12 nejlepších RGB softwaru, abyste měli Rainbows na dosah ruky

Obsahuje seznam nejlepších RGB softwaru!

Vaše zařízení RGB ožije, když je spárujete se správným softwarem RGB. Podívejte se na nejlepší RGB software diskutovaný níže a najděte ten správný pro váš systém.

K dosažení maximálního výkonu RGB světel je potřeba několik nastavení. K nastavení těchto parametrů můžete použít pouze software RGB. Optimalizace pohybového vzoru, definování dynamiky světla a úprava dalších parametrů jsou možné s nejlepším softwarem RGB.

Zde je praktický seznam, který obsahuje software, který jsme podrobně probrali!

RGB světla a jejich popularita

Jako technický geek mám z první ruky zkušenost s ohromujícím vzestupem RGB osvětlení. Flexibilita a mimořádné vizuální efekty, které RGB osvětlení může poskytnout, jej činí jedinečným.

RGB osvětlení bylo začleněno do téměř všech aspektů našich životů, od herního příslušenství a PC dílů až po bytové zařízení a vozidla. RGB osvětlení má mnoho využití než jen estetické; lze jej použít ke sledování systémových teplot nebo k usnadnění identifikace profilu pro uživatele.

Jednou z nejlepších metod, jak zlepšit váš herní nebo pracovní systém, je instalace nebo použití RGB světel. Svůj pracovní nebo herní zážitek můžete také rychle vylepšit osvětlením.

Abychom vám dále poskytli ten nejneuvěřitelnější možný zážitek, všechna světla – ať už jsou umístěna v CPU, za monitorem nebo někde jinde – fungují jednotně. Obecně řečeno, tato světla čtou obrázky nebo filmy na obrazovce a podle toho upravují jejich barvu.

RGB osvětlení je tak oblíbené pro své pohlcující a dynamické vlastnosti. Dodává našemu okolí a zařízením vrstvu vzrušení a personalizace a zlepšuje celkový uživatelský zážitek. Protože výrobci neustále posouvají hranice toho, čeho může RGB osvětlení dosáhnout, a protože tento trend pokračuje, RGB osvětlení se stává nezbytnou součástí dnešního technologického prostředí.

RGB: Přizpůsobení osvětlení

Software RGB je nezbytný pro přizpůsobení světelných efektů pro mou konfiguraci. Je to můj oblíbený nástroj, který mé hře nebo pracovní stanici dodá výjimečnou, pohlcující atmosféru. Moje zařízení kompatibilní s RGB, jako jsou klávesnice, myš a LED pásky, mají díky softwaru RGB snadno ovladatelné barvy, jas a dynamické efekty.

Software mi umožňuje přizpůsobit si osvětlení tak, aby odpovídalo mé náladě nebo hře, ať už chci pulzující duhu nebo uklidňující modrou záři. Je to jako malování světlem, které mi umožňuje upravit každý aspekt mého nastavení, abych vytvořil vizuálně krásný a pohlcující zážitek.

Posuneme-li se dále, níže je uveden užší výběr nejlepšího softwaru RGB, který můžete použít k dalšímu přizpůsobení nastavení RGB.

Čtěte také: Nejlepší RGB ventilátory pro dokonalé proudění vzduchu a lepší vzhled

iCUE

Corsair vyvinut iCUE RGB software, robustní a intuitivní nástroj pro ovládání a přizpůsobení RGB osvětlení na různých periferních zařízeních a komponentech Corsair.

Pomocí jediného uživatelsky přívětivého rozhraní mohou uživatelé ovládat rychlost ventilátoru, synchronizovat světla napříč mnoha zařízeními a vytvářet nádherné světelné efekty.

Klady

 • Poskytuje kompletní řešení ovládání RGB osvětlení podporou různých produktů Corsair, jako jsou klávesnice, myši, náhlavní soupravy a součásti PC.
 • S tolika dostupnými možnostmi přizpůsobení mohou uživatelé popustit uzdu své fantazii. Například klávesnice Corsair přicházejí s nastavením osvětlení jednotlivých kláves a dynamickými světelnými efekty.
 • Umožňuje všem kompatibilním zařízením dokonale synchronizovat osvětlení RGB, což vytváří vizuálně přitažlivé herní nastavení.
 • Software umožňuje uživatelům sledovat teploty a otáčky ventilátoru při ovládání osvětlení.

