15 kvízů o mapě světa [Free Geoguessr Alternatives] otestovat svou geografii

GeoGuessr je oblíbený druh vzdělávacích her, který byl spuštěn v roce 2013 a umožňuje hráčům otestovat své geografické znalosti v konečném testu.

Pokud jste milovníkem vzdělávacích her, pravděpodobně už o ní víte vše, co je třeba vědět. V minulosti byla nabízena zdarma. Počínaje rokem 2019 je nyní placenou službou kvůli rozhodnutí společnosti Google zvýšit sazby svého rozhraní Maps API.

Po zvýšení ceny se několik vývojářů obrátilo na alternativy k Mapám Google, jako je OpenStreetMap. GeoGuessr se však rozhodl nadále využívat mapové služby Google.

Kvůli drahému poplatku však mnoho hráčů GeoGuessr hledá nejlepší bezplatné alternativy. Pokud se mezi ně považujete i vy, sestavili jsme seznam 15 nejlepších geografických triviálních her podobných GeoGuessr, které můžete hrát právě teď.

Geoguessr je geografická hra, jak již bylo uvedeno dříve, a bude používat Google Street View k testování schopnosti hráčů identifikovat své okolí v různých částech zeměkoule.

Hráči dostanou mapu, na kterou se mohou podívat. Hráči mají během hry přístup k různým herním možnostem.

Trevor Rainbolt, často známý jako Rainbolt, je hráč ze Spojených států, který soutěží v GeoGuessr. Rainbolt zveřejňuje videa, která poukazují na umístění populárních hudebních videí a virálních videí.

Na TikTok zveřejňuje Rainbolt svá videa a krátký videoobsah pod aliasem „Georainbolt“. Kromě toho nahrává videa na YouTube.

Během epidemie začal Rainbolt zdokonalovat své schopnosti GeoGuessr sledováním čtyři až pět hodin každý den, soustředil svou pozornost na rozpoznatelné orientační body, jako jsou nápisy a telefonní sloupy, a pozoroval živé přenosy ostatních hráčů.

Jaké jsou cíle Geoguessr?

GeoGuessr může být cenným nástrojem pro učitele při povzbuzování studentů k rozvoji zájmu o kultury a země jiných regionů a dovedností kritického myšlení nezbytných k analýze geografických a kulturních krajin.

Hráči jsou přirozeně vedeni k tomu, aby obnovili své minulé znalosti o geografických rozdílech, ekosystémech, jejich obyvatelích a dalších tématech, zatímco se pokoušejí vyřešit problém nebo překonat nejlepší skóre svého přítele ve hře.

Hráči mohou například začít hádat určením, na kterou hemisféru se dívají. Hráči jsou na jižní polokouli, když je slunce umístěno na jih od kamery.

Mohou také založit svou předpověď na nápovědách poskytnutých geografií prostředí, jako je půda, rostliny nebo počasí.

Na GeoGuessr mají hráči také možnost vytvářet své mapy. To umožňuje studentům rozvíjet jejich základní znalosti geografie a seznámit se s novými místy.

Kromě toho mohou učitelé povzbuzovat studenty, aby vytvořili mapy, které pro ně mají nějaký osobní význam. Při hraní této hry studenti získají cenné přenositelné dovednosti, jako je vizuální analýza, lokalizace a interpretace důkazů a výzkumné dovednosti.

Jak dělat dobře v GeoGuessr?

S níže uvedenými tipy a triky GeoGuessr můžete dobře fungovat.

Odstraňte země

První věc, kterou musíte udělat, je určit, které země nemají pokrytí Google Street View. Vzhledem k tomu, že GeoGuessr používá Google Street View, základní znalost toho, že Google Street View nepokrývá země a místa, vám umožní použít proces eliminace, abyste zvýšili své schopnosti.

Pokud hrajete typickou hru, většinu času skončíte v obrovských zemích, jako jsou Spojené státy americké, Rusko nebo Austrálie. Země v menším měřítku mají nižší pravděpodobnost vzniku.

Naučte se lokalizovat místa pomocí stínů

Prozkoumejte stíny kolem sebe a určete, ve které oblasti světa se právě nacházíte. Toto je chytrý tah. Zkontrolujte kompas na obrazovce GeoGuessr a určete směr odpovídající severu (červený bod bude ukazovat na sever). Zkoumejte, kam padají vaše stíny, a jednejte podle toho.

