12 nejlepších mini počítačů pro přenositelnost a výkon

Chytrá zařízení se zaměřují na větší přenositelnost. Počítače dělají totéž, protože vytvářejí vynikající minipočítače, které si můžete vyzkoušet.

Přenášet větší věžový počítač z jednoho místa na druhé může být trochu složité. Proces bude záviset jak na vzdálenosti, tak na dopravním prostředku. Přemístění v rámci jedné místnosti nebo budovy může být relativně snadné, ale přemístění na větší vzdálenost může vyžadovat větší přípravu.

Proč je obtížné přenést větší věžový počítač z jednoho místa na druhé?

Zpočátku mohou být větší počítače ve věži objemné a těžké. Takže musíte mít vhodné přepravní pouzdro nebo kontejner, abyste jej chránili na cestách. Možná budete také muset demontovat některé součásti, abyste si zjednodušili přenášení a zajistili, že přeprava nic nezničí.

Za druhé, buďte opatrní při přenášení, abyste zabránili pádu nebo nárazu, protože by to mohlo poškodit vnitřní části. Také by bylo nejlepší zajistit, aby byl počítač bezpečně ukotven a chráněn před jakýmikoli environmentálními riziky, jako je prach, vlhkost nebo vysoké teploty. Z těchto důvodů se důrazně doporučuje používat mini počítače. Pojďme se o tom dozvědět více.

Co jsou mini počítače?

Mini počítač je kompaktnější stroj s mnoha stejnými vlastnostmi a funkcemi jako velký počítač. Mini počítače mohou mít jeden nebo více procesorů, multitasking a podporu multiprocessingu a obvykle zvládají velké pracovní zatížení.

Mini počítače jsou výkonnější než osobní počítače a pracovní stanice, i když jsou menší než sálové počítače nebo superpočítače.

Byly primárně vytvořeny pro komerční software a služby, které vyžadují rychlost a efektivitu sálových systémů. Mini počítače se obvykle používají jako servery střední třídy, schopné spouštět středně velké softwarové programy a podporovat mnoho souběžných uživatelů.

Proč by měly mít mini počítače přednost před svými kolegy?

Mini počítač může být dobrou volbou, když člověk potřebuje silný a spolehlivý počítač, ale nemá moc místa nebo chce ušetřit peníze za elektřinu.

Snadněji se s nimi cestuje a vejdou se do stísněných míst, protože jsou kompaktnější a menší než počítače střední a velké věže. Také spotřebují méně energie, což může snížit náklady na energie.

Minipočítače jsou ideální pro činnosti, jako je procházení online, posílání e-mailů, zpracování textu a videokonference. I když jim chybí procesorová kapacita středních a velkých počítačů pro činnosti, jako je hraní her nebo střih videa, mohou snadno plnit jiné úkoly.

Malé počítače jsou také často levnější než jejich objemné protějšky, což z nich dělá perfektní volbu pro zákazníky s omezeným rozpočtem. Následuje podrobný seznam sestávající z některých špičkových minipočítačů, které lze použít pro každodenní rutinní a jinou práci.

  Funkce Python map() vysvětlená na příkladech

Kompaktní a výkonný Beelink Mini PC Mini S je vybaven procesorem Intel Core 11. generace, zejména čtyřjádrovým CPU N5095 s maximální taktovací frekvencí 2,9 GHz. Díky InteeverydayGraphics 610, 8GB, DDR4 paměti a 128GB M.2 SSD zvládne každodenní práce s počítačem, včetně procházení webu, zpracování dokumentů a přehrávání multimédií.

Mini S obsahuje dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth 4.2, Gigabit Ethernet a několik portů, včetně USB 3.0, USB 2.0, HDMI a konektoru pro sluchátka/mikrofon. Kromě toho je podporována kvalita 4K Ultra HD vylepšený zážitek ze sledování.

