12 nejlepších technických SEO nástrojů k přemýšlení nad rámec klíčových slov a obsahu

Technické SEO je stejně důležité jako on-page SEO, jehož ignorování může vést k pádu vaší SEO strategie k zemi. Technické SEO označuje proces optimalizace webových stránek, který zvyšuje hodnocení vyhledávačů. Ovlivňuje technické aspekty webových stránek, aby byly pro čtenáře rychlejší a srozumitelnější.

Cílem optimalizací je zlepšit hodnocení. Technická optimalizace pro vyhledávače činí web uživatelsky přívětivějším tím, že identifikuje technické problémy a zlepšuje funkčnost webu.

Výhody technických SEO nástrojů

Nástroje technické optimalizace pro vyhledávače nabízejí webovým administrátorům a obchodníkům různé výhody. Nástroje optimalizují web identifikací technických problémů, které mohou ovlivnit viditelnost a výkon webu na stránkách s výsledky vyhledávačů (SERP).

 • Technické SEO zlepšuje hodnocení webu na stránce vyhledávání pro vaši cílovou skupinu a zvyšuje návštěvnost na vstupní stránce. Strukturovaný web, index a efektivní obsah přitahují potenciální publikum. Algoritmus Google upřednostňuje dobře definované webové stránky před všemi ostatními.
 • SEO nástroje ovlivňují rychlost stránky, která je klíčem k dobrému hodnocení. Rychle načítané webové stránky mají vysoký konverzní poměr a jsou na předních místech ve vyhledávání.
 • Pomáhá eliminovat duplicitní obsah z webu. Technické audity SEO chrání webovou stránku před sankcemi od společnosti Google, protože algoritmus společnosti Google snižuje návštěvnost a hodnocení webových stránek s plagiátorským obsahem.
 • Strukturovaná data na webu zvyšují dobu návštěvy publika a nástroje SEO efektivně nastavují obsah webu. Pomáhá také lépe indexovat web a poskytuje relevantní výsledky pro publikum.
 • Strukturované úryvky jsou klíčem pro jakýkoli web, protože zvyšují míru prokliku webu. Nástroje SEO analyzují bohaté výsledky a organizují data, která přitáhnou pozornost ve výsledcích vyhledávání.

Zde jsou některé z nejlepších technických SEO nástrojů:

Křičící žába

SEO Screaming Frog je rychlý a pokročilý nástroj pro SEO audit stránek. Ručně kontroluje pracnost, meta-refresh a duplicitní stránky. Nástroj procházení je přátelský pro malé i dlouhé weby. Pomáhá prohlížet, analyzovat a filtrovat data procházení, která jsou průběžně shromažďována a aktualizována v uživatelském rozhraní programu.

Klíčové vlastnosti:

 • Nástroj SEO audituje webovou stránku, která identifikuje řetězce přesměrování a smyčky, nebo nahraje seznam adres URL k auditu při migraci webu.
 • Uživatelé mohou web procházet, pokud najdou nefunkční odkazy a chyby serveru. Nástroj také optimalizuje název stránky a meta popis.

Tento nástroj SEO umožňuje export klíčových zpráv o prvcích SEO na místě do tabulky, takže jej lze snadno použít jako základ pro doporučení SEO.

Semrush

Semrush je populární SEO nástroj pro provádění výzkumu klíčových slov, analýzy konkurence, auditů stránek, vytváření odkazů a další. Software je vhodný pro všechna odvětví a obsahuje různé SEO nástroje. Obchodníci a vydavatelé mohou optimalizovat své webové stránky, aby se staly populárními ve vyhledávačích.

Klíčové vlastnosti:

 • V nástrojích SEO je spousta funkcí, jako je výzkum klíčových slov, SEO na stránce, místní SEO, sledování hodnocení a vytváření odkazů.
 • Správce webu může analyzovat své webové stránky s konkurencí. Pomáhá jim získat informace o jejich odlišnosti od ostatních,
 • Výzkumník trhu může analyzovat trh a konkurenty. Umožňuje jim zůstat před konkurencí.
  15 nejlepších nástrojů pro monitorování sítě testovaných v roce 2020

Nástroj SEO sleduje cílová klíčová slova vašich konkurentů a nabízí mnohem více, než konkurenci.

