etechblog

14 nejlepších PDF API pro každou obchodní potřebu

Pokud se vaše firma hodně zabývá dokumenty PDF, vyzkoušejte tato rozhraní PDF nové generace!

PDF se stalo standardním formátem dokumentů pro obchodníky. Ať už vytváříte rozsah nebo pracovní dokument nebo obchodní smlouvy, každý požaduje soubory PDF. Je za tím pádný důvod! Můžete jej otevřít kdekoli s připojením k internetu.

K prohlížení souborů PDF nepotřebujete instalovat žádný počítačový software ani mobilní aplikaci. Ke čtení smluv, dohod, obchodních návrhů a tak dále postačí vestavěné systémy počítače nebo mobilu.

Nástroje aplikačního programovacího rozhraní (API) pro produkci a úpravy PDF usnadňují a zlevňují všechny vaše obchodní úkoly týkající se souborů PDF. Pokud nevíte, která PDF API musíte vyzkoušet, než získáte to nejlepší, přečtěte si tuto příručku až do konce.

Případy obchodního použití souborů PDF

Přenosný soubor dokumentů (PDF) je předním standardem digitálních dokumentů v jakémkoli odvětví. Firmy spoléhají na tento dokumentační systém pro následující nástroje PDF:

 • Funkce zabezpečení na podnikové úrovni
 • Lepší komprese dokumentů pro snadné sdílení souborů
 • Kompresní algoritmus obsah příliš nedegraduje
 • Digitální podpisy
 • Digitální certifikáty
 • Odolnost proti virové infekci

Nyní, když znáte chvályhodné funkce PDF, najdete níže několik příkladů obchodního použití pro PDF:

#1. URL do PDF

Schopnost převádět adresy URL do PDF je skvělý nástroj pro podniky. Již nemusíte vytvářet a hostovat soubory PDF. Můžete také uniknout investování času do kontroly, přejmenování a bezpečného ukládání souborů PDF na několik zálohovacích jednotek.

Vše, co musíte udělat, je použít PDF API, které zavede URL do PDF převodu ve vaší obchodní aplikaci, CRM, ERP, softwaru pro řízení projektů atd. Zaměstnanci mohou jednoduše zkopírovat a vložit URL, která je hostitelem dokumentu nebo obsahu, a vytisknout ji do PDF .

#2. Generování PDF

Dalším případem obchodního využití souborů PDF je generování přenosného souboru dokumentu z obchodních aplikací, jako je Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Google Analytics, nástroj Project Management atd., pro účely sdílení.

Pokud vytváříte a sdílíte dokumenty vygenerované pomocí textového editoru, nikdy nevíte, zda má přijímající strana na svém počítači stejný program pro otevření souboru. Jste si však jisti, že příjemce může soubor PDF snadno otevřít pomocí webového prohlížeče nebo nástroje náhledu většiny počítačových operačních systémů.

#3. Anotace PDF

Obchodní užitečnost a popularita PDF nespočívá pouze v jeho čitelnosti nebo přenositelnosti bez použití aplikací. Jeho několik součástí můžete snadno upravovat pomocí jednoduchého počítačového softwaru nebo mobilních aplikací. Pro obchodní potřeby můžete snadno přidávat komentáře, opravovat věty, zvýrazňovat obsah, přidávat obrázky, vytvářet záložky, vytvářet miniatury dokumentů, vytvářet obrysy dokumentů a tak dále.

