AndroidiOS

12 Star Tracker aplikací pro astrofotografii (iOS a Android)

Aplikace pro sledování hvězd transformují pohled na noční oblohu. Noční pohled na oblohu je věc, která má moc fascinovat téměř každého.

Je fascinující dívat se na oblohu, zejména v noci, a být svědkem pohybu hvězd a měsíce. Krása noční oblohy zvyšuje v lidech vášeň pro astrofotografii.

Co je to astrofotografie?

Astrofotografie je také známá jako astronomické zobrazování. Jde o fotografování astronomických objektů, jako jsou hvězdy, měsíc, nebeské události a objekty, které se objevují na noční obloze. Profesionální astronomičtí fotografové používají k zachycení hluboké noční oblohy špičkové fotoaparáty s teleskopy.

Možná jste viděli mnoho lidí, kteří rádi sdílejí záběry noční oblohy na svých kanálech sociálních médií. Instagram je plný astronomických snímků. Několik takových instagramových profilů zahrnuje vanishingphotons, alexistrigot, the_ita_moon atd.

Obrazy, které tito lidé pořizují, mohou každého inspirovat k tak mimořádné práci. Napadá mě však otázka, zda to lze udělat bez rozpočtu na špičkový fotoaparát. Odpověď je ano. Díky nové době mají chytré telefony vynikající kvalitu fotoaparátu s podporou inovativních aplikací.

Nejlepší zařízení pro astrofotografii

Některá zařízení jsou schopna pořizovat neuvěřitelné astrofotografické snímky, které jsou následující:

Tato zařízení eliminují potřebu utrácet za drahé astrofotografické kamery.

Spolehlivý fotoaparát a dobrá aplikace pro zpracování jsou dvě klíčové součásti astrofotografie. Dobrý smartphone musí potřebovat nejlepší aplikaci pro sledování hvězd pro noční fotografování.

Pokud vás zajímá astrofotografie, pojďme prozkoumat nejlepší aplikace, které můžete vyzkoušet pro fotografování noční oblohy.

  Použijte těchto 13 aplikací pro spořič baterie na svém mobilu se systémem Android nebo iOS

Aplikace pro Android

Star Tracker – mobilní mapa oblohy

Tato aplikace pro Android Star Tracker vám umožní prozkoumat a lokalizovat hvězdy, planety a souhvězdí. Můžete lokalizovat všechny objekty hlubokého nebe a okamžitě zachytit pohyb. Tato aplikace funguje i offline. Vejde se do velikosti obrazovky od 3,5 do 12,9 palce pro jakékoli rozlišení.

Pomocí této aplikace můžete vidět slunce, měsíc, některé planety ve sluneční soustavě, více než 8000 hvězd a 88 souhvězdí. Díky vysoce kvalitnímu grafickému displeji bude vaše astrofotografie výjimečná. Můžete si také užít profesionální verzi této aplikace a odemknout mnoho dalších vzrušujících funkcí.

Stellarium Mobile – mapa hvězd pro Android

Stellarium Mobile je aplikace pro sledování noční oblohy, která vám umožní kdykoli prozkoumat nejrealističtější oblohu. Musíte namířit telefon na oblohu, která za vás objekt detekuje.

To vám umožní naučit se souhvězdí a prozkoumat satelit, který přelétá nad vámi. Můžete si přiblížit satelity a planety a pořizovat snímky oblohy. Umožňuje vám objevit 3D vykreslování různých planet sluneční soustavy. Tuto aplikaci lze nainstalovat na Android verze 6.0 a novější.

Mapa oblohy

Aplikace Sky Map funguje jako planetárium, které je příruční pro vaše zařízení Android. Tuto aplikaci můžete využít k detekci hvězd, mlhovin, planet a dalších. Původně byla vyvinuta jako Google Sky Map. Nyní však byl darován komunitě open source.

SkyView® Lite

Aplikace SkyView® Lite eliminuje potřebu kupovat si profesionální dalekohled nebo kameru, protože vás povede při průzkumu umístění objektů na obloze, hvězdných souhvězdí, planet a dalších. Je vybaven zeleným a červeným nočním režimem, které vám pomohou zachovat vaše noční vidění.

Tato funkce vám umožňuje cestovat v čase a skákat na jakoukoli oblohu s jakýmkoli datem a časem v minulosti nebo budoucnosti. Snímky pořízené pomocí této aplikace můžete přímo sdílet na sociálních sítích.

Star Walk 2 Ads + zobrazení mapy oblohy

Star Walk 2 je úžasný průvodce astronomií, který vám pomůže najít a identifikovat oblohu ve dne i v noci. Pomocí této aplikace můžete snadno identifikovat hvězdy, souhvězdí, asteroidy, satelity, komety a další objekty.

  Jak sdílet svou obrazovku na Facebook Messenger pro iPhone a Android

Musíte nasměrovat svůj smartphone na oblohu a celá sada objektů bude odhalena. Umožňuje vám také prozkoumat i objekty hlubokého vesmíru. Tato aplikace, i když je zdarma ke stažení, však nabízí nákupy v aplikaci.

