14 nejlepších XRP peněženek, které udrží váš Ripple v bezpečí [2023]

Ripple se ukázal jako jedna z nejúčinnějších kryptoměn na trhu. Jedná se o platební digitální aktivum podporované blockchainem XRP Ledger (XRPL). Protokol XRPL je open source a bez oprávnění, což umožňuje rychlé transakce.

Na rozdíl od jiných kryptoměn, které mají k tradičním finančním institucím více konfrontační přístup, je XRP více kooperativní. Banky a další tradiční instituce jej mohou využít pro bezpečné a rychlé převody prostředků. Ve skutečnosti překonal SWIFT jako platformu pro převod peněz.

Existují různé typy XRP peněženek pro různá zařízení a v různých podobách. Mezi běžné XRP peněženky patří výměnné, hardwarové, softwarové a papírové peněženky. Pro krátkodobé skladování jsou vhodné Exchange peněženky a mezi ty nejlepší patří peněženky Coinbase.

Pochopení typů peněženek XRP

Výběr nejlepší peněženky XRP zaručuje důkladnou kontrolu její bezpečnosti, dostupnosti a funkčnosti. Vzhledem k tomu, že trh zaplavuje nepřeberné množství typů peněženek XRP, jako je software, hardware a papír, může být nalezení té správné pro vás náročné. Zde je stručný přehled různých typů peněženek XRP.

Hardwarové peněženky ukládají XRP mimo internet a nabízejí ochranu proti hackerům a podvodům. Společnosti jako Ledger a Trezor vyrábějí vysoce kvalitní hardwarové peněženky XRP. Hardwarové peněženky nabízejí další vrstvu zabezpečení k možnostem chladného úložiště, jako jsou papírové peněženky.

Mají v sobě zabezpečený čip, který zajišťuje, že když je připojíte k počítači za účelem odeslání vaší kryptoměny, nikdy nebudete muset zadávat svůj soukromý klíč na samotný počítač. Díky tomu je obchodování bezpečnější i na kompromitovaném počítači. Hardware lze obnovit na novém zařízení z „počátečních slov“ dodaných s peněženkou.

Zatímco hardwarové peněženky jsou nejbezpečnější možností, jejich cena se nemusí vyplatit v závislosti na množství měny, kterou držíte. Softwarová peněženka se stává zjevnější volbou pro ty, kteří mají běžné obchodní možnosti.

Softwarové peněženky jsou pohodlné, protože k nim máte přístup odkudkoli, ale kvůli připojení k internetu je problémem jejich bezpečnost. Softwarové peněženky jsou k dispozici ve formátech pro počítače, mobily a online. Stolní peněženky nabízejí úplnou kontrolu nad měnou, ale hrozí, že v případě hacknutí nebo kompromitace ztratí coiny navždy.

Mobilní peněženky jsou vhodné pro fyzické použití v maloobchodě, ale mají stejné nevýhody jako stolní peněženky, pokud jsou mince uloženy lokálně v telefonu. K online peněženkám lze přistupovat odkudkoli a lze je propojit s jinými peněženkami, ale pro ukládání soukromých klíčů vyžadují důvěru vlastníků webových stránek.

Papírové peněženky jsou formou studeného úložiště pro kryptoměny, které obsahují adresu kryptoměny a soukromý klíč, ke kterému se přistupuje prostřednictvím QR kódu. Jsou levnou možností a snižují riziko hackingu, protože nejsou připojeny k internetu.

Jejich nastavení a používání je však složitější než softwarové peněženky a v případě ztráty neexistuje způsob, jak obnovit přístup k měně. Také použití zařízení pro přístup k měně z papírové peněženky znamená, že může být stále náchylné k hackerům.

  Jak exportovat data Google Fit

Důkladný průzkum různých typů peněženek XRP je proto zásadní, abyste našli tu, která vyhovuje vašim potřebám. Každý typ nabízí odlišné funkce, včetně možnosti obchodovat s více kryptoměnami, odesílat a přijímat XRP, konektivitu Bluetooth, výkon baterie a ochranu PIN a Masterkey.

Držte se oficiálních nebo vysoce doporučených peněženek XRP, abyste se vyhnuli podvodům nebo podvodům. Při výběru peněženky pro ochranu vašeho XRP upřednostněte bezpečnost, pohodlí a použitelnost, abyste mohli učinit informované rozhodnutí.

