13 nástrojů pro sdílení velkých souborů online

Byli jste někdy nuceni fyzicky poslat svůj soubor někomu přes flash disk, protože váš poskytovatel e-mailu má limit velikosti přílohy? Pomoci vám mohou online nástroje pro sdílení souborů!

Ačkoli můžete sdílet soubory o velikosti několika MB pomocí běžných metod, jako je e-mail, kanály sociálních médií nebo aplikace pro zasílání zpráv, věci se komplikují, když potřebujete sdílet velký soubor.

Žádná webová stránka sociálních médií ani e-mailová služba vám nedovolí soukromě sdílet velký soubor o velikosti 10 GB nebo více. K tomuto účelu potřebujete speciální nástroj, který od vás velký soubor převezme a bezpečně jej odešle příjemci.

Naštěstí existuje mnoho aplikací a online služeb, které vám umožňují odesílat velké soubory včetně videí. Většina z nich má úžasné bezplatné balíčky, kde můžete dokonce zdarma posílat až 10 GB velkých souborů. Můžete také odesílat soubory o velikosti větší než 100 GB, ale to obvykle vyžaduje prémiový účet.

Bez ohledu na to, co potřebujete, znám několik dobrých nástrojů, které mohou odesílat velké soubory soukromě jednomu nebo více uživatelům. Níže naleznete nástroje pro odesílání velkých souborů v systémech Windows, Android, iOS a na webu.

Webové nástroje pro odesílání velkých souborů

Začnu weby, které vám umožní nahrávat velké soubory a poté je sdílet s příjemci. Tyto nástroje jsou nejuniverzálnější, protože nejsou bráněny operačním systémem a mohou pracovat na stolních počítačích i mobilních zařízeních. Vše, co potřebujete, je funkční prohlížeč.

Pojďme se podívat na některé z nejlepších tipů v této kategorii:

WeTransfer

Nic se nebije WeTransfer pokud jde o jednoduchost a rychlé provedení. Jakmile web otevřete, požádá vás o nahrání velkého souboru, který chcete odeslat, aniž byste se museli registrovat nebo poskytovat další podrobnosti. Po nahrání souboru vám bude poskytnut odkaz, který můžete sdílet s ostatními a stáhnout si jej.

Odkaz můžete také poslat e-mailem, ale k tomu musíte zadat svou e-mailovou adresu a e-mailovou adresu příjemce. Bezplatný účet bez registrace vám umožňuje nahrávat soubory až do velikosti 2 GB. Můžete upgradovat na Pro verze což zvyšuje limit až na 200 GB a přichází s dalšími výhodami, jako je ochrana heslem a vlastní doba platnosti.

MASV

Pokud chcete jít na spolehlivost a rychlost, pak MASV může být vaší nejlepší zastávkou. MASV je vynikající platforma pro tvůrce a tvůrce videa pro přenos souborů přes zabezpečenou platformu ke klientům.

  Jak nesdílet okamžiky na WeChatu

MASV nabízí bezplatnou zkušební dobu 7 dní, která zahrnuje 100 GB dat, a poté můžete využít službu za 0,25 $ pokaždé, když budete chtít soubor sdílet.

Ať už se jedná o časově kritický soubor nebo extrémně velký soubor, MASV jej může pokrýt za vás. Může přenášet drahé roční smlouvy, problémy s přesměrováním portů, software, limity velikosti, limity úložiště, komplikovaná rozhraní, rychlosti nahrávání, pomalé stahování souborů a selhání přenosu.

MASV je pravděpodobně jedním z nejlepších způsobů, jak posílat velké video soubory.

Přenos pomocí Dropboxu

Jedná se o specializovanou službu přenosu velkých souborů od Dropboxu, oddělenou od služby cloudového úložiště, kterou nabízejí. Ačkoli Přenos pomocí Dropboxu je ve srovnání s většinou ostatních trochu omezený, pokud chcete renomovanou službu nebo již používáte Dropbox pro úložiště, pak se vyplatí použít.

