etechblog

11 úžasných objektivů, které posunou vaše DSLR na novou úroveň

Vlastnit DSLR je jako sen každého fotografa. Pokud jste také jedním z nich, zde je několik fantastických možností objektivu pro vaši DSLR.

V dnešní době se lidé domnívají, že DSLR ztrácejí na významu. Zejména po každodenních aktualizacích a skvělých funkcích mobilních fotoaparátů lidé investují do všestranného telefonu, než aby kupovali drahou DSLR.

Nicméně, stejně jako klenotník zná hodnotu diamantů, jen skutečný fotograf zná hodnotu DSLR.

DSLR jsou mezi fotografy a mládeží stále oblíbené, protože se nevyvíjejí pouze mobilní telefony; dokonce i DSLRS mají pokročilejší vybavení pro zážitek a pro dosažení špičkových snímků.

Existuje mnoho výhod DSLR oproti fotoaparátu telefonu, včetně fantastického fotografického zážitku i při slabém osvětlení, fotografování po celý den na jednu baterii, pohodlného uchopení, mnoha možností a výběru různých objektivů pro váš konkrétní typ fotografie. Potřebujete nyní vysvětlení o čočkách a jejich použití? Pojďme si to vyjasnit.

Typy základních objektivů fotoaparátů a jejich použití

Objektivy jsou srdcem DSLR. DSLR jsou užitečné pouze tehdy, pokud pro fotografování používáte správné objektivy. Použití standardního objektivu pro různé typy fotografií, jako jsou svatební snímky, krajina, fotografie zvířat atd., vám může poskytnout dobré výsledky, ale mohlo by být lepší.

Pojďme si pro usnadnění rozebrat šest základních objektivů a jejich použití.

#1. Primární objektiv

Primární objektivy jsou nejlepší pro začátečníky a nejčastěji je doporučují fotografové. Mohou vám pomoci improvizovat natáčení a fotografování, protože se spoléhají na méně mechaniky než jiné objektivy. Jedná se tedy o nejlepší volbu, pokud jste na trhu s objektivy nováčkem.

Tyto objektivy mají širokou světelnost f/2,8, f/1,8 atd. a jsou menší, lehčí a rychlejší než objektivy se zoomem. Tyto objektivy jsou široce používány pro natáčení HD videí, portrétů, přírody, flóry, krajiny, slabého osvětlení a další.

#2. Přibližovací skla

Jak název napovídá, čočky se zoomem zoomují na konkrétní objekt nebo látku, aby na ni zaostřily nebo na ni upozornily. Rozdíl mezi funkcí zoomu telefonu a tímto objektivem je zachování zaostření. Objektivy se zoomem udrží zaostření na objekt i po změně ohniskové vzdálenosti.

Jednotlivec může změnit ohniskovou vzdálenost objektu, aniž by se fyzicky pohnul ani o palec, aby vytvořil profesionální a transparentní videozáznam. Tyto objektivy mají fyzické mechanismy, které fotografové používají k přiblížení a oddálení nebo změně ohniskové vzdálenosti.

Objektiv se zoomem je široce používán pro fotografování divoké zvěře, pouliční fotografii, krajiny atd. Tyto objektivy umožňují pořizovat snímky z různých ohniskových vzdáleností bez pohybu a pomáhají natáčet videa s plynulým přiblížením a oddálením.

#3. Objektiv rybí oko

Fisheye je jedním z unikátních širokoúhlých objektivů, které vytvářejí 180stupňový nebo sférický pohled na rám. Tato čočka se nazývá čočka Fisheye, protože zobrazuje obrázek z perspektivy rybího oka.

Dokonalost objektivů typu Fisheye je složitá a jednotlivec musí být kreativní, aby získal nejlepší abstraktní a rozmanité obrázky.

Tyto čočky jsou všestranné. Použití těchto čoček je tedy relativně snadné. Naučit se používat tento objektiv však může být ve srovnání s jinými objektivy náročné. Tyto objektivy jsou široce používány pro fotografování přírody, davů, architektury, památek atd., protože přinášejí téma jinak a kreativně.

  Jak opravit nefunkční vyhledávání v aplikaci Outlook

#4. Širokoúhlý objektiv

Širokoúhlé objektivy jsou jedním z nejznámějších objektivů ve výbavě fotografa. Jedná se o běžné a víceúčelové objektivy. Tyto čočky mají menší ohniskovou vzdálenost než jiné čočky, které mohou být 35 mm nebo dokonce kratší.

Čím kratší je ohnisková vzdálenost, tím širší bude vaše pole.