Kromě toho tento stroj podporuje funkce Wake On LAN, Auto Turn On a PXE Boot, které uspokojí všechny vaše potřeby. Navzdory své malé velikosti se Mini S může pochlubit robustním kovovým pláštěm, který dobře odvádí teplo a zajišťuje spolehlivý provoz.

AWOW Mini PC

AWOW Mini PC je malý stolní počítač s Windows 11 Pro a procesorem Intel Celeron J4125. Má poskytovat adekvátní výkon a rychlé multitaskingové schopnosti. Snadno zvládne základní výpočetní operace, jako je procházení webu, e-mail a kancelářský software.

AWOW Mini PC obsahuje mezi svými konektory několik portů USB, HDMI, Ethernet a připojení náhlavní soupravy. Navíc je podporován výstup na duální displej pro zvýšení produktivity. Tento kompaktní počítač snadno uspokojí různé scénáře použití, včetně těch doma, pro zábavu, hry, pracoviště, online výuku, průmysl atd.

Efektivnější a uživatelsky přívětivé rozhraní na předinstalované kopii Windows 11 Pro v minipočítači učiní multitasking a výkon hračkou. Vylepšené bezpečnostní prvky jsou také výhodné pro vás. Tento Mini PC umožňuje snadné připojení k vašim sítím a zařízením díky BT4.2 a duální 2,4/5G Wi-Fi.

KAMRUI AMD Ryzen 7

Malý a výkonný KAMRUI AMD Ryzen 7 Mini PC je stroj navržený pro efektivní výkon. Pohání jej procesor AMD Ryzen 7 3750H. Může pracovat na frekvenci až 4,0 GHz a zaručuje rychlé a plynulé operace.

Vaše práce na počítači, kreslení desky, procházení dat a další úkoly budou pohodlnější díky kvalitě 4K UHD a 60 snímkům plynulé videa.

Malý počítač má 512 GB úložiště NVMe SSD a 16 GB DDR4 RAM. To je více než dostatek paměti a úložiště pro multitasking nebo náročné programy. Počítač má také grafickou kartu Radeon RX Vega 10, která poskytuje ohromující obraz pro střih videa, hraní her a další graficky náročné úkoly.

Jeho několik konektorů, včetně HDMI, USB-C, USB-A a Ethernet, nabízí různé možnosti připojení. Pro bezdrátové sítě gadget podporuje také Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1. Je vhodný pro profesionály, producenty multimédií a hráče, kteří potřebují vysoce výkonné zpracování v kompaktním provedení.

ACEMAGICIAN Mini PC

Výkonný a malý stolní počítač s názvem ACEMAGICIAN Mini PC N5105 má procesor Intel Core 11. generace. CPU N5105 přichází s maximální frekvencí 2,9 GHz. Obsahuje 512 GB M.2 SSD a 16 GB DDR4 RAM, což mu dává dostatečnou rychlost a kapacitu pro každodenní počítačové úkoly, jako je online procházení, psaní dokumentů a streamování multimédií.

Díky možnostem instalace Wi-Fi 5, HDMI, Bluetooth a VESA poskytuje Mini PC N5105 duální rozlišení 4K UHD. Může být použit jako mediální centrum nebo pro jiné formy zábavy, protože obsahuje funkci automatického zapnutí. Díky své skromné ​​velikosti se snadno montuje na zeď nebo stůl ve stísněných místech.

  Jak opravit „Toto video momentálně není možné sledovat ve vaší lokalitě“

Jeho vysoce výkonné prvky a malé rozměry z něj dělají vynikající volbu pro ty, kteří hledají výkonné a prostorově úsporné stolní řešení.

Mini PC TRIGKEY

TRIGKEY Mini PC je malý stolní počítač, který využívá mikropočítač N5095 z 11. generace procesorů Intel. Nabízí rychlý a efektivní výkon díky 16GB DDR4 RAM a 500GB M.2 SSD 2280.

Tento mini-počítač nabízí různé možnosti připojení, včetně Ethernetu a Wi-Fi pro sítě, HDMI, DisplayPort, USB-C a USB 3.0. Díky malým rozměrům se snáze přepravuje a skladuje. Mini PC je pevný a přizpůsobivý počítač, který je ideální pro každého, kdo vyžaduje přenosné a efektivní výpočetní řešení.

