14 Převodník JPG na WebP pro poskytování obrázků ve formátech nové generace

Chcete na svých webových stránkách zobrazovat ty správné obrázky? Vyzkoušejte tyto převodníky JPG na WebP, abyste svými obrázky zapůsobili ve všech aspektech.

Webové stránky jsou základem podnikání. Mají dostatek síly k tomu, aby ilustrovaly příběh vaší firmy několika tahy.

Váš web musí být prezentovatelný, aby návštěvníky zaujal a zůstal na webu. Nejběžnějším a nejjednodušším způsobem, jak toho dosáhnout, je použití obrázků nebo infografik na webových stránkách, protože poutavé obrázky rychle a efektivně prezentují příběh firmy.

Stačí ale přidávání obrázků? Spíš ne. Formát, velikost, kvalita a rychlost stahování obrázků mají velký rozdíl ve výkonu webu a chování návštěvníků. V důsledku toho většina tvůrců obsahu upřednostňuje poskytování obrazových formátů nové generace, jako je WebP, namísto běžně používaných formátů JPG a PNG.

Nyní však přichází otázka: proč? Dnes v tomto blogu probereme důležitost formátu obrázku WebP a také se podíváme na některé z nejlepších převodníků, které můžete použít k převodu svých základních obrázků na WebP.

Důležitost rychlého zobrazování obrázků na webových stránkách

Pokud již znáte SEO a chování zákazníků online, možná víte, že rychlost vašeho webu je jedním z nejdůležitějších faktorů jeho výkonu. Dlouhé načítání webu a obrázku může poškodit zapojení návštěvníků a negativně ovlivnit váš web. Navíc i obrázky mají velký vliv na rychlost webu.

Čtěte také: Bezplatné nástroje pro kompresi obrázků pro zvýšení rychlosti webu

V důsledku toho k hodnocení nestačí mít jen dobré obrázky. Pro efektivní výkon byste také měli používat správné formáty a velikosti obrázků. V průměru mnoho velkých webů ztrácí 10 % návštěvníků každou další sekundu, za kterou se jejich stránky načítají.

Většina návštěvníků očekává, že se stránka zcela načte, včetně obrázků, za 8 až 12 sekund. Většina odborníků na SEO proto navrhuje používat obrazové formáty nové generace, jako je JPEG XR, WebP atd., protože tyto formáty spotřebovávají méně dat k načtení, aniž by došlo ke snížení kvality a rychlosti webu.

Co je formát obrázku WebP?

Jistě jste si všimli, že jsem mnohokrát zmiňoval formát obrázku WebP a mít otázku, co je formát obrázku WebP a čím se liší od jiných formátů, je praktická myšlenka.

WebP je obrazový formát nové generace. Tento formát obrázku je díky svým specifickým vlastnostem široce používán mezi tvůrci webu a obsahu. WebP je formát obrázků, který poskytuje bezztrátové a ztrátové komprimované obrázky pro web. WebP je open-source technologie vyvinutá společností Google, která snižuje velikost komprimovaných obrázků, aniž by byla ohrožena kvalita.

Důležitost použití formátu obrázku WebP na vašem webu

Formát obrázku WebP je moderní a efektivnější způsob kódování obrázků. Formát WebP snižuje velikost obrazových souborů, spotřebovává méně úložného prostoru a zvyšuje rychlost webu. V důsledku toho se váš web stane mnohem rychlejším a méně náročným na úložiště díky použití formátu obrázku WebP. Když se váš web zrychlí, pozitivně to ovlivní výkon vašeho webu.

  Jak mohu skrýt objednávky Amazon od ostatních členů rodiny

Jak používat obrázky WebP na vašem webu? Chcete-li použít obrázky WebP, můžete buď vytvořit nové obrázky v grafickém softwaru, který obsahuje formát WebP, nebo převést své stávající obrázky JPG do formátu WebP.

Tyto převodníky JPG na WebP můžete vyzkoušet a zlepšit tak svůj web.

Cloud Convert

Cloud Convert je online převodník obrázků, který vám umožní převést vaše stávající obrázky do formátu WebP.

Když říkám existující obrázky, nemyslím tím pouze obrázky ve formátu JPG; můžete také převést PNG, JPEG a další do WebP. Cloud Convert podporuje více než 200 formátů bez ztráty kvality.

Cloud Convert je navíc uživatelsky přívětivý web, jehož převod vašeho obrázku nezabere téměř minuty. Pokud jde o ceny, stránka vám umožňuje převést až 25 obrázků zdarma každý den. Za převod více obrázků denně však možná budete muset zaplatit.

