14 bezplatných šablon koláží, které pozvednou vaši hru na sociálních sítích

Chcete posunout svou hru na sociálních sítích na další úroveň? Ať už je vaším cílem ze sociálních médií jakýkoli cíl, ať už jde o zvýšení angažovanosti, zlepšení povědomí o značce, lepší cílení, zlepšení zákaznických služeb nebo získání konkurenční výhody, měli byste neustále zlepšovat svou strategii sociálních médií, abyste zůstali relevantní a aktuální.

Jednou ze strategií, kterou můžete implementovat, je použití koláží k použití vašich obrázků k vyprávění příběhu.

Proč byste měli zvýšit svou hru na sociálních sítích?

Zde je několik důvodů, proč byste měli zvýšit svou hru na sociálních sítích:

Vylepšete svůj profil

Sociální média jsou mocným nástrojem, jak zapůsobit a přeměnit vaši cílovou skupinu na zákazníky. Váš profil na sociálních sítích by měl být přesvědčivým marketingovým materiálem pro marketing vašeho produktu nebo služby. Zde je několik tipů, jak zlepšit svůj profil na sociálních sítích:

 • Nastavte ve svém profilu základní informace, jako je odkaz na web, umístění a další důležité podrobnosti.
 • Pravidelně aktualizujte svůj profil.
 • Sdílejte své cíle, cíle a příběh na sociálních sítích.

Vytvářejte vysoce kvalitní obsah

Vytvoření image značky a zveřejňování běžného obsahu nepřinese požadovaný výsledek bez vysoce kvalitního obsahu. Pokud chcete více sledujících a větší zapojení, zveřejňujte pravidelný vysoce kvalitní obsah.

Můžete zveřejňovat posudky, případové studie, podcasty a infografiky a testovat, který typ obsahu vám dává lepší výsledky. Používání koláží je například trendy a pomáhá influencerům a malým firmám dosáhnout jejich cílů na sociálních sítích.

Používejte aplikace

Správa více účtů na sociálních sítích může být skličující a ohromující. Různé online aplikace, jako je Hootsuite, Tweetdeck, Echofon atd., vám pomohou naplánovat vaše příspěvky, spravovat online komunikaci, sledovat analýzy a další.

Sledování Analytics

Pokud chcete zvýšit úroveň své hry na sociálních sítích, měli byste pravidelně sledovat analýzy a podle toho upravit svou strategii sociálních médií. Většina platforem sociálních médií nabízí svůj vlastní analytický nástroj, který vám pomůže identifikovat – jaký typ obsahu má vaše publikum rádo? Jak velkou angažovanost získaly vaše nejlepší posty? Kdo a v jaké době interaguje s vaším příspěvkem?

Výhody použití šablon koláží

Koláže jsou teď velmi trendy, zejména koláže na Instagramu, které využívají především influenceři a malé firmy. Koláž je skvělý způsob, jak zobrazit více obrázků v jednom snímku. Šablona koláže se používá k vytváření kreativních koláží pro sociální média. Zde je několik výhod používání šablon koláží:

 • Nemusíte se učit grafický design a přesto můžete vytvářet kreativní a zajímavé koláže.
 • Použitím předem připravených šablon koláží ušetříte peníze.
 • Negrafický designér může ušetřit čas a rychle vytvořit unikátní obrazové koláže.

Nyní podrobně probereme různé předem připravené šablony nebo koláže dostupné online.

Canva

Canva je jedním z nejoblíbenějších grafických nástrojů, které pomáhají vytvářet grafiku sociálních médií, pozvánky, vizitky a další. Nástroj je určen pro ty, kteří nejsou profesionálními designéry, nebo pro ty, kteří nesnesou tučné poplatky za najímání grafiků.

S pomocí tohoto nástroje poháněného umělou inteligencí může kdokoli navrhnout okouzlující koláže pro plakáty, obálky časopisů, životopisy, videa, jako jsou úvody na youtube a tak dále.