Google Search Console

Google Search Console je bezplatný nástroj nabízený společností Google, který monitoruje, udržuje a řeší přítomnost webu ve výsledcích Vyhledávání Google. Umožňuje webovým administrátorům kontrolovat stav indexování, vyhledávací dotazy a chyby při procházení a optimalizovat viditelnost jejich webu.

Klíčové vlastnosti:

 • Nástroj vyhledávací konzole měří návštěvnost a výkon webu; zpráva pomáhá najít problémy s webem, aby se mohla umístit na stránce vyhledávání.
 • Odesílá e-mailová upozornění, když Google najde na webových stránkách nějaké problémy.
 • Nástroj pro kontrolu adres URL ve vyhledávací konzoli poskytuje podrobné informace o procházení, indexování a poskytování webových stránek tím, že ukazuje, jak se zobrazují ve výsledcích vyhledávání Google.

Google poskytuje sadu nástrojů SEO nezbytných pro technické SEO: test bohatých výsledků a test použitelnosti pro mobily.

Test rozšířených výsledků

Strukturovaná data pohání bohatý výsledek a přesahují standardní modrý odkaz. Testy s bohatými výsledky zaměřené více na uživatelsky přívětivé prostředí než standardní hypertextové odkazy, včetně karuselů, obrázků nebo jiných netextových prvků.

Klíčové vlastnosti:

 • Nástroj zobrazuje základní informace pro vyhledávání v SERP a obsah odpovídá dotazu.
 • Nástroj rozšířených výsledků prochází web, aby zkontroloval strukturovaná data.
 • Tento nástroj SEO optimalizuje webovou stránku pro úryvky bohaté na Google a pomáhá webmasterovi získat potenciální návštěvnost.

Test přívětivosti k mobilu

The vhodné pro mobily test určuje skóre webové stránky, takže je kompatibilní s mobilními zařízeními. Počet uživatelů pro Vyhledávání Google na mobilu roste; nástroj hodnotí web z hlediska mobilní odezvy.

Klíčové vlastnosti:

 • Software umožňuje testovat web z hlediska mobilní odezvy.
 • Uživatelé si mohou ověřit mobilní odezvu svých konkurentů a zůstat před nimi.

Ahrefs

Ahrefs poskytuje uživatelům jedno z nejlepších technických SEO řešení, ať už chtějí zvýšit návštěvnost svých webových stránek, optimalizovat webovou stránku nebo zjednodušit své rozhraní. Platforma je komplexní nástroj pro analýzu konkurence, výzkum klíčových slov, audit webových stránek, výzkum obsahu, sledování hodnocení atd.

Klíčové vlastnosti:

 • Ahrefs pomáhá porovnávat aktuální a historická data webu. Uživatel může porovnat kolísání hodnocení webových stránek k určitému datu.
 • Umožňuje analýzu konkurence a pomáhá uživatelům najít klíčová slova, strategie zpětných odkazů a klíčová slova PPC, která konkurent používá.
 • Uživatelé mohou vyhledávat oblíbený obsah na jakékoli klíčové slovo nebo téma a nacházet nápady.
 • Zasílá e-mailová upozornění uživatelům pokaždé, když je jejich značka zmíněna online.

Platforma má knihovnu rozsáhlých klíčových slov (8 miliard) a indexovaných stránek (421 miliard).

HOTH

HOTH poskytuje uživatelům technické služby SEO s neustále se měnícím algoritmem Google. Tento nástroj nabízí řešení k překonání a řešení nových aktualizací. Zpočátku začali s výhodami pro místní podniky, ale rozšířili svou produktovou řadu, aby se staly kompletními produkty.

Klíčové vlastnosti:

 • Bezplatný nástroj poskytuje podrobné zprávy o SEO a weboví administrátoři mohou analyzovat kritické metriky SEO, jako je optimalizace pro počítače nebo mobilní zařízení, navigace na webu a výkon sociálních médií.
 • Kontrola organického vyhledávání konkurentů HOTH vám umožňuje kontrolovat konkurenty webových stránek. Uživatelé mohou zadat adresu URL své stránky; nástroj najde podobné domény se shodnými klíčovými slovy.
 • Nástroj pro hodnocení vyhledávačů The HOTH pomáhá zjistit pořadí klíčových slov. Webové stránky mohou zůstat v konkurenci s hodnocenými klíčovými slovy.
  Získejte inspiraci pomocí automaticky generovaných šablon pro obtížné psaní e-mailů

Software poskytuje škálovatelné ceny služeb, takže je vhodný pro všechny podniky.

