etechblog

– 14 nejlepších šablon prodejních cest, které představují cestu zákazníka –

Prodejní cesta, postavená na analogii trychtýře, je jedním z nejúčinnějších nástrojů pro komunikaci vašich obchodních strategií a cílů vašemu týmu. Prodejní trychtýř vám pomůže vizualizovat, jak se vaše potenciální zákazníky mění na kvalifikované potenciální zákazníky a nakonec uskuteční nákup v každé fázi jejich nákupní cesty.

Proč je to důležité? Lepší vizualizace vede k lepší identifikaci nejlepších marketingových strategií, které se zdají fungovat. Navíc máte šanci vylepšit určité kampaně a zlepšit tak konverzní poměry a prodeje v průběhu času.

Co je to prodejní cesta? Proč je to důležité?

Dobrá šablona prodejní cesty navíc pomáhá vašemu týmu zažít cestu zákazníka vizuálně. Všechny prodejní cesty začínají v nejvyšší fázi, povědomí, kde zákazníci objevují váš produkt nebo službu. Brzy poté budete pronásledovat potenciální zákazníky, kteří projeví zájem. Ve třetím kroku vstoupíte do fáze Rozhodnutí, kde budete zasílat návrhy nebo nabídky.

Ve čtvrtém kroku se váš zákazník a vy dostanete do fáze Akce, kde provede nákup. Ne každá vyhlídka se promění v nákup. Abyste pochopili, jak to lépe vylepšit a kde odpadli, potřebujete prodejní cestu.

Výhody použití šablony prodejní cesty

Měli byste vytvořit prodejní cestu nebo se jen rozhodnout pro šablonu? Doporučujeme použít šablonu; zde je důvod:

  • Díky tomu, že nebudete muset vytvářet prodejní cestu od začátku, ušetříte čas
  • Hlavním úkolem prodejní cesty je vést vás k vychování potenciálních zákazníků, což můžete dělat lépe, když budete moci věnovat své zdroje analýze statistik.
  • Většina prodejních cest přichází s automatickými zprávami o pokroku, které zkracují manuální práci a zvyšují produktivitu
  • Můžete začít bez dovedností nebo složitosti výroby
  • Můžete pracovat se svým týmem v reálném čase a testovat své marketingové kampaně

Salesflare

Šablona bezplatného prodejního trychtýře společnosti Salesflare, která je k dispozici jako tabulka Excel i jako tabulka Google Sheets, pomáhá bezproblémově spravovat vaše potenciální zákazníky. Už nemusíte trávit čas ruční prací v excelu?

S jedinou šablonou prodejní cesty budete moci lépe převádět potenciální zákazníky, předpovídat své tržby a zlepšovat své procesy. Nejen, že budete moci vytvořit prodejní cestu, která bude vyhovovat každé fázi vaší cesty, ale budete také zaznamenávat tržby, konverzní poměry a aktivní obchodní zástupce.

Nyní je tato šablona o standardním procesu. Můžete přidávat nebo odebírat vlastní fáze a členy týmu, nastavovat cíle a přidávat další data. Na základě údajů, které zadáte, se váš list statistik automaticky aktualizuje.

Hubspot

Pokud hledáte jednu z nejspolehlivějších šablon na prodejním trychtýři, šablona bezplatného prodejního trychtýře Hubspotu může být právě ta pravá.

Stále se ptáte proč? Tato šablona prodejního trychtýře od společnosti Hubspot vám nejen pomůže sledovat připravované nabídky, ale také vám pomůže upřednostnit ty důležité. Ve skutečnosti budete také moci předpovídat své příjmy, které vám pomohou při důležitých rozhodnutích a plánech do budoucna.

  13 osobních robotů, které si můžete koupit v roce 2022

S touto šablonou prodejní cesty budete moci ušetřit čas a peníze na prodejní úsilí. Abyste se mohli soustředit na navrhování strategií, které zajistí více konverzí.

