14 metaverzí, do kterých můžete vstoupit již v roce 2022

To, co začalo jako koncept v herním průmyslu, přešlo do zcela jiného světa 3D známého jako Metaverse. A každý podnik v technologickém nebo zábavním sektoru chce kousek z toho.

Přesouváme se do neskutečného věku digitálního světa. Technologie jako umělá inteligence a rozšířená realita vzaly svět útokem.

Metaverse je svět, který neexistuje, ale stejně ho vidíte a zažíváte, protože je celý virtuální. Pokud máte potíže s pochopením této informace, vzpomeňte si na fikce jako Matrix a Ready Player One. Pamatujte si, jak v Matrixu, jakmile byli zapojeni, ponořili se do zcela odlišných světů, které fungovaly způsoby neznámými realitě světa, ve kterém žijeme.

Každý na tomto světě touží po čerstvých a nových zážitcích; to dalo vzniknout zcela novému konceptu zábavy známému jako pohlcující zážitek, který je principem a biblí Metaverse. Kliknutím na tlačítko si můžete vyzkoušet, jaké to je být v džungli Amazonky nebo jak by se žilo ve starověkém Egyptě.

Podle nedávného průzkumu trhu bylo oznámeno, že globální trh rozšířené virtuální reality a rozšířené reality má v roce 2018 hodnotu kolem 2,6 miliardy USD a očekává se, že vzroste téměř na 815 miliard dolarů do roku 2025.

Tento článek bude hovořit o významných metaversech v současnosti a poskytne vám pohlcující zážitky z jiného světa, které jste nikdy předtím nezažili.

Takže pozor na těchto Top 14 Metaverses.

Pískoviště

The Pískoviště je decentralizovaný NFT herní metaverse založený na Ethereu. Tato platforma umožňuje technicky zdatným hráčům vytvářet, prodávat, nakupovat a zpeněžovat své NFT virtuální reality.

Jedná se o komunitně řízenou platformu a tvůrci mohou zpeněžit prostřednictvím svých výtvorů a herních zážitků na blockchainu. Sandbox nabízí naprostou svobodu předvádět a prodávat vaši kreativitu a inovace uvnitř vašeho Sandboxu. Mohli byste pořádat večírky, pořádat výstavy, vytvářet vlastní pozemky a mnoho dalšího.

Whitepaper of the Sandbox je perfektní místo, kde se dozvíte vše, co byste o platformě měli vědět. Klienti Sandboxu označovaní jako držitelé písku se podílejí na správě platformy prostřednictvím decentralizované autonomní organizace, díky čemuž je fungování ekosystému tak transparentní, jak jen může být.

Sandbox je ctnost; svět, kde hráči/účastníci mohou budovat, vlastnit a zpeněžit celý svůj herní zážitek v blockchainu Ethereum pomocí SAND, tokenu spravovaného platformou.

Decentraland

Decentraland je platforma, kde můžete vytvářet, obchodovat, zpeněžit a prozkoumávat virtuální svět, který uživatelé také vlastní.

S Decentraland můžete vytvářet a testovat hranice své fantazie, kterou většinou překonáte budováním scén, uměleckých děl, výzev a ještě více. Je to možné pomocí jednoduchého nástroje pro vytváření, který je k dispozici s platformou. Web má vše pro všechny typy tvůrců; platforma například nabízí nejsofistikovanější a nejvyhledávanější nástroje, díky nimž bude váš ekosystém interaktivnější tím, že vyplňuje sociální hry a multimediální aplikace.

Metaverse může být virtuální, ale stále je to vesmír a co by to bylo za vesmír, kdyby vám nedovolil komunikovat, komunikovat a spojovat se s ostatními členy verše. V Decentralandu máte možnost prozkoumat Zemi vytvořenou jinými uživateli a naučit se jednu nebo dvě věci, i když se budete bavit zcela fascinujícími a dosud neviděnými zážitky.

Můžete také kupovat a prodávat pozemky, aktiva, jako jsou Avataři, nositelná zařízení a jména na Decentraland Marketplace, což mi dovoluje být prvním, kdo vám řekne, že je to nejzajímavější a nejzábavnější místo. Mohli byste skladovat nejnovější a nejlepší digitální zboží a příslušenství podporované blockchainem Ethereum.

Decentraland také pořádá světové akce, aby každému přinesl to nejlepší z Metaverse. Některé z kompletních bangerů organizovaných platformou zahrnují Magic Hours, Australian Open Metaverse, Boxhead Friends a Drop. Buffalo Metaverse Tour a mnoho dalšího.

  Je uTorrent bezpečný?