 • Dodává se s více než 250 000 bezplatných šablon. Více než 100 typů designu (příspěvky na sociálních sítích, prezentace, dopisy a další), více než 1 milion bezplatných fotografií a grafiky, které vám umožní vytvořit vše, co potřebujete. Od vytváření životopisů po loga, od vytváření prezentací po plakáty a brožury, s Canva můžete dělat spoustu věcí.
 • Nabízí funkci drag-and-drop, díky které je uživatelské rozhraní pohodlné.
 • Obsahuje nástroje s umělou inteligencí, jako je Magic Eraser a Magic Edit na vaší další fotografii, které šetří čas na úpravy, a synchronizace Beat Sync pro vzrušující videa.
 • Můžete odstranit pozadí libovolného obrázku, změnit jeho velikost, zprůhlednit jej a přidat k němu rámečky, texty a animace. Poskytuje také knihovnu bezplatných fotografií, ikon a písem pro vytváření atraktivních grafických návrhů.
 • Můžete také vytvářet profesionální video koláže s hudbou a přechody pomocí video šablon.
 • Má výkonný a pokročilý vestavěný editor, který vám pomůže navrhnout jakoukoli šablonu.
 • Má 90 milionů bezplatných a prémiových fotografií; můžete je použít nebo nahrát své obrázky z místního disku nebo cloudového úložiště a vytvořit své koláže.
 • Vaše nedokončené projekty nebo jiná data se automaticky ukládají do cloudu.
 • Canva je k dispozici v systému Windows. Mac OS, iOS a Android.
  11 ZDARMA SSL/TLS nástrojů pro odstraňování problémů pro webmastery

Díky bezplatnému plánu má Canva prémiový plán Canva Pro se všemi nástroji, které splní vaše potřeby. Má také obchodní plán Canva for Teams, pomocí kterého můžete rozšířit produkci obsahu.

Photo Collage Net

Photo-collage.net je prémiový online tvůrce koláží, kde můžete vytvořit koláž z vašich fotografií a stáhnout si ji nebo si ji nechat poslat na vaši adresu. Při vytváření koláže je to mnohem rychlejší a jednodušší.

Svou koláž můžete vytvořit v malých, velkých a extra velkých velikostech, které můžete použít pro svůj web a sociální média.

 • Dodává se s více než 250 bezplatnými šablonami se jmény, čísly, tvarem srdce a tak dále, pomocí kterých můžete vytvářet zábavné obrázky a kreativní umění, jakýkoli návod k použití, vytvořit si jedinečnou vzpomínku z obrázků pořízených při jakékoli zvláštní události a tak dále.
 • Nabízí výrobu koláží ve čtvercích a obdélníkech s 20 různými rozměry. V koláži můžete použít až 100 obrázků.
 • Můžete také vytvořit fotografickou mozaiku s až 1 000 fotografiemi a okamžitě si ji stáhnout, abyste své vzpomínky proměnili v krásné umění.

Photo-collage.net je vynikající volbou, pokud chcete svou koláž vytisknout ve vysoké kvalitě, která přitáhne vaše publikum na sociálních sítích.

Adobe Express

Adobe Express také nabízí online tvůrce koláží, dokonalý cloudový nástroj pro vytváření krásného umění pro vaše profily na sociálních sítích bez zkušeností s návrhem. Spolu s obrázky na Facebooku a Instagramu můžete vytvářet bannery, brožury, letáky, loga, plakáty, životopisy, karty a tak dále.

 • Dodává se s přímočarým a uživatelsky přívětivým uživatelským rozhraním, na které si můžete rychle zvyknout.
 • Nabízí více než 50 000 úžasných šablon s knihovnou 20 000 písem Adobe a více než 175 milionů fotografií.
 • Poskytuje tvůrce prezentací, kde můžete vytvářet koláže pomocí předem připravených rozvržení nebo podle vlastního výběru od začátku pomocí vestavěného editoru.
 • Dodává se s aplikací pro Android a můžete ji spustit také v prohlížečích.
 • Svou koláž můžete sdílet přímo na weby sociálních médií, jako je Facebook, Twitter, Instagram a další.
 • Poskytuje fotografické efekty a funkce úprav, jako je odstranění pozadí, animace, upřesnění výřezů, změna velikosti, grafické skupiny atd.
 • Získáte až 100 GB úložiště pro ukládání koláží do cloudu.

