11 úžasných zdrojů pro iOS, které z vás udělají lepšího vývojáře aplikací

Nemyslíte si, že se stalo výzvou upoutat pozornost mobilních uživatelů uprostřed přílivu aplikací na trhu?

Od čtvrtá čtvrtina v roce 2019 existuje 2,57 milionu aplikací pro Android a 1,84 milionu aplikací pro iOS. V roce 2018 byly celkové příjmy ze stahování mobilních aplikací, reklamy a nákupů v aplikacích 365,2 miliardy USD. V roce 2023 se očekává, že toto číslo dosáhne 935,2 USD, což znamená značný skok téměř 2,7x.

Ale vzhledem k tomu, jak penetrace mobilního internetu překročila polovina světové populace, tyto statistiky nejsou vůbec překvapivé.

Spotřebitelé stále stahují mobilní aplikace, i když celosvětová míra odinstalací po 30 dnech je 28 %.

To ukazuje, že ačkoli jsou mobilní aplikace populární, už nestačí jen jednu spustit. Místo toho úspěch aplikace závisí na tom, jak dobře je vyvinuta, prodávána a aktualizována. A v tomto článku se zaměříme na vývoj aplikací pro iOS.

Aplikace pro iOS berou dort

Když už mluvíme o iOS, Apple Store je druhý největší obchod s mobilními aplikacemi na světě, který bude do konce roku 2020 obsahovat 5 milionů aplikací – včetně iPhonu a iPadu. Kromě toho byl v loňském roce App Store společnosti Apple #1 v USA, sbírat 3X vyšší prodej než Google Play.

Od té doby, co tento technologický gigant otevřel dveře svého App Store, se počet vývojářů z celého světa, kteří se snaží využít tuto lukrativní příležitost, zvýšil.

Podle Platová stupnice, vývojáři iOS s pětiletou zkušeností vydělávají v USA v roce 2020 v průměru 100 000 $. Zatímco ve Spojeném království si mohou vydělat 36 000 GBP. V Indii je průměrný plat čerstvějšího 6 56 000 INR.

Čísla jsou důkazem toho, že vývoj aplikací může vést k vysoce placeným příležitostem – kdekoli na světě. Pokud jste tedy vývojář, který chce získat náskok při vývoji mobilní aplikace pro iOS nebo se zdokonalit, tyto zdroje pro vývoj aplikací pro iOS vás nezklamou.

  Jak skrýt widgety ze zamykací obrazovky v iOS 10

Vývojář Apple

Digitální zdroj

Pokud se chcete rychle naučit lana vývoje iOS, pak Vývojář je pro vás vhodná. Jak název napovídá, jde o digitální studijní zdroj nabízený samotným Applem. Výukový obsah vývojářů se točí kolem vývoje pro iOS, Xcode, Swift, programovacích příruček a prezentací.

Můžete rychle proklikávat odkazy a vyhledávat zdroje pod každou platformou Apple, jako je MacBook, iPhone, iPad, Apple Watch a Apple TV. Tento zdroj dále otevírá cesty ke spojení s dalšími vývojáři Apple a výměně znalostí.

Učení na LinkedIn

LinkedIn je oblíbená platforma pro online vzdělávání. Nabízí vyčerpávající seznam kurzů na Vývoj aplikací pro iOS. Můžete si vybrat kteroukoli z nich – v závislosti na vaší odbornosti – a učit se svým tempem ze snadno pochopitelných videopřednášek.

Kromě vývoje, ladění a nasazování aplikací do Objective-C prozkoumejte vzory návrhu, pokyny pro kódování a základní koncepty související s vývojem aplikací, jako je scénář, ovladač zobrazení modelu a delegování.

Kromě toho některé Učení na LinkedIn kurzy nabízejí kontrolní seznam pro úspěšné odeslání aplikace na App Store. Cena za každý kurz na platformě se liší, takže si můžete vybrat ty, které se vám líbí více.

Přetečení zásobníku

Online komunita

Není to výukový web, ale je to vynikající zdroj pro výuku vývoje aplikací pro iOS, pokud jste teprve začátečník. Přetečení zásobníku funguje spíše jako komunita otázek a odpovědí zaměřená na programování obecně a také vám umožňuje spojit se s ostatními vývojáři.

Můžete dokonce procházet kódová řešení a úryvky, abyste vyřešili běžné problémy s programováním. Pokud máte konkrétní problém a nemůžete na něj okamžitě najít odpověď v žádném z výukových programů, pak je Stack Overflow vaše oblíbená stránka.

Vývoj aplikací pro iOS

Kurz Apple Podcast

Bezplatný videokurz navrhla Stanford’s School of Engineering a vede jej Paul Hegarty. Dostupné pro prohlížení na Apple Podcastskurz nabízí nesmírnou hodnotu pro vývojáře, kteří chtějí začít od základů vytváření aplikací pro produkty Apple.

Naučíte se používat iPhone API a nástroje, včetně Interface Builder a Instruments a Xcode, spravovat paměť aplikací, navrhovat uživatelské rozhraní pomocí vícedotykových technologií a vytvářet objektově orientovaný design pomocí vzoru model-view-controller.

