etechblog

12 VR Fitness her pro lepší kardio než vaše tělocvična

Jste blázen do posilovny? Pokud ano, pak byste si neměli nechat ujít tyto fitness hry pro VR pro lepší kardio než ve vaší tělocvičně.

Vznik technologie virtuální reality změnil trénink a poskytuje příjemnou a poutavou alternativu ke konvenčním cvičením v posilovně. Díky realistickému prostředí poskytují VR fitness hry interaktivní cvičení, které stimuluje mysl a tělo.

Na rozdíl od tradičního cvičení v posilovně, které se může stát nudným a opakujícím se, nabízejí fitness hry ve virtuální realitě různé aktivity, které udrží hráče zapojené a náročné.

Jednou z nejvýznamnějších výhod fitness her ve virtuální realitě je jejich schopnost poskytovat efektivnější kardio cvičení než běžné rutiny v tělocvičně. Několik her povzbuzuje hráče k účasti ve vysoce intenzivních sportech, jako je sprint, skákání a box, které mohou zlepšit kardiovaskulární zdraví a vytrvalost.

Kromě výhod pro fyzické zdraví poskytují fitness hry ve virtuální realitě několik výhod pro duševní zdraví. Pohlcující nastavení a strhující hra může snížit napětí a úzkost.

Sociální stránka her pro více hráčů může také podpořit pocit komunity a spojení. Příchod VR fitness her je potenciální novou technikou pro zlepšení fyzického a duševního zdraví prostřednictvím cvičení.

Jak je důležité zůstat fit

Fitness je nezbytná pro zachování zdraví a pohody. Časté cvičení může zlepšit kardiovaskulární zdraví, zvýšit svalovou sílu a vytrvalost a posílit imunitní systém. Může také snížit riziko chronických onemocnění, včetně cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění a obezity.

Pravidelné cvičení přímo ovlivňuje kardiovaskulární zdraví, pomáhá při prevenci srdečních chorob a mrtvice. Cvičení zvyšuje průtok krve do srdce, posiluje srdeční sval a zlepšuje krevní oběh.

Udržování kondice může také zvýšit celkovou sílu a vytrvalost, zjednodušit každodenní úkoly a snížit riziko zranění. Časté cvičení přispívá k rozvoji a udržení svalové hmoty, což může zlepšit rovnováhu a stabilitu.

Jsou VR fitness hry lepší než chodit do posilovny nebo horší?

Být fyzicky aktivní v tomto rychle se měnícím životním stylu může být docela obtížné. Jak nás však technologie zlenivila, přinesla i alternativy. Zde mluvím o tom, jak být fit se zábavou prostřednictvím VR fitness her.

Počkejte! Co jsou VR fitness hry? VR fitness hry jsou běžné VR hry. Klíčovou vlastností, která ji odlišuje od jiných podobných her, je zapojení fyzických pohybů.

Fitness hry pro VR jsou navrženy tak, aby hráči v těchto hrách museli být více fyzicky aktivní ve srovnání s běžnými hrami pro VR. Fitness hry pro VR zahrnují většinu rychlých a základních fyzických pohybů, jako je skákání, pohyb rukou, jogging atd., které vám mohou pomoci zlepšit vaše zdraví v tandemu.

Nemůžeme konkrétně srovnávat tělocvičny s VR fitness hrami. VR fitness hry vyhovují lidem, kteří nemají rádi nudná cvičení, ale chtějí zůstat fit a fyzicky aktivní. VR fitness hry jsou nejlepší možností, jak udržet sebe nebo své dítě ve fyzické aktivitě, aniž byste se nudili nebo rozptylovali.

Nyní se podíváme na některé z nejlepších fitness her pro VR, které můžete vyzkoušet.

Taneční centrála

Dance Central je známá taneční hra, která kombinuje virtuální realitu a poskytuje hráčům všech věkových kategorií zábavný a pohlcující zážitek. Hra má řadu hudebních a tanečních stylů, od hip-hopu a popu až po latinu a EDM.

  Kurzy a zdroje pro nastartování vaší kariéry v konverzačním designu

Poskytuje také hráčům namáhavý trénink. Pohybem svých těl v synchronizaci s hudbou a pomocí technologie sledování pohybu mohou hráči zvládnout různé taneční styly a rutiny.