Širokoúhlé objektivy výrazně mění obraz i při nepatrných fyzických změnách uživatele; může být vpřed, vzad, vlevo nebo vpravo. Díky těmto čočkám vypadají blízké předměty větší a vzdálené předměty drobnější.

Širokoúhlé objektivy jsou vhodnější pro fotografování krajiny, cestování, interiérů, architektury nebo fotografování nemovitostí. Tyto čočky poskytují skutečnou oční perspektivu a objekty vypadají dražší a atraktivnější.

#5. Teleobjektiv

Teleobjektivy jsou užitečné ve většině fotografických výklenků, protože umožňují uživateli kliknout na jedinečný a aktivní obrázek i z velké vzdálenosti. Tento objektiv může vylepšit vaše dovednosti s několika nejlepšími snímky ve vaší galerii bez ohledu na portrét, divokou zvěř nebo jakýkoli jiný druh fotografie.

Teleobjektivy fungují jako dalekohled, takže objekt vypadá blíže fotoaparátu než realita (pouze na značnou vzdálenost).

Tyto objektivy jsou užitečné při fotografování objektů, na které nedosáhnete, jako je vodopád nebo létající pták, nebo pokud není bezpečné jít blíž, jako je fotografování divoké přírody atd. Ohnisková vzdálenost těchto objektivů může být mezi 70 – 200 mm.

#6. Makro objektiv

Makroobjektivy jsou nejlepšími přáteli hmyzích fotografů, protože jim poskytují typické snímky zblízka, včetně každého malého detailu. Ty přinesly pokročilou revoluci ve fotografii.

Tyto čočky zvětšují objekty, aby vypadaly větší, a objekt zůstane zaostřený a poskytne vám každý nepatrný detail objektu, i když se k němu přiblížíte. Makroobjektivy jsou vhodnější pro fotografování přírody a natáčení videa, které zahrnuje květiny, hmyz, kapky deště atd.

Faktory, které je třeba mít na paměti při výběru objektivu DSLR

Jak jsme vám vysvětlili základní objektivy a jejich použití, budete mít jasno v tom, jaký typ objektivu chcete podle svého zájmu nebo potřeby fotografování. Než se však vrhnete na nákup nového objektivu pro svou digitální zrcadlovku, zde je několik bodů, které byste měli zvážit.

Clona

Clona je kritickým prvkem fotoaparátu. Je to otvor čočky, kterým prochází světlo. Clona se obecně měří čísly 1,4, 5,6, 11 atd. Clona hraje významnou roli ve vzhledu obrazu.

Velikost clony rozhoduje o ostrosti objektu a jeho pozadí. Pokud je clona významná, má obrázek menší hloubku a pozadí je rozmazané. Pokud je clona nízká, má snímek hloubku pole a ostré pozadí.

Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je míra spojená s vaším objektivem, např. 50 mm, 35 mm atd. Toto měření je vzdálenost mezi vaším ohniskovým bodem na snímači fotoaparátu a optickým středem objektivu.

Udržování kontroly na měření ohniskové vzdálenosti je zásadní, protože říká, jak moc může tento objektiv zvětšit váš objekt při fotografování. Kromě toho také rozhoduje o tom, jaký úhel snímku získáte, například širokoúhlý, přiblížený, oříznutý nebo zaostřený.

Typ montáže

Držák objektivu je otvor, kam kamera umožňuje uživatelům připevnit na kameru různé objektivy. Co je ale u tohoto otvoru podstatné, je velikost. Každý držák kamery má specifickou velikost; proto byste měli objektivy nasadit odpovídajícím způsobem.

Moderní fotoaparáty mají mechanismus, který umožňuje fotoaparátu a objektivu komunikovat pro lepší snímky a výsledky. To je možné pouze v případě, že nasadíte objektivy, které správně fixují fotoaparát. Navíc tato vlastnost způsobila, že držák je více než jen díra.

  Jak nastavit Google jako domovskou stránku

Stabilizace obrazu

Stabilizace obrazu, nebo můžete také nazývat redukce vibrací, je funkce, která vám pomůže pořídit fantastický snímek, i když se fotoaparát třese nebo se objekt fyzicky pohybuje. Vibrace fotoaparátu mohou být způsobeny, pokud nepoužíváte stativ, máte příliš dlouhý objektiv nebo si musíte na fotoaparát zvyknout.

Dívat se na tento faktor je zásadní bez ohledu na to, jakou specializovanou fotografii děláte. V dnešní době digitální zrcadlovky obsahují gyroskopické senzory, které pomáhají při stabilizaci obrazu a opravují váš obrázek, i když se váš fotoaparát třese.

