12 nejlepších možností ergonomické myši k nákupu v roce 2022

Pociťování bolesti předloktí a zápěstí na pracovišti je v dnešní době běžné. Problém může být přímo na vašem stole.

Ne, ne pero, bloky nebo jiný psací materiál, ale myš. Váš stůl vás volá po nákupu ergonomické myši. Myš počítačového systému je standardní součástí mnoha hardwarových zařízení používaných k interakci s GUI (grafické uživatelské rozhraní) počítačového systému.

Používání myši znamená být ve vysoce nehybné poloze než obvykle. Dále zahrnuje malé, ale opakované použití konkrétních svalů. To vede k nepohodlí, bolesti a nádechu neklidu, což je dost na to, aby zničilo zbytek vašeho dne.

Toto přetěžování a přetěžování svalů více, než je obvyklé, může způsobit zvláštní problémy, které omezují váš každodenní životní styl a efektivitu práce. Některé běžné problémy:

  • Bolest a bolest v oblasti zápěstí
  • Nepohodlí podél lokte a těsně nad oblastí předloktí
  • Tvorba nepříjemných uzlů, které brání pohybu rukou
  • Brnění a pocit necitlivosti v palci a ukazováčku
  • Ztuhlost a omezené pohyby
  • Syndrom karpálního tunelu

Použití myši je mnohem více než klávesnice. Je proto nezbytné mít udržitelnou nebo ergonomickou myš.

Jak se liší ergonomická myš od běžné myši?

Ergonomická myš je na rozdíl od typické myši tvarována pro zdraví a pohodlí uživatele. Padne na paži a zápěstí stejně jako rukavice. Poskytuje přirozené přizpůsobení a lepší pozici pro paži a zápěstí, aby na ní spočívaly.

Dále také pomáhá při neomezeném pohybu předloktí. Vyžaduje menší sílu a sílu úchopu, což způsobuje menší únavu, stres a napětí. Spolu se zvýšením úrovně vašeho pohodlí také podporuje efektivitu na pracovišti.

Výhody ergonomické myši

Zlepšuje držení těla

Při práci na počítači je pozorováno, že lidé mají tendenci pracovat v neobvyklé pozici po značnou dobu. Navíc používání myši učiní naše tělo nehybným, aniž bychom o tom věděli a vyvolali necitlivost palce nebo prstů. V nejhorších případech se tato necitlivost může rozšířit po celé ruce a přejít na krk.

Ergonomická myš dokáže udržet polohu neporušenou, protože poskytuje pohodlnou polohu pro odpočinek zápěstí.

Zabraňuje nátlaku na zápěstí

Při práci s myší většinou nelze zabránit tlaku na vnější stranu zápěstí. Tlak lze potlačit podepřením zápěstí nebo jeho udržováním v požadovaném úhlu. Položení dlaně a prstů na ergonomickou myš pomůže odstranit nežádoucí stres.

Předchází syndromu karpálního tunelu

Jedná se o podráždění způsobené v zápěstích probíhajících karpálním tunelem přítomným v zápěstí v důsledku nepříznivých pohybů. Kdykoli používáte myš, vaše paže napínají zápěstí. Pokud ale používáte ergonomickou myš, neucítíte takové napětí kolem zápěstí nebo paží.

Rozšiřuje pohodlí pro lidi s artritidou

Tradiční myš, kterou jsme používali, může být z dlouhodobého hlediska bolestivá. Mohlo by to být horší, pokud máte artritidu. Po bolestech kloubů byste je rozhodně nechtěli více kroutit nebo natahovat. Ergonomická myš má optimalizovaný úhel, který je vhodný pro vaši paži a zápěstí, čímž nedochází k přetěžování svalů a kloubů.

Pomáhá předcházet dalším zraněním

Pomocí ergonomické myši je postaráno o krátkodobé i dlouhodobé potřeby. Položte si nyní zápěstí a prsty, abyste měli v budoucnu neomezené pohyby. Bezbolestná práce také snižuje únavu a zvyšuje efektivitu.