Navíc můžete snadno procházet videa a přednášky a učit se vlastním tempem.

  Přeměňte videa na GIF na zařízení iOS, ovládejte přehrávání a snímkovou frekvenci

Podivínský Lemon Xcode návody

Kurz Apple Podcast

Geeky Lemon je skvěle placený zdroj naučit se vytvářet iPhone, iPad, iPod na Apple Watch a Apple TV. Výukové programy Xcode vás provedou každým krokem a naučí vás, jak snadné je kopírovat/vkládat kódy.

Obsahují vše, co potřebujete vědět z vytváření projektů, potřebné kódování, vizuální vývoj a mnoho dalšího. Výukové programy jsou podrobné a snadno sledovatelné pomocí nejnovějších verzí Xcode v té době.

Můžete prozkoumat celou škálu jejich kurzů tady.

Blog Raye Wenderlicha

Online komunita

Tento blog je soubor více než 3 000 vysoce kvalitních online výukových programů, které nováčkům pomohou rychle se naučit vývoj iOS. Najdete zde kurzy na nejnáročnější témata související s iOS, vývojem aplikací a dalšími vznikajícími technologiemi, které jsou jasně vysvětleny.

Od videí a podcastů po psaný obsah – na blogu Raye Wenderlicha je něco pro každého. K dispozici je také fórum pro studenty, kde mohou diskutovat o vývoji iPhone, řešit jakékoli problémy, které mohou mít s vývojem aplikací, a spojit se s ostatními studenty a odborníky.

Kurz pro vývojáře iOS 11 a Swift

Kurz Udemy

Nezáleží na tom, zda jste začátečník, programátor nebo pro-vývojář, tento 34hodinový přísný Kurz Udemy na vývoji aplikací pro iOS. Obsahuje 250 online přednášek a je to kompletní sada nástrojů pro každého, kdo chce navrhovat aplikace, jako je iOS 11, ARKit, Depth Photo API a Swift 4.

Kurz se dotýká základů Xcode9 a Swift 4 a poté osvětlí pokročilé funkce iOS a také vás naučí klonovat oblíbené interaktivní aplikace, jako je Instagram, Tinder, Uber a Snapchat.

Na konci každé přednášky je pro studenty výzva, kterou musí splnit. Jakékoli výkonné strategie pro používání iOS 11, které se v kurzu vyučují, lze rychle začlenit do skutečných projektů. Není třeba instalovat žádný placený software. Kódování se vyučuje na XCode9, který je zdarma.

Základy iOS 11

Kurz PluralSight

PluralSight, často nazývaný Netflix pro vývojáře softwaru, má více než 5000 kurzů o vývoji aplikací pro iOS. Jeden z nejpopulárnějších je tzv Základy iOS 11který vám umožní zprovoznit a spustit na Swift 4 a Xcode 9 vytvářet aplikace pro iOS 11 s adaptivním uživatelským rozhraním.

Kurz informuje o nejnovějších osvědčených postupech v architektuře iOS od správy projektů iOS a stavebních bloků pro aplikace až po pochopení možností navigace. Do kurzu můžete vstoupit za 299 $.

  Zkontrolujte, které zařízení iOS je kompatibilní s novými AirPods

Pokud se však zdráháte investovat předem, přihlaste se k jeho 10denní zkušební verzi a sledujte 200 hodin obsahu zdarma.

Chybějící manuál

Brožura

Pokud ovládáte platformu iOS a znáte Swift jako své boty, tato kniha vám pomůže připravit vaši aplikaci pro App Store. Ano, správné kódování je základním prvkem pro vývoj aplikace. To však není ono.

Než budete moci odeslat aplikaci do obchodu App Store, musíte porozumět značce a designu, vaší cílové skupině a základům spuštění aplikace. Pokud to s publikováním aplikace myslíte vážně, tato kniha vás naplní věcmi, o kterých jste si nemysleli, že je potřebujete vědět.

Kakaové designové vzory

Brožura

Kniha, která byla vydána již v roce 2009, je stále na výsluní, protože obsahuje spoustu informací pro vývojáře iOS, zejména pro ty, kteří pracují na macOS. Cocoa Design Patterns však není kniha pro amatéry.

Začíná kapitolou o vzoru Model-View-Controller a odtud nabírá tempo. Nečekejte, že budete vyplněni každou jednotlivou technikou. Ale pokud máte nějaké zkušenosti s programováním pro iOS, tato kniha vám pomůže zlepšit vaše dovednosti způsoby, které jste si nepředstavovali.

Zabalit se

Možnost vyvinout aplikaci a nechat ji publikovat v obchodě Apple je skutečně odměňující. Je tedy jedno, zda jste začátečník nebo ostřílený vývojář iOS aplikací. Pokud máte nápad a chcete jej proměnit ve skutečnost, zdokonalte své dovednosti pomocí některého z těchto kurzů.

Kromě toho vám vaše technické znalosti vždy poskytnou konkurenční výhodu na trhu. Proto si tuto příležitost nenechte ujít a vzdělávejte se. A pokud se nemůžete rozhodnout pro kurz, obraťte se na zkušeného vývojáře aplikací pro iOS, který vám poradí.

x