Kontrola stránek

Kontrola stránek byla představena v roce 2016 jako SEO specialista s jednoduchým rozhraním pro on-page SEO checker. Zpočátku se nástroj zaměřoval na kontrolu technických chyb webu, ale po pozitivních ohlasech přepracovali jeho rozhraní a přidali další SEO nástroje. Dále společnost spustila rozšíření pro Chrome a přidala nástroje pro sledování hodnocení, sledování zpětných odkazů a kontrolu SERP.

Klíčové vlastnosti:

 • Hodnotí web na základě jeho technického stavu. Pomáhá při zjišťování problémů na úrovni webu a na úrovni stránky.
 • Nástroj odešle e-mail, kdykoli zjistí kritický problém nebo varování v projektech. Uživatelé mohou okamžitě podniknout kroky, aby se vyhnuli budoucím sankcím.
 • Hodnocení webových stránek je celkovým řešením každého nástroje; Kontroloři webu hodnotí web na základě vhodných klíčových slov.

Site Checker poskytuje cloudový prohledávač webových stránek v reálném čase, který firmám pomáhá s technickou analýzou SEO.

Statistiky rychlosti stránky

Statistika rychlosti stránky Google je bezplatný nástroj pro analýzu skóre rychlosti webové stránky. Poskytuje uživatelům údaje o rychlosti načítání webové stránky, jejích zdrojích a ne. požadavků při načítání. Nabízí návrhy na zlepšení rychlosti načítání a vylepšení webové stránky.

Klíčové vlastnosti:

 • Statistiky rychlosti stránky udávají výkon a úroveň webové stránky na Googlu. Nástroj ukazuje korelaci mezi klíčovými slovy a hodnocením.
 • Míra konverze z webové stránky závisí na rychlosti načítání této stránky. Google PSI je nejlepším nástrojem pro zjištění rychlosti webu a způsobů, jak ji zlepšit.
 • Technický nástroj společnosti Google poskytuje podrobnou zprávu o hodnocení Core Web Vitals, laboratorních datech Lighthouse, příležitostech, diagnostice a úspěšných auditech. Zpráva PSI vede webmastera k tomu, zda potřebuje zlepšit web.

PSI byl spuštěn na začátku roku 2018 a je jedním z mnoha nástrojů pro audit rychlosti stránek pro vlastníky stránek. Je to nejlepší pro zvýšení rychlosti webové stránky.

GTMetrix

GTMetrix je nástroj pro testování rychlosti představený v roce 2009. Tento nástroj rozlišuje problém s výkonem pro zákazníka a říká, zda se jedná o problém serveru nebo front-endu. Nástroj se zaměřuje na to, aby byl web neustále rychlý.

Klíčové vlastnosti:

 • Protože aktualizovaný algoritmus Google nehodnotí webovou stránku ve vyhledávání, nástroj optimalizuje výkon webové stránky.
 • GT Metrix připravil podrobnou zprávu o tom, proč byl ovlivněn výkon webu. Proces se skládá z vizualizace rychlosti, optimalizace výkonu a rozdělení konkurence stránek.
 • Uživatelé mohou v bezplatném plánu vidět výkon stránky až v 7 zemích a placený plán umožňuje testování na 15 prémiových místech.

Výkon stránky závisí na načítání, vizuální stabilitě a interaktivitě a GtMetrix hodnotí webovou stránku z pohledu návštěvníka.

Botify

Botify je softwarová společnost zabývající se SEO, která pomáhá podnikům využívat organické vyhledávání a zajišťuje optimalizaci webových a mobilních webů pro vyhledávání. Rozhraní nástroje propojuje složitou webovou stránku s vyhledávači za účelem zvýšení návštěvnosti. Nástroj pracuje na metodologii plného trychtýře a využívá algoritmus strojového učení; eliminuje časově náročný proces SEO.