Sledovací systém vám také řekne, kdykoli si uživatel stáhne soubor, který je k dispozici uživatelům bezplatných účtů. Bezplatní uživatelé mohou posílat velké soubory až do 100 MB a účty Plus a Pro zvyšují tento limit na 2 GB a 100 GB. Upgradovaní uživatelé mohou také chránit soubory heslem a nastavit data vypršení platnosti.

ShareFast

Přestože ShareFast umožňuje nahrávat pouze soubory o maximální velikosti 1 GB, ale pro bezplatnou službu je úžasně přizpůsobitelný. Můžete nahrát až 1000 souborů a služba vytvoří 2znakovou URL, kterou si snadno zapamatujete a sdílíte. Pokud chcete, můžete si dokonce vytvořit vlastní adresy URL.

Je zde možnost nastavit datum expirace od 1 min až po 1 měsíc, ale použití delší doby také prodlouží délku URL. Soubory lze také zašifrovat heslem a spravovat online pomocí vyhrazeného klíče správce.

Pixeldrain

Tato služba nabízí mnohem mírnější limit nahrávání v bezplatné verzi s 5 GB uploadů na soubor a můžete nahrát až 10 000 souborů. Nejlepší na tom je, že uchovává soubory po dobu 30 dnů od posledního přístupu. Pokud je tedy nahraný soubor zobrazen jednou za měsíc, může zůstat na serveru.

Pixeldrain Verze Pro zvyšuje limit velikosti souboru na 15 GB, odstraňuje všechny reklamy, prodlužuje dobu platnosti na 30 dní a poskytuje 1 TB šířku pásma pro stahování. Vytvoření účtu není nutné, ale můžete si jej vytvořit pro sledování historie souborů.

FileTransfer.io

Další nástroj pro odesílání velkých souborů s vynikající bezplatnou verzí. FileTransfer.io odesílá velké soubory až do velikosti 6 GB, ale s maximálním úložištěm 100 GB. Soubory mohou zůstat na serveru až 21 dní a lze je stáhnout 50krát.

Placená verze služby zvyšuje úložiště na 1000 GB s maximální velikostí souboru 25 GB a 100 GB. Dobrý monetizační program vám umožní umístit na soubory paywall, abyste vydělali peníze.

  Jak zažádat o Apple Card

Rozbít

Pokud nechcete omezení velikosti souboru, pak Rozbít je tou pravou službou pro vás. Ani v bezplatné verzi nemá žádné omezení velikosti souboru, který lze uložit po dobu 14 dnů, a je chráněn heslem. Prioritní přenosová rychlost je však dána pouze souborům do velikosti 2 GB, všechny soubory nad 2 GB se budou nahrávat pomaleji.

Zakoupení některého z placených předplatných odstraní toto prioritní omezení a nabízí mnoho dalších funkcí. Můžete 30denní dostupnost souborů, sledování stahování v reálném čase, historii souborů, e-mailovou podporu a mnoho dalšího.

Odesílejte velké soubory v systému Windows

Pokud nechcete otevírat prohlížeč a sdílet velké soubory, pak vám některé nástroje pro Windows mohou také pomoci s odesíláním velkých souborů. Podívejme se, který z nich vám nejlépe vyhovuje:

Mega

Mega je ve skutečnosti služba cloudového úložiště, ale má vyhrazené funkce, které usnadňují odesílání velkých souborů. Chcete-li službu používat, musíte si vytvořit bezplatný účet a po instalaci bude fungovat ze systémové lišty. Získáte 25 GB úložného prostoru pro nahrávání souborů, který se zakoupením dále zvýší až na 16 TB Pro předplatné.

Když nahrajete soubor do Mega, zobrazí se vedle souboru odkaz Získat. Stačí na něj kliknout a získáte odkaz, který můžete sdílet s kýmkoli a odeslat soubor. Příjemce si může soubor stáhnout nebo importovat do svého Mega účtu, pokud jej má.

