11 nejlepších vyhledávačů duplicitních souborů, které udrží vaše Windows a Mac čisté

Smazáním duplicitních souborů na vašem zařízení můžete ušetřit spoustu místa ve vašem systému.

Chcete-li, aby vaše Windows a Mac fungovaly bez problémů, musíte odstranit duplicitní soubory. Systém se stává pomalým a nespolehlivým, když se pevný disk zaplní.

Nejjednodušším řešením je pořídit si větší pevný disk a rozšířit tak kapacitu systému. Pokud nechcete jít s touto možností, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je odstranit nepotřebné soubory ze systému. Není to proveditelná možnost sedět a najít všechny duplicitní soubory ve vašem systému. Zde vám mohou pomoci různé nástroje.

Pomocí softwaru pro vyhledávání duplicitních souborů můžete v počítači snadno najít duplicitní soubory. Vše, co musíte udělat, je spustit software a odstranit všechny duplicitní soubory jediným kliknutím.

Pojďme tedy přímo přejít na seznam nejlepšího softwaru pro vyhledávání duplicitních souborů.

CCleaner

Pokud hledáte nástroj, který dokáže najít duplicitní soubory a pomoci s dalšími věcmi, jako je soukromí, měli byste zvážit použití CCleaner. Pomůže vám snadno a rychle najít všechny duplicitní soubory na vašem počítači. V zařízení můžete také vyhledat kopii jakékoli fotografie, videa, dokumentu nebo jiného typu souborů. Tento nástroj prohledá všechny složky a najde zadané soubory.

Další inovativní funkcí je PC Health Check. Tato funkce kompletně analyzuje váš počítač a doporučí některé opravy pro optimalizaci. Díky tomu bude váš počítač fungovat rychleji a plynuleji. CCleaner automaticky aktualizuje veškerý váš software používaný na PC, aby se předešlo případným mezerám, které by mohly být zneužity.

Váš systém Mac nebo Windows začne fungovat rychleji s pomocí CCleaner, protože by vymazal všechny zastaralé soubory a nastavení. Jakékoli nepotřebné aplikace na pozadí budou zastaveny, aby se zabránilo použití paměti RAM na místech, kde to opravdu není potřeba. Díky tomu bude váš počítač fungovat hladce a přesně.

Avast

Avast Cleanup funguje jako dokonalá možnost vyladění pro vyčištění a zrychlení počítače. Jak váš počítač stárne, musíte používat různé způsoby, jak zvýšit jeho výkon a zabránit jeho zpomalení.

Pokud budete mít někdy pocit, že vám dochází místo, nemusíte se bát, protože Avast vám pomůže. Avast provede proces skenování každého souboru, aby našel duplicitní soubory a také odstranil nevyžádané soubory pro hladké fungování vašeho systému. Tento nástroj je považován za vynikající možnost, když hledáte sadu nástrojů pro ladění.

Některé z klíčových funkcí Avastu jsou:

 • Režim spánku pro udržení aplikací spotřebovávajících zdroje v režimu hibernace
 • Čistič zkratek pro odstranění všech mrtvých zástupců ze systému
 • Pravidelná automatická údržba
 • Vymaže stopy souborů cookie ze všech prohlížečů
 • Odstranění bloatwaru pro odstranění všech nežádoucích nástrojů třetích stran
 • Zkontroluje a opraví všechny problémy na disku

Kromě toho existuje spousta dalších funkcí, díky kterým Avast Cleanup Premium stojí za to. Váš počítač poběží jako nový s optimalizacemi provedenými s Avastem.

  Oznámeno datum vydání Windows 11: 5. října 2021

Blíženci

Najděte každý duplicitní soubor na svém Macu během několika sekund s MacPaw Gemini.

Jeho inteligentní funkce je dostatečně inteligentní na to, aby našla duplikáty a obnovila spoustu místa na disku. Nyní není třeba prohledávat každý kout systému a hledat duplicitní soubory, protože Smart Select to dokáže jediným kliknutím.

Stejně jako duplikáty, i podobná média zabírají příliš mnoho místa. Blíženci je najdou za vás a vy můžete snadno vybrat ty, které chcete, a ostatní smazat. Můžete se podívat na všechny fotografie s podobným vizuálem a nechat si jen tu nejlepší. Gemini se dívá přes iTunes, aby zjistil, zda neexistuje duplicitní mediální soubor.

Nejlepší na tom je, že algoritmus Gemini se učí na základě toho, jak nacházíte duplikáty a odstraňujete je. Bude si pamatovat soubory, které si ponecháte, a ty, které odstraníte. Kdykoli zaznamená nějaké kopie, Gemini vás upozorní. Díky tomu zůstane váš Mac navždy bez duplicitních souborů.

Pokud něco smažete omylem, není třeba se obávat, protože Gemini to uloží do koše, abyste to mohli jediným kliknutím získat zpět. Další úžasná věc je uživatelské rozhraní Gemini. Lidé tento nástroj rádi používají kvůli jeho čistému a oceněnému designu uživatelského rozhraní.

Gemini věří v to, aby byly věci pro uživatele jednoduché, protože právě to dělá vyhledávač duplicitních souborů.