Axie Infinity

Platforma Axie Infinity trochu netónuje, co čekat v jeho Metaverse. Přivítají vás létající roboti, mutanti s kladivem, létající bestie a bytosti, které jste nikdy předtím neviděli. Když se posunete o něco hlouběji, středověké transparenty zcela změní náladu a zaskočí vás.

Axie Infinity je především herní vesmír plný vzrušujících tvorů známých jako Axies. Hráči je mohou hladit a využívat ve svůj prospěch při budování, rozšiřování nebo obraně svého vesmíru během bitev a válek. Na první pohled vesmír vypadá jako jakákoli online hra pro více hráčů, kde začátečníci plní úkoly, aby získali zkušenosti, a hráči na pokročilých úrovních proti sobě vyhlašují konflikty a války pomocí složitých strategií a taktik, aby dosáhli své kořisti.

Zásadním rozdílem mezi Axie a jakoukoli tradiční hrou je však to, že blockchainový ekonomický design platformy umožňuje hráči vytvořit komplexní ekonomiku v rámci herního vesmíru, která je na sobě závislá. Jak hráči postupují do pokročilé fáze, sklízejí výhody těchto ekonomik jako odměny a potenciální zdroje, které mají skutečnou peněžní hodnotu díky otevřenému ekonomickému systému hry.

Sorare

Pokud rádi hrajete fotbal online, pak je Sorare to pravé pro vás. Nabízí sběratelské digitální karty pro propojení obchodu s ostatními uživateli na otevřeném trhu portálu. Ve společnosti Sorare zažijete fotbal jako nikdy předtím a přenesete fantazii do reality pouhým kliknutím tlačítka.

Můžete také budovat a spravovat svůj tým pomocí dosud nepoužívaných strategií, vytvářet sestavy a získávat body na základě skutečných výkonů hráčů. Díky tomu všemu získáte k části zážitku hlubší spojení s fotbalem, když budete sledovat vyvoleného, ​​jak tvoří historii na hřišti.

A počkat, to prostě není ono; na základě vašeho výkonu ve fantasy lize získáte odměny s týdenními nabídkami a cenami, když prokážete své schopnosti tím, že budete soutěžit s ostatními manažery a šplhat po divizích, abyste porazili hru.

Sorare má na platformě více než 215 oficiálně licencovaných klubů (seznam zahrnuje kluby jako FC Barcelona FC Bayern Munchen), přičemž každý týden se připojují nové kluby, díky čemuž je celý ekosystém zajímavý, zábavný a zároveň konkurenceschopný.

The Game in Sorare je bezplatná propagační hra organizovaná v několika turnajích na podporu hlavní činnosti pořadatele, vytvoření nejlepšího týmu zastupujícího profesionální fotbalové hráče. O nejlepším týmu rozhoduje unikátní bodový systém, který bere v úvahu skutečné výkony hráčů v reálném životě během turnaje. Podrobnosti o zápasech a o tom, co mají v obchodě, jsou k dispozici na stránce Pravidla hry.

Illuvium

Illuvium je zcela decentralizovaná RPG adventura a kolekce hra postavená na blockchainu Ethereum a Immutable X L2 Network. Hráči procházejí rozlehlou a rozmanitou krajinou, aby lovili a zajali magická stvoření podobná božstvu zvaná Illuvial.

Hra má pro Metaverse zajímavou časovou osu, která hráčům nabízí lahůdku vyprávění příběhu a nejmodernějšího designu, díky čemuž je celá hra pro hráče pohlcující zážitek.

Hra zasáhla ty správné struny, se skutečnými hráči a významnými firemními hráči připravenými spolupracovat s Illuvials v různých kapacitách. Jsou ohromeni jeho cestou a věří v příslib platformy. Patří mezi ně Bitcoin.com, Immutable X, Lotus Capital, Influx, Blockchain Game Alliance a mnoho dalších.

Illuvium se liší od ostatních decentralizovaných herních platforem, protože neúčtuje poplatky GAS pokaždé, když dokončí peer-to-peer transakci. Integrace s Immutable X vám umožní bezpečně spravovat svá aktiva a zároveň platit nulové poplatky za plyn za okamžité transakce.

Ve hře Illuvium můžete budovat a rozvíjet svůj tým tím, že budete draftovat a vyzývat ostatní hráče. Když své protivníky přechytračíte svou rychlou reakcí a strategickým manévrem, vyděláte ILV $, kryptoměnu, kterou platforma rovněž vytvořila a aktuálně má hodnotu 589 $ a má likvidní zředěnou tržní kapitalizaci přes 5 miliard $!