Convertio

Pokud hledáte bezplatný konvertor obrázků, pak se můžete jednoduše spolehnout na Convertio. Tento online bezplatný převodník obrázků je rychlý a rychlý. Požadovaný obrázek ve webovém formátu získáte několika kliknutími.

Převod obrázků v Convertio lze provést ve 3 jednoduchých krocích. Svůj obrázek ve formátu JPG můžete nahrát z počítače, Disku Google, adresy URL nebo DropBoxu nebo přetažením na stránku webu. Poté vyberte formát WebP, počkejte na proces a brzy si můžete stáhnout obrázek ve formátu WebP.

Kromě toho Convertio podporuje více než 200 formátů. Můžete jej tedy použít i pro jiné formáty.

Ezgif

Ezgif je online stránka pro konverzi obrázků, která vám nejen umožňuje převést vaše stávající obrázky do formátu WebP, ale díky své všestrannosti vám také pomůže s něčím víc.

Tento nástroj není omezen pouze na obrázky; můžete také použít GIF a videa. Proto vám Ezgif umožňuje vytvářet a převádět GIFy a videa ve formátu WebP.

Ezgif podporuje také další obrazové formáty, včetně PNG, HEIC, AVIF atd. Jak jsem již zmínil, tato stránka je zcela zdarma. Velikost nahrávaného souboru je však omezena na 50 MB.

FreeConvert

FreeConvert je webová aplikace, která vám umožňuje převádět vaše stávající obrázky do různých formátů, včetně WebP. Ale to, co jej odlišuje od ostatních na tomto seznamu, je jeho aplikace. FreeConvert má své vlastní aplikace pro iOS a Android v příslušných obchodech s aplikacemi.

Používání FreeConvert není žádná velká věda. Stačí nahrát soubor, vybrat formát a po dokončení procesu stáhnout výsledek.

Kromě toho je velikost nahrávaného souboru na tomto webu až 1 GB. Proto můžete snadno nahrát své soubory a převést je, aniž byste se museli starat o velikost.

  Jak změnit orientaci stránky pro jednu stránku v MS Word

Pixelované

Najít web, který vám umožní převést váš obrázek, je docela snadné. Ale najít web, který vám umožní převádět a upravovat obrázky na stejném místě, je jako třešnička na dortu. Pixelied přesně přináší všechny tyto funkce pro vás.

Pixelied je bezplatná online webová stránka, která vám umožní převést vaše stávající obrázky do jiných formátů bez ztráty kvality obrazu a instalace dalšího softwaru nebo nástrojů.

Podobně jako na jiných webech, i na Pixelied, stačí nahrát soubor, zvolit formát a po procesu jej stáhnout. Ale můžete také použít nástroje pro rychlé úpravy pro vylepšení obrázků.

Online převod

Online-Convert je bezplatný online převodník WebP, který vám umožní převést všechny vaše JPG, PNG, GIF a další obrazové formáty do WebP během několika minut.

Použití tohoto webu pro konverzi obrázků není obtížný úkol. Stačí nahrát obrázek a počkat na kouzlo. Kromě převodu obrázků vám web také umožňuje změnit velikost obrázku, přidat barevné filtry, oříznout a další.

Všechny tyto vlastnosti obrazu můžete snadno změnit. Celkově vzato, pokud hledáte přímočarý a jednoduchý konvertor obrázků, pak se na tyto stránky můžete spolehnout.

11zón

11zon je jednoduchý a základní konvertor obrázků dostupný online. Jedná se o zcela bezplatný a uživatelsky přívětivý web. Než tuto stránku vyzkoušíte, nemusíte dvakrát přemýšlet.

Klíčové funkce 11zon vám umožní převést neomezené množství obrázků do formátu WebP, aniž byste ztráceli čas. Funkce, která se mi na tomto webu líbila nejvíce, je jeho vícenásobná konverze souborů a náhled.

11zon umožňuje nahrát více souborů současně, převést je a uložit ve formátu WebP. Kromě toho můžete také vidět náhledy všech vybraných obrázků a snadno je přidat nebo odebrat ze seznamu.

XConvert

Co může být lepšího než převod vašich stávajících obrázků do formátu WebP s kvalitou vysokého rozlišení a menší velikostí úložiště? To je to, co XConvert dělá pro vás. XConvert je bezplatný online převodník JPG na WebP.

Jako většina webových stránek i Xconvert přichází s jedinečnými funkcemi. Tato stránka umožňuje převést více souborů JPG do WebP současně.

