etechblog

11 platforem pro hledání trendových témat v roce 2023

Nelze popřít, že obsah je skutečně králem a je to něco, na co marketéři, ale i tvůrci obsahu přísahali léta.

Skutečně to dává smysl, protože lidé denně konzumují obsah – od sociálních médií po blogy a podobně, naše globální spotřeba online obsahu se v roce 2020 zdvojnásobila.

To také znamená, že je to zlaté období pro generování čerstvého obsahu denně, aby si vaši čtenáři udrželi pozornost.

Pravidelné spravování čerstvého obsahu zajišťuje, že vaše platforma bude aktuální s nejnovějšími informacemi a každý nový den bude vašim čtenářům nabízet něco nového.

Jediným problémem je, že musíme najít trendy témata, o kterých můžeme psát, a jejich pravidelné získávání není vždy snadné.

To je důvod, proč si v tomto příspěvku projdeme některé z nejlepších platforem, které můžete použít k vyhledání trendových témat a naplánování vašeho denního kalendáře obsahu, abyste zůstali na vrcholu svého plánu zveřejňování.

Jak mohou trendy témata pomoci při správě obsahu?

Začlenění trendových témat do vašeho kalendáře obsahu je skvělá strategie, jak každý den zachytit váš obsah.

Jedním z jednoduchých způsobů, jak to prozkoumat, je vzít si jako příklad trendový algoritmus Twitteru. Pokud si všimnete, Twitter má samostatný způsob, jak označovat trendová témata, a to jsou tweety/témata, která v daném časovém období získávají maximální zapojení.

Nejen Twitter, ale také mnoho dalších platforem sociálních médií používá tuto účinnou metodu předvádění toho, co je „žhavé“, aby se uživatelé zapojili do této éry měnící se doby.

Vybrat trendová témata není nijak zvlášť obtížné. Ve skutečnosti vše, co musíte udělat, je vědět o nedávném vývoji a rozhovorech, které se odehrávají ve vesmíru, a poskytnout to svým čtenářům prostřednictvím svého obsahu.

To také pomáhá vytvořit zdravou čtenářskou základnu, která by se každý den těšila na váš obsah, protože se s minimálním úsilím naučí něco nového.

Čtěte také: Nejlepší nástroje pro generování jedinečných nápadů na témata blogu

Výhody psaní o trendových tématech

Psaní o trendových tématech má až příliš mnoho výhod. Některé z nich jsou:

 • Pomůže vám to získat více sdílení vašeho obsahu, protože populární témata jsou již mezi lidmi oblíbená
 • Bez námahy vytvoří na vaší stránce obrovský nárůst návštěvnosti
 • Pomůže vám zlepšit vaše výzkumné a písemné dovednosti
 • Postaví vás jako důvěryhodnou, hodnotnou a dobře informovanou značku
 • Pomáhá vám zvýšit prodej využitím čerstvého a aktuálního obsahu
  6 nejlepších serverů Gmod pro každého

Kromě toho vám také pomůže přilákat organickou návštěvnost z vyhledávačů, aniž byste museli trávit spoustu času optimalizací obsahu.

I když seznam může pokračovat, je důležité si uvědomit, že identifikace trendových témat každý den může být obrovský úkol. Použití nástroje, který vám pomůže je vybrat, vám dává výhodu objevování trendů v rané fázi a poskytuje vám dostatek času na to, abyste pro ně připravili obsah.

S tím, co bylo řečeno, pojďme se podívat na nejlepší nástroje, které vám to umožní nejlepším možným způsobem.

Záblesk

Glimpse, kterému důvěřují Google, Adobe, Unilever, The New York Times a další velké společnosti, vám skutečně pomůže „nahlédnout“ do budoucnosti.

Je to jeden z nejpopulárnějších nástrojů, jak udržet vaši obsahovou hru na vrcholu tím, že identifikujete témata dříve, než se stanou trendem.