Značka

Při nákupu objektivů vás jistě napadne tato častá otázka: kupte si objektiv stejné značky, jako je váš fotoaparát, nebo jděte po druhém. Většina fotografů se domnívá, že byste měli nejprve zvážit nákup objektivu stejné značky, jako je značka, která lépe odpovídá velikosti a správnému typu.

Volba čoček jiné značky je však správná, pokud nemůžete najít čočku požadovanou pro zájem při stejném rozpočtu nebo čase.

Před investováním peněz je lepší prozkoumat čočky a zkontrolovat recenze. Existuje mnoho dobrých webových stránek, kde si můžete koupit preferované čočky online a porovnat je. Zde je několik vynikajících objektivů, ze kterých si můžete vybrat pro své fotografování.

Širokoúhlý objektiv Altura Photo

Altura je známá značka a poskytuje ty nejlepší objektivy pro špičkovou fotografii. Širokoúhlý objektiv Altura Photo 0,43X je alternativou a dobrou konkurencí k jiným profesionálním objektivům.

Plusem tohoto objektivu je, že může být jak širokoúhlým, tak makro objektivem. Musíte odšroubovat spodní část a tady to je. Nyní můžete snadno pořizovat snímky malých objektů zblízka, aniž byste museli měnit objektiv.

Tento objektiv je také dostupný ve velikostech jako 58 mm, 49 mm, 52 mm a 55 mm. Můžete si tedy vybrat jakýkoli rozměr podle velikosti fotoaparátu. Mezi klíčové vlastnosti tohoto objektivu patří zvětšení délky pole o 0,43X pro nejlepší fotografie, je vyroben s vícevrstvou skleněnou optikou a další.

Teleobjektiv Canon 85mm

Canon byl vždy špičkovým jménem ve výrobě fotoaparátů a objektivů a zde je ještě jeden jejich výtvor. Objektiv Canon 85mm řady L je prvním objektivem s funkcí IS (Stabilizace obrazu).

Tento objektiv má pokročilý optický vzorec s lepším průměrem a jasnou maximální světelností f/1,4 pro ostré a detailní snímky.

Mezi klíčové vlastnosti tohoto objektivu patří odolnost proti prachu a vodě. O objektiv se tak nemusíte bát ani v drsném prostředí. Objektiv má vynikající stabilizaci obrazu, kruhovou clonu a další.

Teleobjektiv Canon EF 70-200 mm

Jedná se o jeden z nejlepších objektivů Canon, jehož ohnisková vzdálenost se pohybuje mezi 70-200 mm s maximální světelností f2,8 v celém rozsahu zoomu. Canon EF 70-200 mm poskytuje působivou čistotu a vylepšuje vaše dovednosti a galerii.

Mezi klíčové vlastnosti tohoto objektivu patří povrchová úprava air sphere, která minimalizuje odlesky, optický stabilizátor obrazu, který zastaví korekci otřesů až do hodnoty 3,5, odolnost proti prachu a vodě a další.

Makro objektiv Irix Dragonfly

Irix je známá značka a objektivy Irix 150mm f/2.8 Macro Dragonfly jsou modely 2019 s maximální ohniskovou vzdáleností 150 mm. Tento objektiv je ideální pro fotografování zblízka a je velmi univerzálním makro objektivem určeným pro DSLR fotoaparáty s vysokým rozlišením.

Mezi klíčové vlastnosti tohoto objektivu patří rychlá clona, ​​která vám zajistí krátkou dobu expozice. Disponuje měřítkem zvětšení 1:1, které vám poskytne detailní obraz a zároveň zajistí ještě lepší pohodlí.

Kromě toho existuje mnoho dalších funkcí, jako je odolný design, výjimečná optika a další. Stabilizace obrazu však není k dispozici, ale tyto objektivy jsou přizpůsobitelné pro odborníky nebo uživatele stativů.

  Jak streamovat z přehrávače VLC do Chromecastu

Objektiv Nikon 200-500 mm se zoomem

Nikon AF-S Nikkor 200-500mm je nejlepší pro všechny druhy fotografování. Můžete kliknout na nejlepší snímky přírody, životního stylu, divoké zvěře a rychle se pohybujících objektů, jako jsou ptáci, sportovci, sport atd. Tento objektiv má fantastický mechanismus, který vám pomůže kliknout na fotografie a také natočit video.

