etechblog

13 šablon Pitch Deck k získání zájmu investora a bezpečnému financování

Chcete přilákat investory a získat finance? Získejte pomoc s těmito šablonami roztečí, které vám usnadní práci.

Pitch deck je v obchodním světě široce používaný termín. Populární společnosti jako Airbnb a Facebook dokázaly přilákat investory pro své projekty pomocí skvělých prezentací na pitch decku. Mít dobrý pitch deck je tedy velmi důležité pro upoutání pozornosti investora.

Vytvoření pitch decku dá začátečníkům hodně práce. Zde nám pomáhají šablony pitch decku. Tyto šablony vám poskytují upravitelnou prezentaci a provedou vás celým procesem vytváření vaší prezentace.

V tomto článku si probereme, co je to pitch deck a jaký by měl být jeho obsah. Dále uvidíme, jak vám mohou pomoci šablony pitch decku a jaké jsou jejich výhody. Nakonec se podíváme na nejlepší šablony pro výběrové balíčky, abychom získali zájem investorů a zajistili financování.

Co je to pitch deck?

Pitch decks jsou prezentace, které začínající podnikatelé a podnikatelé používají k předvedení svých obchodních konceptů potenciálním partnerům nebo investorům. Účelem pitch decku je upoutat pozornost, získat finanční prostředky nebo vytvořit strategické aliance. Poskytuje stručné a esteticky příjemné shrnutí obchodní příležitosti.

Standardní hřiště se skládá z diapozitivů, které zdůrazňují klíčové prvky podnikání. Patří mezi ně určení problému, stanovení řešení, analýza trhu a vytvoření obchodní strategie.

Znamená to také zdůraznění konkurenčních výhod, představení týmu, nastínění rozpočtu a nabídky financování nebo partnerství. Pitch deck musí být stručný a snadno srozumitelný. V ideálním případě by měl obsahovat 10 až 15 snímků, z nichž každý účinně a efektivně poskytuje informace.

Co by měl pitch deck obsahovat?

Účelem pitch decku je přesvědčit vaše investory nebo klienty o zájmech, požadavcích a výhodách vašeho projektu. Vaše prezentace na hřišti by měla stručně sdělit vše o vašem projektu a zároveň jej učinit atraktivním. V následujících bodech je několik věcí, které by měly být skutečně zahrnuty do snímků vašeho hřiště.

Problém

Stručně uveďte problém nebo potíže, se kterými se váš cílový trh potýká. Jasně to definujte a vysvětlete, proč jim na tom záleží.

Řešení

Popište svůj původní přístup a jak problém úspěšně řeší. Navíc zdůrazněte výhody a výhody, které nabízí.

Dostupná soutěž

Identifikujte konkurenty a zdůrazněte výhody, které nad nimi máte, nebo jedinečné prodejní vlastnosti. Nechte své řešení vyniknout zvýrazněním své konkurenční výhody nebo jedinečných prodejních bodů.

Obchodní model

Vysvětlete, jak vaše firma generuje příjmy a udržuje ziskovost. Nastiňte své primární zdroje příjmů a popište svůj obchodní model.

Vliv na trh

Ukažte, že rozumíte velikosti cílového trhu, potenciální expanzi a trendům. Musíte prokázat, že se dobře orientujete v dynamice trhu.

Popis produktů nebo řešení

Uveďte komplexní popis svého produktu nebo služby se zaměřením na jejich charakteristickou hodnotovou nabídku, výhody a vlastnosti. Vysvětlete zákazníkům, proč by si měli vybrat váš produkt před jinými možnostmi.

Cílené publikum

Sestavte si seznam vašeho cílového trhu a vašich zákazníků. Poskytněte přehled o požadavcích a preferencích vašich ideálních zákazníků tím, že je jasně identifikujete.

Strategie

Vysvětlete, jak hodláte zvýšit příjmy, spojit se s cílovým publikem a přilákat zákazníky. Popište své strategie pro zvýšení pronikání na trh a zvýšení prodeje.

  Jak zapomenout na Wi-Fi sítě, ke kterým byl Mac dříve připojen

O týmu

Vysvětlete jednotlivcům ve vašem týmu, jejich zkušenosti, schopnosti a relevantní úspěchy. Ukažte, že máte schopný a kvalifikovaný tým pro realizaci svého obchodního plánu.

Finance

Uveďte stručný přehled svých finančních projekcí, včetně ziskovosti, nákladů a příjmů. Připravte si přesnou a dosažitelnou finanční prognózu.