  Jak změnit výchozí složku záložek ve Firefoxu

#4. Komprimovat PDF

Komprese PDF pro zmenšení velikosti původního dokumentu je další obchodní důležitostí, kde:

 • Firemní e-mailový klient nebo software umožňuje velmi omezenou velikost souboru
 • Vytváříte archiv souborů PDF
 • Chcete použít PDF na mobilních zařízeních

Nejlepší PDF API pro firmy

Nyní, když znáte kritické případy použití souborů PDF v podnicích, níže naleznete některá spolehlivá a pokročilá rozhraní API pro PDF, která můžete použít:

URL do PDF

etechblog.cz API

etechblog.cz API je jedním z předních PDF API s bezpečností na podnikové úrovni a je vysoce efektivní při převodu webových stránek do souborů PDF. A nejen webové stránky! Vzhledem k tomu, že se jedná o URL do rozhraní API převodníku PDF, můžete obsah odesílat ve formě adres URL a příjemce může adresu URL převést na soubor PDF, pokud je rozhraní API ve vaší obchodní aplikaci.

Jeho pozoruhodné vlastnosti jsou:

 • Produkční rozhraní API, které můžete integrovat do své firemní aplikace během několika minut
 • Snadno srozumitelná dokumentace API, kterou vývojáři rádi sledují
 • PDF API vám umožňuje přizpůsobit velikost stránky, formát, orientaci, okraje a měřítko obsahu
 • Pro obchodní potřeby můžete do vygenerovaných PDF přidat časová razítka

Wdzwdz API je kompatibilní s webovými prohlížeči, mobilními aplikacemi, aplikacemi pro stolní počítače a aplikacemi pro tablety

PDFShift

Jako vývojář možná budete muset vytvořit velké množství PDF pro účely výkaznictví klienta nebo společnosti. To může zkrátit pracovní dobu dostupnou pro kódování nebo brainstorming na plánech webových stránek nebo aplikací.

K automatickému převodu HTML URL adres do PDF pomocí zabezpečeného API potřebujete PDFShift. Navíc pro toto API nejsou žádné náklady na údržbu. Rozhraní API je také kompatibilní s vývojovými rámci, jako je Javascript, Python, PHP, Ruby, JAVA, C#, GO a cURL.

DocRaptor

DocRaptor je rozhraní HTML-to-PDF API, které vám poskytuje bezkonkurenční škálovatelnost a spolehlivost. I když potřebujete tisíce PDF dokumentů každý den, zvládne vaše požadavky. Zaručuje také 99,999% dostupnost a nemá žádná omezení na vstupní a výstupní velikost souborů.

Díky zabezpečení na podnikové úrovni máte plnou kontrolu nad uchováváním dat a každé zpracování dat, které s ním probíhá, je v souladu s globálními standardy. Každý vývojář může snadno integrovat toto API, které podporuje více programovacích jazyků.

Sloučit soubory PDF

ConvertAPI

Potřebujete často sloučit více menších souborů PDF, abyste vytvořili konsolidovaný soubor PDF? ConvertAPI usnadňuje vývojářům tento proces tím, že jim pomáhá kombinovat více souborů PDF do jednoho dokumentu. Při používání tohoto rozhraní REST API si všimnete výrazného snížení času a úsilí, které bylo dříve potřeba ke správě velkého množství souborů PDF.

Při slučování souborů PDF může toto rozhraní API zachovat číslování stránek, odstranit duplicitní písma a vytvořit obsah pro sloučené soubory. ConvertAPI lze navíc bez problémů integrovat do jakékoli aplikace nebo webové stránky.

PDF.co

PDF.co je výkonné slučovací API, které má schopnost sloučit různé formáty souborů do jednoho souboru PDF. Tato jedinečná funkce jej odlišuje od jiných rozhraní API pro slučování PDF, která mohou kombinovat pouze soubory PDF. Ke zpracování velkých souborů bez komplikací využívá parametr async.

  11 Nejlepší software pro čas a fakturaci pro týmové manažery

Mezi podporované formáty souborů tohoto API patří PDF, DOC, DOCX, RTF, TXT, EML, MSG, XLS, XLSX, CSV, JPG, TIFF, PNG a ZIP. Dokonce i obrázky, které spojuje, se převádějí do souborů PDF. PDF.co podporuje více programovacích jazyků, jako je Javascript, Java, .NET, PHP, ASP.NET, C#, Visual Basic atd.

