13 nejlepších dobrodružných her pro PS4, které byste měli hrát v roce 2023

Také chcete v životě nějaké dobrodružství, že? Tyto nejlepší dobrodružné hry si můžete na PS4 vyzkoušet a užít si zábavu.

Dobrodružné hry poskytují hráčům strhující a poutavé herní zážitky, které jim umožňují objevovat nové světy, řešit hádanky a užívat si hloubkové vyprávění.

Co jsou dobrodružné hry?

Videohry v dobrodružném žánru silně kladou důraz na řešení hádanek, příběh a průzkum. V dobrodružných hrách hráči často zaujímají pozici hlavního hrdiny, který se musí pohybovat po vytvořeném světě, komunikovat s různými postavami a řešit hádanky, aby pokročil v zápletce.

Definice adventury ve slovníku se nevztahuje na adventury. Zatímco někteří ano, mnozí se rozhodnou pro klidnější, rozvážnější úsilí místo rizika a vzrušení. Chybí jim také hry na hraní rolí s intenzivními bitvami, týmovou prací a správou bodů. Zápletka adventur je často klíčová.

Existují různé typy dobrodružných her, jako jsou hry typu point-and-click, textová dobrodružství a vizuální romány. Nejběžnější typ dobrodružné hry spočívá v tom, že hráč kliká na postavy a předměty, aby se s nimi spojil a překonal překážky.

Cíle a hratelnost dobrodružných her

Dobrodružné hry mají často přesvědčivé příběhy a pohlcující aspekty budování světa, které hráče povzbuzují k průzkumu a řešení hádanek, aby pokročili v zápletce. Primárním cílem dobrodružných her je vyřešit záhady, shromáždit důkazy a projít příběhem.

Hráči často přebírají roli hlavního hrdiny, který musí komunikovat s nehratelnými postavami, aby se dozvěděl více, vyřešil hádanky a dostal se přes výzvy, aby dosáhl svého cíle.

Hráči možná budou muset použít logiku, kritickou analýzu a vynalézavost, aby překonali překážky a postoupili ve hře. Ačkoli některé dobrodružné hry mají také akční složky, včetně stealth nebo bitvy, ty jsou obvykle druhořadé vzhledem k hernímu vyprávění a prvkům řešení hádanek.

Dobrodružné hry obecně poskytují bohatý a strhující zážitek, který hráče nutí kreativně přemýšlet a prozkoumávat své prostředí.

Zde je několik nejlepších adventur pro systém PS4, které můžete hrát, abyste získali ten nejlepší a nejpoutavější herní zážitek.

Cesta ven

A Way Out využívá pro hraní této akční adventury pohled třetí osoby. Je určen pro interaktivní multiplayer na rozdělené obrazovce, který vyžaduje hraní s partnerem, zatímco jejich obrazovky jsou zobrazeny vedle sebe. Můžete to udělat lokálně nebo online.

Leo a Vincent, dvě ústřední postavy hry, jsou vězni pokoušející se uniknout z vězení, aby se pomstili společnému nepříteli. Děj hry je vyprávěn prostřednictvím filmových sekvencí a interaktivní hry, ve které hráči dělají rozhodnutí, která ovlivňují, jak hra dopadne. Hra obsahuje řadu prostředí, včetně vězeňských dvorů, farem a nemocnic.

Hráči musí spolupracovat, aby dokončili hádanky, zapojili se do fyzického boje a zažili vzrušující okamžiky honičky. Dalším charakteristickým aspektem hry je, že jeden hráč musí hru vlastnit, aby mohl pozvat kamaráda, aby si s ním celou věc zahrál. Celkově A Way Out poskytuje strhující příběh, zběsilou hratelnost a poutavý kooperativní zážitek.

Assassin’s Creed Valhalla

Různé hlavní dějové oblouky a tuna volitelných vedlejších úkolů známých jako Světové události tvoří strukturu akční poziční videohry Assassin’s Creed Valhalla. Hráči zaujmou pozici Eivora, vikingského nájezdníka, který vede svůj klan z Norska na pobřeží Anglie ve snaze získat nový domov v prostředí hry v 9. století.

