15 kreativních způsobů, jak používat ChatGPT od OpenAI

Bezpočet lidí předzvěstí ChatGPT jako přínos pro produktivitu, skvělé pro to, že vám pomůže získat práci, vytvořit obsah, vytvořit životopis a vše, na co si vzpomenete. Ale co zábavné, neobvyklé a vynalézavé způsoby, jak využít ChatGPT?

Zde je návod, jak můžete být kreativní s ChatGPT.

1. Lepší verze Google

Stažení aplikace ChatGPT je jako mít kompaktní verzi internetu přímo v kapse. Nejlepší na tom je, že se již nemusíte prodírat reklamami a dlouhými klikatými články, abyste odpověděli na jednoduchou otázku typu „Bude moje ocelová pánev fungovat na indukčním sporáku?“.

Bezplatná verze ChatGPT není připojena k internetu, ale místo toho se spoléhá na informace, které se naučila prostřednictvím školení. Přihlášení k odběru ChatGPT Plus vám na druhé straně umožňuje připojit ChatGPT k webu a získávat aktuální informace.

Stejně jako internet však může stále něco dělat špatně. S ChatGPT je několik velkých problémů, které je třeba opravit, takže buďte opatrní, abyste nevěřili všemu, co říká, a vyvarujte se jeho použití pro vysoce rizikové výsledky!

2. Nastartujte zcela nový koníček

Jak se naučím hrát na klavír? Jaké malířské materiály potřebujete pro malování akvarelem? Jak upéct gratinovaný brambor? Naučte se něco nového zadáním těchto otázek do ChatGPT. Najít jednoduchou odpověď na to, co hledáte, je mnohem rychlejší, než procházet příspěvky na internetu.

Pokud s touto technologií začínáte, přečtěte si naši příručku, jak používat ChatGPT od OpenAI.

3. Naučte se, jak něco funguje

Jedna oblast, ve které ChatGPT vyniká, je, že nám pomáhá porozumět obtížným myšlenkám. Můžete jej požádat, aby vysvětlil hlavní témata slavného románu nebo našel spojení mezi dvěma myšlenkami. A pokud existují nějaké části odpovědi, které nedostanete, požádejte ChatGPT o objasnění bodu.

  Jak povolit přístup k fotoaparátu na Instagramu

Pokud chcete zkusit něco trochu jiného, ​​požádejte ChatGPT, aby vysvětlil myšlenku pomocí vtipné analogie, nebo ji nechte napsat odpověď ve stylu rapové písně.

4. Nakreslete webovou stránku a ChatGPT ji sestaví

Slova nejsou jediným jazykem, kterým ChatGPT mluví; umí také porozumět obrázkům a psát kód. Spojte tyto dvě věci dohromady a mohli byste vytvořit webovou stránku založenou jen na náčrtu. Multimodální funkce, které vám umožní sdílet obrázek s ChatGPT, jsou k dispozici na ChatGPT Plus.

Pokud vás zajímá, jak daleko můžete zajít, zde je návod, jak jsme použili ChatGPT k vytvoření webové aplikace.

5. Napište knihu

Většina seriózních spisovatelů by se smála myšlence, že by někdo mohl použít ChatGPT k napsání něčeho jako je kniha – a je to tak správně. Opravdu nechceme číst knihy napsané robotem s umělou inteligencí, protože by nám unikla podstata pohledu na svět pohledem jiné osoby.

Ale ChatGPT lze použít k podpoře procesu psaní mnoha způsoby:

  • Jako tezaurus/slovník
  • Kontrola gramatiky
  • Změna tónu
  • Parafrázování
  • Obrysy, nadpisy, generování jmen
  • Mluvit prostřednictvím myšlenek

Chce to jen trochu fantazie, abyste se zamysleli nad tím, jak by vás ChatGPT mohl přimět k dokončení příběhu, na kterém jste pracovali celé věky. Tyto věci již existují v samostatných nástrojích – jako aplikace, pluginy nebo webové stránky – ale ChatGPT kombinuje všechny tyto věci na jednom místě.

Tohle je jen začátek. Jedna věc, kterou jsme například zkusili, bylo předat ChatGPT shrnutí knihy a požádat ho, aby hlavní body zápletky umístil do tabulky vedle jejich popisů. Můžete to udělat pro své vlastní psaní jako způsob, jak uspořádat své nápady. Něco, co mohlo klidně trvat hodinu, bylo dokončeno během pouhých sekund.

6. Napište zprávu

Poslat e-mail pronajímateli nebo požádat šéfa o volno v práci může být obtížné, ale s ChatGPT na vaší straně budete vždy vědět, jak svá slova profesionálně uspořádat. ChatGPT může zkontrolovat váš e-mail a navrhnout vylepšení nebo přepsat něco v jiném tónu, např. profesionální, neformální, přátelský, přímý.

V našem průvodci používáním ChatGPT k psaní náročných pracovních e-mailů se zabýváme několika složitými situacemi.

7. Bezpečný prostor pro ventilaci

Když vás život dostane na zem, může být užitečné si s někým promluvit. I když není vždy možné sdílet své myšlenky s přáteli nebo rodinou, můžete se pustit do ChatGPT.

  Jak stahovat bezplatné e-knihy s Amazon Prime

Ber to jako psaní do deníku. Použijte jej k naškrábání svých pocitů nebo možná konstruktivněji k prozkoumání problému, který vám způsobuje stres. Někdy vše, co potřebujeme, je mít pocit, že nás někdo poslouchá.