  5 oblíbených tipů pro MS Office z roku 2015

Nyní lze naprogramovat i tlačítka některých ergonomických myší. Pokud máte tendenci provádět stejnou funkci každý den, můžete si naprogramovat tlačítka myši a tato funkce bude automaticky provedena jediným kliknutím. Zvýší také rychlost vaší práce.

Nyní budete mít docela jasno v tom, jak vám ergonomická myš může pomoci zvýšit efektivitu práce a lépe pečovat o vaše zdraví.

Anker

Anker je bezdrátová ergonomická myš. Zbavte se svého starého a nepohodlného sevření. Tato myš poskytuje maximální pohodlí tím, že se snadno přizpůsobí obrysu dlaně.

Jde o myš s futuristickým designem. Její tlačítka jsou citlivá a nevyžadují, abyste je při práci neustále mačkali, což myši poskytuje zvýšenou funkčnost. Zařízení nabízí cenově výhodné řešení pro přetahování, pouštění, hraní her nebo jakékoli funkce.

Snadno se používá a je kompatibilní se zařízeními jako Windows a Mac OS. Anker má technologii optického sledování s vysokým rozlišením pro přesné sledování na širokém povrchu. Je také napájen z baterie a šetří energii tím, že po 8 minutách nečinnosti přejde do úsporného režimu.

Má vědecký design, který podporuje zdravý stisk ruky a polohu zápěstí. Primárním cílem Ankera je osvobodit vás od dalšího napětí.

Logitech ERGO

Logitech ERGO M575 je bezdrátová myš s jednoduchým ovládáním palcem a je přirozená jako cokoliv jiného. Kromě toho, že nabízí zvýšenou úroveň pohodlí, poskytuje ERGO M575 vylepšené a přirozenější držení těla.

ERGO M575 je nejvhodnější myš, pokud máte na pracovišti málo místa. Jeho tvar přirozeně padne do dlaně a uvolňuje paži. Nabízí také zvýšenou úroveň ovládání úpravou rychlosti kurzoru. Typicky je navržen pro užší pracoviště a rušné vyzdobené stoly.

Po připojení přes Bluetooth nebo USB přijímač je dosah až 33 stop bez zpoždění. Je to ekologické a zdravé i pro vaše kapsy.

Je vysoce hodnocený, vyžaduje minimální prostor a může se umístit kdekoli na tlačených místech, což vám poskytuje svobodu pracovat efektivně a klidně.

Evoluent VM4RW

Ergonomická myš od Evoluent vhodně zabraňuje kroucení paží a poskytuje větší pohodlí. Má programovatelná snadno použitelná tlačítka. Uživatel může nastavit fungování tlačítek v různých programech. Opěrka palce v této verzi byla přepracována ve srovnání s předchozí verzí, aby poskytovala vyšší míru pohodlí.

Na boční straně jsou k dispozici optické senzorické ovládací prvky, které vám pomohou upravit rychlost ukazatele bez uvolnění rukojeti. Vertikální myš Evoluent 4 je navržena tak, aby zabránila malíčku odírat se o stůl. Je přesnější a pomáhá při plynulých pohybech a pracovním provozu.

Nejlépe se hodí pro udržení vzpřímené pozice při práci tak, že pravou ruku držíte vzpřímeně v neutrální poloze. Vertikální strana podpírá ruku, stejně jako v postoji k podání ruky. To zase pomáhá při celkovém vynaložení menší síly.

Lekvey

Lekvey je další bezdrátová vertikální myš. Nejlépe se používá pro kancelářské a herní účely. Hlavní rozdíl oproti tradiční myši je v tom, že snižuje tlak na zápěstí. Takže se nebudete muset bát křečí v zápěstí.

Její hlavní výhodou je, že myš je dobíjecí a nefunguje na baterie. Můžete jej nabíjet kdekoli pomocí vhodného kabelu podle potřeby. Jeho šest tlačítek vám umožní přidat k nim některé denní úkoly a získat úplnou kontrolu nad počítačovými systémy.