Gong

Připravte se na uzavření dalších obchodů pomocí šablony prodejní cesty Gong pro Excel a Tabulky Google. Pokud jsou vaše nabídky v tuto chvíli spíše neúspěšné než úspěšné, měli byste vyzkoušet tuto šablonu a sledovat své nabídky, uzavírat je, předpovídat tržby a plánovat další krok.

Proč vytvářet ruční prodejní cestu, když můžete použít šablonu připravenou k použití, která vám pomůže spravovat příležitosti od fáze kvalifikace až po uzavření? Fáze sledovacího trychtýře s Gongem vám umožňuje podrobně sledovat příležitosti a porozumět vašim zásahům a chybám.

Budete moci měřit výkon prodeje napříč týmy a vypočítat prognózy tržeb s předem připravenými údaji během několika sekund. Chcete-li šablonu použít, musíte upravit a naplnit data a aktualizovat každou příležitost. A automaticky se vygeneruje prognóza tržeb.

Navíc můžete vidět, kde vaši potenciální zákazníci klesají, abyste zlepšili prodejní pozice a procesy pro budoucí kola.

Backlinko

Tato šablona prodejní cesty od společnosti Backlinko, která je k dispozici ve Wordu, PDF a Dokumentech Google, se perfektně hodí k získání větší návštěvnosti, budování důvěry a převádění potenciálních zákazníků.

Ať už jste letitá firma nebo právě začínáte, neudělejte tu chybu, že přehlédnete prodejní cesty. Pomohou vám proměnit studené potenciální zákazníky v kupce. Kromě toho říkají hodně o prognózách příjmů a procesech, které je třeba implementovat nebo změnit.

V této šabloně najdete tři důležité fáze s cílem. Navíc nápady, jak vytvořit konverzní body a jak přivést provoz v každé fázi prodeje na cestu. Navíc to považujte za svůj řízený plán úspěšné prodejní cesty. Stačí aktualizovat data, přidat nebo odstranit sloupce a můžete začít!

SlideModel

Pokud hledáte šablonu prodejní cesty, kterou můžete předvést nebo prezentovat, tato šablona prodejní cesty poháněná SlideModelem je to pravé.

Jejich šablony jsou připraveny k použití, ke stažení a snadno přizpůsobitelné. Každý podnik, ať už velký nebo malý, má odlišnou obchodní cestu. Bez smysluplných prodejních šablon, které mohou pomoci převádět potenciální zákazníky a pomáhat demonstrovat širšímu publiku, může přijít spousta vašeho úsilí vniveč.

Jejich šablony lze použít na zařízeních Windows i Mac. Jsou také přístupné přes PowerPoint, Keynote, Office365 a Google Slides.

Najdete zde spoustu podrobných šablon prezentací prodejních trychtýřů. Z toho šablona úplného trychtýře, šablona trychtýře diagramu metrik AARR, šablona PowerPoint trychtýře sandlera bolesti a šablona návrhu trychtýře marketingu jsou poměrně oblíbené a univerzální.

Vytvořit

Vizualizace vaší prodejní cesty nebyla nikdy snazší díky užitečným šablonám Creately! S Creately získáte přístup k mnoha smysluplným šablonám, které vám pomohou předpovídat příjmy a generovat potenciální zákazníky.

Navíc máte lepší pozici, abyste mohli předvést svůj plán budoucího růstu. Každý dobrý marketingový tým chápe hodnotu dobré prodejní cesty a lepší způsob, jak ji demonstrovat.

S Creately získáte přístup k šabloně prodejní cesty, kterou můžete snadno upravovat a přizpůsobovat pomocí online editoru diagramů. Lze jej uložit v několika formátech: PPT, Word, PDF, Excel, JPEG, PNG a SVG.

  Jak používat funkci Tabulky Google IF

Připravte se na vytváření užitečných statistik o chování vašich zákazníků a použijte je k pozitivnímu ovlivnění vašeho příběhu růstu.

