12 nejlepších nástrojů pro vytváření nezapomenutelných video koláží

Ať už chcete nezávazně sdílet nějaké záblesky ze svého života na sociálních sítích nebo se chcete stát tvůrcem obsahu, měli byste již znát důležitost video obsahu.

Sdílet vše v jediném videoklipu je však často nemožné. Při nahrávání takového videa musíte udělat trochu kompromisu a vynechat některé dobré věci. Zde přichází na řadu videokoláže. Videokoláže jsou skvělým způsobem, jak zvýraznit své oblíbené části z různých videí a všechny je spojit dohromady, aby žádná důležitá věc nezůstala pozadu.

Bez ohledu na váš účel, ať už se jedná o zobrazení nejdůležitějších událostí události nebo propagaci vašeho kanálu YouTube, vytváření video koláží vám může pomoci toho dosáhnout. V současné době je na trhu k dispozici mnoho video editorů, z nichž každý tvrdí, že je schopen produkovat ty nejlepší video koláže.

Abychom odstranili váš zmatek, vybrali jsme ty nejlepší nástroje pro vytváření nezapomenutelných video koláží. Čtěte dále a dozvíte se více.

Jak video osloví více diváků?

Je známou skutečností, že videoobsah může účinně zvýšit zapojení publika. Otázkou ale je jak? Níže zmíníme některé z těchto důvodů:

Lidé jsou známí tím, že mají krátkou dobu pozornosti. Vzhledem k tomu, že videa jsou zajímavější, je pravděpodobnější, že ve srovnání s textem nebo obrázky udrží pozornost vašeho diváka. Statistiky také naznačují, že lidé mají 27krát větší sklon ke kliknutí na tlačítko videa než na statický obrázek.

Zajímavé je, že podle slavné studie McQuivey’s Forrester má video hodnotu 1,8 milionu slov za minutu. Ano, 1,8 milionu. Není divu, proč videa oslovují publikum více než jiné typy obsahu.

Dopad videí na udržení je také mnohem větší než u jakéhokoli jiného typu obsahu. Regrese je situace, kdy musíte znovu přečíst text celé stránky poté, co jste právě dočetli, protože jste buď ztratili pozornost uprostřed, nebo si nepamatujete, co jste četli.

Regrese je běžný jev při čtení textů. Pro srovnání, studie ukazují, že procento udržení lidského mozku při sledování videa je 95 %. To je obrovský rozdíl ve srovnání s 10% zadržením při čtení.

Lidský mozek navíc dokáže zpracovat vizuály lépe, což je 60 000x rychleji než text. To je důvod, proč se vaše publikum s videi zvyšuje. Studie ukázaly, že 65 % světové populace jsou vizuální studenti. Proto by se každá značka, která hledá lepší zapojení publika, měla zaměřit více na tvorbu videoobsahu než na textový nebo statický obsah.

  Jak přepnout z Bash na Fish Shell v Linuxu

Jak se liší video koláž od běžné koláže?

Videokoláž je typ koláže pro zobrazení vaší fotografie nebo videomontáže. Na rozdíl od fotografické koláže, což je série fotografií poskládaných dohromady, videokoláž vzniká, když se poutavým způsobem spojí více obrázků, videoklipů, GIFů atd.

Tvůrce video koláží jsou ve srovnání s tvůrci fotografických koláží pokročilejší, pokud jde o funkce. Tvůrci video koláží umožňují uživatelům obohatit jejich koláže o hudbu na pozadí, animace, přechody a další.

Koláže obrázků jsou ideální pouze pro statický obsah. Na druhé straně videokoláže vytvářejí dynamický vizuální obsah, který v publiku podnítí větší zájem a zvýší zapojení.

Pojďme se nyní podívat na některé z nejhezčích tvůrců video koláží, které vám mohou pomoci vytvořit skvělé video koláže pro vaše publikum:

InVideo

InVideo pomáhá uživatelům vytvářet úžasné video koláže z jejich obrázků a videí online. Tento online nástroj přichází se spoustou skvělých funkcí, jako jsou umělecké šablony videa, hudba, přechody videa, skladová média, animace a další.

Můžete také vytvořit několik sad značek a aplikovat je na svá videa jediným kliknutím. Uživatelé mohou také přidat své týmy a spolupracovat se svými spoluhráči. Navíc můžete nahrávat hlasové komentáře pro svá videa a dokonce se rozhodnout pro převod textu na řeč.