Bez ohledu na způsob ukládání je důležité mít základní znalosti pro efektivní ukládání vašich kryptoměn. Když vstoupíte do kryptosvěta, abyste začali obchodovat nebo investovat do XRP, vyvstává potřeba uložit vaše XRP bezpečně a bezpečně; proto se výběr správné peněženky stává zásadní.

Vzhledem ke své působivé funkčnosti je XRP atraktivní volbou pro investici. Když však investujete do XRP, je nezbytné zajistit spolehlivý přístup a zabezpečení. Zde přichází na řadu peněženky XRP. Na trhu je k dispozici mnoho peněženek XRP a tento průvodce vám pomůže vybrat tu nejvhodnější možnost.

Peněženka Trust

Trust Wallet je oblíbená mobilní peněženka s otevřeným zdrojovým kódem pro bezpečné odesílání, přijímání a ukládání kryptoměn, včetně XRP. Podporuje více kryptoměn a umožňuje uživatelům komunikovat s dApps přímo z aplikace.

Funkce:

 • Softwarová peněženka
 • Přátelský pro začátečníky
 • Vestavěný prohlížeč Web 3.0 pro přístup k dApps
 • K dispozici na zařízeních iOS i Android.

Bezplatná peněženka

Freewallet nabízí peněženku XRP s vestavěnou funkcí výměny pro zařízení iOS a Android. Freewallet jako první vydala peněženky Bitcoin Cash a Bitcoin Gold pro Android. Rodina Freewallet zahrnuje kryptoměnové peněženky pro Android, iOS a také aplikaci kryptopeněženky s webovým rozhraním.

Pomocí Freewallet mohou uživatelé držet více než 30 kryptoměn, včetně bitcoinu, etherea, litecoinu a Ripple XRP, vše na jednom místě.

Funkce:

 • Softwarová peněženka – podpora pro mobilní a stolní počítače
 • Intuitivní a jednoduché použití
 • Podpora více coinů pro více než 100 kryptoměn
 • Integrovaná burza pro fiat-crypto obchodování

Exodus

Exodus je softwarová peněženka, která podporuje více než 165 kryptoměn, včetně XRP. Uživatelé mohou odesílat, přijímat a vyměňovat XRP pomocí vestavěné ústředny peněženky. Peněženka šifruje soukromé klíče a transakční data, čímž zajišťuje, že data uživatele zůstanou soukromá a bezpečná.

Exodus se integruje s hardwarovými peněženkami Trezor a kombinuje zabezpečení Trezoru s jednoduchostí Exodu. Peněženka vyžaduje minimální zůstatek 10 XRP, aby zůstala v souladu s vynucenými požadavky na rezervy XRP Ledger.

I když Exodus není peněženka specifická pro dex, je to skvělá univerzální kryptopeněženka, která poskytuje bezpečnou a uživatelsky přívětivou platformu pro správu digitálních aktiv, včetně XRP.

Nejlepší vlastnosti:

 • Non-custodial peněženka – podporovány mobilní, stolní a webové prohlížeče
 • Pro větší bezpečnost jej lze propojit s hardwarovou peněženkou Trezor.
 • Podporuje více než 260 digitálních aktiv, včetně NFT
 • K dispozici na zařízeních iOS i Android kromě podpory webového prohlížeče.

Guarda

Guarda je multiměnová peněženka, která podporuje Ripple (XRP) a další kryptoměny. Guarda nabízí peněženku bez úschovy, která uživatelům umožňuje ukládat, vyměňovat a spravovat jejich kryptoměny.

Guarda podporuje digitální aktiva ve více než 40 blockchainech a více než 10 000 tokenech. Guarda poskytuje možnost nákupu XRP prostřednictvím bankovních karet a výměny měn v peněžence. Guarda poskytuje bezpečné zálohování šifrované peněženky, nepřetržitou zákaznickou podporu a dostupnost napříč platformami prostřednictvím desktopu, mobilu a rozšíření Chrome.

  Jak opravit, že se Netflix nenačítá na Sony Smart TV

Nejlepší vlastnosti:

 • Non-custodial peněženka – podporuje mobilní zařízení, stolní počítače a webový prohlížeč.
 • Integrace s hardwarovou peněženkou Ledger pro větší zabezpečení.
 • Vestavěná burza pro obchodování s kryptoměnami
 • K dispozici v systémech iOS, Android a Linux.

Xumm

XUMM je mobilní peněženka, která uživatelům umožňuje spravovat své účty a tokeny XRP Ledger, které nejsou úschovy. Je zabezpečena silnými bezpečnostními funkcemi, jako je multi-sig a 2-faktorová autentizace.

