11 systémů odezvy publika pro interaktivní akce v roce 2023

Interakce s publikem je jedním z hlavních cílů při pořádání akcí a konferencí. Jako řečník chcete během sezení zaujmout své publikum.

Podle Microsoftu je průměrné časové rozpětí osoby 8 sekund. Ano, máte pouhých 8 sekund na to, abyste své publikum upoutali.

Nechcete, aby utopili vaše publikum v nudě, kontrolovali sociální sítě nebo se vzájemně ovlivňovali. Koneckonců, vaše stávající publikum je to, které se promění v potenciálního potenciálního zákazníka.

A síla Word-Of-Mouth marketingu nikdy nebude zastaralá.

Interakce s publikem během akcí a webinářů pomocí otázek a odpovědí, průzkumů a anket nebo jiných metod má různé výhody. Za prvé, zlepšuje interakci s publikem tím, že poskytuje pozitivní odezvy během celé akce.

Kromě toho může organizátor měřit učení svého publika prostřednictvím různých kvízů a podobných interakcí. A co je nejdůležitější, uživatelé mohou poskytnout rychlou zpětnou vazbu prostřednictvím vyskakovacích průzkumů nebo elektronických formulářů hned po události.

Možná však budete potřebovat speciální sadu nástrojů, abyste mohli během akce oslovit své publikum. Tehdy se hodí systém odezvy publika.

Tento příspěvek bude diskutovat o nejlepším systému odezvy publika pro interaktivní události.

Co je systém odezvy publika?

Systém odezvy publika (ARS) je nástroj, který kombinuje hardware a software, aby interakce mezi posluchačem a přednášejícím byly hračkou.

Prezentující mohou využívat nespočet funkcí k vytváření interaktivních prezentací. Místo použití formulářů zpětné vazby po události mohou přednášející shromažďovat a analyzovat zpětnou vazbu posluchače v reálném čase.

Většina platforem ARS umožňuje anonymní účast, takže posluchači mohou bezproblémově komunikovat bez váhání.

Jaké funkce by měl mít systém odezvy publika?

Systémy ARS usnadňují posluchačům a účastníkům interakci prostřednictvím jediného rozhraní. Existuje nespočet funkcí, které byste měli zvážit při výběru správné platformy:

#1. Word Cloud

Diváci se mohou zábavnou formou zapojit mezi sebou i s posluchači pomocí interaktivních slovních mraků. Řekněme, že položíte otázku s možnostmi od svého publika. Posluchači mohou hlasovat pro své oblíbence. S přibývajícím počtem hlasů se slova ještě zvětší.

#2. Kvízy

Systémy ARS mají snímek balíčků drobností a kvízů pro vytváření interaktivních kvízů. Přednášející si mohou vybrat šablony nebo vytvořit vlastní kvíz, aby mohli komunikovat a dozvědět se více o svém publiku.

#3. Živé dotazy a odpovědi

Společenské a živé relace otázek a odpovědí z něj dělají ještě zábavnější způsob, jak poznat své publikum. Účastníci mohou zadávat otázky v reálném čase a okamžitě získat odpovědi. Přednášející mohou seřadit nejčastěji kladené otázky tak, aby nejprve odpověděli na ty oblíbené.

#4. Živé hlasování

Stejně jako slovní mraky, systémy ARS obsahují funkci živého hlasování, pomocí které mohou přednášející bezproblémově zapojit účastníky do hlasování. Uživatelé mohou shromažďovat data z průzkumu a analyzovat je pro různé účely, ať už jde o obecný názor nebo o společnost.

#5. Týmové hry

Týmová setkání jsou zábavná s týmovými bitvami. Systémy odezvy publika nabízejí interaktivní týmové hry s různými týmovými cvičeními ke zlepšení produktivity a komunikace.

  Bitcoin vs. Bitcoin Cash: Jaký je rozdíl?

#6. Hodnocení prezentujících

Publikum může také ohodnotit přednášející hned po události a zanechat zpětnou vazbu. I když má událost více přednášejících, uživatelé mohou hodnotit každého jednotlivě, což lze později stáhnout a analyzovat.

