a TikTok.

Klíčové vlastnosti:

 • Poskytuje hloubkovou analýzu pro lepší pochopení zapojení a růstu sociálních médií.
 • Umožňuje snadné reportování (ve formátu PDF) a sledování výkonu platforem sociálních médií.
 • Poskytuje jednu platformu pro správu, hlášení a analýzu více profilů sociálních médií.
 • Pomáhá uživatelům ušetřit čas plánováním obsahu předem.
 • Umožňuje týmovou spolupráci po schválení.
 • Dalšími důležitými funkcemi Icinosquare jsou analýza konkurence, sledování komentářů, sledování hashtagů, srovnávání v odvětví a mnoho dalšího.

Platforma nabízí tři placené plány: Pro za 59 € měsíčně, Advanced za 99 € měsíčně a Enterprise za 179 € měsíčně.

Závěrečná slova

Instagram Analytics je zásadní pro sledování úspěchů a neúspěchů a toho, jak dobře funguje implementovaná strategie. Nástroje třetích stran umožní značkám, agenturám a firmám s mnoha funkcemi spravovat a monitorovat data Instagramu na jednom místě. Můžete si vybrat jeden z uvedených nástrojů pro vaši firmu nebo agenturu podle vašich požadavků.

Můžete si také prohlédnout tohoto průvodce růstem Instagramu a některé z nejlepších plánovačů Instagramu.