Star Tracker: Mapa noční oblohy

Star Tracker je další dobrá aplikace pro astrofotografii, která vám pomůže rychle detekovat planetárium. Představuje 3D model sluneční soustavy. Tento tracker vám také umožňuje prozkoumávat 3D kosmické lodě a modely průzkumu vesmíru. Obsahuje astronomický kalendář, který vás informuje o různých nebeských událostech.

Star Tracker vám nabízí nejlepší 3D simulaci vesmíru a umožňuje vám pořizovat výjimečné fotografie vesmírných objektů. Obsahuje také sekci „co je nového“, která vám umožní zůstat naladěni na nejnovější astronomické novinky a aktualizace.

Sky Tonight – průvodce hvězdářem

Vito Technology představuje tuto astrofotografickou aplikaci Sky Tonight. Je to jedna z nedávno spuštěných aplikací navržených tak, aby vám pomohly prozkoumat oblohu.

Umístění vesmírných objektů v reálném čase můžete najít pouhým namířením zařízení na oblohu. Stroj času, který obsahuje, vám umožňuje identifikovat polohy nebeských těles v různých datech a časech.

Pomocí této aplikace můžete snadno filtrovat objekty na obloze podle vizuálního jasu. Pomáhá vám také zůstat informováni o nejnovějších zprávách a událostech.

Klepnutím na objekt můžete prozkoumat podrobné informace o něm. Jeho astronomický kalendář vás informuje o různých nebeských událostech a předpovědích počasí.

Aplikace pro iPhone

PhotoPills

Zachyťte jedinečné okamžiky na obloze s touto aplikací pro iPhone PhotoPills. Umožňuje vám snadno přeměnit vaše imaginativní Slunce, Měsíc, hvězdy a Mléčnou dráhu na skutečné obrázky.

Má několik nástrojů pro vyhledávání polohy a informace o východu/západu slunce, modré hodině, zlaté hodině atd. Jeho kalkulačky vám umožní vypočítat dlouhou expozici, zaznamenat hvězdy, časosběr, hyperfokální tabulku, FoV, DoV atd.

Průvodce oblohou

Sky Guide vám umožní vidět hvězdy na obloze pomocí AR a identifikovat souhvězdí, plánovat nebeské události atd. Jeho režim AR překrývá různé postavy na skutečné obloze, a umožňuje vám tak snadno vizualizovat fascinující okamžiky.

Pomáhá vám detekovat sluneční soustavu a přichází s grafikou bohatou na informace. Cestování časem vám umožní vidět oblohu v minulosti i budoucnosti. Dokonalé fotografie, které zachytíte, mohou být senzací na sociálních sítích. Může pracovat s nebo bez mobilní služby, Wi-Fi nebo GPS.

  Jak přejít na iOS ze zařízení Android pomocí aplikace Apple

Fotografova efemerida

The Photographer’s Ephemeris je dokonalá aplikace pro iPhone, která vám umožní plánovat focení venku v přirozeném světle. Skládá se z mapově orientované kalkulačky Měsíce, Slunce a Mléčné dráhy. Tato kalkulačka pomáhá zjistit, jak bude světlo dopadat na konkrétní místo na Zemi.

Fotografova Ephemeris má sadu nástrojů pro všechny vaše potřeby sledování hvězd. Ať už chcete aktuální fotografie vesmírných objektů nebo jejich minulá či budoucí umístění, s touto aplikací je možné všechno.

Jeho noční režim vám umožní mít 3D reprezentaci všech vesmírných objektů. Mezi jeho pokročilé funkce patří automatické časové pásmo, detekce nadmořské výšky, vyhledávání Slunce a Měsíce a další.

Stellarium Mobile – Star Map verze pro iPhone

Stellarium Mobile je aplikace pro planetárium pro iPhone, která vám umožní identifikovat hvězdy, planety, souhvězdí, komety a další objekty na obloze. Jeho uživatelské rozhraní je ideální pro dospělé i děti. Pomocí této aplikace můžete vidět přesné simulace oblohy v noci.

Umožňuje vám přiblížit různé objekty deep-sky. Můžete objevovat životy lidí na jiných místech na Zemi.

Pomáhá vám sledovat umělé satelity a stimulovat atmosféru pomocí lomu atmosféry, západu slunce, slunečního svitu atd. Díky tomu můžete objevit 3D vykreslování planet sluneční soustavy.

Mapa světelného znečištění – tmavá obloha

Mapa světelného znečištění vám umožní pohodlně lokalizovat tmavou oblohu a získat tak nejlepší pozorování vesmírných objektů. Obsahuje funkce, jako je indikátor místní teploty, indikátor pokrytí oblačností, překrytí oblačností, informace o měsíci, odpočítávání tmy, kalendář událostí na obloze atd.

Nabízí upozornění na zatmění Měsíce, meteorický roj, místní polární záři, globální polární záři atd.

Jeho funkce map vám umožní navigovat do uložených míst. Díky nákupům v aplikaci můžete upgradovat na profesionální verzi a užívat si pokročilé funkce.

Závěr

Pokud jste milovníky přírody a chcete si užít a předvést krásu noční oblohy, tyto aplikace mohou perfektně fungovat s vašimi chytrými telefony. Pomocí těchto aplikací můžete zachytit snímky vesmírných objektů ve výjimečné kvalitě.

Můžete také chtít prozkoumat výkonný editor fotografií pro profesionály.

x