  Začněte své online podnikání ZDARMA se Sylius (Open Source eCommerce Platform)

Lekvey poskytuje uživateli tolik potřebné levné a efektivní řešení pro různé účely. Jeho pokročilé funkce stránky zpět a vpřed vám usnadní procházení webu. Produkt je dodáván se snadno použitelnou technologií technické podpory po celou dobu životnosti a 24měsíční zárukou.

Logitech MX ERGO

Logitech MX ERGO s ergonomickým designem poskytuje uživateli přizpůsobený komfort díky funkci nastavitelného pantu. S jedinou minutou nabíjení vydrží jeho síla při plném využití jeden celý den.

Je kompatibilní pouze s osobními počítači a úhel trackballu lze přizpůsobit až do 20 stupňů pro přirozenou a uklidňující polohu paží. To také pomáhá ve větší míře snížit přepětí svalů.

S MX ERGO můžete bez námahy procházet a přepínat mezi 2 osobními počítači. Poskytuje další generaci trackball pro více zařízení pro sdílení souborů a lepší ovládání počítače.

Myš lze připojit bezdrátově pomocí Bluetooth nebo USB přijímače. Má 4 přizpůsobitelná tlačítka a lze je používat podle přání a potřeb uživatelů.

Vassink

Myš Vassink je navržena tak, aby přirozeně seděla na dlani. To vám pomůže ovládat myš pohodlněji. Je rychlý, efektivní, citlivý a bez námahy se používá. Přítomnost optických senzorů zvyšuje citlivost standardní optické myši.

Má 6 tlačítek s nastavitelnou rychlostí pohybu myši DPI. Myš Vassink lze snadno používat na širokých površích. Přijala funkci ztlumení tlačítka, která zajišťuje větší vhodnost na veřejných místech, jako jsou kanceláře a další pracoviště.

Je to lehká a módní myš kompatibilní s Windows a Mac OS. Kvalita je dobře testována a díky bezdrátovému a dobíjecímu aspektu je odolnější a má dlouhou životnost. Myš lze bez problémů používat, i když se nabíjí.

Logitech MX Master 3

Logitech MX Master 3 je jednou z nejpokročilejších myší v hlavní sérii. Je vhodně konstruován tak, aby vyhovoval potřebám designérů a inženýrů, aby snadno navrhoval a pracoval.

Master 3 má funkci přizpůsobení specifické pro aplikaci, která šetří váš čas a urychluje pracovní postup. Jeho elektromagnetické rolovací tlačítko a obrobené ocelové palcové ovládací prvky poskytují uživateli maximální pohodlí.

Pokročilá bezdrátová technologie 2,4 GHz poskytuje větší přesnost při práci než jakákoli jiná tradiční myš. Podporuje více zařízení s více OS a lze jej připojit až ke třem zařízením. Jeho flexibilita umožňuje provoz na jakémkoli povrchu a poskytuje nejlepší možné služby s pomocí špičkového snímače 4000 DPI.

Goldtouch KOV-GSV-RMW

Goldtouch KOV-GSV-RMW je pokročilý semi-vertikální model této řady. Myš je nakloněna v úhlu 66 stupňů, aby se zabránilo namáhání zápěstí a poskytla pohodlí.

Jeho hmotnost si můžete přizpůsobit, protože jsou k dispozici čtyři odnímatelná závaží o hmotnosti 5 g pro úpravu hmotnosti podle osobních požadavků. Má také odnímatelnou přírubu, která zabraňuje dotyku dlaně s povrchem. Proto se nejlépe doporučuje pro kancelářské účely.

Nastavení zabere podstatně méně času, protože bezdrátový 2,4 GHz přijímač jej nastaví rychle. Myš má ergonomický děj, funkce plug-and-play a programovatelné DPI.

Vertikální myš Logitech Lift

Logitech Lift Vertical Mouse má jemný úchop a pohodlnou opěrku pro palec, která zvyšuje vaši pracovní schopnost. Při používání této ergonomicky navržené myši si můžete přirozeně odpočinout horní část těla a zvýšit efektivitu.