Poslat kamkoli

Poslat kamkoli umožňuje sdílet velké soubory několika způsoby. Má metodu přenosového klíče, kdy můžete příjemci předat náhodně vygenerovaný klíč, který může vložit do svého klienta Send Anywhere a stáhnout soubor. Neexistuje také žádné omezení velikosti souboru při odesílání pomocí této metody.

Jeho placená verze nabízí cloudové úložiště o velikosti 1 TB s neomezeným úložištěm odkazů a funkcemi pro správu odkazů. Můžete také vytvořit odkaz ke sdílení, který lze sdílet s více lidmi, ale jeho velikost je maximálně 10 GB. Zajímavé je, že aplikaci můžete povolit, aby snadno přidala položku kontextové nabídky pro odesílání souborů přímo z nabídky po kliknutí pravým tlačítkem v systému Windows.

Aplikace pro Android/iOS pro odesílání velkých souborů

Pokud dáváte přednost používání telefonu ke správě velkých souborů, pak by byla specializovaná aplikace mnohem lepší než online služba. Níže naleznete některé z nejlepších aplikací pro Android i iOS, které dokážou odesílat velké soubory online.

Souborová pošta

Jak název napovídá, Filemail používá rozhraní jako e-mailový klient k odesílání velkých souborů. Příjemce obdrží e-mail s odkazem na stažení souboru. Můžete odesílat soubory o velikosti až 5 GB, aniž byste si museli registrovat účet, a soubor zůstane na serveru 7 dní.

To byla jen bezplatná verze. Placená verze zcela odstraňuje omezení souborů a poskytuje 1 TB prostoru pro ukládání souborů. Můžete odesílat neomezený počet souborů a soubory lze nakonfigurovat tak, aby byly uloženy navždy.

  Jak ručně přepínat AirPods mezi Mac, iPhone a iPad

Stáhnout na Android | iOS

UpFile

Tato aplikace se většinou zaměřuje na zachování soukromí uživatele a zajištění bezpečného přenosu. K odeslání souboru vůbec nevyžaduje účet a velikost souborů není nijak omezena. Stejně jako většina ostatních aplikací zde vytvoří odkaz, který můžete sdílet s příjemcem a stáhnout soubor.

Jakmile příjemce soubor stáhne, bude automaticky odstraněn ze serverů UpFile. Díky tomu je to trochu omezené, pokud jde o správu souborů, ale pokud je pro vás důležité soukromí, je to perfektní.

Stáhnout na Android

SwiftspeedShare

SwiftspeedShare poskytuje 64 GB úložného prostoru pro nahrání až 10 souborů najednou a jejich odeslání. Má zajímavou funkci autodestrukce, která automaticky smaže soubor, jakmile si jej stáhnou všichni příjemci. To může být velmi užitečné, pokud nechcete, aby vaše data ležela na webu, zejména proto, že jsou přístupná komukoli, kdo má odkaz.

Můžete upgradovat na verzi Pro, abyste získali více úložiště a lepší funkce, jako je ochrana heslem a vlastní doba platnosti.

Stáhnout na iOS

Perfektní bezplatná aplikace pro sdílení velkých souborů. Odkaz na sdílení souborů vytvoří odkaz chráněný heslem pro sdílení s ostatními s vlastním datem vypršení platnosti. Nemá placenou verzi, ale bezplatná aplikace neomezuje šířku pásma, pokud je velikost souboru menší než 1 GB.

Můžete sdílet více souborů současně a aplikace uchovává záznamy o všech sdílených souborech. Abyste službu mohli používat, nemusíte se ani registrovat.

Stáhnout na Android | iOS

Zabalení

Jeden tip, který bych rád přidal, je komprimovat velký soubor před jeho odesláním. Je to proto, že většina těchto aplikací má omezení velikosti souboru a také bude rychlejší nahrát soubor menší velikosti. Můžete použít nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, např 7-zip komprimovat a dokonce zašifrovat soubor.

Pokud vámi vybraný nástroj po určité době soubor automaticky neodstraní, ujistěte se, že jej sledujete, a odstraňte všechny důvěrné soubory, které jste případně sdíleli.

Chraňte své soubory heslem, aby k nim neměly přístup neoprávněné osoby.

x