  Jak pořídit snímek obrazovky dotykové lišty na Macbooku Pro

Během cesty musí Eivor a jeho kmen vyjednat politické klima středověké Anglie a bojovat s konkurenčními klany a anglickou armádou. Hra má rozsáhlou oblast, kde se hráči mohou věnovat rybaření, lovu a craftění.

Hráči mohou změnit Eivorův vzhled, zbraně a talenty tak, aby vyhovovaly jejich hernímu stylu. Hra také obsahuje RPG komponenty, jako jsou různé konce a možnosti dialogů.

Hra má kromě hlavní zápletky i různé vedlejší mise a aktivity. Díky tomu se hráči lépe dostanou do prostředí a jeho postav.

The Last Of Us Remastered

The Last of Us Remastered se odehrává v perspektivě třetí osoby, abyste si užili tuto akční adventuru. Hráč cestuje napříč postapokalyptickou krajinou, jako jsou vesnice, budovy, lesy a stoky, aby pokročil v zápletce.

Hráč může používat střelné zbraně, provizorní zbraně, boj z ruky do ruky a stealth k obraně před nepřátelskými lidmi a kanibalistickými tvory postiženými zmutovanou formou houby Cordyceps.

Edice Remastered má veškerý dříve dostupný obsah ke stažení, aktualizovaný zvuk a lepší obraz. Součástí hry je také nová možnost fotografování a možnost hrát hru ve vysokém rozlišení při 60 FPS.

Agresivní lidští nepřátelé ve hře mají systém umělé inteligence, který řídí, jak reagují na boj.

God of War Ragnarok

Akční adventura God of War Ragnarök se hraje z třetí osoby. Během prezentace hry nedochází k žádným výřezům vačky ani načítání. Aby odvrátila zkázu Ragnarok, hra sleduje Kratose, legendárního řeckého boha, a jeho syna Atrea, jak cestují severskou mytologií. Hráči mohou očekávat vylepšené bojové mechanismy, zbrusu nové nástroje a dovednosti a větší otevřený svět k objevování.

Pro každou zbraň jsou typicky mírné a těžké útoky. Mají sloty pro vážné i lehké magické útoky. Ty lze upravit pomocí run, aby umožnily magické runové útoky, což dává hráčům řadu možností pro jejich konkrétní herní styl.

Komponenty videohry pro hraní rolí z verze 2018 jsou ve hře stále přítomny. To zahrnuje craftovací systém, který využívá mnoho stejných zdrojů k výrobě nového vybavení nebo vylepšení výhod již existujícího brnění a zbraní. Mimo hlavní zápletku hry je mnoho vedlejších úkolů.

Batman: Arkham Asylum

Akční adventura Batman: Arkham Asylum se hraje z pohledu třetí osoby. Hrající postava je na obrazovce rozeznatelná a kamera se kolem ní může volně pohybovat. Hráč ovládá Batmana, když cestuje přes Arkham Asylum, vězení pro kriminálně šílené lidi u pobřeží Gotham City.

Hráč ovládá Batmana, když se pohybuje po ostrově, odráží armády nepřátel a řeší hádanky, aby pokročil v zápletce. Hra má několik soubojů s bossy proti známým padouchům, včetně Scarecrow a Poison Ivy. Má také řadu nástrojů a bojových technik, které lze s postupem hráče vylepšovat.

Hra má také stealth komponent, který umožňuje hráčům eliminovat nepřátele skrytě a bez toho, aby byli viděni. Cutscény a hlasové záznamy rozeseté po ostrově se používají k vyprávění zápletky, což dává postavám a vesmíru Batmana více nuancí. Hra má poutavý příběh a je nutností pro všechny fanoušky Batmana.

Dny pryč

Akční adventura z pohledu třetí osoby Days Gone se odehrává v postapokalyptickém prostředí otevřeného světa. Děj hry se odehrává v postapokalyptickém Oregonu v USA, kde nemoc proměnila většinu lidí ve stvoření, která připomínají zombie a jsou známá jako Freakers. Deacon St. John, bývalý bandita, který se stal tulákem a lovcem pomsty, hledá svou ženu Sarah. Zmizela a vy převezmete postavu St. John ve hře.