Simvoly

Nyní můžete vytvořit prodejní cestu pro jeden produkt nebo více produktů pomocí šablon Simvoly trychtýřů. S více než 30 možnostmi na výběr vám tyto šablony pomohou vizualizovat a sledovat vaše příležitosti v pravý čas.

Simovoly, který je plně přizpůsobitelný vašim produktům a cestě růstu, má různé šablony pro různé účely.

Jeden je pro digitální produkty a druhý pro modely založené na členství a předplatném.

Kromě toho zde najdete prodejní cesty pro sledování fyzických a hmotných produktů. Navíc, přímá platební stránka pokladny a univerzální stránka, která funguje pro všechny!

Vy Exec

Šablony prezentací prodejního trychtýře You Exec vám pomohou vizualizovat, ilustrovat a implementovat digitální cestu zákazníka vašeho TG v budoucnu.

Použijte jej k prezentaci čtyř základních fází cesty prodejního trychtýře (uvědomění, zvažování, rozhodnutí a udržení) k dokončení prodejních procesů, které byste měli použít. Dobrá prezentace prodejní cesty, jako je ta od You Exec, vám také pomůže identifikovat potenciální zákazníky, zmapovat potřeby společnosti – finanční a růstové.

Budete moci udělat skvělý dojem na své publikum seznamem marketingových iniciativ a kampaní. Nejen to, můžete použít snímky k ilustraci akčních plánů na zvýšení prodeje a zlepšení míry udržení.

Získejte WPFunnels

Proč trávit hodiny navrhováním dokonalých šablon prodejních cest, když můžete použít předem připravené šablony od Get WPFunnels? Možná si myslíte, že získání šablon specializovaných prodejů do trychtýře je náročné. Získejte WPFunnels je tady, abyste změnili názor!

Pokud jste připraveni získat prodej téměř okamžitě, možná budete chtít vyzkoušet tyto šablony. Ve skutečnosti má tato stránka šablony speciálně vytvořené pro Oxygen, Divi, Elementor a Gutenberg.

Šablonu prodejní cesty můžete použít za méně než 5 minut. Vyberte, přizpůsobte a optimalizujte svůj prodej!

SmartDraw

Šablony grafů prodejních trychtýřů SmartDraw vám nabízejí možnost zefektivnit analýzu a plánování během několika minut. K vyzkoušení těchto šablon grafů nepotřebujete žádné zkušenosti s kreslením.

Vše, co musíte udělat, je přidat informace o prodeji a použít profesionální téma a vaše prezentace bude prémiová. Pokud však hledáte více než šablony diagramů prodejních trychtýřů, můžete také vyzkoušet jejich široké úložiště plánovacích diagramů, myšlenkových map a marketingových diagramů.

Nejlepší na tom je, že pokud máte pochybnosti, můžete se obrátit na tým SmartDraw a požádat o jakoukoli podporu zdarma! Toto je jedna z nejlepších šablon grafů, na kterých můžete pracovat spolu s týmem.

Můžete to udělat dvěma způsoby. Uložte soubor do sdílené složky SmartDraw nebo použijte aplikace pro sdílení, jako je Dropbox®, Google Drive™, Box® nebo OneDrive®. Pokud by to nestačilo, můžete poslat svým spoluhráčům e-mail s odkazem a oni mohou pracovat vedle vás.

Slide Hunter

Přemýšlíte o vytváření myšlenkových prezentací o analýze? Pomoci mohou prodejní šablony Slide Hunter.

Jedná se o prezentaci ve 4 krocích, kterou lze upravit a přizpůsobit tak, aby vyhovovala vašim potřebám. Ve skutečnosti můžete tuto šablonu použít ke snadnému přizpůsobení libovolnému designu trychtýře. Nejen to, šablona prodejní cesty lovce snímků může být také velmi užitečná pro cesty optimalizace konverzního poměru.