Díky svým vysoce výkonným specifikacím, síťovým možnostem a malým rozměrům je vhodný pro různé aktivity včetně práce nebo hraní her. Je k dispozici na Amazonu s BT4.0, takže se můžete připojit přímo ke svému vzdálenému zařízení, čímž uvolníte místo na ploše a zvýšíte jeho estetickou přitažlivost.

Procesor AMD Ryzen 7 3750H pohání malý stolní počítač s názvem Beelink SER3 Mini PC. Má 500GB M.2 NVME SSD a 16GB RAM pro rychlé a praktické úložiště. Kancelářská práce, přehrávání filmů a středně náročné hry jsou jen některé z věcí, které SER3 zvládne.

Duální HDMI na malém stolním počítači usnadňuje připojení dvou displejů současně. To vám umožní zvětšit pracovní prostor, zrcadlit informace nebo zvětšit jedno okno na několika monitorech. Možnosti bezdrátové komunikace zahrnují Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 6.

Vestavěný chladicí systém v počítači chrání počítač před přehřátím a zajišťuje stabilní provoz. Beelink SER3 Mini PC je výkonný a adaptabilní počítač ideální pro domácí i pracovní použití.

ASBS Mini PC

Výkonný malý stolní počítač vyrobený speciálně pro obchodní použití je ASBS Mini PC. S maximální taktovací frekvencí 4,2 GHz a procesorem Intel i5-1135G7 nabízí efektivní multitasking a rychlý výkon.

V zařízení je již předinstalován Windows 11 Pro, který poskytuje uživatelsky přívětivé rozhraní a interoperabilitu s různým podnikovým softwarem.

S 512 GB SSD a 16 GB RAM má ASBS Mini PC maximální rozšiřitelné úložiště 64 GB a úložnou kapacitu 4 TB. To umožňuje snadný přístup k pravidelně používaným aplikacím a dostatečné úložiště pro rozsáhlá data.

Jeho rozhraní bohaté na funkce umožňují současné připojení k několika zařízením, včetně projektorů, monitorů, klávesnic, myší a kancelářského vybavení. Je ideální pro komerční a průmyslové aplikace. Díky možnosti 4K UHD trojitého monitoru mini stolního počítače, dostupného přes Amazon, je to fantastická volba pro multitasking a práci s editací videa.

Blackview MP60 Mini PC

Blackview MP60 Mini PC s procesorem Intel N5095 je přenosný počítač s Windows 11 Pro. Funguje rychle a efektivně s 512 GB úložiště M.2 SSD a 16 GB paměti DDR4. Dokáže fungovat jako malý herní počítač a podporuje dvoupásmové Wi-Fi a 4K grafiku.

Čtyři porty USB 3.0, USB Type-C, HDMI a LAN port patří k mnoha funkcím konektivity MP60. Navíc nechybí ani slot na SD kartu a Bluetooth 5.0. Bezventilátorová konstrukce zařízení zajišťuje tichý chod a malé tepelné ztráty.

  Oprava chyby Xbox One 0x80a40019

Pevný a adaptabilní počítač s výjimečným výkonem v malém balení, Blackview MP60 Mini PC je snadno dostupný na Amazonu. Také jeho kompaktní povaha umožňuje bezproblémové přenášení.

KAMRUI GK3 Pro Mini PC

Přenosný počítačový systém využívající mikroprocesor Intel 11th Gen N5105 a maximální takt 2,9 GHz je KAMRUI GK3 Pro Mini PC. S uživatelským rozhraním podobným stolnímu počítači Intel UHD Graphics 800 snadno zvládá úkoly, jako je surfování po webu, prohlížení e-mailů, úpravy dokumentů, použití doma/v kanceláři a další.