  Jak se zdaňuje kryptoměna v USA: Vysvětlení závorek

Hra má cyklus den-noc, systém efektů počasí a velkou otevřenou plochu, kterou mohou hráči prozkoumat. Hráči mohou k boji s lidmi a nepřáteli Freaker používat různé zbraně, jako jsou střelné zbraně a zbraně na blízko. Mohou se schovat před nepřáteli nebo je přepadnout pomocí stealth a pastí.

Hra nabízí kromě hlavních úkolů i množství vedlejších misí, jako je ničení hnízd Freakerů, záchrana rukojmích, ničení nepřátelských táborů a chytání lovců odměn.

Devil May Cry 5

Dante, Nero a zbrusu nová postava zvaná V jsou hratelné postavy ve hře Devil May Cry 5. Podobně jako u jiných her ze série Devil May Cry se hra zaměřuje na rychlou a elegantní akci. Hráči převezmou kontrolu nad jedním z těchto hrdinů a bojují s démony a dalšími nadpřirozenými nepřáteli, aby postoupili příběhem hry.

Příběh hry se soustředí na démonického lovce Danteho, Nera a rekruta jménem V, kteří společně pracují na zastavení mocného démona jménem Urizen. Odehrává se někdy po událostech z Devil May Cry 4.

Bloody Palace, možnost hry pro více hráčů v Devil May Cry 5, umožňuje hráčům zapojit se do bitvy proti vlnám nepřátel a zároveň soutěžit o vysoké skóre. Hra má vynikající grafiku a hratelnost, takže si ji musí zahrát všichni fanoušci dobrodružství.

Ghost Of Tsushima

Akční dobrodružná videohra z pohledu třetí osoby s názvem Ghost of Tsushima je docela slavná. Hráč si může vybrat z různých herních alternativ, aby splnil stanovené cíle. Mohou použít svou katanu k vyrovnání, přímému konfliktu s protivníky, který může vést k řadě smrtících úderů proti různým nepřátelům.

Hráči mohou prozkoumat ostrov Tsushima a dosáhnout různých cílů a cílů v prostředí hry v otevřeném světě. Hráči se mohou během boje zapojit do ušlechtilých samurajských bojů nebo skrytějších taktik zaměřených na Jinův samurajský meč a další zbraně a dovednosti.

Hra má NPC, se kterými může hráč mluvit, spolu s několika zajímavými vedlejšími úkoly. Hráči mohou osvobodit vesnice a tábory pod kontrolou Mongolů odstraněním všech protivníků, kteří se tam nacházejí.

Jin může používat různé bojové pozice, pokud pozoroval nebo zabil mongolské vůdce. Malá kouzla a dárky dostávají hráči za dokončení vedlejších misí nebo pomoc NPC; tyto předměty lze shromažďovat u oltářů.

Firewatch

V roce 1989 se ve Wyomingu ve Spojených státech odehrávala adventura z pohledu první osoby Firewatch. Hlavním hrdinou hry je Henry, požární hlídka umístěná na věži v národním lese Shoshone. Více lokací bude hráčům přístupných, jak se bude zápletka vyvíjet, a konkrétní události jsou načasovány tak, aby se konaly v různé hodiny dne.

V roli Henryho hráči putují rozsáhlým a dechberoucím národním lesem Shoshone a komunikují se svou šéfkou Delilah prostřednictvím rádia. Zatímco Henry a Delilah spolupracují na vyřešení hádanky kolem podivných událostí v lese, jejich chaty tvoří většinu zápletky hry.

Díky zářivému barevnému schématu a realistickému designu prostředí má hra výraznou vizuální estetiku. Hra je doporučena pro každého hráče, který hledá dobrodružství při hraní špičkových ohromujících her Play Station.

Horizont Zero Dawn

Horizon Zero Dawn využívá ke hraní akční RPG perspektivu třetí osoby. Hráč ovládá Aloy, lovce, který cestuje postapokalyptickým světem ovládaným umělými tvory. Aloy má různé techniky, jak nepřátele vyslat, včetně jejich oštěpování, používání výbušnin, kladení pastí jako tripwires s Tripcasterem a střílení je šípy.

  Jak povolit (nebo zakázat) soubory cookie v prohlížeči Mozilla Firefox

Hra má rozsáhlý otevřený svět různých krajin a strhující děj, který se vyvíjí prostřednictvím roztomilých postav a dechberoucí estetiky. Každý robotický druh v Horizon Zero Dawn má jiné silné a slabé stránky. Proto boj zahrnuje použití řady zbraní a strategií k jejich poražení. Chcete-li převzít kontrolu, mohou hráči také cvičit stealth a nasazovat pasti.