Dance Central je VR hra, která vám umožní užít si virtuální párty, kde vám při tanci nikdo nešlápne na prsty. Dance Central vám nabízí 32 soundtracků z největšího hitu 70. let. Když říkám soundtracky, neznamená to, že hra má party prostředí a hudbu. Místo toho je každá skladba v této hře choreografována na základě různých úrovní obtížnosti.

Obchod: Meta Quest

Nadpřirozený

Supernatural je pohlcující VR fitness hra vhodná pro všechny věkové skupiny. Najít hru, která nabízí procvičení celého těla, není snadný úkol. Vaše hledání zde však může skončit s Supernatural. Program využívá technologii VR k poskytování řady náročných a zábavných cvičení, včetně kardia, silového tréninku, jógy a meditace.

Hratelnost je jednoduchá. Hráč musí použít svůj ovladač k rozbití nadcházejících rytmů písně. Počkejte! Tady to nekončí. Hráč by se měl přizpůsobit pohybem a dřepem, aby se jeho tělo vešlo do sady trojúhelníků.

Hra zahrnuje trenéra, který se k vám připojí mezi hrou pro lepší výkon a práci s rytmem. Supernatural je perfektní cvičební hra, protože uživatel potřebuje provádět pohyby rukou, jako jsou údery a práce nohou, jako je dřep, uhýbání a další.

Obchod: Meta Quest

Beat Sabre

Diskutovat o hrách VR a nenacházet Beat Saber na seznamu je vůči této hře nespravedlnost. Beat Saber je oblíbená rytmická hra od českých herních vývojářů. Tato hra byla vydána v květnu 2019, ale přesto vládne srdcím mnoha lidí.

Hraní Beat Saber je jednoduché, ale to neznamená, že je snadné. Hráč hry musí používat pohybový ovladač VR. Následně hráč ovládá dvojici červených a modrých zářících šavlí.

Když přicházíme do hry, hra zobrazuje hráče s bloky, které se k nim blíží, a hráči musí zasáhnout tyto bloky v libovolném směru. Když je blok zničen, hráč získá skóre. Zní to jednoduše, ale není. Beat Saber je zábavná hra obsahující různé triky a zvraty.

Obchod: Meta Quest

FitXR

FitXR je fitness aplikace pro virtuální realitu, která vám umožní dělat věci, jako je box, tanec a vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT). V aplikaci se používá technologie virtuální reality, která uživatelům poskytuje zábavný a pohlcující tréninkový zážitek. FitXR nabízí nový a zábavný způsob tréninku s programy, které mohou používat lidé všech úrovní dovedností.

FitXR je spolehlivá VR hra z hlediska fitness, protože každý týden přichází se sedmi novými tréninky, umožňuje vám přizpůsobit si tréninky, poslouchat hudbu, spolupracovat s přáteli a další. Pokud se stále cítíte zmatení ohledně FitXR, můžete také vyzkoušet jejich sedmidenní bezplatné zkušební verze.

Obchod: Meta Quest

VZfit

VZfit je fitness platforma pro virtuální realitu, která svým zákazníkům umožňuje používat stacionární rotopedy pro zábavné a poutavé cvičení. Platforma nabízí různé VR cyklistické aktivity, jako jsou výlety po krásných, vzdálených místech, hry, které můžete hrát s ostatními, a náročná cvičení pro zlepšení vaší kondice a koordinace.

VZfit kombinuje cvičení, hru, jízdu na kole a mnoho dalších typů her. Kromě toho si tuto hru můžete užít také se svými přáteli prostřednictvím režimu pro více hráčů.

Hry vám mají co nabídnout, arkádové hry, virtuální úrovně, žebříčky, interaktivní prostředí atd. Hra vám umožňuje propojit se s fitness zařízeními a učit se a přidávat nové rutiny s jejich trenérem AI. Pokud chcete nikdy nekončící zábavnou a cvičební hru, měli byste se rozhodnout pro tuto.