Milníky

Diskutujte o významných úspěších a jakékoli trakci, jako je růst uživatelů, aliance nebo výdělky. Ukažte pokrok a dynamiku ve svém podnikání.

Financování nebo partnerství

Pokud hledáte financování nebo partnerství, uveďte požadovanou úroveň financování nebo typ spolupráce s konkrétními údaji. Požádejte přímo o podporu, kterou požadujete.

Jak vám mohou pomoci šablony pitch decku?

Pokud jde o úsporu času a úsilí, mohou šablony pitch decku změnit hru. Místo toho, aby začínaly od začátku, tyto šablony již mají různé snímky a rámce.

Nejlepší na tom je, že poskytují vašemu hřišti čistý a profesionální vzhled. To pravděpodobně zanechá vynikající dojem na potenciální partnery nebo investory. Navíc skutečnost, že můžete tyto šablony upravit podle svých požadavků, je ještě vylepší. To zaručuje, že vaše hřiště bude přesně odrážet vaši společnost a značku.

Díky šablonám pitch decku můžete zajistit, že budou zahrnuty všechny základní komponenty. Tyto šablony také poskytují užitečné rady pro organizaci dat a vytváření vzrušujících prezentací.

Kromě toho podnítí vaši fantazii a umožní vám vytvořit esteticky příjemné hřiště. Používání šablon pitch decku je účinný nástroj, který zjednodušuje proces navrhování a zlepšuje celkovou kvalitu vašeho pitch decku.

Nyní přejděme přímo na seznam šablon nejlepších prezentačních balíčků.

Rozteč

Rozteč nabízí rozsáhlou kolekci s řadou ukázkových prezentací pitch decku. Každý z jejich návrhů obsahuje všechny potřebné skluzavky na rozteč. Pomocí toho můžete rychle vytvořit efektivní prezentaci.

Na Pitch můžete začít vytvářet svůj prezentační balíček jednoduše tak, že vyberete šablonu a kliknete na „Použít tuto šablonu“. Abyste mohli začít upravovat, stačí bezplatný účet Pitch. Můžete také vytvořit styl prezentace, který bude zrcadlit značku vaší firmy a dát vašemu prezentačnímu balíčku osobní nádech.

V neposlední řadě můžete pozvat svou skupinu, aby spolupracovala na vyleštění každého snímku na hřišti. Můžete také vytvořit odkaz na veřejnou prezentaci, abyste představili svůj velký nápad potenciálním investorům, obchodním partnerům nebo klientům.

Canva

Canva nabízí řadu profesionálních šablon pitch decku a uživatelské rozhraní, které je snadné pro začátečníky. Po výběru rozvržení můžete ke každému snímku přidat svůj vynikající obsah a budete na dobré cestě k vytvoření solidního hřiště.

Každá šablona na Canva je snadno upravitelná pomocí její uživatelsky přívětivé editační platformy. Návrh můžete také načíst na řídicí panel, kde můžete pracovat se svými spolupracovníky a spoluhráči. Na Canva budete mít přístup ke všem nástrojům potřebným k úpravě každé prezentace tak, aby vyhovovala vašim obchodním cílům nebo strategickým plánům.

Můžete provést jakékoli nezbytné úpravy písem, pozadí a barev, aby efektivně vyjadřovaly vaši značku nebo osobnost. Kromě toho můžete přidat filtry a zábavné animace ke každému prvku v návrhu snímku na hřišti a nahrát své logo nebo fotografie z galerie.

SlideBean

Měli byste použít SlideBean‚s pitch deck služby, pokud chcete naleštěný a profesionální pitch deck. SlideBean poskytuje návrh pitch decku, vývoj obsahu a koučování pitch decku. Pomocí Slidebeanu můžete vytvořit vynikající pitch deck, který vás odliší od konkurence a pomůže vám získat finance vaší společnosti.

Můžete si vybrat více fotografií pozadí a přidat odrážky textu o konceptu vaší společnosti; SlideBean poté načte obsah do šablony, která byla odborně vytvořena. Pokud spěcháte, můžete se dokonce rozhodnout nechat napsat a vytvořit svůj pitch deck profesionály SlideBean.

  Nejlepší síťové adresářové služby a nástroje pro monitorování

Metriky nástroje jsou jednou z významných výhod pro podnikatele využívající SlideBean. Můžete sledovat zapojení investorů a sdílení zpětných odkazů, abyste zjistili, zda jsou snímky oblíbené a oslovují správné publikum.