XUMM navíc není jen peněženka, ale také platforma, která má k dispozici celý ekosystém a integrace, což uživatelům umožňuje spravovat a používat jejich XRP a jakýkoli jiný vydaný token/měnu v XRP Ledger. XUMM je ideální pro maloobchodní použití s ​​výhodami, jako jsou mikroplatby, věrnostní body a snadné toky pokladen v internetovém obchodě.

Nejlepší vlastnosti:

 • Peněženka bez úschovy
 • Může vytvořit více účtů XRP Ledger
 • Podporuje dApps v rámci XRP Ledger
 • K dispozici pro zařízení iOS i Android

Prosazovat

Uphold je multiplatformní peněženka, která uživatelům poskytuje bezpečný a bezproblémový způsob držení, výměny a obchodování XRP. Peněženka je kompatibilní s různými platformami, včetně iOS, Androidu a webu, a umožňuje hladké transakce mezi tradičními, kryptoměnami a dokonce i kovy.

Nejlepší vlastnosti:

 • Peněženka pro úschovu
 • Jedinečná funkce AutoPilot umožňuje automatizaci opakujících se transakcí
 • Bezprovizní obchodování mezi kryptoměnami, akciemi a kovy
 • K dispozici na výměnné platformě Uphold

Atomová peněženka

Atomic Wallet je multiplatformní peněženka, která uživatelům umožňuje spravovat jejich XRP a další digitální aktiva na stolních a mobilních zařízeních. Jedinečnou funkcí Atomic Wallet je to, že uživatelům poskytuje kontrolu nad jejich soukromými klíči a flexibilitu pro správu více než 300 tokenů. Atomic Wallet je výkonný nástroj umožňující uživatelům směňovat více než 100 kryptoměn.

Nejlepší vlastnosti:

 • Softwarová peněženka
 • Decentralizovaná směna v rámci peněženky umožňuje nákup kryptoměn ze samotné peněženky
 • obchodování bez provize mezi kryptoměnami, akciemi a kovy,
 • Podpora více platforem; web, iOS, Android a Linux

GateHub

GateHub je platforma, která slouží zároveň jako kryptopeněženka a také jako směnárna. GateHub nabízí bezpečnou peněženku, která bezpečně uchovává kryptoaktivy.

Uživatelé mohou okamžitě odesílat a přijímat platby na GateHub a XRP Ledger a platforma nabízí analýzu portfolia v reálném čase, aby mohla sledovat své investice.

Platforma je zabezpečena šifrováním AES pro ochranu osobních a finančních dat a Coincover poskytuje pojištění až do výše 100 000 USD v případě krádeže. Peněženka GateHub umožňuje snadnou správu investic a platforma nabízí transparentní poplatky pro uživatele.

Nejlepší vlastnosti:

 • Softwarová peněženka pro začátečníky
 • Vestavěná platební brána, která podporuje fiat měny, včetně USD
 • Možnost obchodovat mezi více kryptoměnami z platformy
 • K dispozici jako peněženka s podporou webové platformy

Peněženka na mince

Coin Wallet používá k zabezpečení peněženky v zařízení šifrování na straně klienta. Vynucuje jedinečné šifrování přístupové fráze, což umožňuje silnou výchozí ochranu peněženky. Uživatelé mohou použít 4místný PIN nebo biometrické údaje pro rychlý a bezpečný přístup ke své peněžence. Coin Wallet také využívá zabezpečení na úrovni hardwaru s 2FA autentizací pomocí bezpečnostních klíčů s certifikací FIDO.

Nejlepší vlastnosti:

 • Softwarová peněženka s velkým důrazem na bezpečnost
 • Přátelský pro začátečníky s vestavěnou funkcí obchodování s kryptoměnami
 • Podpora více mincí, více jazyků
 • Podpora více platforem; web, iOS, Android a Linux

YouHodler

YouHodler využívá řešení Ledger Vault pro správu s více autorizacemi pro správu vlastních kryptoměn k bezpečnému řízení svých kryptografických aktiv se sdruženým pojištěním zločinu ve výši 150 milionů dolarů. Kromě toho dodržuje bezpečnostní standardy PCI pro operace s kreditními kartami a standard zabezpečení kryptoměn (CCSS) pro operace s kryptoměnami.

  Co je to Smishing a jak se chráníte?