Poskytuje vám hloubkovou analýzu tématu, které se může stát trendem, a slibuje dlouhodobý růst.

Tento nástroj dokáže analyzovat spotřebitelské chování milionů uživatelů napříč Amazon, Instagram, Youtube, Reddit, Twitter a další zdroje.

Svým způsobem můžete říci, že jde o Google Trends o steroidech.

Explodující témata

Exploding Topics, založený Brianem Deanem z Backlinko, je jednoduchý, ale výkonný nástroj, který se snadno používá. Může vám pomoci identifikovat nejnovější trendy během několika minut a udeřit na ně dříve, než to udělá kterýkoli z vašich konkurentů.

Ve srovnání s jinými nástroji nemá řadu funkcí, protože hlavním cílem je poskytovat pouze trendová témata, a to velmi dobře.

Jediné, co musíte udělat, je nastavit filtry na výsledky vyhledávání a zobrazí se vám relevantní informace. Můžete se také přihlásit k odběru jejich newsletteru, abyste byli informováni o nejnovějších trendech spolu s dalšími důležitými údaji.

Google Trends

Google Trends, jeden z nejpoužívanějších nástrojů obchodníků a SEO odborníků, sleduje globální trendy ve vyhledávání a nachází kvalitní data, ke kterým lze přistupovat pomocí několika filtrů, jako jsou:

 • datum
 • Geo-lokace
 • Typ vyhledávání
 • Kategorie
 • Rok

Skutečnost, že je tento nástroj celý propojen s vyhledávačem Google, způsobil, že se trendy staly pro mnoho lidí zlatým dolem obsahu.

S touto platformou prostě nemůžete udělat chybu, protože je jednoduchá, základní a velmi efektivní.

SparkToro

Spark Toro je specializovaný nástroj, který přináší všechna žhavá témata před vaše oči. Je známá tím, že shromažďuje informace o nejnovějších trendech v digitálním prostoru, zejména SEO, marketingu a technologiích.

  Jak najít levné letenky s Google Flights

Vytahuje trendy z počtu sdílení, která uživatelé provedli pomocí svých účtů na sociálních sítích. Algoritmus zachytí to, co na internetu získává největší pozornost, a hladce vám to doručí.

Reddit

Tuto platformu není třeba představovat. Můžeme snadno říci, že Reddit je dnes jednou z předních platforem odpovědných za vytváření trendového obsahu na internetu.

Kromě svých nekonečných možností má různé subreddity k nalezení témat, kterým se na internetu daří. Můžete se podívat na tento konkrétní subreddit s názvem „Trending Reddits“, který denně stahuje nejvíce interagované příspěvky.

Představuje také trendy obrázky, zprávy, videa, komunity a oblíbené příspěvky, které lze filtrovat podle hlasů pro, popularity, tématu a umístění.

Pokud hledáte nějaká žhavá a trendy témata, vřele doporučuji toto zkontrolovat a každý den si je prolistovat.

HARO

HARO, což je zkratka pro Help a Report Out, je platforma s nekonečnou zásobou témat, která na internetu nabírají tempo.

I když to není přímo způsob, jak najít populární témata, je to skvělý nástroj, jak se informovat o tom, co hledají hlavní zdroje v prostoru.

Pokud jste blogger, můžete se přihlásit k odběru pravidelných e-mailů, které v podstatě obsahují seznam pozoruhodných blogových příspěvků. Můžete od nich hledat nápady a inspiraci nebo použít platformu jako nástroj pro vytváření odkazů k získávání zpětných odkazů pro váš blog.

Společnosti HARO se jako jejich cenné zákazníky podařilo přilákat mimo jiné Mashable, TIME, WSJ a Fox News.