Nevýhody

 • Může to ovlivnit celkový výkon počítače tím, že využívá velké množství systémových prostředků.
 • Začátečníci mohou shledávat mnoho funkcí softwaru zastrašující a může chvíli trvat, než se zdokonalí.

iCue je jediná věc, kterou potřebujete k oživení periferií Corsair!

Kingston Fury Ctrl

Účelem je flexibilní a snadno použitelný Kingston Fury Ctrl Software RGB má zlepšit vzhled a funkčnost paměťových modulů Kingston Fury DDR4 vybavených RGB.

Tento software, barevný a poutavý doplněk jakéhokoli herního nastavení, umožňuje uživatelům měnit světelné efekty RGB na jejich RAM.

Klady

 • Umožňuje uživatelům vybrat si ze široké škály světelných efektů, barev a vzorů, které doplní estetiku jejich systému.
 • Správa nastavení RGB při multitaskingu je možná díky efektivnímu využívání zdrojů, což zaručuje, že nezatěžuje systém.
 • Pro rychlé potěšení jsou podporovány úpravy v reálném čase a přímočaré rozhraní softwaru jej zpřístupňuje začínajícím i profesionálním uživatelům.

Nevýhody

 • Jeho omezená interoperabilita s položkami jiných výrobců než Kingston může omezit schopnost synchronizace produktů.
 • Přestože je vynikající pro jednoduché přizpůsobení RGB, pokročilým uživatelům, kteří hledají sofistikovanější ovládání osvětlení, může trochu chybět pro složitější funkce.

Uživatelé mohou také vytvořit soudržný a esteticky příjemný zážitek z osvětlení synchronizací RGB osvětlení s ostatními částmi, včetně základních desek, GPU a periferií.

Signál RGB

Oblíbená softwarová možnost pro herní nastavení a PC příslušenství, Signál RGB je vytvořen pro sofistikované řízení osvětlení v zařízeních RGB.

Pro zlepšení vizuální přitažlivosti svých instalací mohou uživatelé změnit barvu a efekty kompatibilního hardwaru, jako jsou RGB LED pásky, herní klávesnice a myš.

Klady

 • Můžete použít software k nastavení osvětlení pro různé hry.
 • Pomocí Signal RGB lze také sledovat a řídit rychlost ventilátoru počítače.
 • Dokonce i pro lidi s malými technologickými zkušenostmi je konfigurace a ovládání světel jednoduché díky uživatelsky přívětivému rozhraní.
 • Jeho použitelnost zvyšují četné komponenty třetích stran, které často podporuje.

Nevýhody

 • Může spotřebovat mnoho systémových prostředků, což má vliv na výkon počítače.
 • Kompatibilita signálu RGB s některými staršími nebo méně známými zařízeními může být omezená, což může v některých konfiguracích snížit jeho použitelnost.

Funkce Signal RGB zrcadlení nastavení RGB podle vaší obrazovky je podle mě nejlepší.

Otevřete RGB

OpenRGB software s otevřeným zdrojovým kódem může ovládat komponenty osvětlení a ventilátorů RBG a další počítačové komponenty, jako jsou základní desky, GPU, RAM a periferní zařízení.

Klady

 • Podpora široké škály hardwaru RGB od mnoha výrobců podporuje vzájemnou kompatibilitu a snižuje požadavky na několik softwarových programů.
 • OpenRGB povaha open source umožňuje těžit z komunitně řízených aktualizací a vývoje, což zaručuje nepřetržitou podporu a pokrok.
 • OpenRGB na rozdíl od jiných nástrojů nevyžaduje účet.
 • Umožňuje ovládat několik světel najednou.
 • Pomocí softwaru můžete ovládat každé RGB světlo jakékoli značky.

Nevýhody

 • Začátečníci mohou shledat obrovské možnosti přizpůsobení ohromujícími, aby mohli využít software na maximum jeho potenciálu.
 • Ačkoli je mnoho zařízení kompatibilních s OpenRGB, určitý proprietární nebo starší hardware nemusí být kvůli omezením stanoveným výrobci.

Tento software, který podporuje širokou škálu RGB zařízení, uživatelům nabízí jednotné rozhraní pro správu a přizpůsobení světelných sad.