Metahrdina se liší od všech metaverzí, o kterých jsme dosud četli. Metahero od Wolf Digital World je místo toho bránou do Metaverse. Pohání technologii Ultra-HD Metascanning a má výkonný kryptografický token, který se jmenuje $HERO.

  Jak naplánovat odeslání e-mailu v Gmailu

Metahero přináší na stůl nejlepší část o virtuálním světě. Rád bych, abyste nakopli své vzpomínky Ready Player One a připomněli si úžasné avatary a gadgety používané hráči ve virtuálním světě. Podobně Metahero nabízí technologii 3D skenování a modelování.

Tato sofistikovaná technologie dokáže vytvářet ultrarealistické 3D avatary a virtuální předměty pro použití ve hrách, VR, sociálních sítích a online módě. Tato technologie také umožňuje vytvářet NFT ze skutečných uměleckých děl a sběratelských předmětů.

V partnerském seznamu platformy s Tencentem jako marketingovým partnerem, KuCoinem a Kanga Exchange Listing Partnerem jsou docela velká jména a byla uvedena společnostmi Yahoo Finance, Business Insider, Cointelegraph, MarketWatch, BSC News, Crypto Daily a Forbes.

vrchovina

vrchovina je zbrusu nový NFT metaverse mapovaný do skutečného světa. Rychle se stává nejvýznamnější a nejdynamičtější ekonomikou založenou na blockchainu v Metaverse. Hra vám umožňuje nakupovat, prodávat a obchodovat s virtuálními nemovitostmi namapovanými na potvrzené adresy. Můžete si postavit svůj dům, začít podnikat a vydělávat UPX coiny prodejem svých nemovitostí na volném a otevřeném trhu.

Upland vzal internet útokem a prosperuje ze svobody a volnosti, kterou poskytuje svým hráčům. Můžete se spojit s ostatními hráči, nazývanými uplanders, a rozvíjet sousedství, učit se herní strategie a spolupracovat a potloukat se v hangoutech metaverzí.

Popularita hry je taková, že ji pokrývají téměř všechny významné tištěné a vizuální mediální kanály v USA. V průběhu let obdržela finanční prostředky v milionech, poslední je 18 milionů dolarů při ocenění 300 milionů dolarů. Hra byla zmíněna na hlavních mediálních portálech, jako je Forbes, VICE, Decrypt, VentureBeat, coin desk, Bitcoin.com a mnoho dalších.

Moje sousedka Alice

Na první pohled, Moje sousedka Alice připomíná mi Farmville, ale nabízí mnohem víc než ten druhý. Je to multiplayerová farma a stavitelská hra založená na blockchainu, kterou hrají miliony hráčů po celém světě. Pomocí žetonu Alice můžete kupovat, vlastnit a prodávat virtuální ostrovy, spojovat a stavět vzrušující předměty a poznávat nové přátele.

Hra je oblíbená od svého počátku a všichni hlavní hráči na technologickém poli chtějí kousek z ní. Patří mezi ně giganti jako NGC, ChromaWay, Genesis Block, ASYMM Ventures, box Mining, Kyros Ventures, The Sandbox, Blockchain Game Alliance, Bounce a mnoho dalších.

Pojďme si promluvit o technologii použité za touto krásnou hrou. Herní backendová infrastruktura Alice je založena na Chromii. Backend je relační blockchainová databáze Chromia používaná ve spojení s Unity pro provozování účtů, přenos tokenů, průběh relačních dat.

Přední část této hry je však vyvíjena v Unity, což zajišťuje, že uživatelská zkušenost je bezproblémová a zaměřuje se na herní smyčky. Denní aktivity s udržením hráče nejsou ohroženy.

Bloktopie

The Bloktopie Metaverse obsahuje virtuální bloky nemovitostí, dostupné pro držitele blokových tokenů. Metaverse je virtuální mrakodrap s 21 úrovněmi nastavený pro přístup jako centrální centrum pro všechny informace a typy kryptografických zážitků. Metaverse, postavená na principech Učte se, Vydělávejte, Hrajte, Vytvářejte, nabízí řadu zážitků a cest pro generování příjmů z různých zdrojů příjmů a může se pochlubit jako země vzdělávacích příležitostí.

Bloktopia uzavřela partnerství s Venly, Anzu, Babylons, polygon a Zokyo a získala Animoca Brands jako předního investora a MagicFew jako marketingového partnera.

Mezi další prominentní platformy, které našly spojení s Blocktopia, patří některé z hlavních hráčů v tomto odvětví, mezi něž patří Bitboy Brpto, Genblock Capital, Polygon, AU21 Capitol, Magnus Capital a mnoho dalších.

