13 nejlepších fantasy her pro hráče posedlé mýty a magií [2023]

Jaký je váš názor na fantasy hry? Je pro vás vzrušující objevovat mýtické světy a sesílat mocná kouzla?

Nyní je čas dopřát vaší fantazijní stránce náš seznam nejlepších fantasy her pro fanoušky mýtů a kouzel!

Je to jako prozkoumávat začarované říše, bojovat s divokými tvory a sesílat mocná kouzla z pohodlí svého domova.

Tyto hry sahají od klasických her na hrdiny až po pohlcující simulace, které se fanouškům fantasy budou líbit.

Čtěte dál a prozkoumejte to nejlepší!

Co jsou fantasy hry?

Fantasy hry popisují žánr interaktivní zábavy, kde hráči vytvářejí postavy a interagují s nimi v simulovaném světě. V těchto světech je silný prvek hraní rolí a hráči hrají roli postav.

Hra umožňuje hráčům plnit úkoly a bojovat s ostatními hráči. Dále je možné přizpůsobení a rozvoj dovedností, takže postavy se postupem času postupně stávají silnějšími.

Fantasy hry umožňují hráčům uniknout realitě a popustit uzdu své fantazii. Tyto hry mohou být pro hráče také obohacující a vzrušující, protože podněcují sociální interakci a soutěživost.

Posledním aspektem fantasy her je, že jsou navrženy tak, aby zaujaly hráče fascinujícími příběhy a postavami, díky nimž budete mít pocit, že uspějete.

Pojďme se podívat na některé z nejlepších fantasy her.

Baldurova brána II

Nelze popřít, že Baldur’s Gate II je unikátní a poutavé 2D tahové RPG. Nejnovější verze hry je remaster pro PC a konzole. Můžete si ji zahrát i na PC; doporučujeme, pokud se vám líbí.

Děj – Hra pokračuje v příběhu Gorion’s Ward, jehož jedinečné dědictví nyní přitáhlo pozornost Jona Irenicu, mocného a zlověstného mága. Vaše cesta hrou vás přivede tváří v tvář Irenicusovým machinacím a trikům.

 • Vývojář – BioWare
 • Datum vydání – 2000
 • Platforma – Android, GBA, GameCube, Linux, macOS, PS4, Switch a Xbox One

Hra vám umožní vytvořit si svého hrdinu, hrát dlouhou kampaň a rozšířit svou postavu. Ve hře je 11 tříd, desítky podtříd, spousta dovedností a spousta možností. Pravidla jsou založena na Advanced Dungeons & Dragons 2nd Edition.

A konečně, tradice je rozsáhlá a příběh je skvělý. Jste zajatcem čaroděje Irenica, který se snaží ukrást vaše temné síly, a vy, jako hrdina, je můžete použít k dobru i zlu.

Dark Souls III

Dark Souls III je akční RPG vyvinuté společností FromSoftware, známou tvorbou náročných titulů. Při hledání zápletky této hry je mnoho pokusů a omylů.

Děj – Během Věku ohně vyhasl v Lothricu První plamen, zodpovědný za udržení Věku ohně naživu. The Age of Dark přinese nemrtvé: prokleté bytosti žijící po smrti.

 • Vývojář – FromSoftware
 • Vydavatel – Bandai Namco Entertainment
 • Datum vydání – březen 2016
 • Platformy – PS4, Xbox One, Windows

Příběh Dark Souls III je přímočarý. Prozkoumáváte dungeony a hrady, bojujete s monstry, shadery a bossy. Když zemřete, ztratíte své vybavení a vaši nepřátelé vypustí duše. Jakmile budete nahoře, můžete se vyhýbat, odrážet, dovednostem, sekat a používat útoky na dálku.

Nakonec se to odehrává v Lothric, temné fantasy říši, která se rozkládá a potřebuje uzdravení. Pomůže, když znovu zapálíte První plamen, abyste zastavili Age of Dark.