PassFab

PassFab Duplicate File Finder vám pomůže udržet váš systém čistý tím, že detekuje a smaže všechny duplicitní soubory ve vašem systému. Bez ohledu na to, jaký je formát souboru, pokud se jedná o duplicitní soubor, software se ho zbaví. Software je velmi dobře kompatibilní s Windows notebooky, stolními počítači, interními disky a dokonce i externími disky, jako jsou USB, SD karty atd.

S příliš mnoha soubory uloženými ve vašem systému je často obtížné najít duplicitní soubory. Ale můžete se zcela spolehnout na PassFab Duplicate File Finder, protože budete moci vidět všechny duplicitní soubory před vámi jediným skenováním. Nyní tedy není třeba snášet pomalé systémy. Ve chvíli, kdy máte pocit, že už nezbývá místo, stačí duplicitní soubory smazat.

Nejlepší na tomto nástroji je, že vám ukáže srovnání všech duplicitních souborů. To vám velmi usnadní stahování duplicitních a ponecháte si pouze ty původní. Rozhraní je docela snadné a intuitivní. Všechny soubory budou odeslány do koše, abyste mohli potvrdit, zda tyto soubory potřebujete nebo ne.

K nalezení všech duplicitních souborů ve vašem systému stačí projít procesem ve 3 krocích. Přidejte všechny složky, které chcete skenovat. Vyberte režim skenování. Nakonec odstraňte všechny duplicitní soubory. Nyní je váš systém v pořádku.

Macube

Každý uživatel Mac shledá Macube jako vynikající nástroj pro optimalizaci. Pokud jde o uživatelskou zkušenost, hlavním cílem tohoto nástroje je umožnit uživatelům pocítit skutečnou sílu počítačů Mac. Váš Mac zůstane vždy jako nový s pomocí optimalizací zpřístupněných tímto nástrojem.

Funkce zpřístupněné Macube jsou všechny potřebné pro každého uživatele Macu.

 • Vyhledávač duplicitních souborů
 • Smart Scanning System
 • Vymažte nepoužívané soubory podle velikosti
 • Ochrana soukromí
 • Kompletní odstranění aplikací a jejich dat

Mezi všemi funkcemi je nejužitečnější pro všechna zařízení Mac funkce Duplicate File Finder. Není potřeba procházet každý soubor v každé složce. Nyní se můžete na tuto funkci zcela spolehnout a najít všechny duplicitní soubory, které zabírají místo na disku.

  Jak opravit latenci v Audacity ve Windows 10

DupInOut

Jakmile duplicitní soubory smažete, data vypadají pěkně uspořádaná a ve svém zařízení máte také dostatek místa. Hledání duplicitních souborů mezi všemi vašimi daty je však opravdu únavný úkol. To je místo, kde DupInOut dělá práci za vás, abyste mohli pracovat produktivně a přesně.

DupInOut vyniká mezi ostatními softwarem pro vyhledávání duplicitních souborů díky některým z klíčových funkcí.

Přetáhněte složky pro vyhledávání a ignorování

Software má velmi snadno použitelné rozhraní pro začátečníky. Vše, co musíte udělat, je umístit složky, ve kterých chcete hledat duplicitní soubory, do jedné sekce. V druhé části musíte umístit složku, ve které chcete ignorovat vyhledávání.

Definování filtrů vyhledávání

Tyto vyhledávací filtry vám poskytují navrch, když hledáte duplikáty. Můžete omezit proces kontroly pro určité typy souborů a také omezit velikost souboru. Můžete buď použít předdefinované filtry vyhledávání, které jsou k dispozici v softwaru, nebo vytvořit vlastní filtry pro lepší výsledky.

Výběr souboru jediným kliknutím

I když vám software poskytne všechny duplikáty, je opravdu zdlouhavý úkol sedět a všechny si je prohlédnout. Asistent automatického výběru udělá práci za vás. Můžete označit stovky souborů jediným kliknutím na základě vzoru, který jste definovali. Kromě toho budete rádi, že software uloží jednu kopii každé skupiny, takže nepřijdete o všechna data.

Organizace souborů

Kromě funkce hledání duplicitních souborů je DupInOut také dobrý v organizaci souborů. Pokud jsou na vašem zařízení tisíce souborů, můžete je snadno uspořádat do různých složek na základě jejich typů souborů, časů úprav a dat vytvoření.

DupInOut je vynikající software pro vyhledávání duplicitních souborů a jeho další funkce se hodí pro optimalizaci vašeho PC.

Odstraňovač duplicitních souborů

Proveďte kompletní analýzu všech složek v počítači, abyste snadno našli všechny duplicitní soubory. Odstraňovač duplicitních souborů se skládá z nástroje pro úpravu médií, který odděluje všechny vaše mediální soubory a odstraňuje jejich kopie zabírající místo na vašem zařízení. Už se tedy nemusíte bát, že vám dojde místo.

Budete moci najít původní soubor a kopie přítomné ve vašem systému. Nejlepší na tomto nástroji je jeho uživatelsky přívětivé rozhraní a intuitivní design. Můžete procházet všemi složkami, dokumenty a mediálními soubory jediným kliknutím. Software umožňuje procházet více než 100 formátů souborů.

