etechblog

11 řešení chatu v aplikaci pro lepší zapojení uživatelů

Chcete si udržet přehled o zapojení uživatelů do aplikace vašeho produktu nebo služeb? Do aplikace musíte vložit řešení chatu v aplikaci. A nejlepších výsledků dosáhnete, když vyzkoušíte superúčinné nástroje uvedené níže.

Funkce chatu v aplikaci je na vzestupu, protože umožňuje podnikům spojit se se svými zákazníky, publikem a potenciálními zákazníky 24 hodin po sedmi. Uživatelé také rozvíjejí důvěru a loajalitu k vaší firmě, aby zajistili zákaznickou podporu, když je potřeba.

Vývoj a správa takových systémů však vyžaduje hodně vstupů od předních a zadních vývojových týmů. Místo toho můžete získat řešení chatu v aplikaci od kteréhokoli z následujících poskytovatelů a zaměřit se na věci, které jsou nejdůležitější.

Co je chat v aplikaci?

Chat v aplikaci je rozhraní pro odesílání textových zpráv v rámci mobilních aplikací nebo webových aplikací, které spotřebitelům umožňuje komunikovat s týmem pro zákaznickou zkušenost firmy.

Ke komunikaci s přáteli, členy rodiny a profesionálními kontakty jste museli používat aplikace jako WhatsApp nebo Facebook Messenger. Představte si, jak tuto funkci zahrnout do aplikací jako Amazon, eBay, Walmart, AT&T, Uber atd.

Rozdíl je pouze v tom, že nyní chatujete se zástupci zákaznických služeb a rozhraní zobrazuje značky příslušných podniků. Ale celkové téma je stejné, oboustranná konverzace.

Takové systémy již pro výše uvedené aplikace existují, aby podporovaly uživatele a zákazníky v příslušných firmách. Toto jsou praktické příklady chatu v aplikaci.

Rozdíl mezi chatem v aplikaci a zasíláním zpráv v aplikaci

Zprávy v aplikaci a chaty v aplikaci jsou zásadně odlišné služby. Oba však přispívají k zapojení uživatelů a vytváření hodnoty značky.

Obousměrná komunikace

Chat v aplikaci je komunikace 1:1 mezi společností a jejími klienty, prodejci, zákazníky, dodacími partnery, zástupci péče o zákazníky a tak dále. Naopak zasílání zpráv v aplikaci zákazníkům zobrazuje bohaté a jednostranné informace od firmy.

Skupinová komunikace

Chaty v aplikaci mohou usnadnit skupinové zasílání zpráv mezi skupinami zákazníků, komunitou, pracovními skupinami atd. Zasílání zpráv v aplikaci však tuto službu nemůže usnadnit.

Informativní

Zasílání zpráv v aplikaci je informativní řešení informující zákazníky nebo uživatele o akcích, jako je stav objednávky, akce, slevy, nadcházející výprodeje atd. Naopak chat v aplikaci se zaměřuje na řešení uživatelských dotazů a problémů souvisejících s produkty nebo službami.

Proč je chat v aplikaci pro aplikace velmi nezbytný?

Dnes má většina firem aplikace a také zákaznickou podporu. Ne všechny však mají integrovaný zákaznický servis se svými aplikacemi. Velké značky jako Amazon a Uber nabízejí bezproblémovou zákaznickou zkušenost prostřednictvím chatů v aplikaci.

Níže zjistíte, proč se řešení chatu v aplikaci stává nutností:

Trvalá uživatelská zkušenost

Zákazníci mohou zahájit chat nebo hovory z aplikace, kterou znají lépe. Pokud uživatele nasměrujete na rozhraní třetí strany, může to pro něj být náročné. Někteří se také mohou odhlásit z vaší aplikace.

  10 nejlepších nástrojů a softwaru pro správu virtualizace

Personalizovaná zákaznická podpora

Když je chat nebo telefonická podpora v aplikaci, vaši zástupci mohou snadno přizpůsobit komunikaci v závislosti na preferencích zákazníka, pokud jde o jazyk, kontaktní hodiny, prioritu atd.

