12 nejlepších programů pro psaní románů, které vám pomohou napsat knihu snů [2023]

Máte zájem napsat další nejlepší fiktivní román? Pokud ano, pak byste si tento článek neměli nechat ujít ani náhodou.

Software pro psaní románů je jednou z mnoha kreativních inovací technického pokroku. Takový software se stal přínosem pro autory a spisovatele románů, zejména pro ty, kteří se specializují na psaní fiktivních příběhů. Je náročné správně napsat beletrii, nebo přinejmenším beletrii, která se prodává.

Každý začínající spisovatel beletrie má spisovatele, který ho motivuje k tvorbě. Když poprvé opustíte svou každodenní realitu a vstoupíte do říše fantazie velkého spisovatele, je to fantastický zážitek. Psaní často vyžaduje odhodlání a nespočet hodin práce, než se váš jazyk rozzáří a vaše postavy se vyvinou natolik, aby si získaly čtenáře.

Stejný zázračný proces se však může ukázat jako prokletí, pokud se pokoušíte psát svým hlasem. Zde vám pomůže nový software pro psaní.

Co je software pro psaní románů?

Software pro psaní románů je online nástroj pro vytváření, organizování, formátování a revizi rukopisů. Vaše práce musí být připravena v souladu s průmyslově uznávanými standardy formátování knih, než budete moci odeslat své hotové rukopisy agenturám nebo vydavatelům. Spisovatelé často potřebují pomoc s pracným formátováním.

Software pro psaní románů umožňuje autorům věnovat více času a flexibility vytváření příběhů tím, že jim pomáhá s nezbytným formátováním. Tyto nástroje vám také poskytují efektivní a praktické nástroje, které vám pomohou udržet si přehled a organizaci během psaní.

Proč by spisovatelé měli používat software pro psaní románů?

Nový software pro psaní je dodáván se specifickými formátovacími nástroji a součástmi, díky nimž je vytvoření standardního rozvržení pro vás co nejjednodušší a nejrychlejší.

Správné číslování stránek, nadpisy, vytváření přední a zadní obálky, názvů knih a titulků, nadpisy kapitol, rozlišení kapitol, vytvoření titulní strany a další prvky formátování jsou jen některé z nich.

Možnosti formátování však nejsou dostupné ve standardních textových procesorech nebo softwaru pro psaní poznámek. Jak píšete, fyzická úprava celé knihy je stále únavnější. Proto jsou k dispozici četné možnosti softwaru pro psaní románů, které s tím pomáhají spisovatelům, z nichž každá nabízí jedinečné schopnosti, které mohou různými způsoby urychlit proces psaní.

Jak používat software pro psaní románů?

Použití softwaru pro psaní románů není náročné. Vzhledem k tomu, že většina z nás provádí psaní na noteboocích nebo stolních počítačích, musíte si je nainstalovat do svého zařízení nebo otevřít jejich web. Mnoho softwaru pro psaní románů nabízí možnosti pro online psaní bez instalace softwaru do zařízení.

Jakmile otevřete software nebo webovou stránku, stačí se zaregistrovat nebo přihlásit pomocí svých přihlašovacích údajů a začít pracovat. Mnoho z těchto nástrojů vyžaduje členství, abyste si mohli vybrat členství podle svých potřeb a požadavků.

  Jak zakázat aplikaci Stock na Androidu [No Root]

Jaké jsou výhody používání softwaru pro psaní Novel?

Existuje spousta výhod softwaru pro psaní románů, které vás zcela ohromí. Pojďme si tedy některé z nich prozkoumat.

Uspořádání věcí

Nový software pro psaní může tento proces usnadnit tím, že sloučí veškerý váš výzkum do jednoho místa. Svou studii můžete uspořádat nebo kategorizovat pomocí klasifikačních nástrojů, které nabízí. Pro usnadnění práce můžete použít také štítky nebo štítky. Navíc bude užitečné mít centrální umístění pro všechny vaše odkazy, fotografie a poznámky.

Usnadňuje úpravy

Nový software pro psaní vám může navrhnout úpravy. Dokáže detekovat překlepy, překlepy a interpunkční chyby. Mohou dokonce určit, zda jste určité výrazy používali nadměrně.

Vytvořte si lepší charakterové vlastnosti

Dokonce i vývoj postavy může pomoci psaní softwaru. Může vám pomoci při vytváření náčrtu postavy a zajistit, aby všechny vaše postavy vždy jednaly stejným způsobem.

Vytvořte obrys

Pomocí softwaru pro psaní můžete vytvořit složitý plán, který lze snadno dodržovat a snadno změnit. Použití takového softwaru vám umožní udržet náčrt mimo cestu, ale stále pohodlně přístupný. Namísto toho, abyste omezovali svůj styl práce, psaní softwaru jej zlepšuje.

Přispějte k publikování

Tyto části knihy můžete vylepšit pomocí softwaru pro psaní. Také vám dá vědět, kde by se vaše psaní mohlo zlepšit a jak si stojí ve srovnání s prací jiných autorů, kteří dosáhli úspěchu.