  Jak zvýšit hlasitost budíku

Obchod: Meta Quest

Holofit

Máte cvičební vybavení, jako jsou kola, vesla a eliptické trenažéry, ale jste líní cvičit? Žádný strach, máme skvělou VR fitness hru, která dokáže okořenit vaše cvičení a udělat ho zábavnějším.

Holofit je hra od Holodia, která byla vydána mezi diváky v lednu 2021. Tato fitness hra pro vás přichází s více než 100 možnostmi cvičení.

Kromě toho se možnosti často aktualizují. Klíčovou vlastností hry je, že dělá vaše kardio cvičení ještě interaktivnějším, zábavnějším a konstantním.

Hra vám umožní cvičit na 15 virtuálních místech na světě. Můžete snadno spálit až 400 kalorií v jedné relaci pomocí HIIT, spalování tuků, programů time attack atd. Můžete také soutěžit s ostatními členy komunity, abyste byli při cvičení interaktivní a motivovaní.

Obchod: Meta Quest

OhShape

OhShape VR je fitness hra pro virtuální realitu, která vám pomůže zůstat ve formě zábavným a vzrušujícím způsobem. Hra je založena na populárním televizním pořadu „Hole in the Wall“. Hráči se musí vyhýbat a proplétat se kolem zdí a jiných překážek, zatímco hraje optimistická hudba.

Ohshape je další rytmická hra s jedinečnými vizuálními prvky, obsahem a prostředím pro uživatele. Existuje mnoho VR rytmických her, ale vývojáři Ohshape věnovali pozornost tomu, aby vynikly z krabice.

Mezi další funkce této hry patří moderní rozhraní, vylepšený seznam hudebních skladeb, výukový program pro začátečníky a další.

Hra OhShape je zábavná a jedinečná; hráč by se měl pohybovat celým tělem, aby se vyhýbal překážkám, razil stěny a dělal různé pózy, aby mohl pokračovat ve hře. Pokud chcete zábavnou a zábavnou fitness hru, na tuto se můžete spolehnout.

Obchod: Meta Quest

Synth Riders

Chcete si zahrát na hity Gorillaz, ale bojíte se, že se ztrapníte? Synth Riders mohou ukončit všechny tyto nejistoty. Synth Riders je pohlcující VR hra s tématem Gorillaz, kde si můžete zahrát na ikonické hity Gorillaz.

Jak to pomůže při cvičení? Počkejte, hra se neomezuje pouze na drážkování. Místo toho musíte chytat poznámky, jezdit po kolejích a vyhýbat se všem překážkám. Tento jedinečný koncept tance a zábavy vám může pomoci zůstat fit a energický.

Obchod: Meta Quest

Trenér výkonu REAKT

Chodit k trenérovi a pravidelně sledovat svůj výkon může být docela hektické, zvláště pokud žijete kooperativní život. Co když řeknu, že hra pro VR vám může pomoci zvládnout tyto věci? Ano, REAKT Trainer je první aplikace pro trénink mozku VR, která vás zlepší fyzicky a pomůže vám také zlepšit vaše duševní schopnosti.

Klíčovou výhodou této hry je, že zlepšuje vaši koordinaci očí a rukou, reakční dobu a další. REAKT je VR fitness hra, která byla vyvinuta v lednu 2021. Tato hra vás pošle do virtuální atletické tréninkové tělocvičny, která tlačí vaši mysl a tělo k lepší a lepší práci.

Hra pracuje na všech vašich dovednostech, od rozhodování až po zlepšení vašeho soustředění. Kromě toho můžete také kontrolovat svůj pokrok v reálném čase a soutěžit s ostatními hráči současně.

Obchod: Meta Quest

Vzrušení z boje

The Thrill of the Fight je VR boxerská hra s několika úrovněmi od Sealost Interactive. Lze jej hrát na PCVR a jako aplikaci Quest. Herní materiál říká, že potřebujete herní plochu 6,5 x 5 stop.

To je nejlepší, zvláště pokud chcete pracovat na práci nohou a cítit se jako ve hře, aniž by vám překážela mřížka. Ale aplikace bude stále fungovat, pokud je vaše hrací plocha menší než tato.