Nejlepší vlastnosti:

 • Softwarová peněženka s designem zaměřeným na zákazníka, který vyhovuje začátečníkům i zkušeným investorům
 • Hybridní platforma CeDeFI, která usnadňuje půjčky a investice kryté kryptoměnami.
 • Podporuje a propaguje přidružené programy
 • K dispozici pro zařízení iOS a Android

Coinomi

Coinomi je spolehlivá a bezpečná necustodial peněženka, která existuje od roku 2014. Podporuje více než 125 různých blockchainů a více než 1 770 kryptografických aktiv, včetně tokenů XRP.

Jedním z jedinečných aspektů Coinomi je, že pro více peněženek je potřeba pouze jedna počáteční fráze a počáteční fráze může být uložena lokálně na zařízení uživatele. Mobilní aplikace nabízí 24/7 podporu a žádné poplatky za odesílání a přijímání finančních prostředků, přičemž uživatelé musí platit pouze síťové poplatky.

Nejlepší vlastnosti:

 • Softwarová peněženka s nativní podporou pro širokou škálu kryptoměn
 • Mezi bezpečnostní funkce patří šifrování peněženky spolu s rozšířenými funkcemi ochrany osobních údajů
 • Podpora více řetězců s vestavěnou obchodní burzou
 • Podpora více platforem; web, iOS, Android a Linux

StormGain

StormGain je kryptoměnová peněženka, která uživatelům umožňuje obchodovat a investovat do kryptoměn. CoinMarketCap uznal StormGain za nejlepšího poskytovatele úrokových sazeb.

StormGain podporuje širokou škálu kryptoměn, včetně Bitcoinu, Etherea, Litecoinu, Ripple, Bitcoin Cash a Tether, přičemž uživatelé mohou dokonce vydělat až 12% úrok ze svých prostředků.

Nejlepší vlastnosti:

 • Softwarová peněženka s ovládacím panelem pro začátečníky
 • Vhodné pro zkušenější obchodníky, kteří mohou využít vysoké pákové limity
 • Schopnost vytvořit demo účet, abyste se naučili a procvičili obchodování s virtuálními prostředky v hodnotě 50 000 $
 • Dostupné pro iOS i Android

Peněženka D’CENT

Peněženka D’CENT je nabízena jako korejská kryptoměnová peněženka č. 1, která v roce 2018 uvedla na trh první biometricky ověřenou chladnou peněženku na světě. D’CENT umožňuje uživateli bezpečně ukládat kryptoměny a také přistupovat ke službám založeným na blockchainu. já

t má funkce, jako je správa portfolia kryptoměn, služba dApp, správa hardwarové peněženky a softwarová peněženka. D’CENT Wallet také umožňuje uživatelům odesílat a přijímat kryptoměny pomocí jednoduchých jmen namísto složitých adres prostřednictvím ENS nebo RNS.

Nejlepší vlastnosti:

 • Poskytuje hardwarovou i softwarovou peněženku s integrací prostřednictvím jediné mobilní aplikace
 • Vestavěný prohlížeč dApp, který umožňuje přístup k DeFi a stakingovým službám
 • Podpora obchodování s NFT spuštěna na řetězcích Ethereum
 • Dostupné pro iOS i Android

Bit2Me

Bit2Me je kryptoměnová burza, která nabízí víceměnovou peněženku a personalizované možnosti pojmenování. Peněženka Bit2Me podporuje všechny přední kryptoměny jako Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin a Ripple. Podporuje také okamžité a mikroplatby v různých kryptoměnách.

Nejlepší vlastnosti:

 • Softwarová peněženka pro začátečníky s integrací do platformy decentralizované výměny
 • Podporuje 115 kryptoměn a roste
 • Populární burzovní obchodní platforma s vysokým objemem obchodování v celé Evropě
 • Vícejazyčná podpora
 • Dostupné pro iOS i Android

Závěr

Závěrem lze říci, že XRP společnosti Ripple je jednou z nejfunkčnějších dostupných kryptoměn, která funguje na decentralizované blockchainové technologii bez povolení. Díky kolaborativní povaze je pro tradiční finanční instituce ideální převádět finanční prostředky bezpečně a rychle. Jako takové je XRP ideálním kryptografickým aktivem, které lze přidat do investičního portfolia.

Investoři si však musí vybrat spolehlivou a bezpečnou XRP peněženku a také praktikovat správná kryptobezpečnostní opatření, aby zajistili spolehlivý přístup a bezpečnost. Naučit se bezpečně odesílat a přijímat XRP a provádět důkladný průzkum jsou základními součástmi efektivní správy a interakce s peněženkami XRP.

Můžete také prozkoumat nejlepší kryptoměnové peněženky pro bezpečné uložení vašich kryptoměn.

x