Zjistit problémy s produkty/službami

Když integrujete aplikaci pro zákazníky s funkcí chatu v aplikaci, bude snazší odhalit objednávky, problémy se službami nebo problémy s aplikací přímo ze strany servisního zástupce.

Odstraňte problémy

Technická podpora nebo týmy podpory druhé úrovně mohou snadno provést zákazníka vzdálenou podporou a zároveň s ním zůstat ve spojení prostřednictvím vaší aplikace. Uživatelé spíše důvěřují žádostem o vzdálenou podporu z vaší aplikace než třetím stranám, které mohou být podvodníky.

Integrace s obchodními aplikacemi

Konverzace relací podpory můžete snadno importovat do CRM a analyzovat data za účelem vylepšení aplikací, produktů nebo služeb.

Mediální přílohy

Zákazníci mohou snadno odesílat snímky obrazovky, videa, obrázky, dokumenty a další prostřednictvím chatovacích řešení v aplikaci.

Upselling Opportunities

Vzhledem k tomu, že zástupci vidí uživatelské volby a preference, mohou navrhovat upgrady, doplňky a další.

Toto byly základy zasílání zpráv v aplikaci a chatu, které vám pomohou začít. Nyní níže naleznete několik mimořádných nástrojů k vytvoření jedinečných zákaznických zkušeností:

OneSignal

OneSignal je jedním z nejoblíbenějších řešení pro zasílání zpráv v aplikaci ve webových aplikacích, mobilních aplikacích atd. Toto řešení se může stát vaším skvělým přítelem, když potřebujete získat nové zákazníky, posílat propagační nabídky, vysvětlit funkce upgradovaného produktu a další.

Aplikace je dodávána s oblíbenými šablonami zpráv v aplikaci, které můžete použít ve své mobilní aplikaci. Všechna řešení jsou bez kódu, takže kdokoli se základními znalostmi o funkčnosti mobilních aplikací z backendu může používat většinu funkcí OneSignal.

Klíčové funkce zasílání zpráv v aplikaci jsou:

 • Implementace zasílání zpráv v aplikaci bez kódu
 • Nemusíte získat schválení z App Store nebo Google Play
 • Dodává se s vestavěnou analýzou dat pro účely marketingu a zlepšování produktů
 • Vhodné pro zasílání zpráv v aplikaci, jako jsou košíky elektronického obchodu, nabídky, průzkumy, hodnocení, výzvy k povolení, doporučení atd.

Chcete-li službu rychle poznat, můžete vyzkoušet bezplatný plán. Vyzkoušejte svou aplikaci a uvidíte, jak zákazníci reagují. Pokud se vám a vašim zákazníkům líbí, můžete zvolit placené plány, jako je Growth, Professional nebo Enterprise.

CometChat

Chcete usnadnit smysluplné a plodné osobní zapojení a konverzaci ve vašem podnikání? Hledáte snadno použitelné řešení pro chat v aplikaci, které musí být škálovatelné? Poté musíte vyzkoušet komunikační řešení CometChat v aplikaci.

Jeho sada pro vývoj softwaru (SDK) je k dispozici pro většinu populárních rámců a jazyků pro vývoj mobilních aplikací. Vývojáři vašich mobilních aplikací mohou například používat SDK v projektech postavených na Swift, Kotlin, React, React Native, Laravel, PHP a dalších.

Klíčové funkce této sady SDK pro chat v aplikaci jsou:

 • Vývojáři stačí nainstalovat SDK, připojit se pomocí jediného řádku kódu a začít vytvářet úžasné zážitky.
 • Posílání SMS jeden na jednoho
 • Skupinové textové zprávy
 • Hlasové hovory
 • Videohovory
 • Mediální přílohy

CometChat v současné době nabízí bezplatné možnosti budování pomocí základních funkcí, předem sestavených sad uživatelského rozhraní a widgetů. V bezplatném tarifu můžete podporovat až 25 aktivních uživatelů měsíčně. Pro škálování můžete získat placené předplatné.