  19 nejlepších bezplatných editorů GIF

Nyní přichází ta vzrušující část: boj. Proti obecnému protivníkovi s umělou inteligencí můžete trénovat, kolik chcete. Odtud přejděte k sérii napínavějších protivníků s více příběhy a těžšími porazit. Začněte s každým soupeřem buď na Easy nebo Medium.

Když zasáhnete soupeře, můžete se stejným soupeřem hrát na náročnějších úrovních, než je ta další.

Tato jednoduchá boxerská hra vám nabízí virtuální tělocvičnu a bojiště s různými výzvami. Tuto hru musíte vyzkoušet, pokud jste fanouškem nebo hráčem boxu.

Obchod: Meta Quest

Výstup 2

The Climb 2 je VR hra, kterou vydal Crytek v březnu 2021. Jak název napovídá, jedná se o pokračování hry The Climb 1. Hratelnost hry Climb 2 je podobná jejímu prequelu, kde hráč potřebuje zůstat aktivní, mentálně a fyzicky.

Jádro hry spočívá v tom, že hráč se musí neustále pohybovat vpřed tím, že se bude procházet skrz držadla. Hráč by měl držet držadlo a být rychlý.

Hra Climb 2 je plná napětí a zábavy. Kromě toho hra obsahuje režim pro více hráčů a online žebříček, ve kterém můžete soutěžit s přáteli. Climb 2 hráče nikdy nezklame, od realistického přírodního prostředí až po fiktivní děj na obrazovce.

Obchod: Meta Quest

Carve Snowboarding

Carve Snowboarding je vzrušující hra, která uživatelům umožňuje zažít vzrušení ze snowboardingu z jejich domovů. Hra má řadu náročných kurzů, které mají otestovat dovednosti a talent hráčů. Realistická mechanika a vizuální prvky hry ji odlišují od snowboardových videoher.

Hra má režimy pro jednoho hráče i pro více hráčů, což umožňuje hráčům soutěžit mezi sebou nebo se snažit překonat své nejvyšší skóre. K dispozici je také řada možností přizpůsobení, které uživatelům umožňují přizpůsobit si snowboardistu a prkno.

Ovládání je snadné se naučit, ale jejich zvládnutí vyžaduje čas a úsilí, což hráčům dává odměňující pocit z vývoje, jak postupují.

Carve Snowboarding je hra, která osloví příležitostné i zkušené hráče. Hra poskytuje náročný a potěšující zážitek ze snowboardingu, který je jedinečný a pohlcující.

Carve Snowboarding je nutností pro každého, kdo má rád snowboarding nebo akční sporty díky jeho realistické fyzice, náročným kurzům a konfigurovatelným možnostem. Od pohybu rukou až po skákání do vzduchu si uživatel musí zvyknout na všechny triky. V důsledku toho musí být hráč fyzicky aktivní, aby zůstal v bezpečí ve zvratech hry.

Obchod: Meta Quest

Opatření, která musíte přijmout při cvičení pomocí VR

Cvičení s VR může být zábavné, ale před vyzkoušením jakékoli hry byste měli vždy učinit všechna nezbytná opatření. Klíčové body, které byste si měli vždy pamatovat před použitím VR headsetu pro cvičení, zahrnují následující:

  • Před hraním si přečtěte návod k náhlavní soupravě VR a hru.
  • Zajistěte, abyste vždy hráli v bezpečném prostředí a při hraní nebo používání VR neměli kolem sebe žádné překážky.
  • Při používání náhlavní soupravy nepoužívejte žádné ostré nebo jiné nebezpečné předměty.
  • Náhlavní soupravu nepoužívejte dlouho, mohla by zatížit vaše oči.

Závěr

Cvičení může být někdy nudné, zvláště pro hráče. Proto jsou fitness hry pro VR úžasným řešením této výzvy, protože díky nim je váš trénink zábavný a energický, aniž by to ohrozilo zdraví a kondici.

Ať už jste fitness nadšenec nebo jen hledáte zábavný způsob, jak zůstat aktivní, tyto hry pro virtuální realitu (VR) jsou fantastickým způsobem, jak dosáhnout svých fitness cílů a zároveň se bavit. Proč je nezkusit a sami se přesvědčit, jak může fitness ve virtuální realitě změnit vaši cvičební rutinu?

x