Nyní, když znáte zvonky a píšťalky nástrojů ARS, pojďme se podívat na seznam nejlepších systémů citlivých na publikum pro vytváření interaktivních událostí.

WeVideo

WeVideo je známá platforma pro vytváření a úpravu videa pro podniky. Kromě toho je jejich systém odezvy publika jedním z nejlepších v oboru.

Má všechny základní funkce, které byste potřebovali, abyste z nudné události udělali poutavou událost. Značka poskytuje vyhrazený prezentační produkt – PlayPosit. Tento produkt shromažďuje zpětnou vazbu prostřednictvím živých relací, anket a kvízů.

WeVideo je ideální pro online koučování nebo vedení týmových setkání. Spolu se systémy odezvy publika mohou uživatelé také využít zelenou obrazovku a předem připravené video šablony během živých akcí.

Funkce:

 • Přednášející mohou řídit tok a kdykoli je vyzvat k poskytnutí zpětné vazby. Kromě toho si mohou zvolit časový rámec své doby odezvy.
 • Funguje na jakémkoli zařízení včetně telefonu, notebooku i mobilu.
 • Bezproblémově se také integruje s desítkami platforem LMS, jako je Blackboard, Schoolguy a další technologické sady.

Nejlepší část? Má jinou sadu funkcí pro podniky a e-learning. A samozřejmě různé cenové plány.

Zoho Backstage

Zoho Backstage je vytvořeno na míru pro online akce. Tento cloudový software pomáhá uživatelům hladce plánovat a provádět webináře a události.

Od nastavení události po sledování a získávání statistik, Zoho dělá vše.

Platforma shromažďuje data umožňující přesnou analýzu a následná sledování.

Uživatelé mohou také vytvořit webové stránky události, provozovat e-mailové kampaně a vytvářet přizpůsobitelné sociální bannery, aby šířily informace o své události.

Klíčové vlastnosti:

 • Správa publika umožňuje rychlé vytváření sítí pomocí nástrojů sociální interakce, anket, pluginů pro průzkumy a interakce 1:1.
 • Existují různé videonávody a webináře, které vám pomohou s používáním nástrojů.
 • Zoho také nabízí mobilní aplikaci pro uživatele Android a iPhone.

Zoho je ideální pro pořádání konferencí s velkým objemem.

Vevox

Vevox je cloudový software pro odezvu publika, který nabízí funkce jako hlasování a funkce Q&A pro získávání odpovědí od publika. Vevox funguje dobře pro živé akce, virtuální webináře a předem nahrané relace.

Publikum může odeslat odpověď přímo ze svých mobilních telefonů a tabletů. Přednášející mohou používat funkce, jako jsou mraky slov, průzkumy a ankety, aby sbírali odpovědi od publika.

Klíčové vlastnosti:

 • Uživatelé mohou vložit Vevox do malých a velkých webových stránek událostí, aby se účastníci mohli zapojit do jejich komunikačních kanálů.
 • Může být integrován s různými LMS a systémy řízení vzdělávání, jako je Blackboard a Moodle, které nabízejí přístup ke všem výukovým nástrojům.
 • Publikum může anonymně odpovídat na otázky nebo klást otázky zvyšující míru zapojení.

Vevox se hladce integruje s platformami, jako jsou Microsoft Teams a Presentation, což umožňuje přehledy v reálném čase.

Slideswith

Slideswith je specializovaný software pro odezvu publika pro velká shromáždění. Má všechny funkce, které potřebujete, abyste raketově zvýšili míru zapojení publika a zvýšili jejich odezvu.

Slideswith nabízí různé šablony a snímky pro interaktivní osobní události, živé konference a webináře.

Stejně jako používáte prezentace v Powerpointu, můžete vytvářet otázky a odpovědi, ankety a průzkumy pomocí předem připravených šablon a snímků. Vaše publikum se může připojit k interaktivním událostem pomocí QR kódu nebo jednoduše pomocí adresy URL.