Nyní budete mít perfektní představu o softwaru pro psaní románů. Pojďme tedy rovnou k prozkoumání těch nejlepších.

Reedsy

Funkce editoru knih Reedsy jsou neuvěřitelně uživatelsky přívětivé a zaměřené na vytvoření nádherné knihy. Tento produktivní software vysází během psaní a převede vaši práci na plně strukturovanou knihu nebo e-knihu, která se může shodovat s běžně vydávanými, odborně připravenými publikacemi. V režimu psaní můžete také přidat konce oddílů, konce scén, fotografie a poznámky pod čarou.

Funkce ‚poznámky‘ editoru knih Reedsy je nejdůvěryhodnější. Své poznámky můžete volně organizovat a vyvíjet, upravovat, lepit a vystřihovat poznámky ze svého literárního díla. Mezi další výhody patří snadnější psaní a úpravy, práce se spolupracovníky a export textu v několika formátech.

Písař

Zdaleka nejznámějším softwarem je nyní Scrivener, který byl na trhu mezi prvními. Flexibilita a bohatost funkcí Scriveneru jsou jeho klíčové výhody.

Měla spoustu času na vývoj a začlenění komentářů od své početné komunity, takže je plná funkcí, od poznámkových lístků po generátory jmen. Poskytuje také počty slov, sledování cílů a mezery pro psaní poznámek.

Nástroje můžete využít různými způsoby, aby vyhovovaly vašemu stylu, protože poskytují širokou flexibilitu a přizpůsobitelnost. Kvůli velikosti komunity můžete také těžit z veřejně dostupných nástrojů, jako jsou šablony postav a příběhů.

LivingWriter

K používání LivingWriter, novějšího druhu softwaru pro psaní knih, je nutný webový prohlížeč. Toto je krásný nástroj pro psaní románů, který je třeba vzít v úvahu, pokud píšete hodně beletrie a jiný software pro psaní románů je pro vás skličující. Nabízí mnoho autorských šablon, které vám usnadní rychlé plánování příběhu, románu nebo knihy.

  Jak zarovnat text svisle nebo vodorovně v aplikaci Microsoft Word

Než napíšete jediné slovo, LivingWriter vám umožní vložit do vašeho románu všechny vaše bizarní postavy, fantastická prostředí a magické artefakty. Jejich editor také podporuje verzování a automatickou nepřetržitou synchronizaci s cloudem.

Squibler

Nejlepší platforma pro psaní na světě, Squibler, usnadňuje spisovatelům psaní. Je to snadno použitelný software pro psaní, který obsahuje jednoduchý, ale vynikající textový editor a textový procesor. Nabízí více než 500 dějových nápadů pro romanopisce, stejně jako plně připravené šablony a generátor zápletek.

Squibler poskytuje některé z nejlepších nástrojů a funkcí pro romanopisce. Uživatelské rozhraní, textový editor a řídicí panel jsou snadno použitelné a přímočaré. Má také uživatelské rozhraní přetahování pro strukturování a organizaci kapitol, oddílů a poznámek. Squibler také obsahuje generátor první linie, generátor narativních návrhů a generátor zápletek pro romanopisce všech žánrů.

Novlr

Novlr je webový nástroj pro psaní románů s úžasným uživatelským rozhraním, spoustou užitečných funkcí a spoustou materiálů, které vás provedou procesem učení se psát knihu. S jeho elegantní strukturou patří Novlr vizuální přitažlivost a estetická přitažlivost mezi jeho nejdůležitější body.

Stejně jako Word také poskytuje pravopisná a gramatická doporučení, což je něco, co poskytuje pouze několik programů pro psaní knih. Automaticky ukládá a generuje historii verzí, což je opravdu uklidňující. Obsahuje informace o počtu slov a dokonce i inspirativní poznámky, když dosáhnete svých cílů.

Fušovat

Dabble je software pro zpracování textu, který vám umožňuje psát jako profesionál, udržovat cíle týkající se počtu slov, dodržet termín a reorganizovat scény a kapitoly pomocí přetažení. Obsahuje dějovou mřížku, která usnadňuje vizualizaci vašeho příběhu ze široké perspektivy.

Můžete reorganizovat podle potřeby, snadno odhalit mezery ve vyprávění a vzít si tolik informací, kolik chcete, poznámek ke každému bodu příběhu. Možnosti rukopisu usnadňují stanovení cílů počtu slov a sledování denního a celkového pokroku. Mohou být určeny i svátky a systém je zohlední při výpočtu vašich denních slovních cílů.

NovelPad

NovelPad je snadno použitelný software, který pomáhá uživatelům efektivně psát romány. Umožňuje jim přidávat karty scén na desku zápletek, uspořádat je do zápletek a dílčích zápletek a poté je všechny uspořádat na nástěnce kapitol, aby mohli příběh spravovat. Důležitou součástí uživatelského románu je funkce zvaná karta scén, kterou vlastní.