Nabízí bezplatný plán a prémiový plán. Prémiový plán je dodáván s 30denní zkušební dobou.

Picmonkey

Nástroj pro tvorbu koláží od Picmonkey je jedním z nejlepších na trhu pro rychlé vytváření hvězdných koláží. S Picmonkey můžete dělat mnoho věcí, od vyladění fotografie po navrhování sociálních médií a marketingových materiálů, vytváření certifikátů, životopisů, memů, Vennových diagramů, SWOT analýzy a dalších. Je to výkonná víceúčelová aplikace, která vám může pomoci mnoha způsoby.

 • Můžete si vybrat ze stovek šablon koláží a vytvořit příběh a nechat své diváky prožít podstatu vaší značky.
 • Pomocí Picmonkey můžete vytvářet snímky před a po, které vám pomohou vytvářet transformační příspěvky, kreativní letáky atd.
 • Do svých koláží můžete přidat text, emotikony a grafiku.
 • Loga můžete vytvářet v zakřivených, monogramech a dalších stylech.
 • Na koláž můžete umístit vodoznak; může to být logo vaší značky, abyste si jej mohli navždy nárokovat.
 • Obsahuje flexibilní buňky koláže s automatickou změnou velikosti, které vás zbaví starostí se změnou velikosti fotografií.
  Jak nastavit Chrome jako výchozí prohlížeč

Picmonkey nabízí tři prémiové plány – Basic, Pro a Business. Ve všech těchto plánech poskytují 7denní bezplatnou zkušební verzi.

Fotor

Fotor je další oblíbený nástroj pro vytvoření koláže v několika krocích. K vytvoření skvělých obrázků, které mohou setřást vaši sociální přítomnost, nepotřebujete žádné designérské dovednosti.

Kromě toho nabízí všechny základní funkce zdarma.

 • Dodává se s více než 100 000 předem navrženými, upravitelnými šablonami a rozvrženími, které vám pomohou rychle a snadno vytvářet koláže.
 • Nabízí výrobu koláží v různých krajinných nebo horizontálních tvarech, také ve čtvercích.
 • Poskytuje více než 300 prémiových efektů, rámečků a písem. Můžete přidat texty, prvky, struktury a efekty, aby byly vaše výtvory vizuálně přitažlivější.
 • Nabízí nástroje jako odstraňovač pozadí a Smart Portrait Cutout, které pomáhají získat průhledné pozadí.
 • Své fotografie můžete nahrát do cloudu pro budoucí použití. Se svým prémiovým plánem poskytuje až 10 GB úložiště.
 • Jeho prémiový plán nabízí až 1 milion HD fotografií pro komerční použití.
 • Aplikaci můžete používat v obchodech s aplikacemi Apple a Android a přistupovat na web z prohlížečů.

Fotor nabízí prémiové plány PRO a PRO+ spolu s bezplatným programem. Tyto prémiové plány mají 3denní bezplatnou zkušební verzi a kromě několika dalších funkcí také odstraňují reklamy.

Pixlr

Pixlr je flashová aplikace pro úpravu obrázků s umělou inteligencí a jednoduchým nástrojem pro tvorbu koláží. Nabízejí profesionální šablony pro vytváření skvělých obrázků a každý měsíc aktualizují své zásoby novými trendy šablonami.

 • Pixlr nabízí přístup až k 50 000 šablonám, fontům, prvkům, nálepkám a překryvům.
 • Můžete si přizpůsobit okraje své koláže, což vám umožní volně stylizovat vaše návrhy.
 • Dodává se se dvěma různými editory fotografií – Pixlr X a Pixlr E. Pixlr E je pokročilý editor fotografií, který může chvíli trvat, než se seznámíte, zatímco Pixlr X se snadno používá a je základní.
 • Můžete přidat texty a prvky a navrhnout je, jak chcete.
 • Můžete přidat filtry nebo upravit světlo a barvu.
 • Nabízí sadu efektů pro vylepšení vzhledu vaší koláže.
 • Poskytuje předem navržené šablony pro aktualizace sociálních médií a také šablony pro vytváření základních koláží, letáků, plakátů, poukazů, pozvánek, pohlednic, pohlednic a vizitek.