Zvedá zápěstí pod úhlem 57 stupňů, vyrovnává vaše předloktí a odstraňuje nežádoucí tlak z vaší ruky, který může bránit účinnosti. S rychlým a přesným posuvným pruhem nemusíte upravovat své dokumenty. Místo toho jimi proletíte připojením výtahu až ke 3 zařízením.

Můžete upravit své způsoby pro konkrétní úkol přizpůsobením 4 tlačítek a přidáním zkratek. Může pracovat na více zařízeních připojením přes Bluetooth nebo již dodaný USB kabel. Je vyroben z recyklovaného plastu. Proto je také šetrný k životnímu prostředí a má intuitivní konstrukci.

  Jak přidat místní soubory do Spotify

Vertikální myš MX

MX Vertical od Logitech je ekologická, ergonomicky a vědecky navržená myš. Díky vysoce kvalitnímu a přesnému optickému senzoru s rozlišením 4000 DPI jsou pohyby rukou výrazně omezeny.

Rychlost kurzoru myši lze důkladně upravit dotykem tlačítka. Na jedno nabití po dobu jedné minuty jej lze používat déle než 150 minut.

Nabízí uživateli svou špičkovou funkci ovládání mezi počítači pomocí rychlé navigace na třech počítačích, přenosu médií a souborů a kopírování a vkládání textů. MX Vertical je dále kompatibilní s verzemi Windows a Mac OS. Rychlé nabití baterie udrží myš napájenou až čtyři měsíce.

Je primárně určen lidem se syndromem karpálního tunelu, protože protahuje pouze požadované svaly, zabraňuje přetěžování a odstraňuje nežádoucí tlak na zápěstí.

Razer Basilisk V3

Přizpůsobitelná ergonomická myš Razer Basilisk V3 je navržena výslovně pro herní účely. Basisilk V3 je považován za nejprodávanější značku myší pro herní účely číslo 1.

Jeho vysoce kvalitní snímač poskytuje pixelovou přesnost, sleduje pohyby pomocí optického snímače a funguje jako asymetrické omezení. V této řadě je celkem 11 programovatelných tlačítek. K tlačítkům lze přiřadit úkoly podle vašich potřeb a provádět akce jako ping a push-to-talk.

Váš prst má velmi málo práce, pokud jde o rolování. Posuvník se stále otáčí, dokud se nezastaví a nezmění se do hmatatelného režimu pro větší přesnost a odlehčí prstu. Jeho špičkový design a nekonečné konfigurace si získaly pozornost v herním světě a patří mezi nejlepší možnosti. Pokud hledáte pohodlnou herní myš, je to ta správná volba.

Bluetooth myš Microsoft

Bezdrátová ergonomická myš Microsoft Bluetooth Wireless Ergonomic Mouse poskytuje vysoký stupeň pohodlí při práci. Jedná se o lehké zařízení s dlouhou životností s prvotřídní povrchovou úpravou a teflonovou základnou.

S pomocí 3 personalizovaných tlačítek připravených k naprogramování pro vaše pohodlí vám může ušetřit čas přidáním určitých funkcí specifických pro aplikaci. Lze jej provozovat pouze ve Windows 10 podle nejnovějších aktualizací. Protože je však přímočarý a snadno použitelný, nelze jej přejet přes skleněné nebo zrcadlové platformy.

Můžete dokonce zpříjemnit pracovní prostředí přidáním barev na pracovní stůl, když si budete moci vybrat z různých barev. Jeho cílem je snížit únavu a poskytnout komplexní kontrolu nad počítačovým systémem.

Závěr

Ergonomicky navržená myš poskytuje uživateli nejen potřebné pohodlí, produktivitu a bezbolestné pohyby, ale také zlepšuje vaši posturální pohodu. Díky vzpřímenému držení těla působíte sebejistě a vhodně. Kromě toho také buduje zdravé a trvalé vztahy, které zanechávají dlouhodobý dojem.

Zmenšuje syndrom karpálního tunelu, protože poloha zápěstí zůstává ve zvýšené poloze nebo v poloze potřesení rukou. Můžeme tedy říci, že nákup ergonomické myši je nutností každé hodiny!

Dále se podívejte na některé z nejlepších herních monitorů.

x