Zatímco váš systém kontroluje duplicitní soubory, můžete dokonce přeskočit některé soubory, které si chcete ponechat. S pomocí tohoto nástroje je třídění a organizace souborů velmi snadné. Můžeme tedy říci, že to není pouze software pro vyhledávání duplicitních souborů, ale také vám pomůže s optimalizací vašeho počítače pro přesnost a plynulost.

Duplicate Cleaner

Duplicitní soubory se hromadí ve vašem systému a nakonec jej zpomalují. Pravidelné čištění duplicitních souborů je klíčové pro úsporu místa a bezproblémové fungování vašeho zařízení. Duplicate Cleaner vám pomůže najít všechny duplicitní soubory, abyste je nemuseli prohledávat v každé složce.

Snadno použitelné rozhraní se zeptá na místo, kde chcete hledat duplicitní soubory a složky. Pomocník pro výběr tohoto nástroje vám pomůže vybrat všechny soubory, které chcete odstranit. Jakmile software zobrazí výsledky, můžete je buď odstranit, nebo změnit jejich umístění.

  Jak přehrávat zvuky na 2 zařízeních ve Windows

I když jste ořízli, změnili velikost, otočili nebo upravili své fotografie, Duplicate Cleaner bude stále schopen najít duplicitní fotografie a upozornit vás na ně. Už se tedy nemusíte obávat podobných fotografií ve vašem systému.

Více hudebních souborů lze snadno odstranit pomocí možností duplicitního skenování, které tento nástroj poskytuje. Můžete vyhledávat duplicitní soubory na základě názvu, jména, interpreta nebo jiných značek.

Nástroj se také podívá do souborů zip, aby získal přesné výsledky, pokud jsou ve složce zip nějaké duplicitní soubory.

XYplorer

Správa souborů nebyla pro uživatele Windows nikdy tak snadná. S pomocí XYplorer se na něj můžete zcela spolehnout pro kompletní správu vašich souborů. Software je vysoce spolehlivý spolu s několika funkcemi, jako jsou jedinečné metody pro automatizaci některých opakujících se úkolů, přizpůsobitelné rozhraní nástroje, procházení v záložkách a výkonná možnost vyhledávání souborů.

Nejlepší na tomto správci souborů je, že je zcela přenosný. Není potřeba žádná instalace a zapamatuje si i vámi uloženou konfiguraci. Tento nástroj byl navržen pro zvýšení vaší efektivity a umožňuje vám plně se soustředit na váš pracovní postup.

Existuje spousta přizpůsobení, aby nástroj fungoval tak, jak chcete. Ať už chcete vymazat duplicitní soubory nebo kompletně optimalizovat svůj systém, můžete se spolehnout na XYplorer pro bezproblémové fungování vašeho PC.

MindGems

Jedinečnou věcí, kterou MindGems nabízí, je to, že porovná obsah souborů a zjistí duplicitní soubory, i když používají různá jména. To vám umožní najít duplicitní soubory porovnáním jejich dat.

Nástroj MindGems Duplicate File Finder využívá pokročilé algoritmy pro vyhledávání duplicitních souborů. Nástroj dokáže najít duplicitní soubory všech formátů, včetně obrázků, videí, dokumentů a dalších.

Celý proces je docela jednoduchý. Nejprve musíte zahájit proces skenování zvážením několika režimů detekce. Můžete vyhledávat duplicitní soubory na základě podobných názvů souborů, 100% stejného obsahu a podobných typů souborů. Nástroj automaticky poskytne výsledky se všemi duplicitními soubory. Nyní si je můžete prohlédnout přímo v nástroji a vybrat ty, které chcete odstranit. Soubory můžete dokonce přesunout do záložní složky nebo na disk, abyste optimalizovali svůj počítač a urychlili jej.

Odstraňovač duplicitních souborů 4DDiG

4DDiG Duplicate File Deleter od společnosti Tenoshare funguje na fotografiích, videích, dokumentech, hudbě atd. s deklarovanou 100% přesností.

Je kompatibilní s interními disky v systémech Windows a Mac, externími disky, síťovými disky a dokonce i cloudovými úložišti, jako je Disk Google. Kromě toho je možné přizpůsobit filtry vyhledávání výběrem konkrétních umístění pro skenování duplicitních vyhledávačů.

Tento nástroj je podporován pokročilými algoritmy, které vyhledávají soubory na základě názvu a obsahu. Navíc nikdy neuchovává žádné osobní údaje.

Dále je možné vyzkoušet tento vyhledávač duplicitních souborů zdarma a upgradovat na placené plány.

Závěrečné myšlenky

Duplicitní soubory mohou zpomalit váš počítač a pokusit se je najít sami je zdlouhavý úkol. Proto je lepší použít vyhledávač duplicitních souborů, abyste mohli pracovat. Budete tak mít optimalizovaný systém, ve kterém nezůstanou žádné duplicitní soubory. Vyberte si nástroj podle svých požadavků a pusťte se do práce.

Dále si přečtěte o nejlepším softwaru pro optimalizaci Mac.