Vysokorychlostní 16GB DDR4, zavedené 512GB M.2 2280 SSD jsou součástí malého počítače KAMRUI. Systém s 16GB RAM je celkově rychlý a pohotový. Dodává se také s připojením Gigabit Ethernet, které nabízí rychlou a spolehlivou komunikaci.

KAMRUI GK3 Pro navíc nabízí 2,5palcový SSD port pro další rozšíření úložiště. Ti, kteří potřebují pevné, ale přenosné počítačové zařízení, které zvládne náročné úkoly, by měli zvážit jeho koupi.

ACEMAGICIAN Mini herní PC

Přenosný a výkonný stolní počítač ACEMAGICIAN Mini Gaming PC je vybaven mikroprocesorem AMD Ryzen 5 5600U s maximální frekvencí 4,2 GHz. Má také 512GB SSD a 16GB DDR4 RAM pro dostatek úložného prostoru a rychlý výkon.

Tento miniherní počítač pohání Windows 11 Pro, robustní a bezpečný operační systém vhodný pro hraní her a práci. Navíc má vestavěnou grafiku AMD Radeon, která zajišťuje plynulé a poutavé herní zážitky.

AMR5 může vydávat maximálně tři video signály 4K 60 FPS prostřednictvím rozhraní Type-C na přední straně a rozhraní HDMI a DP na zadní straně, což poskytuje funkci synchronního displeje se 3 obrazovkami.

Mini PC s Windows 11 Pro

Při maximální rychlosti 2,9 GHz pohání procesor Intel 11th Gen N5105 Mini PC Windows 11 Pro, přenosný počítač. Má 256GB M.2 SSD a 8GB RAM pro rychlý a efektivní výkon. Mini PC také podporuje 2,5palcový SSD s celkovým potenciálem 2 TB.

4K UHD video lze přehrávat na Mini PC Windows 11 Pro a získat tak ohromující snímky. Je vybaven 802.11ac Dual Band 2,4 & 5GHz Wi-Fi a kompatibilitou s Wi-Fi 6. Nejnovější bezdrátové připojení umožňuje rychlosti až 450 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 1300 Mb/s v pásmu 5 GHz, což uživatelům poskytuje dvakrát rychlejší internet pro prohlížení, streamování a nenáročné hraní.

Konektivita Gigabit Ethernet se může rychle a bezpečně připojit k internetu pro aplikace, včetně průmyslového a komerčního použití, pravidelných online skupinových setkání a masivního stahování souborů.

Mini PC Windows 11 Pro EliteMini

Mikroprocesor AMD Ryzen 9 5900HX v Mini PC EliteMini UM590 s operačním systémem Windows 11 Pro poskytuje schopnost zpracování. Mini PC je kompaktní a přesto výkonný díky svým 8 jádrům a 16 vláknům, takže je ideální pro náročné aplikace, jako je střih videa a hraní her.

Mini PC má 512 GB PCIe SSD úložiště a 32 GB RAM pro rychlé bootování a rychlost stahování. EliteMini UM590 má mnoho komunikačních portů, včetně HDMI, DisplayPort, Thunderbolt 4 a četných USB portů. Konektor LAN, Bluetooth 5.2 a Wi-Fi 6 zajišťují spolehlivé a rychlé síťové připojení.

Každé nastavení stolního počítače, které lze získat prostřednictvím Amazonu, bude vypadat elegantněji díky svému elegantnímu a modernímu stylu a jakýkoli úkol bude rychle dokončen díky jeho vysokému výkonu.

Závěr

Mini PC jsou lehké a snadno se přenášejí, takže je vaše práce pohodlná. Mini počítače jsou kompaktní, robustní, efektivní a lze je použít pro různé výpočetní potřeby. Jsou ideální pro použití v IoT, bezpečnostních systémech, digital signage a dalších aplikacích díky jejich malé velikosti, nízké spotřebě elektřiny a rozmanitým možnostem. Profesionálové i nadšenci je upřednostňují kvůli jejich dostupnosti a nízké ceně.

Dále se můžete podívat na některé z nejlepších jednodeskových počítačů.