Jako vždy se ujistěte, že věci zůstávají anonymní. Pravidlem číslo jedna, jak se chránit v éře AI, je nesdílet citlivé informace s chatbotem.

8. Návrhy stylu

Se vším, co ChatGPT vstřebal o historii módy, může být překvapivě dobrým místem, kde hledat rady ohledně stylu. Co funguje s mokasíny? Jak si mohu obléknout džíny? Jaké klasické kousky oblečení by měla mít ve skříni každá žena? Své dotazy můžete rozšířit na barvy, textury, látky, doplňky a další.

9. Vaření s ChefGPT

Jak jsme zjistili, lidé berou ChatGPT také do kuchyně. Můžete najít návody, jak připravit jídlo pomocí ChatGPT a příklady lidí, kteří si fotili jídlo ve své lednici a na oplátku dostávají návrhy receptů od ChatGPT.

Pokud používáte bezplatnou verzi ChatGPT, nebudete mít funkci obrázku, takže budete muset ručně zadat přísady, které máte po ruce. Kromě toho existuje spousta dalších věcí, které můžete také vyzkoušet, jako je dotaz na nápady na jídlo na základě ceny, kalorií, sezónních produktů nebo velikosti porce.

10. Dětský vypravěč

ChatGPT se může stát docela slušným vypravěčem příběhů, u kterého si vaše děti mohou užít spoustu zábavy! Můžete jej použít k obsazení skutečných lidí jako postav v příběhu vašich dětí nebo k vytvoření příběhu obsahujícího oblíbenou hračku vašich dětí. Nakopnou se, když si vyslechnou pohádku před spaním, která se zdá být pro jejich životy jedinečná.

11. Pište poezii

Kromě vytváření příběhů může ChatGPT také vymrštit báseň. Je to skvělý doplněk k narozeninám, pokud vás zajímá, kdo dnes píše poezii! Můžete jej požádat, aby psalo ve stylu slavného spisovatele nebo v daném formátu jako limerick. Stačí zadat téma a jde to.

12. Brainstorm nápady

ChatGPT je skvělým zdrojem inspirace, pokud budete někdy hledat nápady. Od nápadů na dárky přes plánování večírku až po sestavení itineráře dovolené, ChatGPT to dokáže rozložit během několika sekund. K zahájení brainstormingu by to mělo stačit a mohlo by vám nabídnout nápady, o kterých byste ani nepřemýšleli.

  Roztřiďte všechny příspěvky na Reddit podle odkazů, obrázků a videí

13. Získejte návrhy filmů na míru

Zadejte žánr, dekádu, svého oblíbeného herce nebo jakýkoli jiný konkrétní detail a ChatGPT vám může poskytnout návrh filmu, který se vám hodí. Už žádné zkázy na Netflixu nebo prohledávání recenzí na Rotten Tomato.

Také jsme se pokusili říct ChatGPT něco, co jsme nedávno rádi sledovali, a zeptali jsme se, zda může doporučit, co dalšího bychom měli vyzkoušet.

Pokud jste zvědaví, jak to přistálo na těchto doporučeních, zde je to, co řekl ChatGPT.

V tomto případě jsem vyvodil doporučení na základě informací, že „Still Game“ je skotský sitcom, a navrhl jsem další pořady s podobnými tématy, styly humoru nebo zahrnujícími některé ze stejných herců. Snažil jsem se poskytnout různé možnosti, jak vyhovět různým preferencím v rámci komediálního žánru. Mějte na paměti, že osobní preference se mohou lišit, a proto je vždy dobré se před zhlédnutím podívat na upoutávky nebo recenze, abyste zjistili, zda pořad odpovídá vašemu vkusu.

14. Poražení spisovatelského bloku

Existuje několik způsobů, jak vám ChatGPT může pomoci překonat spisovatelský blok, od navrhování názvů článků až po brainstorming témat. Zkuste například zadat, co jste dosud napsali, a požádejte ChatGPT o seznam několika alternativních nadpisů.

Vzhledem k danému tématu může také objasnit několik různých úhlů pohledu, o kterých by možná stálo za to napsat. To by mohlo stačit, aby vaše tvůrčí šťávy proudily a tlačit vás mimo váš spisovatelský blok.

Možná vás překvapí, že učitelé také ve třídě využívají ChatGPT na maximum.

Jedním ze způsobů, jak jej můžete použít, je například vytvořit dotazník s více možnostmi výběru na téma. Doporučujeme poskytnout ChatGPT relevantní informace, jako je pasáž z učebnice nebo webové stránky, a požádat jej, aby je použil jako zdroj. Jak si dokážete představit, tato metoda se vztahuje na všechny druhy úkolů.

Únavné úkoly jsou přesně to, kde lze ChatGPT dobře využít, takže se můžete soustředit na důležitější úkoly. Právě tyto výhody technologie AI povzbuzují více lidí, aby začali kariéru v AI.

Buďte kreativní s ChatGPT

Jako u každé nové technologie bude nějakou dobu trvat, než zjistíte její nejlepší využití. Ale jak vidíte, lidé již vymýšlejí nové způsoby, jak využít ChatGPT na maximum. Pamatujte, že jej nechcete používat pro vysoce rizikové výsledky, ale kromě toho existuje spousta zábavných a kreativních způsobů, jak používat ChatGPT.