RGB Fusion 2.0

Gigabyte vytvořen RGB Fusion 2.0, známý softwarový nástroj pro konfiguraci a správu RGB osvětlení v herních základních deskách, grafických kartách a dalším příslušenství. Synchronizací RGB LED osvětlení napříč několika komponentami umožňuje tento software uživatelům přizpůsobit vizuální estetiku jejich PC a vytvářet vlastní, pohlcující světelné efekty.

Klady

 • Zaručuje kompatibilitu s širokou škálou zařízení s podporou RGB a od různých výrobců.
 • Povolení přesné synchronizace osvětlení RGB mezi mnoha zařízeními vytváří jednotnou vizuální estetiku.
 • Pro zlepšení vizuální přitažlivosti jejich herního nastavení si uživatelé mohou navrhnout své vlastní profily osvětlení.

Nevýhody

 • Někteří uživatelé hlásili selhání softwaru a nepravidelné problémy se stabilitou; proto jsou ke zlepšení uživatelské zkušenosti nutné upgrady a opravy chyb.

Udělejte z RGB Fusion 2.0 svého nejlepšího přítele, abyste do svého nastavení dostali tato jiskřivá světla.

JackNet RGB Sync

Pro synchronizaci RGB osvětlení mezi různými počítačovými komponentami a periferiemi je populární softwarové řešení JackNet RGB Sync. Zlepšuje vzhled vašeho systému tím, že poskytuje hladký a přizpůsobivý způsob ovládání RGB osvětlení.

Klady

 • Pracuje s více než 100 zařízeními různých výrobců a poskytuje ovládání RGB světla.
 • JackNet RGB Sync má jednoduché uživatelské rozhraní.
 • Pro optimální užitek si můžete tento RGB ovladač přizpůsobit, jak uznáte za vhodné.

Nevýhody

 • Ve srovnání se specializovanějším softwarem RGB nemusí mít všechny pokročilé funkce.

Nejvýraznějším RGB softwarem může být JackNet RGB Sync, pokud hledáte jednoduchý způsob, jak spravovat RGB světla jakékoli značky nebo gadgetu.

MSI Mystic Light

Největší RGB software lze také nalézt s MSI Mystic Light. Pomocí tohoto softwaru můžete bez námahy spravovat každý aspekt osvětlení procesoru MSI.

Klady

 • Funguje bezchybně s ostatními produkty MSI kompatibilními s RGB.
 • Software poskytuje vícejazyčné rozhraní pro uživatele na různých místech a místech.
 • Software podporuje ovládání a správu okolního osvětlení.
 • MSI Mystic Light také podporuje populární kapalinové chlazení MSI pro správu.

Nevýhody

 • Může spotřebovat systémové prostředky a ovlivnit výkon méně výkonných systémů.

Máte procesor MSI? Pak není nic lepšího než MSI Mystic Light pro rozsvícení RGB světla ve vašem systému.

Razer Chroma RGB

S tímto softwarem Razer Chroma RGB, můžete si na klávesnici vybrat požadovanou konfiguraci RGB. Nejpozoruhodnější funkcí softwaru je jeho schopnost vám umožnit vybrat si z různých kombinací RGB, jako je oheň, dýchání, vlnění a světlo hvězd.

Klady

 • Hry mohou být integrovány s ovladačem RGB a poskytují neuvěřitelnou zábavu.
 • Zde má uživatel možnost upravit nástroj tak, aby vyhovoval jeho potřebám.
 • Uživatelské rozhraní softwaru je docela jednoduché a uživatelsky přívětivé pro nováčky.

Nevýhody

 • Software Chroma RGB může být náročný na zdroje, což může ovlivnit schopnost počítačů nižší třídy hrát hry.

Kombinace, které nabízí Razer Chroma RGB, jsou tím nejlepším, na co se můžete při bleskové show spolehnout.

ASRock Polychrome Sync

S ASRock Polychrome Sync RGB, každý uživatel může mít stylové, přizpůsobené osvětlení. S funkcí ASRock Polychrome Sync můžete dělat více, než jen měnit barvu, plochu, světelný efekt a vzor na základní desce. Kromě toho můžete synchronizovat paměť RAM, pouzdro, ventilátor, chladič a další komponenty a vytvořit tak výrazný a zářivý světelný efekt.