Visme

Visme je uživatelsky přívětivý prezentační nástroj, který umožňuje nedesignérům rychle generovat krásné prezentační balíčky. K dispozici je několik nástrojů, ze kterých si můžete rychle zobrazit informace.

Ty se skládají z grafových motorů, které nabízejí více než 16 různých typů grafů, miliony bezplatných fotografií, desítky tisíc vektorových ikon, desítky obrazových filtrů a datové widgety připravené k použití pro zobrazení statistik a dat.

Šablony prezentačního balíčku obsahují vše, co potřebujete k zobrazení nápadů, statistik a dat, což vám může pomoci pozvednout vaši prezentaci. K dispozici jsou různé šablony pitch decku, od jednoduchých a elegantních snímků po živé a dramatické.

Chcete-li začít a vytvořit si šablonu prezentačního balíčku s přesnými snímky, které chcete, vyberte jednu z jejich více než 900 prohledávatelných šablon rozvržení návrhu. Do jejich šablon můžete také přidat svou grafiku, odstíny a text.

SlideKit

SlideKit umožňuje vyhledávat, procházet, zobrazovat náhledy a integrovat kreativy přímo do Prezentací Google. Dokáže splnit všechny požadavky vaší společnosti s více než 4500+ vynalézavými šablonami snímků, ze kterých si můžete vybrat ve více než 30 kategoriích.

To by mohlo zahrnovat vše od budování systémů a definování agend až po zprostředkování strategie. Každá šablona pro prezentaci je nastavitelná a má správnou velikost.

Do své prezentace můžete integrovat více než 150 bezplatných snímků a bezplatných prezentačních šablon SlideKitu. Pravidelně také přidávají další bezplatné a placené šablony. Můžete použít knihovnu šablon odborných prezentací se SlideKit pokrývající každý aspekt společnosti, včetně časové osy, SWOT, cestovní mapy, procesu, marketingu, oběžníku atd.

Základní šablony

Základní šablony přináší slušnou hodnotu za vaše peníze tím, že vám poskytuje přizpůsobený dokument se zpětnou vazbou obsahující všechna jejich pozorování, hloubkovou analýzu, pokyny a strategické nápady. Navíc poskytuje bezplatné šablony pitch decku, které můžete použít, pokud začínáte a potřebujete pomoc s určením, kde začít nebo jak svůj balíček postavit.

Nejlepší funkcí BaseTemplates je to, že šablonu pitch decku lze zcela přizpůsobit v Prezentacích Google, Keynote a PowerPointu (.pptx). Více než 100 snímků v každé z jejich šablon má předem navržené prvky a koncepty designu. Každý snímek je také vytvořen tak, aby sděloval všechny relevantní informace a přitom vypadal nádherně.

Prvky Envato

Prvky EnvatoPitch deck je vynikající nástroj pro podnikatele a společnosti, které hledají kompletní a esteticky přitažlivou prezentaci. Tyto šablony pitch decku zahrnují široký výběr profesionálně vytvořených snímků, rozvržení a obrázků, které mohou vaši prezentaci posunout na další úroveň.

Čistý a moderní styl šablon umožňuje snadno vytvořit vizuálně přitažlivou prezentaci, která přitáhne zájem potenciálních partnerů nebo investorů.

Šablona pitch decku obsahuje všechny potřebné komponenty, jako je identifikace problému, prezentace řešení, analýza trhu, obchodní model, představení týmu a finanční predikce. Pitch deck Envato Elements vyniká svou všestranností a přizpůsobitelností, která vám umožní upravit šablonu tak, aby vyhovovala vaší značce a konkrétním požadavkům společnosti.

Slidesgo

SlidesgoŠablony jsou vizuálně přitažlivé a mají moderní styl, což pomáhá při vytváření poutavého a působivého hřiště. Šablony obsahují všechny komponenty pro atraktivní pitch deck.

Tyto šablony jsou neuvěřitelně upravitelné a umožňují uživatelům přidávat vlastní materiály a měnit rozvržení, barvy a písma tak, aby vyhovovaly jejich vkusu a značce. Mohou rychleji a snadněji vytvořit vizuálně přitažlivou a vyleštěnou desku.

Šablony ze Slidesgo jsou dostupné online, takže je lze snadno procházet a vybrat tu nejlepší pro vaši prezentaci. Jsou uživatelsky přívětivé a usnadňují spotřebitelům upravovat a vyrábět jejich hřiště, aniž by museli mít velké znalosti o designu.