  Skrytí Mini Toolbar v Office 2013

Klíčové vlastnosti:

 • Botify zajišťuje hladkou migraci stránek, kdy weboví administrátoři procházejí QA stránek a sledují protokoly po migraci, aby odhalili problémy s agilitou.
 • Nástroj automaticky strukturuje datové typy a zaměřuje se na udržování rozšířených výsledků.
 • Botify poskytuje denní zprávu o tom, jak vyhledávač prochází JavaScript a porovnává stránky po vykreslení ve vyhledávači.

Botfly řeší problém šíření obsahu, kterému weboví administrátoři čelí při růstu technického webu.

TametheBots

TametheBots, vyvinutý britským technickým SEO konzultantem Davem Smartem. Software poskytuje nejlepší technické SEO poradenství a provádí audit webu, aby se zvýšil jeho výkon ve vyhledávačích.

Klíčové vlastnosti:

 • Primární prací v rámci údržby je identifikace problému s procházením prostřednictvím auditu. Zajišťuje, že diváci nebudou obsah ignorovat.
 • Přírůstek návštěvnosti webu závisí na jeho skóre vykreslování. Zvýrazňuje oblasti auditu, aby byl obsah rychle čitelný.
 • Nástroj může získat zpět návštěvnost webu. Zjišťuje problém ztráty pozice ve vyhledávání.

Větší weby, elektronický obchod a weby založené na frameworku JavaScript jsou hlavními výklenky softwaru a jsou určeny k řešení problémů webových stránek.

W3C

The W3C je validační nástroj pro vytváření strukturované zprávy o zjištěních hodnocení přístupnosti. Nástroj nastavuje standardní pravidla pro psaní kódů pro webové vývojáře. W3C běží na lokálním prohlížeči bez připojení k internetu a všechny vstupní kódy jsou na pozadí zaznamenávány jako data JSON. Kód webové stránky neovlivňuje hodnocení, ale zvyšuje rychlost vykreslování.

Klíčové vlastnosti:

 • Nástroj W3C kontroluje HTML kódy a nefunkční odkazy na webových stránkách. Problémy, které mohou snížit hodnocení webové stránky.
 • Kromě zdrojů HTML nástroj vyhodnocuje další přístupnost webu, jako jsou šablony stylů CSS nebo skripty JavaScript.
 • Nástroj analyzoval obsah, který ovlivňuje rychlost vykreslování webové stránky. Některé komponenty, jako jsou záhlaví požadavku a odpovědi, informace o relaci, soubory cookie a informace o ověřování, vyžadují ověření na webových stránkách.

W3C pomáhá podnikům zlepšit jejich hodnocení ve vyhledávání tím, že kontroluje chyby kódu HTML a CSS.

Barracuda

Barracuda je agentura pro digitální trh a bezplatný nástroj pro optimalizaci webových stránek. Platforma je vyvinuta tak, aby zajistila přehlednost algoritmů Google. Barracuda vyvinula nástroj Penguin SEO, který optimalizuje výkon webu a snižuje šance na penalizaci od Googlu. Weboví administrátoři a marketéři mohou importovat svá data Google Analytics, aby zjistili přehled o své návštěvnosti.

Klíčové vlastnosti:

 • Nástroj Panguin poskytuje představu o organickém hodnocení ve vyhledávačích. Uživatelé mohou porovnávat minulé a současné hodnocení webových stránek; pomáhá určit výkon a důvody pro downgrade nebo upgrade.
 • Funkce placené viditelnosti tohoto nástroje pomáhá vypočítat návratnost investic; zobrazuje získaný provoz z placeného odkazování.
 • Penguin nám umožňuje propojit stránky webových stránek. Uživatelé mohou porovnat hodnocení svých stránek a zvýšit dobu návštěvy.

Tento nástroj umožňuje majitelům místních firem sledovat jejich hodnocení na stránce místního vyhledávání. Weby vhodné pro mobily zvyšují viditelnost webových stránek.

Závěr

Technické SEO nástroje jsou nezbytné pro optimalizaci webu. Seznam uvedený v článku je jedním z nejlepších nástrojů k provedení hloubkového technického SEO auditu. Od poskytování návrhů na optimalizaci webu pro celkový výkon až po podrobnou zprávu o analýze SEO, tyto nástroje zajistí, že vaše strategie SEO bude fungovat bezchybně. Projděte si seznam a zjistěte, který z nich nejlépe vyhovuje vašemu podnikání.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší nástroje AI SEO, abyste nechali své konkurenty pozadu.