Dokonce i nevývojáři mohou automatizovat operace PDF integrací tohoto rozhraní API s více než 300 oblíbenými platformami pro automatizaci podnikání, včetně Make, Zapier, Salesforce, Airtable a Google Apps Script.

PSPDFKit API

PSPDFKit API je spolehlivé API, které můžete použít pro vaše podnikání ke slučování dokumentů PDF. S jeho pomocí můžete vyvíjet vlastní pracovní postupy dle vlastního výběru bez obav o bezpečnost. Všechny jeho koncové body API jsou vybaveny šifrovaným připojením a neukládá žádná data z dokumentů, které zpracovávají.

PSPDFKit API lze použít k využití funkcí více než 30 nástrojů. Proto můžete použít stejné API ke zpracování jednoho dokumentu několika způsoby. Toto dobře zdokumentované API lze také rychle integrovat do vašich stávajících pracovních postupů.

Komprimovat PDF

Aspose.PDF

Komprese souborů PDF je často potřebná pro podnikání a Aspose.PDF API vám umožňuje provádět tento úkol efektivně a snadno. Pomocí tohoto výkonného a na funkce bohatého rozhraní API pro manipulaci s dokumenty můžete minimalizovat velikost souboru PDF, aniž byste ovlivnili jeho kvalitu. Pokud se rozhodnete jej používat, nebude potřeba používat Adobe Acrobat.

Aspose.PDF lze použít na všech hlavních operačních systémech. Musíte mít ale k dispozici nějaké předpoklady jako .NET nebo PHP, VBScript, Delphi nebo C++ přes COM Interop, Microsoft Visual Studio nebo podobné vývojové prostředí atd. Nepotřebuje to ani psát žádný kód nebo cokoliv stahovat.

CloudConvert

Pomocí rozhraní Compress PDF API CloudConvert můžete zmenšit velikost dokumentu PDF při zachování jeho původní kvality. Je schopen komprimovat velké soubory PDF bez změny formátu a kvality souboru.

Uživatelé také získají svobodu volby mezi různými specializovanými profily optimalizace, jako je použití webu, tisk, naskenované obrázky, archivace nebo maximální zmenšení velikosti.

CloudConvert také přichází s rozsáhlou dokumentací API, kterou mohou vývojáři použít k co nejrychlejšímu zahájení práce s tímto API. Má dokonce nástroj Job Builder, který pro vás může vytvořit užitečné zatížení požadavků a úryvky kódu připravené k použití.

Vygenerovat PDF

APITemplate.io

Chcete mít jistotu, že můžete automaticky generovat soubory PDF pomocí rozhraní API pro generování PDF? Zkuste APITemplate.io. Umožňuje generovat dokumenty PDF z opakovaně použitelných šablon nebo REST API. Tato platforma také podporuje převod WYSIWYG a HTML do PDF.

Před konečným výstupem si dokonce můžete prohlédnout svůj PDF soubor vygenerovaný tímto API. APITemplate.io lze snadno integrovat se Zapier, Airtable, Bubble.io, Python, UiPath, C#, REST API a mnoha dalšími pro rychlou tvorbu PDF a obrázků. Kromě toho mohou uživatelé získat dokumenty PDF z editoru WYSIWYG i bez znalosti HTML.

PDFMonkey

PDFMonkey vám pomůže s automatizací procesu generování PDF. Pomocí něj můžete bez námahy spravovat své šablony a vkládat do nich dynamická data, kdykoli je to nutné. Vývojářům tak šetří drahocenný čas, který by strávili psaním kódů pro PDF.

  Jak opravit, že se instalace Discordu nezdařila za 5 minut

PDFMonkey má robustní řídicí panel, kde můžete vytvářet a spravovat šablony pro vaši firmu. Po vytvoření dokumentu si můžete zobrazit náhled souboru PDF a zjistit, zda potřebuje nějaké změny.