Mezi klíčové vlastnosti tohoto objektivu patří až 4,5 EV korekce vibrací nebo chvění fotoaparátu, rychlá a konstantní clona, ​​výkon zoomu 500 mm na formátu fx a 750 mm na formátu dx a další.

Širokoúhlý teleobjektiv Tamron

Tamron je nejvíce doporučovanou alternativní značkou objektivů pro získání nejlepšího kompatibilního objektivu pro fotoaparát podle vašich požadavků. Tamron 18-400m je první 22,2x ultra teleobjektiv s vysokým zoomem na světě.

Tento objektiv má působivý optický výkon s vynikajícím rozsahem zoomu, širokoúhlým objektivem a ultra-teleobjektivem. Mezi klíčové vlastnosti tohoto objektivu patří odolnost proti vlhkosti, která je přesná, rychlá a tichá s automatickým ostřením a dalšími funkcemi.

Canon EF-S 55-250mm

Pokud se těšíte na přidání fantastického objektivu, který vnese do vašeho fotografování nebo natáčení ladnost, tento objektiv je pro vás ten nejlepší. Objektiv Canon EF 55-250 mm, který je dodáván s maximální světelností 5,6, je vynikající a má maximální zvětšení 0,29x.

Pokud máte zájem o teleobjektivy, je to objektiv, který musíte mít ve vaší sadě. Mezi jeho klíčové vlastnosti patří nový šestiskupinový systém zoomu, lehká konstrukce, stabilizace obrazu až o 3,5 ekvivalentu EV, korekce vibrací a další.

Teleobjektiv Nikon 70-300 mm

Pokud hledáte superteleobjektiv se zoomem, pak je tu teleobjektiv Nikon 70–300 mm se stabilizací obrazu VR pro jasné a ostré výsledky. Ty jsou speciálně optimalizovány pro DSLR formátu DX. Tento objektiv má maximální ohniskovou vzdálenost 300 mm a minimální ohniskovou vzdálenost 70 mm.

Tento objektiv je přednostně doporučován pro fotografování divoké přírody, sportu a koncertů, protože díky funkci redukce vibrací poskytuje vysoce čistý obraz. Mezi klíčové vlastnosti patří ultrarychlé automatické ostření, vynikající optika pro získání nejlepších fotografií a HD snímků a minimální clona 32 mm.

Objektiv Nikon AF FX Nikkor 50mm

Jedná se o běžné čočky, nebo můžete říci primární čočky. Nejvíce se doporučuje pro začátečníky. Ohnisková vzdálenost těchto objektivů je omezena na 50 mm a ohnisková vzdálenost je 1,5 stopy. Čím se tato čočka liší, je její kruhový polarizátor, který je jedním z nejoblíbenějších filtrů se speciálními efekty.

Objektiv Nikon AF FX Nikkor 50mm však nemá vestavěnou funkci automatického ostření. Proto je pro tuto funkci lepší používat stejnou značku fotoaparátu.

Teleobjektiv Big Mike’s

Ať už jste začátečník nebo zkušený fotograf, tento objektiv musí být ve vaší sadě. Tyto vysoce výkonné teleobjektivy jsou kombinovány s adaptérem Canon T-mount, takže je lze snadno používat s většinou fotoaparátů Canon, jako jsou T1i, T2i, EOS 1D, EOS 5D a další.

Mezi klíčové vlastnosti tohoto objektivu patří příslušenství k předřadníku, optické sklo s nízkým rozptylem multi-coated, ohnisková vzdálenost 500 mm a další.

Super-teleobjektiv Opteka se zoomem

Pokročilý objektiv Opteka vám poskytuje vynikající výkon s vaší DSLR a nejlépe s fotoaparáty Canon. Jedná se o nejdoporučovanější objektiv pro fotografy, kteří chtějí upgradovat svou galerii za rozumnou cenu.

Teleobjektiv Opteka je vhodný pro profesionály i začátečníky, protože tento objektiv se zoomem je všestranný a snadno se používá.

Tento objektiv je dodáván se světelností 16 a push/pull mechanismem pro zoom a manuální ostření. Kromě toho mnoho nových funkcí, jako jsou vícenásobně potažené čtyři optické brýle a vestavěný otočný držák na stativ, pomáhá při stabilizaci.

Závěr

Výběr vhodného fotoaparátu a také objektivu fotoaparátu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které musí fotograf učinit, vzhledem k mnoha důležitým, relevantním bodům týkajícím se jeho rozpočtu. Existuje mnoho možností objektivu, ale je třeba zajistit typ držáku, požadavky a životnost baterie, aby bylo možné investovat peníze správně.

x