  Jak získat předběžný přístup

Pokud je bod stínu obrácen na sever, pak slunce svítí z jihu, což naznačuje, že se s největší pravděpodobností nacházíte na severní polokouli.

Používejte skripty a jazyky

Skripty a jazyky, se kterými se setkáte, mohou být jedny z nejvýmluvnějších ukazatelů vaší polohy na světě. Například můžete odvodit, že jste nyní v Rusku, pokud uvidíte, že lidé používají azbuku.

Četné jazyky, jako je bulharština, kazaština, ukrajinština, makedonština, běloruština a desítky dalších, také používají k psaní svých abeced azbuku.

Podívejte se na Cars

Zvykněte si na myšlenku, že provoz bude v každé zemi, kterou navštívíte, vypadat jinak. Můžete s jistotou dojít k závěru, že nejste ve Spojených státech amerických, pokud uvidíte převahu motorek nebo skútrů. Pokud je tu jen pár skútrů, můžete být v evropském národě.

Pokud jste ve východní nebo jihovýchodní Asii, je pravděpodobné, že vás obklopuje velké množství skútrů. Na druhou stranu, pokud vidíte převahu motorek s menším zdvihovým objemem motoru (v rozmezí 100 až 150 ccm), můžete být v Jižní Americe.

Hádání polohy z obrázku

Tato metoda je trochu podobná GeoGuessr, ale s trochou zvratu. Zde budete muset uhodnout polohu místa pohledem na obrázek. Existuje několik bezplatných alternativ geoguessr, které tento účel splňují.

Guesser města

City Guesser je webová stránka, která uživatelům umožňuje prozkoumávat videa natočená při procházce, řízení nebo přelétávání webů po celém světě. Je to geografická prohlížečová hra, jejímž cílem je poskytnout hráčům jedinečný zážitek z cestování a hádání po celém světě.

Poprvé se zvýšil 13. srpna 2020 a od té doby denně přitahuje stovky milovníků geografie.

Městská prostředí a pohyblivé klipy City Guesser vám poskytují mnohem více informací, se kterými můžete pracovat, ve srovnání s GeoGuessr, který by vás často umístil na venkovskou silnici, kde by vás vedla jen okolní vegetace a počasí.

Zmizni

Get Lost je hra geografického průzkumu pomocí procedurálně generovaných map ulic. Pokud chcete hrát tuto hru, na rozdíl od ostatních alternativ si musíte nejprve zaregistrovat účet. Tato hra není hrou typu open-and-play. Analyzujte fotografie rohů ulic a hledejte rady, které vám mohou pomoci určit vaši polohu.

Chcete-li provést kvalifikovaný odhad, klikněte na mapu, ať jste kdekoli. Celkem bude pět kol.

Vaše skóre ve hře je určeno podle toho, jak blízko je vaše předpověď skutečnému umístění zobrazenému v zobrazení ulice. Technika určování skóre je poměrně přímočará a maximální možný bodový součet za každé kolo je aktuálně stanoven na 5 000.

Geostatický

Stručně řečeno, Geostatic je online geografický kvíz, který lze hrát zdarma a má širokou škálu herních možností. Geotastic můžete hrát sami nebo s dalšími lidmi online.

Své prostředí si můžete přizpůsobit podle svých preferencí díky mnoha možnostem přizpůsobení, které jsou k dispozici pro různé typy her.

Kromě toho jsou k dispozici další lovy s vysokým skóre, výzvy a sezónní hodnocené režimy, kterých se můžete zúčastnit.

Navíc o víkendu, který připadá na poslední den v měsíci, pořádají živou komunitní událost na Twitchi. Přesný den a hodina budou předem zveřejněny a bude možné je najít na domovské stránce, v prohlížeči událostí, na sociálních sítích nebo dokonce na oficiálním serveru Discord.

Hra na schovávanou

Hide and Seek World (HaSW) nabízí zábavnější uživatelskou zkušenost než ostatní, protože vás staví proti ostatním online hráčům v soutěži o to, kdo se co nejvíce přiblíží k obrázku Street View.

Můžete si vytvořit svou vlastní hru, do které se budete vy a vaši přátelé podílet, nebo se připojit k veřejné hře, která se již hraje na Find Wolly. Wolly je maskot umělé inteligence HaSW.

Uvědomte si však, že bezplatná edice vám umožňuje účastnit se pouze dvou veřejných her denně, ale u soukromých her žádná taková omezení nejsou.