Umožňuje také vkládat krásné grafy z libovolné knihovny grafů nebo služby. Toto API především podporuje import knihoven pro použití Google Fonts, Bootstrap a generátorů QR Code.

Bannerbear

Hledáte nástroj bez kódu pro automatické generování PDF? Vyberte Bannerbear, chcete-li automatizovat své tiskové podnikání a vytvářet přepravní štítky a faktury. Nabízí vám editor šablon, který můžete použít k vytvoření opakovaně použitelné šablony.

Z toho Bannerbear PDF API umožňuje generovat PDF pro tisk. Do šablony můžete také přidat text a obrázky a upravit tak své soubory PDF.

Jakmile budou soubory PDF připraveny, můžete začít tisknout nebo odeslat kopie partnerovi pro tisk na vyžádání. Tato platforma také nabízí funkce, jako je detekce obličeje AI, automatická změna velikosti, vícejazyčná podpora, webhooky, spolupráce a další. Podporuje více integrací a pluginů, jako je Zapier, Airtable, formuláře a adresy URL.

Víceúčelové (úpravy, poznámky atd.)

Kovadlina

První jméno v našem seznamu víceúčelových PDF API je Anvil. Tato platforma se může pochlubit řadou moderních a výkonných API a nástrojů, které vám pomohou s automatizací papírování. Tato rozhraní API a nástroje můžete použít pro generování souborů PDF, shromažďování dat a shromažďování podpisů v aplikacích.

Anvil API vám umožňuje provádět řadu úloh souvisejících s PDF prostřednictvím něj. Kromě vytváření souborů PDF vám pomáhá převádět webové formuláře na soubory PDF a soubory PDF na webové formuláře. Toto API lze také použít pro shromažďování ověřených dat a vyžádání elektronických podpisů. Kromě toho vám umožňuje automatizovat akce na základě dat formuláře a podporuje přizpůsobení stylu a značky.

iLovePDF API

iLovePDF je oblíbená platforma, která nabízí více online nástrojů PDF. Prostřednictvím iLovePDF API prezentuje všechny své nástroje ve formě API pro pohodlí vývojářů. Ať už jste SMB nebo velký podnik, umožňuje vám automatizovat zpracování dokumentů vašeho podnikání.

Soubory PDF můžete organizovat, komprimovat, aby se zmenšily, převádět jiné formáty souborů na soubory PDF, upravovat soubory PDF s kresbami a poznámkami, šifrovat soubory PDF pro lepší zabezpečení a převádět soubory PDF na obrázky a další soubory. Kromě toho zpracovává data PDF bezpečně, takže se nemusíte obávat o soukromí dat.

Apryze

Apryse nabízí sady PDF SDK na vysoké úrovni pro vytváření, prohlížení, úpravy a anotování souborů PDF v libovolném rámci nebo aplikaci, včetně webu, mobilu, stolního počítače a serveru. Můžete jej nasadit ve své vlastní infrastruktuře a řídit tak životní cyklus svého obchodního dokumentu a dat.

Apryse SDK umožňuje generování šablon, manipulaci s PDF, úpravy, elektronické podepisování, vlastní anotace a pracovní postup. Pomocí této služby můžete generovat soubory z PDF šablon a převádět jiné formáty do PDF. Dodává se také s bohatou sadou rozhraní API, která vám umožňují přizpůsobit rozsáhlé funkce.

Závěrečná slova

Doposud jste prozkoumali úplný seznam podnikových rozhraní API pro PDF, která můžete přidat do svých podnikových aplikací pro snadné vytváření PDF, náhled a poznámky. V závislosti na vašich obchodních potřebách pro funkce v PDF API; můžete si vybrat konkrétní nebo několik z výše uvedeného seznamu.

Může se vám také líbit, jak napsat (SoW) Rozsah práce.

x