  9 konvertorů PDF na obrázek (JPG/PNG), které se mají použít v roce 2023

VIP grafika

Na VIP grafika, nemusíte být odborník nebo designér, abyste vytvořili krásné hřiště. I ten nejzkušenější moderátor může oslnit díky své sadě pitch deck. Přidejte svůj materiál a grafiku; jejich inteligentní hřiště pokryje zbytek.

VIP Graphics nabízí zajímavý přehled o úspěchu vašeho podnikání, budoucí projekce a strategii růstu. Tato šablona prezentace je ideální pro podnikatele, kteří investorům, partnerům a klientům představují nové společnosti a startupy.

S touto prezentační šablonou typu vše v jednom můžete vytvořit nádherné a přesvědčivé shrnutí vaší společnosti a příležitosti. Můžete také použít infografiku, diagramy a grafy k efektivnímu vyjádření plánu vaší společnosti.

PandaDoc

PandaDoc je online nástroj, který vám může pomoci snadno vytvářet prezentace pitch decku. Můžete procházet jejich různé typy šablon pitch decku a najít tu, která vám nejlépe vyhovuje. PandaDoc vás také provede procesem vytváření prezentace, abyste se ujistili, že váš pitch deck vynikne od ostatních.

Nejlepší na PandaDoc je, že má specifické šablony podle účelu vašeho pitch decku. Mají vzorky investorských nabídek, šablony prodejních balíčků, vzorky obchodních balíčků a mnoho dalšího, které uspokojí vaše potřeby. Všechny tyto šablony mají snímky připravené k použití, které můžete upravovat podle cílů vaší společnosti.

Představa

Představa je široce známý pro svou produktivitu a nástroje pro spolupráci. Tyto nástroje pomáhají jednotlivcům a týmům snadno provádět jejich každodenní práci. Jejich šablona pitch decku je jedním z takových nástrojů, který pomáhá lidem vytvářet pitch decky.

Na rozdíl od tradičních pitch decků nabízí šablona Notion pitch deck interaktivní stránku, která zapůsobí na investory. Nabízí uživatelsky interaktivní rozhraní a jeho funkce drag-and-drop umožňuje uživatelům snadno vytvářet pitch decky. Na Notion můžete také propojit více než 50 aplikací, abyste zajistili, že většina vaší práce bude provedena na jediné platformě.

Pomocí galerií Notion můžete zobrazit své prominentní případy použití, klienty a tým. Kromě toho můžete na podstránky galerie vložit další text, obrázky a informace. Investoři by měli možnost přečíst si více o tématech, která je zajímají.

Miro

Můžeš použít MiroŠablona pitch decku pro shromažďování nápadů a cenných zdrojů pro váš pitch deck. V Mirově šabloně je každý snímek rámeček. Obsah snímků lze snadno změnit a můžete také přidávat nebo odstraňovat další snímky nebo je přeskupovat pomocí přetažení.

Kdykoli budete připraveni prezentovat své snímky, můžete přepnout do Mirova režimu prezentace. Navigaci mezi snímky lze provádět pomocí tlačítek se šipkami nebo klávesových zkratek. Komentáře nebo kurzory spolupracovníků budou skryty a v rámečcích, které jste vybrali k jejich zobrazení, zůstanou pouze snímky, aby se minimalizovalo rozptýlení.

Pitch Builder

Pitch Builder poskytuje nejen šablony, ale také nabízí individuální vedení v procesu tvorby pitch decku. Při nákupu šablon se můžete obrátit přímo na odborníky. Londýnští profesionálové z Pitch Builderu zkontrolují vaši nabídku před odesláním potenciálním andělským investorům nebo fondům rizikového kapitálu.

Vytvořili si vlastní mechanismus hodnocení a hodnocení, který jim poskytuje užitečné informace. Nejpřínosnější na tom je, že při práci se stovkami klientů vytvořili stovky pitch decků. Výsledkem je, že Pitch Builder je vysoce kvalifikovaný nástroj pro vytváření balíčků pitch.

Závěr

Jak jsme diskutovali dříve. Pitch decky jsou zásadní složkou vašeho podnikání, která může uzavřít nebo porušit vaše obchody. Pro všechny z vás, kteří chtějí získat své nabídky a zanechat na své investory působivý dopad, musí mít řádnou prezentaci pitch decku.

Při vytváření rozteče se ujistěte, že obsahuje všechny potřebné komponenty. Statistiky, obrázky a příjemné barevné schéma také zanechají na vaše klienty pozoruhodný dojem. S pomocí šablon Pitch deck můžete vytvořit krásné a atraktivní balíčky, které splňují vaše očekávání a očekávání vašich investorů.

Dále se podívejte, jak napsat Elevator Pitch!

x