Kromě toho vám web umožňuje zvolit velikost a kvalitu výstupního souboru pro lepší a požadované výsledky. V případě potřeby můžete také změnit rozlišení obrázku. XConvert je úžasná platforma pro přizpůsobení obrázku při jeho převodu do formátu WebP.

TinyImg

TinyImg je online stránka pro konverzi obrázků, která přináší nejlepší výsledky ve formátu WebP. Tento web můžete použít k převodu obrázků JPG a PNG do formátu WebP nebo naopak. Tato uživatelsky přívětivá stránka také nabízí svou aplikaci zdarma.

Nyní přichází na řadu funkce, TinyImg je rychlý a efektivní web pro konverzi obrázků, protože vám umožňuje převést až 10 obrázků současně. Ujistěte se však, že každý obrázek není větší než 3 MB.

Kromě toho vám stránka umožňuje převádět obrázky zdarma pouze po omezenou dobu. Možná budete muset předplatit, abyste jej mohli pravidelně používat.

  13 nejlepších nástrojů obsahového marketingu pro růst a zapojení

Převod online zdarma

Převod obrázků z JPG do WebP může být hektický kvůli velikosti uploadu. Proto je nezbytné najít web, který vám umožní nahrávat obrázky s velkými úložnými prostory. S ohledem na to jsem do seznamu přidal Online Convert Free.

Online Convert Free je bezplatná online webová stránka pro konverzi obrázků. Velikost uploadu na tomto webu je 100 MB, což je docela dost pro normální obrázky. Používání tohoto webu je stejně jednoduché jako jeho název. Bude vám trvat jen několik minut, než získáte požadovaný výsledek.

AnyConv

AnyConv je nejlepší místo pro převod vašich obrázků JPG do různých formátů, včetně WebP, DOT, DST, GIF a dalších. Můžete dojít k závěru, že AnyConv je všestranný web.

Pokud jde o WebP, stránka není omezena pouze na JPG. Můžete také převést GIF, JPEG, PNG, SVG a další obrazové formáty do WebP. Obrázky můžete převést do jiných formátů kliknutím pouze na dvě tlačítka: „Vybrat soubor“ a „Převést“. Není to jednoduché?

Zamzar

Zamzar je nejdůvěryhodnější a nejpoužívanější online webová stránka, kam můžete přejít a po omezenou dobu zdarma převést své obrázky JPG na WebP online. Jako většina podobných webů není používání Zamzaru tak obtížné.

Stačí nahrát soubor, kliknout na „Převést“ a počkat na dokončení. Stále se však odlišuje od ostatních, protože vám umožňuje bez obav nahrát soubor a provádět další úkoly. Tato stránka vám pošle e-mail, jakmile bude váš soubor připraven.

Maximální velikost souboru v Zamzaru pro bezplatné uživatele je 200 MB a umožňuje převést 50 souborů za měsíc. Pro lepší velikost souboru a počet konverzí si však můžete vzít placené předplatné.

iLoveIMG

Určitě jste si všimli, že většina webových stránek zde umožňuje převádět obrázky JPG do formátu WebP, ale tento web je opakem. iLoveIMG je bezplatná online webová stránka, která vám umožní hrát si s obrázky se svými skvělými funkcemi.

Tento web je známý díky svému editačnímu nástroji. Pokud podnikáte, pak vám tento web může pomoci se vším. Od úprav obrázků až po konverzi jejich formátu se můžete snadno spolehnout na iLoveIMG. Tato stránka umožňuje převádět a ukládat více souborů dohromady. Používáním této stránky můžete ušetřit spoustu času.

Převodník hromadných obrázků do WebP

Bulk Images to WebP Converter je úžasný web, který vám umožní hromadně převádět obrázky JPG, PNG, GIF a další obrázky ve formátu WebP. Tento nástroj je poměrně jednoduchý a snadno se používá.

Tento online web funguje bez procházení serveru. Umožňuje vám okamžitě převádět obrázky do formátu WebP. Maximální velikost souboru je 30 MB. Kromě toho si můžete také vybrat kvalitu WebP, změnit velikost obrázků, vybrat formát stahování a další.

Závěrečná slova

WebP je moderní formát obrázků, který podporuje většina prohlížečů. Proto je pro webové stránky zásadní volba JPG to WebP Converter. Ale můžete mít také pochybnosti o bezpečnosti vašich dat při nahrávání obrázků do těchto převodníků. Proto tento blog zmínil všechny bezpečné a důvěryhodné bezplatné aplikace JPG to WebP Converter.

Dále se podívejte na bezplatné nástroje pro převod JPG na PNG.