  Vytvořte si seznam úkolů a zobrazte časový průběh dne, měsíce a roku

Diablo

Diablo III: Ultimate Evil obsahuje základní hru a rozšíření Reaper of Souls. Je to jeden z nejlepších balíčků temných fantasy dungeon crawlerů a hra je stále aktuální a zábavná.

Příběh – V rámci Diabla hráči projdou 12 úrovněmi dungeonů, dokud nedosáhnou samotného pekla (poslední čtyři úrovně), kde se setkají s Diablom, lordem teroru – jedním ze sedmi „zlů“, démonických pánů, kteří kdysi vládli peklu – při pokusu osvobodit Tristrama od zla zplozeného peklem.

 • Vývojář – Blizzard Entertainment
 • Vydavatel – Blizzard Entertainment
 • Datum vydání – květen 2012 (původní verze – květen 2012)
 • Platforma – Windows, macOS, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One

Hra začíná tím, že si vyberete třídu; pak můžete vyzkoušet různé akce. Jakmile odemknete všechny dovednosti, včetně modů, můžete je vyzkoušet. Poté vytvořte popisky, které odpovídají vašemu stylu.

Také jde o poražení Diabla. Tato hra má mnoho filmových funkcí, stejně jako Diablo II. Můžete se také válet!

Dragon Age

Dragon Age: Origins je akční hra na hrdiny zasazená do středověké fantasy. Původ své postavy si vyberete ze tří hratelných ras (trpaslíci, elfové a lidé) a v Ultimate Edition je k dispozici také rozšíření Awakening.

Příběh – Dragon Age: Origins je hra z pohledu třetí osoby, kde hrajete Grey Warden, který se snaží zabránit Blight ve zničení světa. Hráči si mohou upravit své postavy Grey Warden změnou jejich pohlaví, rasy a třídy.

 • Vývojář – BioWare
 • Vydavatel – Electronic Arts
 • Datum vydání – říjen 2010 (původní verze – listopad 2009)
 • Platforma – Windows, Xbox 360, PS3

Během hraní se bude odvíjet příběh založený na vašem původu a rase. Dragon Age má systém voleb a následků, takže to, co děláte, ovlivňuje váš příběh.

Poté můžete hrát některé polootevřené úrovně se třemi společníky AI. Jak získáváte zkušenosti, můžete vylepšovat své vybavení prostřednictvím úrovní a investovat do různých stromů dovedností.

Příběh lépe pochopíte, pokud jste hráli předchozí dva díly této hry, ale hraní tohoto jednoho naslepo je stejně zábavné.

Elden prsten

‚The Elden Ring‘ je strategická hra v reálném čase, kterou vytvořil FromSoftware a fantasy autor George RR Martin. Je to roztříštěná temná fantasy plná zlých příšer, zrádných sklepení a labyrintových hradů.

Děj – Mytologie Elden Ring říká, že Země mezi byly požehnány Větší Vůlí, nepoznatelným bohem posedlým řádem nad Chaosem. Elden prsten byl pohřben pod Erdtreeovým zlatým spektrálním stromem. Díky této síle Erdtree požehnal zemi a jejím obyvatelům milostí Eldenského prstenu.

 • Vývojář – FromSoftware
 • Vydavatel – Bandai Namco Entertainment
 • Datum vydání – únor 2022
 • Platforma – PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Windows

Začnete s postavou a světem bez směru, poté upravíte své statistiky, vybavení a kouzla. K dokončení hry budete muset zvládnout hru a statistiky.

Tato hra zahrnuje načasování, válení, uhýbání, odrážení, blokování a používání dovedností. Šéfové jsou někdy pokryti lávou, balvany nebo trámy a jediný způsob, jak se stát Elden Lordem, je opravit prsten.

Final Fantasy XIV

Neexistuje nic jako Final Fantasy XIV ohledně masivních online her pro více hráčů a za základní hru a všechna rozšíření musíte zaplatit.

Děj – Toto je pokračování Final Fantasy XIV, odehrávající se pět let po prvním vydání. V originále Bahamut uteče ze svého měsíčního vězení, aby vyvolal sedmou umbrální katastrofu.