Klady

 • Všechna připojená zařízení mohou mít díky softwaru synchronizované osvětlení, což zaručuje konzistentní a esteticky příjemný světelný zážitek.
 • Mnoho zařízení ASRock, stejně jako RGB příslušenství od jiných výrobců, je kompatibilní s Polychrome Sync, který podporuje širokou škálu RGB komponent.
 • Pro přizpůsobení RGB osvětlení si uživatelé mohou navrhnout vlastní světelné profily a vybrat si z různých předem připravených efektů.

Nevýhody

 • Podle několika uživatelů má software potenciál vysávat systémové prostředky, což na méně výkonných počítačích může ovlivnit výkon systému jako celku.

Existují vlastní profily pro RGB osvětlení a také ty, které si můžete vytvořit podle svých představ pomocí ASRock Polychrome Sync.

Logitech G Hub

Flexibilní a snadno použitelné řešení pro personalizaci a správu RGB osvětlení na herních periferiích Logitech je Logitech G Hub RGB software. Jeho úhledné a uživatelsky přívětivé rozhraní uživatelům usnadňuje přizpůsobení herního zážitku.

Klady

 • Je preferovanou volbou díky velkému výběru přizpůsobitelných funkcí, intuitivnímu rozhraní a kompatibilitě s kolosálními herními periferiemi Logitech.
 • G Hub umožňuje komplexní světelné efekty, synchronizaci s aktivitami ve hře a připojení třetích stran.

Nevýhody

 • Může to být nepříjemné, když se software závady a občas zhroutí, jak někteří uživatelé hlásili.

Pokud jste začátečník, ale chcete skutečné testování s barvami RGB, pak pro vás bude Logitech G Hub perfektní volbou.

HyperX NGENUITY

Flexibilním nástrojem pro zlepšení osvětlení a funkčnosti herních periferií HyperX je HyperX NGENUITY Software RGB.

Software poskytuje mnoho přednastavených profilů osvětlení a možnost navrhovat jedinečné efekty a synchronizovat je s dalšími periferiemi. U kompatibilních zařízení lze NGENUITY použít také k úpravě nastavení DPI, makro příkazů a dalších.

Klady

 • Software zlepšuje vizuální přitažlivost herních sestav pomocí široké škály barevných světelných efektů a barevných kombinací.
 • NGENUITY umožňuje plynulé aktualizace firmwaru, aby byla zaručena interoperabilita a zvýšila účinnost zařízení.
 • Díky svému uživatelsky přívětivému rozhraní umožňuje NGENUITY začátečníkům i zkušeným uživatelům snadné přizpůsobení.

Nevýhody

 • Přestože HyperX pravidelně publikuje aktualizace k opravě těchto zranitelností, někteří uživatelé zaznamenali sporadické pády a závady.

Získejte výkonné přizpůsobení svého nastavení HyperX na dosah ruky s HyperX NGENUITY.

EVGA Precision X1

Hráči a PC nadšenci mohou ovládat a personalizovat své grafické karty EVGA a RGB osvětlení pomocí robustního EVGA Precision X1 RGB software.

Uživatelé mohou upravovat nastavení GPU, sledovat výkon v reálném čase a synchronizovat RGB osvětlení napříč několika komponentami díky jeho uživatelsky přívětivému rozhraní.

Klady

 • Precision X1 umožňuje přesné přetaktování a správu ventilátorů pro maximalizaci herního výkonu.
 • Poskytuje rozsáhlé přizpůsobení RGB, hardwarovou synchronizaci EVGA a kompatibilitu se známými ekosystémy třetích stran, jako je Razer Chroma.
 • Software poskytuje OSD, takže během hraní hry lze sledovat systémové metriky.

Nevýhody

 • I když je tento software silný, pro začátečníky může být obtížné jej porozumět a může potřebovat nějaký čas, než využije jeho plný potenciál.

Společnost mu dala zbrusu nové uspořádání, díky kterému je EVGA Precision X1 mnohem lepší, rychlejší a čistší.

Zlepšení uživatelského zážitku prostřednictvím RGB

Software RGB je podle mého názoru zásadní pro zlepšení správy osvětlení a přizpůsobení na zařízeních s podporou RGB. Pomocí tohoto softwaru si uživatelé mohou přizpůsobit své hry nebo pracovní plochy tak, aby odpovídaly jejich vlastním vizuálním preferencím.