Ertha

Ertha je primárně průzkumná hra, ale má mnoho proměnných, díky kterým je zážitek ve hře vzrušující a zábavný. Je navržen tak, aby kopíroval prostředí skutečného života a simuloval jednání lidí, aby si vydělali na živobytí. Ertha’s globe má 350 000 HEX pozemků, které lze koupit jako NFT.

V prosinci 2021 vydělal renomovaný Metaverse rekordní investici 5,4 milionů dolarů a byl předním hráčem v blockchainovém a herním průmyslu.

  Sleduje Apple každou aplikaci pro Mac, kterou spustíte? OCSP vysvětleno

Atlas hvězd

Atlas hvězd poskytuje zcela nový, průlomový a futuristický sci-fi zážitek s využitím nejnovějších technologií, jako je Nanite Unreal Engine 5 pro pohlcující vizuální a filmovou kvalitu. Technologie Nanite Graphics bude vypuštěna do světa v roce 2021.

Pomocí komprese Nanite hra vyvinula schopnost simulovat prostředí v reálném čase se schopností spravovat miliardy polygonů.

Je velmi populární mezi nadšenci sci-fi a hra je hitem ode dne, kdy byla vydána. Získal finanční prostředky od předních investorů prostoru Metaverse a je pokryt velkými mediálními portály, které úzce pokrývají vývoj v prostoru metaverse.

Vesmír Somnium

Prostor Soumnium je otevřený prostor virtuální reality postavený na blockchainu, který zcela formují hráči. Prostor nabízí svým hráčům možnost vytvářet, kupovat a importovat NFT pro okamžité použití a zpeněžení. Hra je k dispozici na všech hlavních náhlavních soupravách pro virtuální realitu PC VR, jako jsou Oculus, HTC, VIVE, HP a Valve.

Vizí tohoto podniku je vytvořit zcela nový svět pro další úroveň komunikace, elektronického obchodování a zábavy. Hra nabízí vše pro každého. Začátečníci mohou prozkoumat nekonečné možnosti, které se jim ve hře nabízejí. Naproti tomu pokročilí hráči mohou nahrát avatary celého těla a dokončit scény na pozemcích uvnitř prostoru Somnium.

Ultra

Ultra se v mnoha ohledech liší od platforem, o kterých jsme dosud četli. Pro pohledy, kde vám zbytek platforem nabízí, i když pohlcující zážitek, nicméně v jedinečném metaverzu. Zatímco s Ultra můžete zažít různé služby herního průmyslu pod jednou střechou a všechny jsou přístupné prostřednictvím jediného přihlášení, šílené právo!

Můžete objevovat, kupovat a hrát hry, sledovat živé přenosy, komunikovat se svými influencery, účastnit se soutěží, vyhrávat turnaje a mnoho dalšího. Veškerý obsah zakoupený na platformě je digitálním zbožím v řetězci, což znamená, že nad ním máte takovou kontrolu, jakou byste mohli mít, kdyby byl fyzický, a další věc, díky které je ještě lepší než váš fyzický majetek, je to, že jsou snadno mobilní.

Doly Dalarnia

Doly Dalarnia je akční adventura, ve které hráči těží, spolupracují a spojují své síly a prostředky na cestě ke zlepšení svých dovedností a odemykání herních tajemství a vzácných předmětů. Vytěžené minerály lze použít k upgradu vaší postavy a zvýšení dovedností, když budete ve hře stoupat o úroveň výš.

V průběhu let si hra získala loajální fanouškovskou základnu a je to úzce propojená komunita s vývojáři, hráči, zúčastněnými stranami a investory ve správných komunikačních kanálech. Hra shromáždila finanční prostředky od investorů, jako jsou Animoca Brands, Binance Smart Chain, Bitscale Capital, Chromia a mnoho dalších.

Shrnutí

Nyní, když jste prošli téměř všemi hlavními hráči v metaverzním zábavním průmyslu, možná jste byli schopni odstranit některé pochybnosti o fascinujícím tématu.

Nekonečný seznam kryptoměn, které vidíte na Binance a dalších výměnných platformách, jsou tokeny vytvořené a poháněné technologií za těmito metaverse. Takže příště, až si jich budete chtít koupit, důkladně prozkoumejte informace společnosti, které se za tím skrývají.

A pokud jde o seznam, jak bylo diskutováno, vyberte si svého favorita, naskočte na meta vůz před zbytkem světa a vydělávejte peníze a přitom se bavte.

Možná si budete chtít přečíst:

Nejlepší společnosti Metaverse a cesta před námi.

Nejlepší kryptotokeny Metaverse k investování.

x