  Každá klávesová zkratka Zoom a jak je používat

Freshchat

Freshchat není jen řešením pro pohodlné chatovací systémy v aplikaci. Je to také robustní řešení zákaznické podpory. Kromě rozhraní pro chatování nabízí následující výkonné funkce:

 • Chatboti se starají o snadné dotazy a pravidelné dotazy uživatelů a zákazníků.
 • Integrace účtu WhatsApp Business pro chatbota.
 • Moderní zasílání zpráv prostřednictvím webových widgetů.
 • Jazyk messengeru si můžete přizpůsobit ve více než 33 jazycích.
 • Freshchat SDK vám umožňuje implementovat všechny robustní funkce pro webové aplikace do mobilních aplikací.
 • Můžete ukládat předpřipravené odpovědi a ušetřit čas a úsilí svým zástupcům zákaznických služeb.
 • Pro zákaznickou podporu na podnikové úrovni můžete použít funkci IntelliAssign k automatickému směrování chatů ke správnému agentovi.

Nejlepší je, že Freshchat nabízí bezplatný plán pro začátek s až 100 agenty. Pokud se vám služba líbí, můžete ji rozšířit získáním vhodného cenového plánu.

PubNub

Běžné funkce zasílání zpráv PubNub vám umožňují vytvářet individuální, skupinové a rozsáhlé chaty v aplikaci pro vaše publikum a uživatele. Navíc nemusíte udržovat infrastrukturu serveru pro chat nebo backend chatu.

Pozoruhodné funkce tohoto poskytovatele chatových řešení v aplikaci jsou:

 • Všechny druhy sdílení médií
 • Počítání nepřečtených zpráv
 • Reakce v rámci chatů v aplikaci
 • Výzva k psaní a indikátory
 • Metadata uživatele, skupiny a kanálu
 • Kontrola vulgárních výrazů, filtry spamu, zákazy uživatelů atd.
 • Mazání a aktualizace zpráv
 • Push zprávy v aplikaci
 • Uživatelské preference

PubNub také nabízí bezplatný plán služeb, který můžete použít k vytvoření počátečního konceptu chatu v aplikaci pro vaši aplikaci. Má většinu základních funkcí pro omezený počet MAU. Jeho placená předplatná zahrnují balíčky Starter a PRO.

Chat v aplikaci

In-App Chat nabízí řešení nové generace pro konverzace zákaznických služeb mobilních a webových aplikací. Nabízí chatboty pro správu kompletního zákaznického servisu a křídla podpory. Můžete použít jednoho chatbota k uspokojení jednoduchých dotazů dostupných pro vaši znalostní bázi.

Můžete přiřadit více chatbotů k jednomu případu, když potřebujete robustní systém pro řešení složitých dotazů. Tito chatboti provádějí komunikaci mezi stroji a komunikaci mezi stroji a zákazníky, aby řešili příchozí otázky.

A pro chvíle, kdy stroje nedokážou vyřešit dotazy, můžete na scénu přivést svého zástupce zákaznického servisu.

Pomocí bezplatného plánu můžete vyzkoušet jeho funkce chatu v aplikaci až pro 5 000 uživatelů. Když jste připraveni upgradovat plán předplatného, ​​můžete si vybrat Premium Starter nebo Professional.

Chat z Twilio

Chat by Twilio je základní aplikační programovací rozhraní (API), které vám umožňuje přidat do vaší webové nebo mobilní aplikace individuální chatovací funkce. Kromě chatu vám také umožňuje vytvořit systém zasílání zpráv v aplikaci.

Rozhraní API pro konverzace zpracovává službu zasílání zpráv, zatímco rozhraní API Programmable Messaging zajišťuje služby zasílání zpráv v aplikaci. Tyto funkce můžete také integrovat do svého účtu WhatsApp Business, pokud aktuálně poskytujete zákazníkům služby WhatsApp.

A nejen WhatsApp, můžete také spravovat své zákaznické služby pro firmy na jiných kanálech, jako je Facebook Messenger pro firmy, Google Business Messages, konvenční chaty, MMS a mobilní služba krátkých zpráv (SMS).

Firebase od Googlu

Co takhle, aby vám Google pomohl vytvořit nejmodernější řešení pro zasílání zpráv v aplikaci pro vaši aplikaci Google Play? Slyšeli jste správně! Google Firebase je nástroj k vytváření výkonných systémů zasílání zpráv v aplikacích, které získávají více přístupů a kliknutí.