 • Vývojář – Square Enix
 • Vydavatel – Square Enix
 • Datum vydání – září 2010
 • Platforma – PS4, PS5, Windows, MacOS
  Stručný průvodce Pythonem v kybernetické bezpečnosti

Je to svět fantazie s postavami, tradicemi, příběhy a úkoly. Toto je online hra, ale děje se v ní něco přesvědčivého a vaším úkolem je porazit síly zla.

Prezentace a cena dokonale odpovídají hratelnosti. Můžete si vybrat svou rasu, třídu a podtřídu v perzistentním světě, dělat PvP, nájezdy, dungeony a další. Existují dovednosti, rychlost a složité bitvy.

Bůh války

Kratos, který vládl světu v odstínech karmínové, je ideální pro fanoušky akční fantasy. Tato ponurá, ale děsivá verze klasické mytologie inspirovala God of War.

Děj – Sparťanský válečník Kratos se později stal řeckým bohem války poté, co ho jeho bývalý pán Ares oklamal, aby zabil jeho rodinu. To pak vyvolalo válku mezi řeckými bohy.

 • Vývojář – Santa Monica Studio
 • Vydavatel – PlayStation PC LLC
 • Datum vydání – duben 2018
 • Platformy – PlayStation 2; Java ME; PlayStation Portable; PlayStation 3; PlayStation Vita; PlayStation 4; PlayStation 5; Okna

Hra umožňuje hráčům krájet a krájet minotaury, gorgony a další řecká mýtická stvoření jako legendární Ghost of Sparta. Válka je celá o krvi a vnitřnostech, ne o mytologii a příběhu.

Pokud si stále potřebujete zahrát tuto hru na PC, čeká vás úžasný výhled a přesvědčivý zážitek.

Válka cechů 2

‚Hraní je zábava s Guild Wars 2‘, online multiplayerová hra plná rychlých bojů.

Děj – Tato hra se odehrává 250 let poté, co byl Great Destroyer poražen v Oku severu. Skupina pěti „Starších draků“, kteří se probudili v posledních několika letech, zkazila a zničila Tyrii.

 • Vývojář – ArenaNet
 • Vydavatel – NCSOFT
 • Datum vydání – srpen 2012
 • Platformy – GeForce Now, Microsoft Windows, operační systémy Mac, Classic Mac OS

Tato hra bude obsahovat dechberoucí krajiny, úžas vzbuzující dungeony a náročné režimy PVP. Je zdarma a nevyžaduje žádné předplatné.

V Guild Wars 2 si hráči mohou vybrat z pěti různých ras a osmi různých povolání.

Tyto atributy jim poskytují různé úrovně přístupu k dovednostem. Stavba obléhacích zbraní a jejich používání je jedním z vrcholů hry.

Monster Hunter Rise

Jako pokračování série Monster Hunter se Monster Hunter Rise odehrává v otevřeném světě, kde hráči loví monstra a získávají odměny.

Příběh – Lovec v Monster Hunter Rise poškozuje a oslabuje velká monstra pomocí zbraní, nástrojů a prostředí, zatímco přežívá jejich útoky.

 • Vývojář – Capcom
 • Vydavatel – Capcom
 • Datum vydání – březen 2021
 • Platforma – Windows, Nintendo Switch

I když zde není žádný příběh, tato hra je rychlá, bláznivá a dynamická. Každý typ zbraně má své vlastní obranné a útočné schopnosti.

Ve hře je také jedinečný prvek. I když nezvyšujete úroveň, vaše postava stále postupuje a vybavení monster vám umožňuje získat sílu, dovednosti a statistiky.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim je známá RPG hra s otevřeným světem. Ve středověkém fantasy prostředí si vytvoříte avatara s různými rasami a třídami.

Příběh – Skyrim je fantasy hra odehrávající se 200 let po svém předchůdci. Hlavní postava, Dragonborn, během hry bojuje s Alduinem, požíračem světa.