Poskytuje vynikající přizpůsobivost. Hry se stanou mnohem více pohlcujícími, když můžete reagovat na události ve hře. Aplikace RGB jako celek proměňuje běžné herní nastavení na živý, poutavý a výrazně jedinečný zážitek.

Co je třeba zvážit při výběru nejlepšího softwaru RGB

Při výběru nejlepšího softwaru RGB pro vaše požadované zařízení je třeba mít vždy na paměti několik věcí.

 • Zpočátku je kompatibilita vždy na prvním místě. Ověřte, že software a hardware, zejména základní deska a periferní zařízení, jsou kompatibilní. Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je snadné použití. Vyberte si software se snadno použitelným uživatelským rozhraním a intuitivním designem.
 • Důležité je také zohlednění výkonu a personalizace. Hledejte software, který vytváří světelné efekty s plynulou a rychlou odezvou s co nejnižším dopadem na systémové zdroje. Přizpůsobitelnost je zásadní, protože byste měli být vždy schopni vyjádřit svou kreativitu pomocí uspořádání RGB. Bylo nezbytné nabídnout rozsáhlou sbírku nastavení osvětlení a možnost vytvořit si vlastní.
 • V neposlední řadě je nezbytná nepřetržitá pomoc a aktualizace. Vyberte si software od spolehlivých dodavatelů s historií oprav chyb a vydáváním aktualizací. Vyvážením těchto aspektů konečně objevíte ideální RGB software, díky kterému bude váš stroj zářit.

Be je streaming nebo sociální média ovlivňující RGB světla mohou přidat ten nádech tolik potřebného oomph! Takže s těmi selfie kroužkovými světly nezapomeňte zahrnout RGB software!

Tipy a triky pro přizpůsobení RGB

Přidání nápadných úprav RGB do vašeho nastavení nebo oblasti může být příjemným a originálním přístupem, jak si je vytvořit jedinečně. Zde je několik tipů a triků pro totéž:

Barevná harmonie a akcentové osvětlení

Vyberte srovnatelné nebo analogické barvy nebo barvy, které se k sobě hodí. To zvýší estetickou přitažlivost vašeho přizpůsobení. Chcete-li upozornit na důležitá místa, strategicky používejte RGB pásky nebo žárovky. Pomocí strategicky umístěného akcentačního světla lze vytvořit silné ohnisko.

Synchronizace hudby

Synchronizujte světla RGB s vaší hudbou, pokud to podporují. Každá místnost se díky dynamickému osvětlení může cítit více nabitá energií. Navíc si můžete vytvořit vlastní profily se spoustou položek RGB. Vyzkoušejte různá barevná schémata pro různé situace nebo nálady.

Jas a další efekty

Chcete-li vytvořit ideální atmosféru, upravte jas. Jasná světla jsou energizující, ale tlumená mohou být také útulná. Proveďte jemné změny barev, abyste vytvořili uklidňující, tlumenou atmosféru. To je ideální pro oblasti relaxace.

Různá témata

Přidejte tematická světla pro svátky nebo zvláštní příležitosti, abyste zlepšili atmosféru. Chcete-li vytvořit vzrušující odstíny, překryjte různá barevná světla. Je to kreativní metoda kombinování barev.

Pokračujte v objevování

Nebojte se zkoušet nové věci. Pokud jde o přizpůsobení RGB, možnosti jsou nekonečné. Zde vstupuje do hry flexibilita. Můžete nejprve vyzkoušet všechny varianty a nechat si tu, která se vám líbí. Některá vysoce kompatibilní světla vám navíc umožní nastavit si tempo a načasování.

Bavte se a vyjádřete svou kreativitu!

Přečtěte si také: Možnosti TV podsvícení pro změnu vašeho filmu a sledování zážitku ze sledování

Závěr

Široká paleta úprav barev, uživatelsky přívětivá rozhraní a kompatibilita se zařízeními jsou všechny vlastnosti tohoto výjimečného softwaru RGB.

Dynamické světelné efekty jsou možné a plynule se propojují s různými herními periferiemi. Snadno použitelné ovládací prvky, různé možnosti osvětlení a spolehlivý výkon by měly být hlavními prioritami, což z něj činí preferovanou volbu pro ventilátory RGB.

Dále přidejte do svého herního zážitku další bling s LED/neonovými světly, abyste vylepšili své herní nastavení.