  42 Otázky a odpovědi pro rozhovory v Pythonu v reálném čase [2022]

Ačkoli je snadno dostupný jako soubor .ppt, můžete jej také použít v jakémkoli softwaru pro návrh prezentací – Keynote, OpenOffice nebo Google Slides. Zajímá vás, jak šablona funguje?

Můžete si jej upravit podle svých potřeb. Budete mít zcela upravitelné textové zástupné symboly, kam můžete vložit své informace. Pomocí této šablony můžete vizualizovat akt hledání, zapojení a konverze potenciálních zákazníků a zároveň si je udržet na delší dobu.

Vizuální paradigma online

Šablona prodejního trychtýře Visual Paradigm Online je postavena na analogii trychtýře. Důvodem je to, že více zákazníků začíná nákupní cestu, zatímco jen několik z nich skončí konverzí.

Chcete-li si co nejlépe představit, kde vaši zákazníci odcházejí, použijte tuto plně přizpůsobitelnou šablonu k posouzení potřeb vaší firmy.

Kromě toho veďte své marketingové a prodejní úsilí v každé fázi cesty pomocí šablony drag-and-drop, která zlepšuje vaše procesy. Ve skutečnosti budete také moci podporovat vzdálenou práci a online spolupráci v reálném čase pomocí této šablony.

Kromě toho má pomůcky pro rozložení, snadné sdílení, funkce přidávání médií a další!

Monday.com

Šablony prodejní cesty Monday.com, dokonalá šablona CRM, umožňují produktovým a marketingovým týmům zefektivnit analýzu.

Lze jej použít k analýze důležitých datových sad, jako jsou kvalifikovaní potenciální zákazníci, výkon reklam a míry konverze. Nejen to, ale připravte se na vizualizaci vašeho úsilí o zapojení a udržení zákazníků na jednom místě!

Můžete také integrovat užitečné nástroje jako LinkedIn, Slack a Asana a mnoho dalších. Kromě sledování a optimalizace vašeho úsilí generujte nabídky a flashujte během minuty! Navíc podpořte vzdálený prodej prostřednictvím naší mobilní aplikace.

Nejen to, začněte s bezplatnou zkušební verzí, abyste prozkoumali, jak můžete eliminovat nepořádek v e-mailech, porozumět fázím obchodu a na první pohled zjistit, co upřednostnit. Čas jsou peníze; uložit obojí pomocí snadno generovatelných řídicích panelů, které automaticky odrážejí vaše data.

Moqups

Vizualizace prodejní cesty nebyla nikdy snazší. Vyzkoušejte tuto šablonu prodejního trychtýře od Moqups. Už vás nebaví, že vaše diagramy a vývojové diagramy existují izolovaně? Proč je neudělat užitečnými?

Moqups vám umožňuje propojit je s dalšími užitečnými prostředky, jako jsou myšlenkové mapy, makety a drátové modely v rámci jednoho projektu. Budete moci spolupracovat na prototypech v reálném čase.

Zpět k funkcím šablony prodejní cesty – její bezplatná šablona se snadno začíná. A dokáže vás zprovoznit za 15 minut! Každý blok na šabloně je přizpůsobitelný a můžete přidat obrázky, ikony a komentáře!

Navíc můžete použít jejich šablony k vytvoření všech věcí, které potřebujete, během několika sekund (jakmile se zorientujete na webu).

Zlepšete prodejní procesy pomocí správné šablony prodejní cesty

Pokud je vaším konečným cílem generování více potenciálních zákazníků a jejich konverze, vaším výchozím bodem by měla být prodejní cesta. Tím nemyslíme jen tak ledajakou šablonu prodejního trychtýře. Použijte takový, který vám pomůže vizualizovat kupujícího v různých fázích a umožní vám shromažďovat statistiky.

Často jsou ty správné šablony prodejních cest dodávány s řídicími panely a zprávami o průběhu. Statistiky z nich můžete použít k převodu měkkých potenciálních zákazníků na horké potenciální zákazníky, MQL a SQL.

x