 • Vývojář – Bethesda Game Studios
 • Vydavatel – Bethesda Game Studios
 • Datum vydání – listopad 2011
 • Platforma – PS3, PS4, PS5, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series, Windows, Nintendo Switch

Tento masivní svět obsahuje vedlejší úkoly, hlavní úkoly a aktivity. Při boji se starším drakem najdete tajemství, aktivity, průvodce a úkoly.

Další část hry zahrnuje vytvoření postavy na základě desítek úrovní dovedností. Můžete vytvořit téměř jakoukoli postavu, jako je záludný mág, který staví ledové a ohnivé pasti.

  Jak hrát 911 Operator na Linuxu

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nejlepší hra s otevřeným světem všech dob, Breath of the Wild, se odehrává v Hyrule, království plném orků, plném příšer, princezen a kouzelných stvoření.

Děj – Legendární hrdina Link se probouzí v podivném světě, který je mu neznámý. Když se Link snaží získat zpět své vzpomínky, musí prozkoumat rozlehlou, nebezpečnou zemi, aby našel odpovědi a zdroje.

 • Vývojář – Nintendo EPD
 • Vydavatel – Nintendo EPD
 • Datum vydání – březen 2017
 • Platforma – Nintendo Switch, Nintendo Wii U

Vaše cesta jako Link vás zavede přes obrovský svět bez značek nebo návodů. Vaším úkolem je porazit Ganondorfa, ale musíte najít způsob. Získáváte více výdrže, vybavení a HP, když budete rabovat věci z monster a pokladů.

Hra má dobrý sandbox, fyzikální systém a zajímavou interakci mezi předměty. Má také systém počasí a hrajete jako Zelda.

Zaklínač 3: Divoký hon

The Witcher 3: Wild Hunt je dalším dílem akční RPG série. Je to jedno z největších západních RPG, díky kterému je CD Projekt Red slavný. Je to také nekanonické pokračování knih o Zaklínači.

Děj – Hra se odehrává ve fiktivním světě inspirovaném slovanskou mytologií. Hráči ovládají Geralta z Rivie, nájemného zabijáka monster, který pátrá po své adoptivní dceři.

 • Vývojář – CD Projekt Red
 • Vydavatel – CD Projekt Red
 • Datum vydání – květen 2015
 • Platforma – PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Windows

Hra zasazená do fantasy světa inspirovaného slovanskou mytologií. Hrajete Geralta Of Rivia, zaklínače s magickými schopnostmi, který se vyvinul prostřednictvím mutací a ztratil své emoce a věrnost.

Druhá část příběhu je o nalezení Ciri, vaší náhradní dcery, a boji s prastarým zlem prostřednictvím her v otevřeném světě. Můžete blokovat, uhýbat, střílet, používat magii a házet granáty.

Total War: Warhammer II

Série Total War zaujímá vedoucí postavení ve hrách RTS a za touto hrou je několik vážných svalů.

Příběh – Total War: Warhammer 2 má tolik obsahu, že se s DLC ještě zvětšuje. Hra má dvě části: strategickou mapu, kde spravujete svou říši, města a jednotky, a bitvu v reálném čase, kde o ni bojují dvě armády.

 • Vývojář – Creative Assembly, Feral Interactive
 • Vydavatel – Feral Interactive, Sega, SEGA of America
 • Datum vydání – září 2017
 • Platforma – operační systémy Microsoft Windows, macOS, Linux a Mac

Když zkombinujete mýtus a magii Warhammeru s epickými bitvami v reálném čase a dobýváním světa, získáte několik vynikajících herních funkcí.

Pokud jste fanouškem RTS her a ještě jste nevyzkoušeli sérii Total War, mohlo by to být pro vás.

Závěrečná slova

Ať už máte rádi mýty nebo kouzla, tyto fantasy hry vás budou bavit na celé hodiny. Pokud máte rádi RPG, strategické hry nebo karetní hry, tyto tituly vás zavedou do fantastických světů dobrodružství a záhad.

Prozkoumejte tyto fascinující světy a popusťte uzdu své fantazii, když se vydáte na své vzrušující dobrodružství.

Dále se podívejte na nejlepší hry pro více hráčů pro PS4.

x