Výzva Hádej kde

GuessWhere Challenge je neuvěřitelná (geografická výzva) kvízová hra, která zahrnuje hádání náhodných míst. Přenese vás na neznámé místo kdekoli na světě.

  Jak používat iPad nebo iPhone jako teleprompter

Hra vám ukáže panoramatický pohled a poté jej budete muset najít na mapě. Čím blíže se svým odhadem přiblížíte skutečné odpovědi, tím více bodů získáte.

Zúčastněte se pěti kol rozložených na pěti různých místech. Dokážete dokončit geo quest, dostat se na vrchol seznamu nejvyšších skóre a získat všechny úspěchy?

Procvičte si své geografické znalosti, vydejte se na virtuální cestu, seznamte se s novými místy a postavte se různým vzrušujícím geografickým výzvám!

Kde jsem

Where Am I je další hra, kde musíte uhodnout, kde jste. Hru spustíte na zcela náhodném místě kdekoli na zeměkouli a celkově jde o poměrně jednoduchou hru. Zde máte k dispozici pouze snímek Google Street View, který můžete změnit a určit, kde se nacházíte.

Globální mapu můžete rozbalit najetím ukazatele myši na vložku. Později můžete kliknout na oblast mapy, která odpovídá místu, kde si myslíte, že jste pořídili panoramatický snímek. Aplikace vás obratem informuje o tom, do jaké míry se váš předpoklad odchyluje od skutečného nastavení fotografie.

Otevřete adresu URL ve verzi prohlížeče pro stolní počítače a otestujte ji sami. Ke hraní hry můžete také použít mobilní prohlížeče. Větší obrazovka je však pro lokalizaci místa ideální.

Světové zeměpisné hry

World Geography Games nabízí řadu zábavných a informativních kvízů, které si děti mohou zahrát. Studenti, dospělí a dokonce i starší občané je mohou hrát, aby si otestovali a prohloubili své zeměpisné znalosti.

Jejich online kvízy otestují vaše kognitivní schopnosti kladením otázek v nejrůznějších zemích po celém světě.

Všechny potřebné informace najdete na jednom místě. Ať už by to bylo učení se na zkoušku, hledání volného zdroje na interaktivní tabuli nebo hledání místa pro příští dovolenou.

Tato webová stránka nabízí řadu bezplatných vzdělávacích nástrojů, které mohou být užitečné pro instruktory na základních školách, středních školách, domácím vzdělávání, pomoc s domácími úkoly a doučování.

Software Sheppard

Budete-li hrát geografické hry vyvinuté společností Sheppard Software, vytvoříte si mentální mapu kontinentů, národů, měst a scenérií zeměkoule.

Tato webová stránka pokrývá kvízy z různých zemí a kontinentů z celého světa. Zahrnuje Evropu, Afriku, Spojené státy americké, různé regiony USA, hlavní města Afriky, Mexika, Karibiku, Středního východu, Střední a Jižní Ameriky a mnoho dalších zemí a kontinentů.

Hry jsou často strukturovány do úrovní a pro postup do dalších úrovní musíte nejprve dokončit aktuálně aktivní úroveň.

Seterra

Pomocí aplikace Seterra můžete získat zeměpisné znalosti a přitom se bavit. Existují otázky s více možnostmi, které pokrývají geografické oblasti každého národa a kontinentu na celém světě.

Pomocí této platformy se dozvíte o mnoha tématech, jako jsou hlavní města, města, řeky a jezera. Kromě různých kvízů nabízí Seterra i některé geografické tisky ve formě PDF map různých národů a měst.

Seterra poskytuje přístup k většímu množství herních režimů než GeoGuessr. Seterra nabízí celkem devět různých herních režimů. Zahrnuje učení, zobrazuje vše, více, výběr, špendlík, připínáčky natvrdo, typ, jednoduchý typ a typ s automatickým dokončováním. Z tohoto důvodu je Seterra vylepšenou alternativou GeoGuessr.

hrát Zeměpis

V playGeography je několik zajímavých map světové geografie. TeachMe je společnost, která vlastní platformu.

TeachMe je jedinečná platforma nabízející vzdělávací hry a aplikace s miliony uživatelů. playGeography nabízí až 92 různých geografických map a více než 12 000 různých otázek.

Na playGeography, která je docela podobná GeoGuessr, si můžete vybrat z pěti různých herních stylů. Typy her dostupné na jednotlivých platformách se však poněkud liší.