Feedly

Naskočte do Lea, Feedlyho umělé inteligence, která vás provede světem obsahu, aniž byste hnuli prstem. Vše, co musíte udělat, je:

 • Najděte a uspořádejte požadovaný zdroj
 • Pomoz Leovi zavřít to, co není důležité
 • Sdílejte statistiky se svým týmem

Leo se s vámi učí na cestách a zajišťuje, že vaše osobní údaje zůstanou osobní. Je to výkonný nástroj s umělou inteligencí, který vám během několika sekund pomůže s nejnovějšími trendy.

Trendy

Jak název napovídá, Treendly je zodpovědný za to, že vám pomůže zjistit, jaké téma byste si měli připravit pro svůj další blogový příspěvek. Jde o něco navíc, abychom vám řekli, jak se trend v průběhu času zvedl.

S jeho profesionální verzí můžete zkontrolovat vybrané trendy ve více než 10 různých zemích jiných, než je ta vaše.

Také vás provede sezónními trendy, které se mohou vrátit, nebo trendy, které mohou v oboru trvat déle než rok.

Než učiníte informované rozhodnutí o placené verzi, můžete si vzít bezplatnou ukázku Treendly.

  Jak komprimovat obrázky na Linuxu pomocí Curtail

Strážci trendů

Naprosto oblíbená mezi YouTubery a dalšími tvůrci obsahu, Trend Watchers vás provází trendy tématy ve vašem výklenku, která si získávají pozornost.

Je to víc než jen nástroj. Ve skutečnosti vám také pomůže s následujícím:

 • Trend Alerts – Informuje vás o nových trendech a o tom, jak je používat
 • Vytváření obsahu – navrhuje, jak použít informace k vytvoření obsahu
 • Virální obsah – Se správným množstvím tvrdé práce se vaše video může stát virálním
 • Redirect and Upsell – Naučí vás, jak využít tento provoz ke zpeněžení a zvýšení vašeho příjmu

Kromě toho vám pomůže identifikovat klíčová slova s ​​vysokým potenciálem a klíčová slova s ​​nízkou konkurencí, což můžete využít k získání náskoku před svými konkurenty.

BuzzSumo

Za všechny obchodníky tam pozdravte svého nového nejlepšího přítele. BuzzSumo je fantastický nástroj, který shromažďuje důležité informace o nejnovějších událostech, které vyvolaly na internetu „rozruch“. Stačí zadat doménu nebo klíčové slovo a okamžitě získáte výsledky.

Je to nástroj typu vše v jednom, který pokrývá různé oblasti. Výzkumný nástroj vám například umožňuje analyzovat různé datové body a identifikuje influencery, kteří vám pomohou pozvednout image vaší značky.

BuzzSumo má 30denní bezplatné zkušební období, po kterém se můžete rozhodnout pro placené předplatné.

BuzzFeed

Trendová stránka BuzzFeedu je skvělý způsob, jak vysát oblíbená témata z celého světa.

Vzhledem k tomu, že tato webová stránka je mezi mileniály a „Gen Z“ oblíbeným motorem založeným na obsahu, můžete najít opravdu výnosná témata, na kterých můžete vytvářet obsah. Ve skutečnosti vám také pomůže rychleji oslovit vaši cílovou skupinu.

BuzzFeed je známý také svými zábavnými kvízy, které také shromažďují spoustu dat, která lze využít ve svůj prospěch.

Poznámka autora

Používání nástrojů k nalezení trendových témat místo toho, abyste se pokoušeli ručně sami, je pravděpodobně tou největší laskavostí, kterou můžete pro sebe a svou firmu udělat. Díky tomu je celý proces rychlejší, jednodušší a mnohem efektivnější.

Jak již bylo řečeno, je také důležité mít na paměti, že kvalita je důležitější než množství obsahu, který vytvoříte. Ujistěte se, že vybíráte pouze obsah, který vyhovuje vašemu publiku a který mu přinese užitek.

Výše uvedené nástroje vám pomohou prozkoumat internet s vaší kreativní myslí a najít úžasná témata v tomto procesu.

Dále použijte tyto výkonné nástroje pro tvorbu obsahu ke zvýšení svého marketingového úsilí.

x