  Blockchain v dodavatelském řetězci pro zefektivnění nákupu a distribuce

Klíčové vlastnosti:

 • Snímky můžete upravovat a podle toho přidávat své značky a barevná schémata.
 • Kromě anket a průzkumů nabízí funkce, jako jsou týmová cvičení, živé sdílení fotografií a slovní mraky.
 • Slideswith umožňuje účast až 200 účastníků na akcích.

Slideswith je snadno použitelná platforma a nepotřebuje žádné znalosti kódování. Nejlepší část; je zdarma k použití až pro deset účastníků.

Slido

Slido je oceňovaný nástroj pro interakci se zákazníky pro vedení virtuálních schůzek a prezentací.

Spolu s videokonferencemi nabízí platforma integrované funkce, jako jsou ankety, slovní mraky, kvízy a živé otázky a odpovědi, které jim pomohou s interaktivními prezentacemi.

Slido využívá data v reálném čase k analýze reakcí zákazníků a jejich sdílení.

Klíčové vlastnosti:

 • Robustní analytická funkce, která pomáhá ponořit se do statistik zákazníků, jako jsou oblíbená témata a aktivní účastníci.
 • Uživatelé mohou ze shromážděných dat vytvořit infografiku a sdílet ji s kolegy a sociálními médii.
 • Uživatelé mohou prezentovat svou obrazovku nebo vložit nástroj do konferenčních aplikací, jako jsou Webex a Teams.

Platforma běží na jednoduchých powerpointových prezentacích, aniž by to ovlivnilo funkčnost průzkumných nástrojů.

Anketa všude

Jedním z nejlepších nástrojů pro získávání okamžité zpětné vazby je Poll Everywhere. Tato platforma dokáže proměnit vaši nudnou událost v obousměrnou konverzaci díky integraci s aplikacemi PowerPoint, Apple Keynote, Prezentace Google a konferenční aplikace.

Klíčové vlastnosti:

 • Jedná se o přizpůsobitelný software, který nabízí vlastní branding a profesionální vzhled.
 • Vedoucí týmů mohou nastavit organizační školení a prezentovat se v rámci společnosti.
 • Uživatelé mohou také vytvářet obsah pro různé týmy a zajistit rychlejší pracovní tok.

Účastníci mohou bez problémů odesílat své odpovědi prostřednictvím mobilních telefonů. Kromě toho mohou uživatelé vytvářet týmy z manažera týmu a přidělovat role členům týmu.

Setkání Pulse

Jak název napovídá, MeetingPulse určuje tep vaší schůzky. Jedná se o komplexní software šitý na míru pro navrhování a vedení interaktivních schůzek.

Uživatelé se mohou zapojit do různých interaktivních akcí, jako jsou průzkumy v reálném čase, ankety, zpětná vazba od publika, živé relace otázek a odpovědí, tomboly a kvízy a měřit využitelná data.

Klíčové vlastnosti:

 • Integruje se s velkou knihovnou nástrojů, jako je PowerPoint, Teams, Outlook a WebEx.
 • MeetingPulse nabízí funkci analýzy sentimentu. Publikum může reagovat nebo zanechat komentář v reálném čase pomocí emotikonů.
 • Nabízí také systém živého chatu 1:1 pro interakci s publikem v reálném čase.

Hlavní USP této platformy je, že se snadno používá a umožňuje okamžitý sběr zpětné vazby. MeetingPulse je speciálně navržen pro sběr zpětné vazby, provádění anket a organizování týmových cvičení.

Crowdpurr

Crowdpurr je špičkový software pro zapojení publika pro vytváření interaktivních relací, jako jsou drobnosti, ankety a bingo. Využívá gamifikaci k vytváření interaktivních prezentací a zvýšení míry zapojení publika.

Jednou z nejúžasnějších funkcí je jejich sociální zeď. Nástroj shromažďuje všechny příspěvky na Twitteru a Instagramu pomocí #hashtagu pro událost. Tímto způsobem se může více uživatelů zapojit a vědět o události v reálném čase na platformách sociálních médií.