Pixlr má zdarma a tři prémiové plány s 30denní zkušební verzí, abyste dostali svou kreativitu na další úroveň.

Freepik

Freepik nabízí vysoce kvalitní obrázky, včetně fotografií generovaných umělou inteligencí, vektorů, ikon, písem, ilustrátorů a dalších upravitelných vizuálních prvků, které vám pomohou navrhnout váš kreativní projekt. Uživatelské rozhraní Freepik je uživatelsky přívětivé; každý nový uživatel se jej naučí používat během chvilky. S Freepik můžete bez námahy vytvářet vizitky, plakáty, bannery, příspěvky na sociálních sítích a tak dále.

 • Nabízí přibližně 17 000 bezplatných a 79 000 prémiových šablon koláží, které vás mohou překvapit.
 • Freepik je k dispozici v obchodě s Androidem a funguje v prohlížečích.
 • Můžete stahovat soubory ve formátech jako .jpg a .eps.
 • Pro prémiové uživatele není vyžadováno uvedení zdroje.
 • Má vestavěný editor, do kterého můžete nahrát své fotografie nebo použít fotografie k vytváření koláží.
 • Můžete si vybrat šablony s horizontální, vertikální, čtvercovou a panoramatickou orientací.

Freepik je zdarma k použití, ale s omezeními. Jeho prémiový plán nabízí více než 47 619 000 upravitelných obrázků, ikon a písem. Bezplatný program poskytuje až 3 stažení za den pro neregistrované uživatele a deset stažení za den pro registrované uživatele, což se změní na 100 stažení, jakmile si předplatíte jejich prémiový tarif.

Vecteezy

Vecteezy nabízí bez licenčních poplatků vektory, klipartovou grafiku, ikony, sériové fotografie a tak dále pro vytváření bannerů a návrhů. Umožňuje nám přístup k milionům bezplatných zdrojů pro vytváření koláží pro jakoukoli obchodní událost.

 • Nabízí přibližně 15 000 licenčních poplatků za vektorovou grafiku a kliparty pro vytváření koláží.
 • Má vestavěný editor, kde můžete upravovat šablony přímo bez jejich stahování.

Stejně jako Freepik, Vecteezy také poskytuje deset stažení denně pro bezplatné účty. Jako Pro uživatele si můžete stáhnout neomezený obsah.

Opravte fotografii

Fix The Photo má bezplatný online editor pro vytváření koláží, který je open source a pomáhá vám vytvářet koláže rychle a snadno. Stačí nahrát své fotografie, vytvořit rozvržení nebo použít vestavěné, předem navržené šablony koláží ve Photoshopu a vytvořit koláže během několika minut s tímto bezplatným nástrojem na vytváření koláží.

 • Tvůrce koláže Fix The Photo vám umožňuje vytvářet rozvržení nebo 1000 hotových šablon, abyste mohli vytvářet kreativní věci.
 • Podporuje více než 14 formátů souborů, včetně formátů PSD, XCF, Sketch, XD, CDR, JPEG a PNG.
 • Pomocí vestavěného editoru můžete upravit vyvážení bílé, expozici, kontrast, stíny, sytost atd.
 • Na své koláže můžete použít filtry, aby byly stylové.
 • Poskytují také nástroje pro úpravu textu, které umožňují přidávat a upravovat texty.
  Jak vytvořit tip a kalkulačku rozdělení v Pythonu

Fix The Photo poskytuje tento online nástroj pro tvorbu koláží zdarma.