Pouhým přetažením mohou uživatelé sestavovat a upravovat příběhy. Navíc lidem umožňuje upravovat konkrétní scény, kontrolovat jejich průběh, archivovat, označovat a rychle přiřazovat kapitoly a umístění. Rychlá funkce úprav umožňuje uživatelům vstoupit do scény odkudkoli a upravit ji bez přerušení. Přímý design NovelPadu umožňuje uživatelům soustředit se.

Ulysses

Obchody s aplikacemi pro Mac OS a iOS poskytují Ulysses, textový procesor a software pro Mac. Integruje se s velkou částí ekosystému společnosti Apple, protože synchronizuje data se službou iCloud.

Ulysses obsahuje jedinou knihovnu pro všechny vaše dokumenty, kompletní historii verzí úprav a možnost skrýt volby nabídky pro psaní bez rozptylování. Kromě toho vám Ulysses umožňuje exportovat vaši práci v různých formách dokumentů.

  Jak vytvořit spoilerový text nebo obrázek v Discordu

Tento nový software pro psaní obsahuje spoustu funkcí. Můžete přepínat téma editoru a synchronizovat svou práci s různými zařízeními. Navíc poskytuje vylepšenou správu dokumentů, okamžité odesílání na WordPress a Medium, různé exportní formáty a mnoho dalšího!

Dramatická

Dramatica je software pro psaní románů, který klade důraz na růst postav. Pomáhá udržovat soulad s osobnostmi, činy a úsudky vašich postav. Pomocí programu můžete pečlivě vykreslit příběhy pro každou jedinečnou postavu. Můžete také zmapovat jejich zlomové body a kritické události a poznamenat si, jak souvisí s ústředním tématem vašeho příběhu.

Účelem je poskytnout vám svobodu psát a sledovat své vlastní příběhy z pohledu vašich klíčových postav. Vzhledem k tomu, že můžete vidět situaci ze všech úhlů, tyto podrobné, ale přizpůsobivé profily postav vám pomohou odstranit příběhové nedostatky a rozpory. Dramatica nabízí návrhy na vylepšení v závislosti na vašem tématu, kromě pomoci s tvorbou a správou postavy.

AutoCrit

Bez pomoci profesionálního editora nebo korektora vám AutoCrit, editační nástroj pro romanopisce, může pomoci zvýšit čitelnost. Vyhodnocuje váš rukopis ve srovnání s nejprodávanějšími knihami a pracemi ve vašem oboru a nabízí návrhy na posílení dialogu, výběr slov, opakování atd.

AutoCrit je fantastická služba, která vám umožňuje nezávisle upravovat vaši práci z pohledu profesionála. Kromě toho má software uživatelsky přívětivé, moderní rozhraní a rozumné ceny, vzhledem k různým možnostem úprav.

fiktivní

Fictionary je online software pro psaní románů, který má jiný přístup. Tento nástroj klade větší důraz na úpravu vaší knihy poté, co ji napíšete, než na pomoc spisovateli rozvinout koncept do úplného románu.

Po importu románu se analytické schopnosti Fictionary stanou jeho hlavní předností. Může vám to pomoci získat široký pohled na trajektorii vašeho příběhu.

Můžete také využít užitečné návrhy v části „Plot“ na postranním panelu, které vás inspirují k přemýšlení o povaze, účelu a cíle každé scény.

Bibisco

Nástroj pro stolní počítače s názvem Bibisco má vynikající výběr funkcí a úhledné, přehledné uživatelské rozhraní. Jeho hlavní výhody jsou jednoduchost rozhraní a skutečnost, že obsahuje sekce pro všechny klíčové prvky psaní knih.

Díky flexibilitě přidávat obrázky k položkám, jako jsou postavy a místa, je atraktivně nastaven. Obsahuje grafy pro ilustraci témat, jako je rozložení postav a objektů a délky kapitol. Další vynikající funkcí je nástroj pro spojení postav.

Poznámka autorů

Účelem softwaru pro psaní je pomoci vám s prvky psaní a usnadnit manipulaci s nimi. Měli byste zvážit použití profesionálních psacích nástrojů, které vám pomohou, pokud jste právě začali psát svůj první román nebo knihu.

Je však důležité mít na paměti, že nástroje pro psaní nemohou vytvořit váš příběh za vás. Místo toho zjednodušuje proces psaní, takže se můžete soustředit na kreativitu. Software pro psaní přichází v různých formách, z nichž každá má svou vlastní sadu výhod. Nejlepší by bylo důkladně prostudovat možnosti softwaru, než si vyberete jeden nebo více, které nejlépe splňují vaše jedinečné požadavky.

Závěr

Doby, kdy spisovatel potřeboval jen psací stroj, jsou dávno pryč. Software pro psaní románů je klíčovou součástí moderního procesu psaní románů. S pomocí dobrého a spolehlivého softwaru pro psaní románů můžete organizovat své románové sekce, dělat si poznámky, spolupracovat, psát bez rozptylování, formátovat svou práci a další.

S poskytnutým seznamem softwaru pro psaní románů můžete bezpochyby objevit ten, který splňuje všechny vaše požadavky a zaručuje pozitivní zážitek z psaní.

Můžete také prozkoumat marketingovou strategii obsahu e-knih.