  Jak přejít z Androidu na iPhone

Pomocí Google Firebase můžete doručovat kontextové a cílené zprávy. Když například uživatel dokončí určitou úroveň, můžete mu poděkovat nebo zobrazit jednorázovou slevu jako vyskakovací okno.

Většina procesu nastavení je vizuální. Proto si to můžete vyzkoušet, než budete diskutovat o budování zákaznických zkušeností s jakýmkoli vývojářem.

MirrorFly

MirrorFly je robustní řešení API v aplikaci, které můžete integrovat do jakékoli aplikace pro lepší uživatelský zážitek. To vám umožní přidat více než 150 současných funkcí zasílání zpráv do vaší aktuální aplikace. Přitom můžete mít naprostou kontrolu nad uživatelským zážitkem a daty.

Klíčové vlastnosti aplikace MirrorFly jsou:

 • Šifrované zasílání zpráv pro posílení podniků
 • Textové zprávy
 • Videohovory pro globální uživatele
 • Offline zprávy
 • Push notifikace
 • Živé vysílání a vysílání
 • Kompatibilita s více zařízeními
 • Více kanálů
 • Vestavěný nástroj pro moderování
 • Bezpečné sdílení souborů
 • Analytická data

Můžete si to vyzkoušet zdarma, pokud chcete vidět, jak tato platforma funguje, než se rozhodnete pro některý z jejích placených plánů předplatného.

Proud

Stream je jedním z nejlepších rozhraní API pro chat v aplikaci pro vlastní aplikace pro zasílání zpráv. Pomocí spolehlivé chatovací infrastruktury a sad SDK s bohatými funkcemi můžete vytvářet chatové zprávy v reálném čase vysokou rychlostí. Mezi jeho zvýrazněné vlastnosti patří:

 • Pomáhá vytvořit bezpečnou infrastrukturu zasílání zpráv v souladu s HIPAA, Soc2 a GDPR
 • Více než 5 milionů souběžných připojení bez problémů v jediném kanálu
 • Možnosti přidání funkcí, jako jsou reakce, obohacení adresy URL, vlákna, indikátory psaní, stav čtení atd.
 • Podpora více nájemců pro vytváření aplikací SaaS

Stream nabízí 30denní bezplatnou zkušební verzi pro každého s funkcemi, jako jsou chatové zprávy a flexibilní rozhraní API. Můžete si také vybrat z kteréhokoli z jeho placených plánů.

ZEGOCLOUD

Pokud chcete vytvořit škálovatelný chat v aplikaci v reálném čase, ZEGOCLOUD je perfektní volba. Jeho přizpůsobitelná sada SDK pro chat vám umožňuje rychle zabudovat výkonný chat do webových a mobilních aplikací. Nejlepší vlastnosti ZEGOCLOUD jsou:

 • Počet nepřečtených zpráv pro návrat uživatelů do chatu
 • Soukromý chat jeden na jednoho
 • Soukromý skupinový chat
 • Rich media přílohy
 • Zpráva offline
 • Veřejný kanál
 • Historie zpráv
 • Oznámení

Každý měsíc poskytuje ZEGOCLOUD prvních 10 000 minut zdarma a poté musíte platit průběžně. Můžete zkontrolovat ceny každé služby na této platformě.

Interkom

Intercom vám umožňuje vytvořit přímý komunikační kanál mezi vámi a zákazníky z vaší aplikace nebo webu. Tento kanál zapojení lze použít pro prodej, marketing a podporu.

Firmy mohou získat více konverzí pomocí ABM, chatbotů a automatických nastavení schůzek. Umožňuje vám také provádět v rámci produktu a vícekanálové kampaně a průzkumy, abyste zvýšili zapojení všech kontaktních bodů. Svým zákazníkům můžete dokonce poskytovat personalizovanou a proaktivní podporu.

Závěrečná slova

Doposud jste objevili některé úžasné nástroje, sady SDK a rozhraní API, které nabízejí vynikající řešení chatu v aplikaci za dostupnou cenu. Většina funkcí je také dostupná před vámi a možná nebudete muset investovat více času do zkoumání.

Také by vás mohl zajímat nejlepší software pro live chat s otevřeným zdrojovým kódem pro podporu vašich globálních zákazníků.

x