Klíčové vlastnosti:

 • Platforma nabízí uživatelům mobilní rozhraní.
 • Živý žebříček umožňuje organizátorům analyzovat každého účastníka a toho, který z nich předčí druhého.
 • Účastníci se mohou k události připojit pomocí jednoduchého QR kódu nebo pomocí adresy URL.
  Nejlepší místa pro nákup názvu domény

Přednášející mohou shromažďovat data účastníků, která mohou být později exportována a použita. Nejlepší část? Využití je zdarma až pro 20 účastníků.

AhaSlides

Pokud chcete navrhnout dokonalé a poutavé prezentace s předem připravenými šablonami, AhaSlides je tím správným cílem. Nebude špatné nazvat AhaSlides jako perfektní alternativu k Powerpointu.

Tato platforma je určena pro všechny typy prezentací; virtuální, hybridní a osobní.

Pouhým kliknutím si můžete vybrat svou oblíbenou šablonu a sdílet ji s publikem. Kromě podobných funkcí, jako jsou cloudy slov a ankety, nabízí AhaSlides také funkce pro brainstorming a sdílení pro sbírání nápadů.

Klíčové vlastnosti:

 • Funkce Spin Wheel umožňuje účastníkům zadávat svá jména a soutěžit do živých kvízů, anket a průzkumů.
 • AhaSlides je zdarma k použití až pro 7 účastníků s neomezeným počtem otázek a neomezeným vytvářením kvízů.
 • Časové rámce můžete ke svým průzkumům a průzkumům přidat nebo odebrat.

AhaSlides se mohou pochlubit velkou knihovnou šablon a balíčků, které nevyžadují téměř žádné úpravy. Můžete si to tedy rozkliknout a trochu upravit.

Ombea

Ombea je software pro živou zpětnou vazbu, který zobrazuje reakce zákazníků na základě jejich názoru a odborných znalostí.

Tato platforma pro zpětnou vazbu bezproblémově spolupracuje s Microsoft Powerpoint a zobrazuje snímky pro hlasování a hodnocení.

Klíčové vlastnosti:

 • Uživatelé si mohou okamžitě stáhnout zprávy ve formátu PowerPoint nebo PDF.
 • Funkce skupinové analýzy odděluje publikum podle demografických údajů.
 • Ombea je ideální pro pořádání třídních akcí, protože poskytuje studentům přístup k úspěšnosti a neúspěšnosti a jejich výkonu.

Organizátoři mohou rozdělit publikum do týmů a spouštět kvízy na cestách. Uživatelé mohou hodnotit týmový výkon a oddělovat nejlepší jednotlivce.

Pigeonhole Live

Pigeonhole Live je interaktivní systém odezvy publika, který lze použít pro plánování a organizaci konferencí. Hlavní výhodou je snadná dostupnost.

Klíčové vlastnosti:

 • Účastníci mají přístup k živým otázkám a odpovědím a průzkumům pomocí pouhého odkazu.
 • Přednášející dostávají podrobné zprávy o interakci mezi přednášejícími a publikem.
 • Můžete použít data v reálném čase, která pomáhají při návrhu a přizpůsobení prezentace.

Platforma umožňuje účast více než 1 000 účastníků v bezplatné verzi. Pigeonhole nabízí vlastní branding a hladce se integruje s různými platformami, jako je YouTube, Vimeo a Zoom.

Poznámka autora

Systémy odezvy publika jsou dokonalým elixírem pro nudné akce. Pomocí těchto nástrojů může i plachý divák zvednout ruce a komunikovat s přednášejícími. Nástroje pomáhají učinit relace interaktivní a zvyšují zapojení.

Systém odezvy publika udržuje zájem vašeho publika vytvářením interaktivních a zábavných prezentací. Začlenění značky a barev dle vašeho výběru může oživit nudné události a webináře.

Bavte se svými webináři a proměňte je v něco skvělého pomocí těchto úžasných nástrojů pro odezvu publika.

Dále se podívejte na nejlepší nástroje pro tvorbu kvízů, abyste mohli více zaujmout své publikum.

x