V současné době má InVideo bezplatný tarif s omezenými funkcemi. Jednotlivci, kteří chtějí upgradovat a používat více funkcí, si mohou zakoupit své měsíční nebo roční placené plány od 30 USD/měsíc a 15 USD/měsíc.

Canva

Canva je snadný způsob, jak vytvořit a upravit video koláže pro různé účely. Tvůrce video koláží Canva má funkce, jako jsou bezplatné šablony, rozvržení, videa zdarma, hudba bez licenčních poplatků, zvukové efekty, animace atd.

Kromě statických fotografií a videí můžete pomocí GIF vytvářet také koláže. Díky snadnému stahování a sdílení Canva je vše ještě jednodušší. Také, pokud chcete ve svých videích používat nálepky, ilustrace, ikony atd., nabízejí obrovskou sbírku designových prvků, ze kterých si můžete vybrat.

Přestože Canva nabízí bezplatný plán, je omezený z hlediska funkcí. Pro prémiové funkce si uživatelé musí koupit své placené plány od 12,99 USD/měsíc (účtováno měsíčně) a 9,99 USD/měsíc (účtováno ročně).

Wave.video

Wave.video vám umožňuje vytvářet mix četných klipů vedle sebe a snadno vytvářet poutavé video koláže. Poskytuje také několik dalších užitečných funkcí, jako jsou šablony, stock záběry, rozvržení, intuitivní uživatelské rozhraní, podpora více platforem a další.

  Jak získat velikost souboru nebo adresáře v Linuxu

Kromě toho vám Wave.video umožňuje přidávat do videí hudbu na pozadí, texty atd., abyste svým divákům poskytli obohacující zážitek.

V současné době má Wave.video bezplatný plán s omezenými funkcemi. Pro odemknutí dalších funkcí si uživatelé musí zakoupit jeden ze svých měsíčních nebo ročních placených plánů od 20 USD/měsíc a 16 USD/měsíc.

Adobe Express

Adobe Express pomáhá uživatelům vytvářet ohromující video koláže během několika minut. Funkce jako šablony, titulky, snadno použitelné efekty, snadné sdílení, fotografie, animace atd. vám mohou pomoci posunout vaše video koláže na další úroveň.

Adobe Express vám také umožňuje vybrat si téma a rozhodnout o celkovém vzhledu a dojmu vašeho videoobsahu. Netřeba dodávat, že díky tomu je proces tvorby koláže bezproblémový.

Adobe Express s bezplatným a prémiovým plánem začínajícím na 9,99 USD/měsíc, přičemž první nabízí základní funkce a druhý všechny prémiové funkce.

Kapwing

Kapwing vám umožňuje snadno vytvářet video koláže nebo videa s rozdělenou obrazovkou. Pomáhá vám vytvářet video koláže pomocí videí, obrázků, GIFů a dalších spolu s hudbou na pozadí. Kapwing je pěkný způsob, jak vytvořit pozoruhodné příběhy s více než 60 šablonami, ze kterých si můžete vybrat.

Kromě toho můžete přidávat nálepky, zvyšovat/snižovat hlasitost, slučovat více videoklipů, spolupracovat s ostatními atd. pro zvýšení efektivity a produktivity.

Kapwing nabízí bezplatný plán pro ty, kteří právě začínají, s několika omezeními. Pokročilé funkce přicházejí pouze s jejich placenými plány začínajícími na 6 USD/měsíc (fakturováno ročně).

Smilebox

Vytváření nádherných video koláží je se Smileboxem jako procházka. Stačí si vybrat obrázky nebo videoklipy a Smilebox se postará o zbytek. Tento pohodlný nástroj má mnoho funkcí, včetně šablon, hudby na pozadí, snadného sdílení, neomezeného úložiště, obchodního podpisu, animací atd.

Smilebox umožňuje uživatelům upravovat barvy, přidávat texty, měnit pozadí a další a vytvářet profesionálně vypadající video koláže během několika minut. A nejlepší část? Smilebox je zcela zdarma.

VEED

Tvůrce video koláží VEED je online nástroj, který uživatelům umožňuje vytvářet úžasné video koláže bez ohledu na jejich účel. Kromě praktických šablon poskytuje VEED uživatelům spoustu skvělých nástrojů pro úpravy.