Zatímco hlavní příběh se odehrává v celém světě, struktura mise se vyvíjí tak, aby umožňovala studium kmenů. Aloy se zapojuje do povinností během vedlejších misí, jako je získávání zdrojů, záchrana lidí v ohrožení, znovuzískání kontroly nad tábory banditů, vymýcení zločinců a stále složitějších strojů a překonávání dalších překážek.

To trvá dva

Platformové hry jsou začleněny do akční dobrodružné videohry It Takes Two. Protože byl vytvořen primárně pro interaktivní multiplayer na rozdělené obrazovce, musí být pro hraní nalezen jiný hráč buď lokálně, nebo online.

Cody a May, pár proměněný kouzlem jejich dítěte v panenky, musí spolupracovat, aby napravili svůj vztah a dostali se ve hře zpět do svých standardních těl. Hráči ovládají Codyho a May prostřednictvím různých nastavení, z nichž každé má mechaniku a obtíže. Hra má řadu herních prvků, jako je plošinovka, boj a řešení hádanek.

Jednou z jeho charakteristických vlastností je plynulá místní nebo online kooperativní možnost ve hře, kde hráči musí spolupracovat, aby postoupili hrou. Hráči musí spolupracovat na řešení hádanek a boji s protivníky, protože každý hráč má jedinečnou sadu doplňkových dovedností.

Marvelův Spiderman

Marvel’s Spider-Man je akční dobrodružná hra s otevřeným světem odehrávající se ve čtvrti Manhattan, fiktivní zobrazení současného New Yorku. Hra obsahuje Petera Parkera alias Spider-Mana, který se snaží vyvážit své osobní a nadlidské povinnosti. Kromě toho herní bojový systém umožňuje hráčům porazit nepřátele pomocí gadgetů, kombinací a objektů prostředí.

Talentový strom je další herní komponenta, která hráčům umožňuje vylepšovat bojové schopnosti Spider-Mana a odemykat nové schopnosti. Kromě prozkoumávání otevřeného světa a plnění vedlejších úkolů mohou hráči najít mnoho skrytých věcí o městě. Hra také obsahuje novou skupinu postav, včetně Dr. Octaviuse, Petrova mentora a kamaráda, a zlověstné šestky.

Za žetony si můžete koupit obleky, úpravy obleků, gadgety a jakákoli vylepšení, která k nim patří. Splněním konkrétních cílů získáte více žetonů. Hra je vysoce doporučena pro milovníky dobrodružství, které naplní hráče vzrušením.

The Elder Scrolls V: Skyrim je akční RPG. Můžete ji hrát v první nebo třetí osobě. Hra se odehrává ve Skyrimu, severní provincii imaginárního kontinentu Tamriel, rozsáhlém a otevřeném vesmíru. Dragonborn, hrdina, který dokáže bojovat s draky a spotřebovávat jejich sílu, je postava, kterou hráči v této hře přebírají.

Hráči si mohou vybrat svou rasu, pohlaví, talenty a schopnosti pomocí propracovaného herního systému přizpůsobení postav. Hráči mohou prozkoumat širokou škálu prostředí, od impozantních hor po husté lesy a staré ruiny, a svět nabízí řadu úkolů a obtížností. Na trase narazí na několik skupin, včetně Společníků, Temného bratrstva a Zlodějského cechu.

Hráči ve Skyrimu mohou činit rozhodnutí, která ovlivní konec hry. Hluboký děj a strhující hratelnost jsou hlavním důvodem popularity hry. Hra má také rozsáhlou moddingovou komunitu, která uživatelům umožňuje měnit a přizpůsobovat si herní zážitek.

Závěr

Dobrodružní hráči na systému PS4 mohou prozkoumávat fascinující prostředí, podílet se na vzrušujících herních mechanismech a sledovat zajímavé příběhy, čímž vytvoří vzrušující a pohlcující herní zážitek. Dobrodružné hry jsou dostupné v široké škále žánrů, nabízejí něco pro každý typ hráče a nabízejí hodiny zábavy.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší hry pro více hráčů pro PS4.