Můžete si přizpůsobit úroveň výzvy spojené s každým herním režimem. Nemluvě o tom, že každá hra má časový limit, a čím větší bude váš součet bodů, tím rychleji budete moci odpovědět na každou otázku.

Kachny

Ducksters je drobná a kvízová hra zaměřená na zeměpis. Zahrnuje několik míst po celém světě, včetně všech kontinentů, hlavních měst a státních vlajek, mimo jiné. Pokrývá také všechny státy ve Spojených státech, včetně map, hlavních měst a vlajek pro každý stát.

  Nejlepší software a nástroje pro správu přístupových práv

Tato webová stránka nabízí různé aktivity, včetně hledání slov, hledání slov pomocí map, křížovek a dalších.

Hádanky můžete hrát online v aktivním režimu nebo si stáhnout tištěnou verzi, kterou můžete použít ve školách nebo na večírcích pro mládež. V Ducksters jsou také zahrnuty geografické vyhledávání slov.

Vyzývá hráče, aby našli všechny zeměpisné fráze pro konkrétní místo ukryté v mřížce pro vyhledávání slov. Existuje verze hry, kterou můžete hrát online. V něm můžete porovnat své výsledky s výsledky ostatních hráčů.

GeoPuzzle

Při hraní GeoPuzzle se můžete bavit a zároveň se učit názvy zemí a států a také umístění těchto zemí a států. Po registraci budete mít přístup k více než 100 000 různým oblastem, ze kterých si můžete vybrat své hádanky.

Chcete-li začít hru, vyberte si region z mapy nebo seznamu a prozkoumejte jeho vlajku, erb a možná ještě další informace, které vám pomohou při studiu zeměpisu.

Kvíz o mapě světa

Kvíz o mapě světa je k dispozici ke stažení pro systémy Android a Windows a byl upraven do 16 různých jazyků.

Stažení této aplikace by nemělo být ani v nejmenším zdržováno, pokud máte zájem o vynikající vzdělávací zdroj nebo se jen chcete podívat na mapu a přesně vědět, kde se věci nacházejí.

Různé herní režimy vám mohou pomoci při poznávání umístění národů, jakož i vlajek a hlavních měst těchto zemí. Jako by to nestačilo, je tu i režim, kde si můžete pohrát s městy a oceány.

Dostupné režimy v kvízu o mapě světa jsou Název země, Eliminace, Režim hlavního města, Režim vlajky, Uhodni jméno, Název města a Oceány a moře.

Map Box

Map Box je základní webová stránka pro určování polohy vytvořená ve spolupráci Mapbox, OpenStreetMap, Wikidata a Svelte. Když otevřete tento web, uvidíte jednoduché uživatelské rozhraní s jedním tlačítkem, kde je napsáno „Začněme“.

Když na to kliknete, zobrazí se jedna mapa na pravé straně, což vám dá čtyři možnosti. Jde tedy o jednoduchý MCQ kvíz geo-map. Po výběru se ukáže, zda je správná nebo ne. Rozdílem pro tento web jsou jeho informace o dané zemi po výsledcích.

Zoomtastic

Zoomtastic je jednoduchou alternativou GeoGuessr, která je neuvěřitelně informativní. Registrace nebo vytvoření účtu nejsou podmínkou pro jeho používání. Náhodně se vám zobrazí obrázek národa. Pak máte jen třicet sekund na to, abyste určili název země.

Na rozdíl od GeoGuessr, který zahrnuje přibližně čtyři různé typy her, Zoomtastic nabízí pouze jednu herní možnost.

Mapa se bude postupně oddalovat, jak bude časovač odpočítávat, a poskytne vám více vodítek, které vám pomohou. V posledních dvaceti sekundách testu si můžete vybrat správnou možnost z uvedených čtyř možností.

Můžete hrát zdarma bez jakéhokoli časového omezení. Pokud máte vysoké skóre, budete považováni za jednoho z nejlepších hráčů ve hře. Navíc bude obsahovat vaše jméno v seznamu 100 nejlepších hráčů na webu.

Sečteno a podtrženo

Všechny hry, které jsme právě zmínili, jsou srovnatelné s GeoGuessr, i když některé jsou plynulejší než jiné. Všechny však prověří vaše znalosti mezinárodní geografie. To je jedna věc, kterou mají všechny společné s těmito aplikacemi. Proto neváhejte a vyzkoušejte tyto nejlepší bezplatné alternativy GeoGuessr.

Dále si můžete přečíst o nejlepších alternativách Map Google.

x