Foto Mozaika

Photo Mosaic je dalším vynikajícím nástrojem pro vytváření koláží s přibližně 250 bezplatnými šablonami. Zde jsou některé z jeho funkcí:

 • Umožňuje rychlé a snadné vytváření fotografických koláží ve třech krocích, nahrává obrázky, vytváří koláže a stahuje je.
 • Můžete si vybrat z různých 250 šablon koláží podle vašich požadavků.
 • Tento software pro tvorbu koláží umožňuje vytvořit koláž maximálně ze 100 fotografií.
 • Umožňuje tisk koláží na plátno, hliník, plakát nebo plexisklo.

Jeho editor koláží umožňuje uživatelům přidávat texty s různými fonty, velikostmi a barvami. Software má šablony pro zvláštní příležitosti a sbírky, jako je láska, cestování, květiny atd.

Wepik

Wepik je online editor obrázků Freepik, který vám umožňuje vybrat si zdarma přizpůsobitelné šablony z jejich úžasných kolekcí nebo vytvořit rozvržení a vytvořit poutavé koláže. Pokud jste na volné noze provozující velký podnik, středně velký podnik nebo dokonce jakýkoli malý podnik, Wepik je vynikající volbou pro marketing, příspěvky na sociálních sítích a další.

 • Wepik poskytuje řadu elegantních a dynamických šablon pro posílení vaší obchodní značky.
 • Má vestavěný editor, který vám pomůže přizpůsobit šablony nebo vytvořit vlastní rozvržení.
 • Pomocí Wepiku můžete měnit barvy, písma, texty a další upravitelné vizuální prvky.

S Wepikem můžete snadno vytvořit inspirativní koláže během několika minut zdarma.

PixTeller

PixTeller je další software pro sociální média, který pomáhá malým podnikům vytvářet grafiku, karty, obrázky a koláže. Jeho vlastnosti jsou následující:

 • Software nabízí editor fotografických koláží pro vytváření jedinečných koláží.
 • Má knihovnu profesionálně navržených předem vytvořených šablon koláží.
 • Umožňuje upravovat vámi vybrané šablony koláže přidáním fotografií a změnou textu.

Tvůrce koláží PixTeller je vynikající nástroj s různými šablonami koláží, jako jsou narozeniny, svatby, výročí, láska a další.

Visme

Visme je softwarová platforma, která uživatelům umožňuje navrhovat online infografiku, vizuální obsah, koláže, grafy, sociální grafiku a další. Jedná se o webový nástroj pro vizualizaci dat a jeho funkce pro šablony koláží jsou následující:

 • Platforma se snadno používá a umožňuje rychlé vytváření koláží.
 • Umožní stahování grafiky ve vysokém rozlišení jako obrázků nebo animovaných GIFů.
 • Má různé styly šablon koláží, ze kterých si uživatelé mohou vybrat.
 • Uživatelé mohou nahradit zástupné obrázky, upravit je a přidat kreativní prvky návrhu.

Visme nabízí integrované nástroje pro úpravu fotografií a umožňuje přidávat ikony, tvary, animované ilustrace a další.

Unsplash

Unsplash je jedním z populárních webových stránek s obrázky. Mnoho firem používá Unsplash ke stažení vysoce kvalitních obrázků a jejich použití na svých webových stránkách, sociálních sítích atd. Platforma také nabízí šablony koláží a zde jsou její funkce:

 • Platforma má knihovnu více než 10 tisíc různých sbírek koláží.
 • Unsplash nabízí zdarma použitelné obrázky ve vysokém rozlišení.
 • Obrázky dostupné na Unsplash nepodléhají autorským právům, jsou zdarma pro komerční použití a nevyžadují žádné uvedení zdroje.

Platforma je zcela zdarma a je skvělým začátkem pro vaši malou firmu.

Závěrečná slova

Šablony koláží uvedené v článku šetří čas a peníze vytvářením zajímavých a kreativních koláží. Koláže jsou trendy a jejich správným používáním se vaše značka odliší od konkurence. Ať už ve vaší reklamě, příběhu, příspěvcích na sociálních sítích atd., koláže jsou mocnými nástroji pro zvýšení zapojení, zvýšení povědomí o značce a zlepšení strategie sociálních médií mnoha kreativními způsoby.

x