Také umožňuje uživatelům vylepšit jejich video koláže pomocí různých filtrů, emotikonů, SFX, nálepek, automatických titulků a dalších. Jeho minimalistické, intuitivní uživatelské rozhraní je také obrovským plusem.

V současné době je omezený plán funkcí VEED pro všechny zdarma. Jejich placené plány mají více funkcí od 10 USD/uživatele/měsíc (fakturováno ročně).

Flixier

Flixier je jednoduchý způsob, jak vytvořit vizuálně přitažlivé video koláže online přímo z vašeho prohlížeče. Nejen to, Flixier také pomáhá uživatelům přidávat texty, pohyblivé texty, efekty, hudbu, animované tituly, grafiku atd.

  14 retro herních konzolí, které si můžete koupit hned teď

Jakmile bude vaše video koláž připravena, můžete si ji snadno stáhnout nebo sdílet až se sedmi online platformami najednou.

V době zveřejnění je online tvůrce video koláží společnosti Flixier zdarma.

Abraia

Vytváření video koláží s hudbou se stalo snadným. S Abraia můžete bez námahy míchat různé obrázky, videoklipy atd., abyste vytvořili něco oslnivého. Změňte měřítko, ořízněte nebo změňte velikost videa tak, aby vyhovovalo vašim konkrétním potřebám.

Uživatelé si navíc mohou přizpůsobit písma, styly a co ne, aby přizpůsobili své video koláže. Můžete také nahrávat hlasové komentáře a používat je ve svých kolážích. Abraia automaticky sloučí a synchronizuje zvuk. Takže můžete vždy očekávat bezproblémový proces tvorby koláže.

V současné době Abraia nemá žádné měsíční/roční předplatné. Místo toho nabízejí možnosti nákupu na základě kreditu od pouhých 9 USD.

Fastreel

Fastreel od Movavi je jednoduchý nástroj pro vytváření profesionálně vypadajících video koláží, které můžete použít kdekoli. Na výběr je více šablon. Pro informaci, pokud používáte více videoklipů, nástroj automaticky zacyklí kratší klipy, aby odpovídaly nejdelšímu videoklipu. Minimální uživatelské rozhraní se snadnou navigací je ideální pro ty, kdo mají malé nebo žádné technické znalosti.

Koláže vytvořené pomocí bezplatného plánu Fastreel přicházejí s vodoznaky. Pro výstupy bez vodoznaku mají placené plány začínající na 5,95 USD/video. Má také plán s nejlepší hodnotou 49,95 USD/rok, který umožňuje přístup ke všem šablonám a nástrojům.

Renderforest

Pomocí Renderforest můžete vytvářet působivé video koláže pro zvýšení vašeho zapojení. Od nepřeberného množství šablon přes zajímavé barevné palety až po úžasné styly – Renderforest má vše, aby se stal vaším ideálním tvůrcem video koláží.

Renderforest vám navíc umožňuje přidat chytlavou hudbu na pozadí nebo vlastní hlasový záznam, abyste svá videa do značné míry vylepšili.

V současné době má Renderforest bezplatný navždy plán s omezenými funkcemi. Cena prémiového tarifu s extra funkcemi začíná od 9,99 USD/měsíc.

Typito

Typito je online nástroj pro vytváření skvělých video koláží smícháním různých fotografií a videí a přidáním hudby na pozadí.

Rozviňte svou kreativitu s úžasnými funkcemi Typito, včetně překryvů, milionů prémiových záznamů, rychlého náhledu a exportu, sady značek, jednoduchého editoru přetahování atd.

Kromě bezplatného plánu nabízí Typito různé placené měsíční a roční plány s dalšími funkcemi, počínaje 18 USD/měsíc a 15 USD/měsíc (účtováno ročně).

Závěrečná slova

Abych to uzavřel, videokoláže jsou zajímavým způsobem, jak přilákat více diváků a zvýšit zapojení vašich sociálních médií/kanálu. Zde jsme uvedli nejlepší nástroje pro vytváření nezapomenutelných video koláží.

Identifikujte své potřeby a podle tohoto článku najděte svého ideálního tvůrce video koláže. Popusťte uzdu své kreativitě a ukažte, co skutečně umíte. Hodně štěstí!

Dále se podívejte na nejlepšího tvůrce a editor videa pro macOS a Windows.